» »

Dexter

Dexter

««
19 / 27
»»

FlyingBee ::

na Masukovi hčerki sigurno nekaj smrdi :-)

Lion29 ::

ampak ona očitno ni brain surgeon, ker je od njega pred vrata dobivala "darilca"


ha?

Masuka Jr je postranski lik tako kot Masuka... jaz zelo dvomim, da je kaj tam
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

hojnikb ::

na koncu bo pa Matthews brain surgeon >:D
#brezpodpisa

FlyingBee ::

najslabša serija bi postala, če je Foglova Brain Surgeon, ker je dobivala darilca

kdo bi še od prejšnjih sezon lahko bil sposoben to delat, mogoče bo kakšen povratnik, ki je preživel iz oceana

Nikec3 ::

Problem je v tem, da trenutno res ni nobenega karakterja za katerega bi izpadlo "kul, nepredvidljivo in logično", da bi bil brain surgeon. Bolj verjamem, da bo nek povratnik. Glede na to, da je to zadnja sezona, je možno, da Masukova hčerka nima neke pomembne vloge. Mogoče samo želijo na koncu serije Masuki dat nek happy ending. Zdi se mi pa logično, da bo Quinn, na nek način, bil pomemben do konca sezone, mogoče celo za sam razplet.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

DarwiN ::

Pomoje je brain surgeon foter od Dexterja.. To bo glavni twist.. Tip sploh ni bil mrtev vse te sezone.. 8-)

ok, ok, možno da je Debra.. Ženska je povsem na kraju razuma in zadevo lahko prikažejo tako, češ da je to bil njen odgovor na vse kar se je zgodilo... . Morda že vse od začetka sezone ve za Vogelovo, medtem pa nima srca, da bi ubila Dexterja, zato ubija vse ljudi, ki so Dexterju blizu, poleg tega pa še ostale "bad guye" ter nato pošilja možgane Vogelovi "here you have, you crazy bitch.. A gift for creating my brother".. Konec koncev je v tej zadnji epizodi prvič srečala Zacha ("who the fuck are you") in čez 10 minut je bil mrtev.

Long shot, saj vem.. Itak se motim. ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

ključno vprašanje je kdo bi bil sposoben to delat, Debra sigurno ni

krispe ::

DarwiN ima dober point!

@Stojansto, kako da ne? Debra je že ubijala v prejšnjih epizodah in sezonah.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

nekdonekje ::

Mah kaka Debra, verjetno je nekdo tesno povezan z foglovo. Mogoče njen prvi pacient, mož, hčerka.

vasquez ::

Tam na večerji Voglova reče, da je imela že dolgo časa nazaj nek incident, da se je potem odločila za to kar počne.

FlyingBee ::

krispe je izjavil:

DarwiN ima dober point!

@Stojansto, kako da ne? Debra je že ubijala v prejšnjih epizodah in sezonah.


ma dej no dej, verjetno je namerno ustrelit/ubit nekoga zelo težko kot tudi s tem živet še naprej ... povsem drugo pa je tako natančno nekomu lobanjo odrezat in ta prav del možganov ven dobit

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Lion29 je izjavil:

ampak ona očitno ni brain surgeon, ker je od njega pred vrata dobivala "darilca"


ha?
Če se prav spomnim, je v eni epizodi slišala nekaj okrog hiše (ali je pozvonilo?), ko je odprla vrata pa je na pragu bila škatlica z delom možganov.

Debra je že ubijala v prejšnjih epizodah in sezonah.
Ampak niti približno ne tako, da je takoj zatem bila vsa nasmejana, brez da bi se karkoli sekirala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

darkolord ::

Pa še to, Debra bi fentala Hannah pred vsemi ostalimi.

DarwiN ::

@dark, Hannah je prevelik (in preveč lep) lik, da bi tako hitro umrla.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Nikec3 ::

Tisti ki menite, da je morda Debra, očitno ne gledate serije, ker bi bilo to popolnoma "out of character". Za Hannah vemo da ni, ker je bila v času umora Zacha z Dexterjem, to pa je praktično tudi vse. Sumim, da bo konec, morda tudi brain surgeon povezan z Dexterjevo preteklostjo, ter možnostjo, da ne bi več ubijal. Še nekaj. Se je že kdo ubadal s tem, kako to, da ni Yates brain surgeon in kako se to sklada s samo zgodbo? Meni se ne ljubi za nazaj gledati epizod, ampak sem prepričan, da je polno nesmislov. Se kdo spomni kakšne pomembne podrobnosti, ki bi jo Yates povedal Dexterju? Zakaj ni Yates povedal, da ni brain surgeon?

