» »

Kako imeti dva operacijska sistema na prenosniku?

Kako imeti dva operacijska sistema na prenosniku?

Scorpia ::

Imam prenosnik že z nameščenim Visto, hočem pa imeti še XP gor. Ker zraven ne dobiš inšatalacijski cd, ampak samo cd ki obnovi sistem.
Sam sem mislil na eno particijo inštalirat XP, na drugo particijo zagnat ta cd da sistem na novo obnovi. Kje pa se v Visti naštima da bi unesel bot še za XP ker ne najdem :) ali bi to tko delovalo kot sem napisal?

Zheegec ::

Kompletno formatirati sistem, potem namestiti WinXP.
Rabiš še DVD od Viste (ne restore medij, ampak medij od Viste, original ali ne - licenca nalepljena pod prenosnikom bo normalno delovala), namestiš Visto in imaš oboje naenkrat.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

moowy123 ::

To seveda ni edini način. Seveda lahko namestiš XPje ko že imaš inštalirano visto in potem v XPjih urediš boot načine s programi kot je naprimer ta.

Brico ::

Torej mene zanima kako imeti dva o.s. na enem disku prenosniku, zdaj imam instaliran linux, rad bi pa imel se windows7 s tem da bi ob zagonu izbral zelenega.

Hvala

LP

clancy ::

Za vsaki OS moraš imeti narejeno particijo. Pri instalaciji potem izbereš željeno particijo. Pri vsakem zagonu, boš potem lahko vedno izbral z katerim OS-jem se računalnik naj zažene.

Brico ::

Najlepša hvala za pomoč ;)

LP

techfreak :) ::

Pri vsakem zagonu, boš potem lahko vedno izbral z katerim OS-jem se računalnik naj zažene.

Potrebuješ še bootloader, ki bo imel vnose za vse OSe. Če boš na Linux nameščal še Windows, boš moral potem obnoviti mbr zapis bootloaderja od Linux OSa.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

windows xp upgrade to windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
452737 (2293) bluefish
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264653 (64245) Seljak
»

Ne boota Viste

Oddelek: Pomoč in nasveti
7792 (726) Suly
»

TRIPLE BOOT Mac OsX Xp in VISTA

Oddelek: Pomoč in nasveti
222144 (1643) maxsis
»

Nalaganje os

Oddelek: Operacijski sistemi
6866 (713) TOP

Več podobnih tem