» »

Kater disk 500GB?

Kater disk 500GB?

Sami ::

Živjo!

Pred kratkim mi je crknil Hitachi 7K250 250GB SATA. Plata je Epox 8RDA3+ in ima sata vodilo.
Bi disk s sata2 vodilom deloval na tej plati? Kateri disk 500GB priporočate? Spet Hitachi?

Hvala!
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

Bi bil tole dober nakup?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

BigBoss_ ::

Tole bi bila dobra izbira, ja.

Pa še odgovor. Disk bi deloval na SATA1, vendar s hitrostjo 150MB/s (SATA) in ne 300MB/s (SATA2).

Person ::

Jaz sem pa ravno tega naročil:
Seagate S-ATA 500GB 7200rpm 16MB Cache
Par evrov je sicer dražji ... ima pa 5 let garancije ... pa malo boljše specifikacije.
Let's make something useful!

deann ::

Samo tega ne,namreč pred kratkim sem ga sam nabavil in je nenormalno glasen,če malo pogledaš po netu boš ugotovil da se veliko ljudi prozužuje nad tem,meni so ga menjali z WD-jem ki delo veliko tišje

Person ::

Hm, imam že 2 diska iz podobne serije ... pač mal starejšim pa manjši, pa sta oba tiha ...

Mah, če bo pač glasen, ga bodo pač dobili nazaj:)
Let's make something useful!

kixs ::

Imam 500GB WD AAKS. Res je tih in precej hiter. Z njim ne mores falit ;) ,

DJ MartiNi ::

WDja vzemi. Imam Seagatea ST3500630NS pa nisem preveč zadovoljen z njim kar se glasnosti tiče. V drugi mašini imam WDja in ti lahko rečem da je razlika opazna (ali bolje slišna :D ).
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Person ::

Ma sej ... če bo mislil bit glasen, ga bodo pač dobili nazaj in ga bodo zamenjali za WDja ... preprosto pač.
Let's make something useful!

eVro ::

Tudi sam najbolj priporočam WD-je.

BlackHole ::

Kaj pa tam okrog 250Gb-300Gb, na kaj moram bi pozoren, da bo disk soliden? 16Mb ali 8Mb predpomnilnika, SATA, SATA2, PATA, obrati, kaj je zdaj best buy?
LP Marko

eVro ::

WD, 320 Gb, 16 MB, SATA2, 7200rpm

Ne morš falit.

Rippy ::

Mene pa zanima ali je boljše kupit dva manjša diska in povezat v RAID (imam na osnovni plošči SATA) ali enega večjega. Sicer teoretično poznam tveganja RAID polja ampak nimam praktičnih iskušenj.

Torej gledam tale disk;

http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...

WD 250GB RE

In tudi 500gb različico. Povezal bi ali 2x 250gb ali 1x 500gb. Torej raid ali ne raid ?

Hvala

Sami ::

Našel sem še nekaj ugodnih cen: Samsung SpinPoint 500GB in Seagate 500GB.

Kaj priporočate, je bolša izbira WD?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Melanholija ::

samsung je ok, wd tudi!

Zgodovina sprememb…

Tomson ::

A Seagate pa ne? :\

Po moje so vsi trije diski zelo dobra izbira, imajo pa vsak svoje prednosti. Po moje je Samsung najtišji, WD ima najboljši performance (po specifikacijah) in Seagate je najbolj zanesljiv in vzdržljiv.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kixs ::

Tomson:

hahahaha :D

Na Hitachija ste pa cisto pozabili 8-O V Funtech ga imajo za 100€, kar je zelo dobra cena, je pa res prejsna generacija ;)

En izmed mojih diskov je tudi WD500GB AAKS, je precej hiter in se ga ne slisi tudi ko bere podatke :)) Seagate pa je skoraj vedno najpocasnejsi disk, imam 400GB verzijo in se celo cudim, da je to sploh 7200 disk. :\ Vendar vseeno, sej ga imam samo za podatke in da ima relativno velik transfare rate.

