» »

Nakup 500 gb diska

Nakup 500 gb diska

iro ::

Pozdravljeni.

Kateri 500 gb disk se najbolj splača kupit.
Zaenkarat se nagibam na stran seagate 500gb/32m predpolnilnika. Link.

Zanima me kako se obnese, je tih, hladen?

Heavy ::

Sam imam omenjenega Seagate. Pa nisem zadovoljen z njim, sicer je hiter, hladen in prostoren, a njegova glasnost je res katastrofalna. Raje poglej za WD, ki trenutno proizvaja podobne diske kot Seagate, a s tem, da so mnogo tišji:'(

biokill ::

vzemi WD AAKS (caviar):D morda ni tako hiter kot seagate, je pa neslišen :-D ......:D in zelo kvaliteten

OZZY ::

Glede na to, da ma ta seagete 250gb ploče not poglej za takimi diski. Ne moreš zgrešit z samsungi z isto kapaciteto plošče.
Go with the flow.

*ziga* ::

Imam baracudo 500gb 16mb in sem nezadovoljen. Ma cca 35c..to ni neke katarastrofe. Je kar hiter ampak je zelo glasen. Skriplje ko stara mama.Pa se drazji je od WD.

jan01 ::

Samsungi so med najtišji, najhitrejši in tudi zelo poceni. 500GB pod 90€

hamurabi ::

Jan, bi dal kakšen link za 500Gb disk pod 90€.

[SkA] ::

Nevem sicer, če se je kaj spremenilo, ampak nekaj let nazaj sem na podlagi priporočil s strani silentpcreview.com vzel dva Seagate 7200 SATA diska, ki naj bi bila med najtišjimi. Nič ne rečem, v idle sta bila res tiha, nadvse moteče pa je bilo ko se je nanju pisalo/bralo. Precej visok ton, ki je bil izredno moteč. Sicer sem se s časom navadil, ampak ko sem sedaj menjaval na WD 500GB AAKS morem reči, da je ton precej nižji in bolj prijeten. Ne vem pa, kak zvok oddajajo novejši Seagate diski, tako da lahko da se je od takrat že mnogo spremenilo.

Edino kar me pri novih WDjih moti je, da na momente en (če ne oba) diska spuščata čudne poke, ki me delajo malo paničnega. SMART preko Intel Matrix Storage sicer pravi, da je z diski vse OK, pa tudi na WD support straneh pravijo, da če gre bolj za občasne poke, da naj bi bilo to normalno - vseeno mi je nelagodno. Ampak žal nimam nobene podlage, na kateri bi lahko rekel, da je zares nekaj narobe.

Tomson ::

Imam novi Seagate 500GB disk in moram rečt da so to naglasnejši diski na tržišču po moje. Ok, garancija pa zanesljivost verjetno je na mestu, sam če bi vedel da so tako glasni, hvala lepa ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

beta1 ::

Pred 2 tednoma sem kupil dva Samsunga T166 500GB. In sem zelo zadovoljen. V PCju imam še 2 WDja 320gb in sem komaj zdaj videl kak hudiča so glasni WDji. Samsunga sploh ne slišiš. Dobiš jih že za 82 EUR. BEST BUY!!!!!

hamurabi ::

Kje pa, če smem vprašat?

dukenukem ::

na wdju k je 500gb, maš v resnic 475gb, te za 25gb okol prnesejo,kako je pri drugih proizvajalcih nevem;)

Tac20 ::

haha sej tko je povsod, pri vsakem disku

beta1 ::

AlienRex ::

In kako iz 86€ (kolikor je cena v povezavi) prides na 82€?
Dropbox: http://db.tt/Jg5BmDw
No brain - No tumors

kixs ::

Ceni na spletni strani je potrebno dodati se postnino, ki znasa recimo vsaj dobrih 5€.

PS:
V eni drugi temi je bilo ZELO veliko povedanega glede nakupa diska. Vse je odvisno KAJ ti je najbolj pomembno in kaj najmanj. Kompromisi so taki:

Samsung T166 ali WD GreenPower... ce ti je pomembna tisina
WD AAKS... ce ti je pomembna hitrost pred tisino

Ostalo je potem isti k*rac (glasnejsi in pocasnejsi)... Seagate ima recimo daljso garancijo. WD RE modeli imajo tudi 5 let garancije.
Crkne pa ti lahko CISTO vsak disk.

Seveda je potrebno dodati se ceno in dobavljivost.

Ce bi danes kupoval disk, bi definitivno vzel WD GreenPower ali pa Samsung F1.

lp

IVo ::

WD Caviar SE16 400GB 16MB 7200 SATA2 WD4000KS
Seagate 500GB 16MB 7200 SATA2
Za končne cene ZS. Mogoče te zanimajo Raid edition?

Kibby ::

IVo spominjas me na cigane na trznici, ko se derejo naokoli poceni, samo tolko ipd. :D :D :D Sicer pa kdo hoce vedet tocno velikost diska naj to pomnozi 3x z 1000 in deli 3x z 1024, pa dobi tolko kolko pol kazejo winsi (npr. 500gb = cca. 465gb). Sam pa mam WD (RE) in sem zadovoljen kaj se tice glasnosti, so pa res cca. 20€ drazji od navadne serije. Jaz bi vzel WD AAKS, ce bi trenutno kupoval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

1 TB disk SATA (Samsung ?)

Oddelek: Kaj kupiti
334986 (3267) bodom
»

WD 640GB Black SATA 2? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515168 (3836) tilinho20
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493684 (1911) Deflector
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910171 (6344) kmetek
»

Kater disk 500GB?

Oddelek: Kaj kupiti
272100 (1419) urosh

Več podobnih tem