Vedno obstajata 2 varianti piscev. Ali so tako pametni, da nič nima smisla, ali pa so tako nesposobni, da nič nima smisla. Bojim se da bo 2. varianta, ker je lukenj ogromno. Tudi takih, ki se jih na logičen način ne bo dalo zakrpati.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

martincek1 ::

Jaz sumim, da dr. Voglova ni brain surgeon. Je pa nekdo, ki Voglovo pozna že dolgo. Glede na to, da sta Dexter in ona pregledala večino najbolj sumljivih pacientov pri iskanju na začetku sezone in da mu Voglova 100% nekaj prikriva... kaj mu prikriva? Hint: "zadnja večerja", omemba Dr. Vogla. Mislim, da bo nekaj v tej smeri. Ampak da bi to storil njen mož se mi pravtako zdi zelo čudno. Glede na odnos, ki ga hoče vzpostaviti z Dexterjem in prej z Zachom, sem prišel do zaključka, da je brain surgeon... tadaaam... Vogel jr. Težko verjamem, da je brain surgen nekdo od trenutnih akterjev, nihče ne ustreza profilu.

hojnikb ::

najbolš da naredimo en pool in glasujemo, kdo je brain surgeon >:D
#brezpodpisa

DarwiN ::

Let the real brain surgeon stand up!
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

FlyingBee ::

ha, ni tako nora ideja, da ima tudi ona kakšnega potomca ki ga je učila kode, mogoče je masuka njena hčerka

martincek1 ::

Nevem no, meni zgleda da je Masukina hčerka v seriji samo zato, da ima Masuka vlogo. Mogoče bo prispeval svoj del na koncu, ampak kaj več pa dvomim.

BigWhale ::

Hci od Masuke je popolnoma neprimeren karakter za brain surgeona... Katerikoli do sedaj neznani karakter, ki ga bodo uporabili za brain surgeona bo ena DuesEx machina in tak konec bo ze tako zanic serijo zakljucil s perfektno zanic koncem. :> In hkrati, ce bo kdorkoli izmed obstojecih karakterjev se izkazal za kirurga, je to precej out of character za kogarkoli.

Najbolj zalostno je to, da so iz prakticno vseh karakterjev, v tej sezoni naredili totalne debile.

Edina smiselna izbira bi bila Dr. Vogel ali pa morda njen moz, ki so ga ze omenili. Je pa to precej predvidljivo in trapasto.

Obstaja se moznost, da eden izmed karakterjev rata shizofrenik in pobija takrat, ko se tega ne zaveda. Dexter bi bil povsem primeren, hkrati ima vsaj priblizno potrebna znanja in sposobnosti, da naredi kaj taksnega.

Obujanje starih karakterjev je trapasto, ze to, da je Hannah prisla nazaj je bedarija. Se vecja bedarija je pa to, da je Dexter ni razkosal ob prvi priliki, ko je prisla nazaj.

martincek1 ::

Mnja, moral bi organizirat zabavo pa razkosat kar celo postajo, ane BigWhale?

vasquez ::

Mogoče se pa na koncu vsi zberejo v cerkvi, ugotovijo, da so že mrtvi in potem grejo naprej :)

SuperKobeD ::

vasquez je izjavil:

Mogoče se pa na koncu vsi zberejo v cerkvi, ugotovijo, da so že mrtvi in potem grejo naprej :)


haha lepa :D

drugače pa koliko je delov v tej sezoni? Je že prepozno da vklučijo nov karakter?
[With the lights out]

darkolord ::

Se vecja bedarija je pa to, da je Dexter ni razkosal ob prvi priliki, ko je prisla nazaj.
Razkosal je ni točno zaradi istega razloga, kot je ni že prvič.

Jst ::

Zame, gledano po sezonah, so bile prve še najboljše. Tam do nekje pete/šeste sezone.

Drugače pa jaz mislim, da Vogel ni TBS, da pa sigurno ve, kdo je. In da ve še precej stvari. Je pa zanimiva podobnost: v eni prejšnjih epizod, je Vogel poslušala "Make your own kind of music," ista pesem se je vrtela, ko je Dex našel Zachovo truplo. Potem Oliver (Cassie's boyfriend): lagal se je, da ni nikoli videl Zacha. Možno, da Oliver dela z Voglovo.

