» »

Povezava v lokalno omrežje med visto in xp

Povezava v lokalno omrežje med visto in xp

mamlaz ::

Ževjo!
Doma imam kabelski internet in na pretvornik povezan router level1. Potlej mi gre z ruterja en kabel na pc, ki ima naložene xp. Imam pa tudi laptop, na katerega je naložena vista business in je brezžično povezan na ruter. Internet dela na obeh.
Problem je, da se nočeta povezat v omrežje. Oba imata nastavljeno isto delovno skupino in deljenje datotek (nekje sem pač prebral, da bo to zadost), vendar zadeva ne funkcionira. Na laptopu mi pri omrežju pokaže ruter in laptop, pc-ja pa ne. Na pc-ju pa še to ne.
Help.;)

XsenO ::

Če se dobro spovnem, moraš za xpje pobrat en popravek od microsofta (ali je bil za visto), ki bo omogočil sharing.
1 + 1 = 1

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XsenO ()

imagodei ::

Pismo ste eni lenuhi! ;(( Že jaz sem vsaj 5x odgovarjal na takšna in podobna vprašanja; drugi na tem forumu še večkrat. Če bi se ti pa dalo malo po Googlu poiskat, bi pa našel nebroj strani, ki razlagajo kako in kaj. Vprašaj tam!

Se ti pa da tipkat na slo-tech. Zanimivo!

XsenO je pa tud v temo brcnil.
- Hoc est qui sumus -

mamlaz ::

Oprosti na neumnem vprašanju, ampak ali naj se ne bi popravki prenašali samodejno. To funkcijo imam, namreč vklopljeno.
Vseeno, hvala za odgovor.

mamlaz ::

imagodei...
Ne se tako hitro razburjat. Probal sem že nekatere fore iz odgovorov, pa še vedno ne dela, Zato pa tudi pišem. :)

imagodei ::

|O
Link1
Link2
Link3
Link4

To je po 5 minutah iskanja po Googlu, s tem da sem sfiltriral bedarije. Morda ne bi škodovalo, če bi si pogledal kaj o Win FW in kaj sploh je File and Printer Sharing. Pa še kaj o uporabniških računih v Windows okolju.
- Hoc est qui sumus -

amigo_no1 ::

mamlaz ::

dankešn.
Sporočim če deluje. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xbox nagaja (ali moj pc mogoče?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
61351 (1210) Beef
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942266489 (66081) Seljak
»

blank window page

Oddelek: Pomoč in nasveti
261465 (1465) rozica
»

Vista Buisiness in XP Professional skupaj

Oddelek: Operacijski sistemi
81496 (1320) 5er-->
»

Yahoojevo hvalisanje na trhlih nogah

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
314196 (2702) G-man

Več podobnih tem