» »

blank window page

blank window page

rozica ::

Zakaj se mi odpira blank window page? Na netu sem našla odstranjevalce (to naj bi bil trojan virus) pa so samo za plačat. Kako ga odstranim najhitreje? Avast in adaware ga ne odstranita.
Hvala in lep dan
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Zorro ::

Nisem ravno računalničar, vendar se mi ne zdi, da je tvoj problem povezan s kakšnim virusom ali trojancem. Vsak brskalnik se lahko tako nastavi, da odpira blank strani. Za kaj več pomoči, bi bilo dobro, če najprej poveš kateri brskalnik uporabljaš (Firefox, Internet Explorer 6, 7 itd.).

p.s.: Praviš, da ga Avast in adware ne odstranita. Bilo bi dobro, da napišeš kaj točno ne moreta odstraniti, oziroma kaj sta našla, če sploh sta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

rozica ::

Internet explorer uporabljam, saj na netu sem našla, da je to ene vrste trojanc, samo orodje za odstrant ne najdem, al ni za visto al je za plačat...

Zorro ::

Preveri pod Orodja->Internetne možnosti..., da nimaš za domačo stran uštimano, da je prazna. Lahko, da je samo to in nimaš nobene "zlobne kode" v računalniku.
Drugače, kaj natančno naj bi našla Avast in anti adware orodje? Točno ime te "nesnage" je???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

StratOS ::

Poglej tudi Informacijsko varnost za ostale programe in nasvete.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zorro ::

rozica, kaj imaš mogoče takšen problem kot je spodaj na sliki?

jan01 ::

Posnemi si(kar več njih, adaware se pa znebi)
avg anti-spyware -obvezno
spyware terminator
windows defender -od microsofta brezplačno
super antispyware free
comodo boclean
Kater windows pa imaš?

Prvo pa prilepi sem log od hijackthis!

Zorro ::

Tukaj je eno orodje, samo ne vem ali je free? Na njihovi strani ni nič razvidno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

rozica ::

Zdej mam tud spybot...
Zorro imam visto, odpre pa se mi čist bela stran - ves ekran postane bel - ko miniziram piše window blank page - kot bi se internetna stran odprla pa ne bi nič gor pisalo...
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

rozica ::

No točno ko minimiram na oknu spodaj piše: Blank Page - Windows Internet Explorer, potem ga z desnim klikom zaprem

rozica ::

Vse sorte sem že poskusila, ima kdo še kakšno idejo?
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Zorro ::

Mogoče se da stvar rešiti s System Restore na čas preden je prišlo do problema.

p.s.: Še XP System Restore, glede na to, da ne vem kateri OS imaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

rozica ::

Bom poskusila popoldan, če sem prav razumela si vista sama naredi restore pointe, ker jih jaz nisem, tako, da bo možnost it nazaj?
hvala za info
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rozica ()

Zorro ::

Običajno samodejno ustvarja obnovitvene točke po vsaki namestitvi kakega novega programa, kot tudi na vsake toliko časa.
Upajmo, da ti bo ratalo s tem odpraviti težavo, sicer bo potrebno formatiranje in ponovno nameščanje Viste. Dobro je imeti vsaj dva diska/particije, da se lahko pomembnejše stvari (dokumente, slike...) prenese tam, ali pa, da se naredi njihov backup na kakšen zunanji disk ali medij (DVD).

Obstaja tudi en skupek različnih orodij imenovanih Hiren CD, kjer se najdejo antivirusni in antiadware programi. CD je zagonski (DOS okolje) in mogoče je stvar za sprobat pred formatiranjem (če je to še edina rešitev). Sam z njim nimam izkušenj, ker že dolgo nisem imel težav z "nesnago".
Kot je že nekdo omenil, zdrava pamet pri brskanju po internetu in pri odpiranju pošte je najboljša zaščita.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

rozica ::

Zorro, naredila system restore... spet se je odprlo :(
kar se tiče brskanja po netu, če bi samo zdrava pamet bila dost, ne bi rabl antivirusnih programov ane?
se zgodi tudi najboljšim ;)
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

rozica ::

ima mogoče še kdo kakšno idejo... preden formatiram?