Sicer pa, finalno sezono, je pa treba še enkrat pošteno oceniti ob zaključku.


--

Drugače pa komaj čakam letošnjo knjigo. Doakes je v knjigah živ in v prejšnji je vrgel uč na Dexa ter bil nato suspendiran. Pričakuje se hud grand finale. (Ni pa znano, če bo to zadnja knjiga.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Pa še nekaj je na Oliverju, ki me moti, samo se nikakor se spomnim, kaj. Lagal je o skupnem življenju s Cassie, lagal je o Zachu. Mogoče je celo Voglov sin. Pomoje je začel s Cassie samo zato, da se je približal Dexu in da mu pokaže, da je boljši kot Dex. Kot sin je imel na razpolago vso dokumentacijo in fascinacijo matere o Dexu in bi se rad pokazal materi, da je on boljši. Something like that.

Jaz navijam za takšen konec, da bo Dex skupaj z Hanno in Harissonom.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

martincek1 ::

Evo, to! Jst rešil primer. Sin Dr. Voglove aka TBS aka Oliver :D

Qcube ::

Oliver je lagal tudi Quinnu da ga ne prepozna, čeprav ga je v prejšnji epizodi videl pred vrati od Dexterjevega stanovanja ko sta se pogovarjala. O njegovi preteklosti še ne vemo nič, tako da je čisto dober kandidat za TBS.

Meni se tudi zdi da bi konec lahko bili Dexter, Hanna in Harrsion v Argentini... and they lived happily ever after.

Nikec3 ::

Hci od Masuke je popolnoma neprimeren karakter za brain surgeona... Katerikoli do sedaj neznani karakter, ki ga bodo uporabili za brain surgeona bo ena DuesEx machina in tak konec bo ze tako zanic serijo zakljucil s perfektno zanic koncem. :> In hkrati, ce bo kdorkoli izmed obstojecih karakterjev se izkazal za kirurga, je to precej out of character za kogarkoli.

Popolnoma enako je moje mnenje. Če bo brain surgeon nekdo od "neznanih" bo celotna sezona filler in ne bo vredna zadnje sezone, če bo pa kdo znan pa bo out of character, ker ni nobenega primernega kandidata. Vem da je ideja nora, ampak kaj če je na nek čuden način brain surgeon Henry? Na nek čuden način, bi bilo še najmanj "out of character", ker je karakter znan, a vendar ne vemo nič o njem.

(predpostavimo, da Henry nekako živi)

Če je morilec Oliver, bo to brez dvoma najslabši konec v zgodovini serij. Po mojem ni. Po mojem je to, da se ni spomnil Zacha še ena poceni, slaba pisateljska fora, da bi bili še bolj zmedeni.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Heisenberg ::

pomojem je tale novi lover od sosede ki je bila ubita sin od Voglove in si je sosedo izbral samo da mentalno zjebe in se približa Dexterju.
in on pač mamici pošilja darila



ali pa..........!!!!!!!!

Killer je Quinn! :)

FlyingBee ::

hja, zna bit ojliver

Nikec3 ::

Ena stvar je jasna. Iz tega kar so "načarali" se ne da narediti logičnega in zanimivega konca. Vsaj kar se zgodbe z brain surgeonom tiče. Konec bo verjetno res zelo presenetljiv, ampak tudi debilen in poln lukenj. Od vseh neumnosti v tej sezoni me že boli glava, pa še vedno se kake nove spomnim. Že to, da je Voglova sedaj v tej sezoni prišla do Dexa, ker je rabila njegovo pomoč, da bi ubil brain surgeona, ki to sploh ni, ki ne pove da to sploh ni.... aaaaaaaaaaaaaaaaaaa, naj me nekdo reši!!!