Osebno bi izbiral samo med WD in Samsung. Seveda bi cena igrala pomembno vlogo.

lp

bond007 ::

Jst imam seagate 500GB - 7200.10 v zunanjem ohišje na usb. Kot je eden zgoraj že omenil je disk skoraj katastrofalno glasen. Sicer ima 5 let garancije, ampak pomoje je kaka druga firma boljši nakup - WD recimo...

bosstjann ::

a je glasen disk ali ventilator v ohišju

bond007 ::

Ventilatorja ni v ohišju.. ohišje pa je iz aluminija, tako da se na nek način toplota prenaša iz diska na ohišje in se tako hladi... Disk je relativno glasen že ko se samo vrti, ko pa začne kaj mleti - pa ima zvok kot tisti najstarejši par GB diski. Stvar je tako neugodna za ušesa, da niti ne pomislim, da bi disk imel na mizi, ampak je ponavadi nekje na tleh...

BlackHole ::

V ohišju kot ohišju računalnika. :\
LP Marko

bond007 ::

Jst imam seagate 500GB - 7200.10 v zunanjem ohišje na usb


Se pravi zunanje prenosno ohišje za disk... takole zgleda ohišje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bond007 ()

Person ::

Hitachi oz. bivšega IBM death star-ja pa nikol več ne kupim:D

Jp, Samsunga tudi imam, pa mi je carski.
Let's make something useful!

OZZY ::

Vzemi samsung T166 serijo ali WD AAKS....Seagate 7200.10 ne kupuj, ker ma FW speed limit in doseže max 70mb/s..

Dobra izbira so tudi novi diski z 250GB platami samo ne vem al se dobijo že pri nas...750gb model že ampak 500 pa nisem ziher.
Go with the flow.

kixs ::

Person:

zaradi ene slabe serije ni treba ravno svinjat po teh diskih :O

Od IBM-ov sem imel 40GB, 120GB, 180GB in 250GB. Zadnja dva se vedno uporabljam. 180GB pa je star ze skoraj 5 let. Seveda pa se mu nikjer ne pozna. :P

Od vseh mojih diskov od leta 1992 do danes, mi je crknil samo en WD 80GB. Pa se tega vseeno uporabljam v drugi Win98 masini. Vsake toliko casa ga moram low level formatirat. Potem spet dela cca pol leta brez problemov. ;)

lp

Tomay ::

Še jaz dodam moje izkušnje.
Preizkusil sem Seagate 500GB as verzijo (obstaja še ns)
in
Samsung 500gb

Samsung je tišji in hitrejši od obeh, ne morem pa reči, da je seagate glasen.

Imata pa samsung in wd samo 3 letno garancijo, medtem ko ima seagate 5.

Nekateri wd-ji imajo 5 http://support.wdc.com/warranty/policy....

Sam bi izbral wd-ja, samo zaradi garancije ne vem.
Voodoo 4Ever

Person ::

Sej ne bi kaj rekel, če bi lepo za tisto serijo priznali, da je njihova napaka ter brezplačno menjali pokvarjene diske ... tako pa si lepo moral kupiti nov disk ;(
No, jaz bom pa jutri primerjal lahko Samsunga, ter 2 Seagate-a.
Tako, da res upam, da ne piše kje v drobnem tisku za novo zverino, da je ubvezna uporaba varoval sluha :D
Let's make something useful!

urosh ::

Zdravo.

Tudi sam kupujem nekaj podobnega. Le da bo v raid 1 in serverju. Mislim, da bo to najboljša izbira:
WD SATAII 500 GB WD5000ABYS Caviar 7200
ima 1.20 mio ur in 5 let garancije. Po izkušnjah z WD, tudi nebi smel biti nekaj preveč glasen. Cenovno pa je tudi nekje tu...

Malo razmisli tudi v to smer...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WD 640GB Black SATA 2? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515170 (3838) tilinho20
»

Trdi disk 500GB

Oddelek: Kaj kupiti
493684 (1911) Deflector
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910171 (6344) kmetek
»

Nakup 500 gb diska

Oddelek: Kaj kupiti
171601 (1130) Kibby
»

Kater disk do 150€

Oddelek: Kaj kupiti
321864 (1335) Fuks

Več podobnih tem