Zorro ::

Poizkusi še s ClamWin antivirusom. Je zastonj, ne vem pa, če bo pomagal, ampak detektira tudi spyware in je za probat. ClamWin ni on-access real-time scanner in te ne varuje sproti pred morebitnimi "okužbami", ampak zahteva ročni zagon skeniranja. Pač to je cena, ki jo plača, da je zastonj.

Zorro ::

Pozabil sem še omeniti, da je ob namestitvi ClamWin-a, privzeta nastavitev zgolj skeniranje s poročanjem (Report Only), na voljo pa sta še možnosti brisanje (Remove) okuzenih datotek in premik v karanteno (Move To Quarantine Folder). To spremeniš pod Tools>Preferences>General. Da bi ti dve opciji tudi zares delovali v Visti, se zna zgoditi, da je potrebno program zagnati kot administrator (desni klik na ikono programa in izberi Run as administrator). Po zaključenem "čiščenju" je dobro, da si shraniš poročilo o tem (gumb Save Report), da lahko kasneje preveriš kaj vse ti je izbrisal oz. premaknil v karanteno (pri slednjem je to razvidno tudi že z vpogledom mape, ki je določena za karanteno). Namreč, lahko se zgodi, da pobriše kako pomembno datoteko določenega programa in bo zato potrebno njegovo ponovno nameščanje oz. potrebno bo kje dobiti manjkajočo datoteko. ClamWin pač ne zna čistiti okuženih datotek, temveč jih ali premakne v karanteno, ali pa v celoti pobriše.
Kar se tiče izbrisa datotek, pomembnih za delovanje same Viste, mislim da jih je mogoče povrniti z njeno ponovno namestitvijo, kjer izbereš, da ti zgolj popravi že obstoječo instalacijo.

Zorro ::

Tukaj je še eno zastonj orodje za odstranjevanje nesnage.

rozica ::

Hvala Zorro, nekaj sem že naredila... bom videla, če bo to pomagalao

Zorro ::

Poročaj, če ti je ratalo.

rozica ::

no :(
format pomoje še edin pomaga. Hvala za pomoč vseen

rozica ::

Spet vedno jaz z istim problemom, ki je že nekoliko smešen. Imam popolnoma nov prenosnik - 1 teden (toshiba) in enak problem: odpiranje blank window page, kot na prejšnjem (tudi toshiba)... ???? Ne vem več v čem je problem... Če ima še kdo kakšno idejo, prosim napišite. Na obeh imam visto.

Zorro ::

A si mogoče poizkusila še s kakšnim on-line skeniranjem sistema, npr. Panda, Kaspersky ali Bitdefender? A ti le to sploh zazna spyware?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zorro ()

rozica ::

nisem Zorro, bom hvala
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.

SkIDiver ::

Mogoče najdeš kaj uporabnega, ker nisi natančno definirala OS-a in kaj se pojavi oz dogaja.
Najbolje pa bi bil screenshot

http://www.google.si/search?hl=sl&q=site%3Asupport.microsoft.com+IE+blank+page&meta=

rozica ::

SkIDiver, imam OS windows vista. Ne glede na to kaj delam (a grem na internet ali ne), se mi naenkrat pokaže čisto bel ekran, potem s tipko windows na tipkovnici pridem do namizja, da lahko na opravilni vrstici (kjer piše blank windiws page) to zaprem (desni klik in close). Upam, da je bilo dost natančno. Preizkusim danes ali pa jutri še kar je Zorro svetoval in napišem če je pomagalo. Samo jaz vem, da so na slo-techu brihtne buče in edn bo že znal svetovati... čakam potrpežljivo in hvala vsem za trud :)
Če hočeš videti mavrico, se moraš veseliti dežja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim navodila kako da uporabim ClamAV antivirus

Oddelek: Programska oprema
81370 (688) SeMiNeSanja
»

Intel dokončal prevzem McAfeeja

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
84155 (3551) Jst
»

Zastonjski antivirusnik za windows strežnike

Oddelek: Informacijska varnost
71197 (933) pukyplay
»

open sourece anti virus za WindowsXP

Oddelek: Programska oprema
5834 (804) Sims
»

Obstajajo Freeware programi za podjetja?

Oddelek: Programska oprema
121528 (1288) goba

Več podobnih tem