Začuda me "soapy" ending z srečnim Dexom in Hannah sploh ne bi motil. (kriva je Hannah, zaradi katere sem izjemno težko kritičen (čeprav mogoče ni videti)). Še boljše bi bilo, kot sem že omenil, če bi Dex spoznal, da je Hannah edina rešitev, da pusti odvisnost od ubijanja za sabo - nato pa bi Hannah umrla. Nekaj v stilu Dark Knighta in finte, da bo Rachel z Brucem, ko Gotham ne bo več potreboval Batmana - nikoli.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Lion29 ::

sam res, zna biti Oliver... makes some sense
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

martincek1 ::

Nikec, recimo da je Brain Surgeon sin Dr. Voglove aka Oliver. Konec je lahko popolnoma logičen in tudi zelo zanimiv - in najpomembneje, ne vidim lukenj. Še za Masukino hčerko... verjetno to sploh ni in deluje z Oliverjem in bo izkoristila Masukino zaupanje. Možnih je pa še nekaj drugih razpletov, ki se bodo sestavljali v celoto. Quinn je pa že več sezon samo oseba, ki moti Dexterjevo delo - tudi v tej sezoni, poleg tega povezuje Debro, delo na postaji, posredno Harrisona...

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

lol@MasuKINO hcerko in
lol@Voglov sin

fuck me prav zabavno je tole brat.. pizda ce ne znate sklanjat, dejte raje napisat hcerka od Masuke ali sin od Voglove


Nikec: wtf is Henry?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Jst ::

Po koncu serije, če vam je bila serija všeč, vam priporočam knjige. Ampak boste presenečeni, ker so nekatere osebe na drugih položajih, druge drugače opisane,... zgodbe so pa vseeno super (edino prva sezona je skoraj čisto po knjigi). Druge zgodbe imajo pa nekaj skupnega z serijo. No, meni so všeč tako knjige, kot serija.


SPOILER:






Oliver je TBS.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

martincek1 ::

Okej tole je spoiler, ki ga bo vsak prebral, pa če hoče ali ne.

@Lion29: Čestitam. Upam da te povišajo v moderatorja, da boš slovnične napake lahko tudi popravljal.

martincek1 ::

Okej tole je spoiler, ki ga bo vsak prebral, pa če hoče ali ne.

@Lion29: Čestitam. Upam da te povišajo v moderatorja, da boš slovnične napake lahko tudi popravljal.

Nikec3 ::

Nikec, recimo da je Brain Surgeon sin Dr. Voglove aka Oliver. Konec je lahko popolnoma logičen in tudi zelo zanimiv - in najpomembneje, ne vidim lukenj. Še za Masukino hčerko... verjetno to sploh ni in deluje z Oliverjem in bo izkoristila Masukino zaupanje.

OK, jaz umiram od smeha. V eni povedi si napisal, da bo vse logično in zanimivo, ter da je Oliver morilec (to ne more biti zanimivo, ker ne poznamo karakterja - vemo samo to, da zgleda kot ponaredek Ryana Goslinga), potem pa omeniš še, da je Masukina hčerka sodeluje z fake Ryanom Goslingom in tebi se to vse zdi super in logično in perfekten konec.

Kaj sem jaz nor, ali je nor kdo drug?
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Nikec3 ::

Oliver je TBS.

OK, v bistvu mi je vseeno za ta spoiler. Najslabši konec v zgodovini serij.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Karaya 52 ::

Nikec3 je izjavil:

Začuda me "soapy" ending z srečnim Dexom in Hannah sploh ne bi motil. (kriva je Hannah, zaradi katere sem izjemno težko kritičen (čeprav mogoče ni videti)).


Same here, same here. V prejsnjih delih sem poretardiranemu Dexterju zelel slab konec, zdaj bi ju bilo kul videti v Argentini. Vem, super corny. Ce je Oliver res TBS... mah... tole bo kot Lost. Zanimiva bi bila tudi BigWhaleova verzija shizofrenega Dexterja. Ko sem to prebral, sem dobil mravljince. Si predstavljate shizofrenega Dexterja, kako Zacha spravlja v svoje stanovanje, stopi ven, se vrne in odkrije njegovo truplo... damn. In mogoce Voglova vse za njegovo shizofrenija in ga zdaj kao zdravi. To bi bil hud blow, ker bi Dex izpadel kot totalen psihopat.

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

ma o kaksni shizofreniji vi govorite? ce bi imel v takem primeru shizofrenijo bi se on vsega spomnil... verjetno mislite na MPD oz SPD (multiple/split personality disorder) aka po slovensko disociativna motnja identite... v tem primeru bi TBS bil njegov alter ego... zaradi cesar se potem (verjetno) nebi spominjal dogodgkov kot ego aka Dexter

Jst: ce si res spoilal konec, se mi totalno smilis
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BigWhale ::

Sicer smo vidl ze slabse konce ampak tole z Oliverjem je res mal hecn. :) Ze to, da je bil tip sposoben pokazati toliko custev je mal zgreseno in ga tezko nardi psihopata.

Karaya 52 je izjavil:

To bi bil hud blow, ker bi Dex izpadel kot totalen psihopat.


Khm, a ni? :))

BigWhale ::

Lion29 je izjavil:

verjetno mislite na MPD oz SPD (multiple/split personality disorder) aka po slovensko disociativna motnja identite... v tem primeru bi TBS bil njegov alter ego... zaradi cesar se potem (verjetno) nebi spominjal dogodgkov kot ego aka Dexter


Ja, seveda. DID ce smo povsem natacni.

To bi bil zanimiv twist, ceprav meni ni ravno po godu, ker so primeri teh bolezni precej redki in bi v primeru dexterja tudi predstavljal eno tak easy way out, ki so ga potegnili iz klobuka. :))

Jst ::

>Jst: ce si res spoilal konec, se mi totalno smilis

Yes!! Na takšno reakcijo od tebe sem upal...


---

How the fuck could I know who the TBS is??
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Nikec3 ::

Same here, same here. V prejsnjih delih sem poretardiranemu Dexterju zelel slab konec, zdaj bi ju bilo kul videti v Argentini. Vem, super corny. Ce je Oliver res TBS... mah... tole bo kot Lost. Zanimiva bi bila tudi BigWhaleova verzija shizofrenega Dexterja. Ko sem to prebral, sem dobil mravljince. Si predstavljate shizofrenega Dexterja, kako Zacha spravlja v svoje stanovanje, stopi ven, se vrne in odkrije njegovo truplo... damn. In mogoce Voglova vse za njegovo shizofrenija in ga zdaj kao zdravi. To bi bil hud blow, ker bi Dex izpadel kot totalen psihopat.

Mene tudi vse skupaj spominja na Lost, z vsem zapletanjem. Jaz sem tudi pomislil na verzijo, da bi bil Dexter brain surgeon, ampak se vseeno nekako distanciram od tega, ker smo podobno zgodbo že imeli v eni sezoni (Travis). Zraven tega bi bilo čudno, da bi bil Dexter, ko je pri sebi psiho, ko se mu meša, pa bi bil še večji psiho. Malo čudno. Ampak možno, da je vse povezano z Dark passengerjem itd. Očitno luknje v seriji so, ker se še ni našel junak, ki bi mi katero pojasnil.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

martincek1 ::

Nikec3 je izjavil:


OK, jaz umiram od smeha. V eni povedi si napisal, da bo vse logično in zanimivo, ter da je Oliver morilec (to ne more biti zanimivo, ker ne poznamo karakterja - vemo samo to, da zgleda kot ponaredek Ryana Goslinga), potem pa omeniš še, da je Masukina hčerka sodeluje z fake Ryanom Goslingom in tebi se to vse zdi super in logično in perfekten konec.

Kaj sem jaz nor, ali je nor kdo drug?


Kaj, smo slučajno že pri 12. delu? Naslednji teden samo še grand finale in konec? Ti kar umiraj od smeha...

FlyingBee ::

to je čist logično, Masukova hčerka sodeluje z Oliverjem, oba sta do Dexterja prišla, eden v službi, drugi pri sosedi ... to bo to

Lion29 ::

Jst je izjavil:

>Jst: ce si res spoilal konec, se mi totalno smilis

Yes!! Na takšno reakcijo od tebe sem upal...


bogi si, res


Sicer glede na to, da dex vidi Harija nakazuje na to, da je tudi malo shizofren, poleg tega, da je psihopat

ce bi upalili se DID, bi bilo res vseskupaj poceni...

zanimivo pa je, kako so v prvih sezonah na vse pretege pumpali, da je dex super apaticen in da hlini custva... zdaj ga pa poskusaj prikazat kot super druzinskega cloveka, ki na vse pretege brani debro, se je navezal na Voglovo in totalno zaljubil v Hanno.

sicer mi je kul, da se liki razvijajo, ampak to sta dva popolnoma drugacna ekstrema... sploh pa psihopati tezko sami od sebe ozdravijo... brez zdravil ali psihoterapije...

bah
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
««
19 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serija: Breaking Bad - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1106195790 (11871) oo7

Serije (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6311122 (1823) opeter
»

House M.D. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26738441 (24091) Jst
»

spoilerji - kako jih označit

Oddelek: Sedem umetnosti
252833 (2670) Bor H

Več podobnih tem