» »

spoilerji - kako jih označit

spoilerji - kako jih označit

gzibret ::

Iz debate o Dexterju: Dexter

Kako označevat spoilerje pri debatah v forumu?
Vse je za neki dobr!

Izi ::

Gzibert, za tisto prebrati jaz rabim povečevalno steklo. Ni ravno priročna rešitev.
Bolje se mi zdi uporaba iste barve za tekst in ozadje, ki smo jo že uporabljali v oddelku igre:

< p style="color: grey; background-color: grey; padding: 10px">Tukaj vstavi svoj spoiler< /p>
(presledek na začetku pred p in na koncu pred /p je treba odstraniti)
Za ogled stisneš levo miško in potegneš čez skrito polje, da se prikaže skriti tekst.

Spoiler:

Mesarja je ubila ali ljubosumna žena ali zagrizen vegetarijanec.
Če bi ga ubila ljubosumna žena, bi jo izdal test z detektorjem laži, vendar ga je uspešno prestala.
Torej ga ni ubila ljubosumna žena, iz česar sledi, da ga je ubil zagrizen vegetarijanec.


:D

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Lion29 ::

izklop ima superca reseno za namige/spoilerje... bi se splacalo idejo sposodit iz tam!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

AmokRun ::

Spoilerji samo otežujejo branje. Če zadeve še nisi gledal pač ne bereš teme.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

AmokRun ::

zakaj?


Zato, ker je moteče brat mikro pisavo ali pa stiskat ctrl+a da lahko prebereš tekst.

Zadevo pogledaš, potem pa prebereš še temo. Sploh pa, če lahko z enim stavkom uničiš celo serijo ali pa knjigo, je vseeno če takoj nehaš gledat/brat, ker je itak zanič.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Lion29 ::

mislim, take zatezenosti in nerazumevanja pa zedolgo ne... jaz ne vem za koga se mas...

nikjer nisem rekel, da unici serijo/knjigo ampak ti pokvari veliko vecino veselja in uzitka, ce ves konec...

preprican sem, da tebi nebi bil tak uzitek gledat 6-ga cuta, zdaj ko ves, kaksen je konec, ali pa nebi gledal s takim veseljem LOSTa, ce bi vedel ze v zacetku zakaj se gre...

ne bit tle pameten pa se delat kolk si ti oh in sploh in tebe to ne moti...


in ja, meni je tudi motece da je reseno tako z malimi crkami, zato pa sem predlagal podoben sistem, kot ga imajo na izklopu, ki se meni zdi superca
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

AmokRun ::

Eh ne jemat vse preveč osebno. :)

preprican sem, da tebi nebi bil tak uzitek gledat 6-ga cuta, zdaj ko ves, kaksen je konec, ali pa nebi gledal s takim veseljem LOSTa, ce bi vedel ze v zacetku zakaj se gre...

ne bit tle pameten pa se delat kolk si ti oh in sploh in tebe to ne moti...


Ja, ampak tudi ne bi po forumih bral o vsebini teh filmov in serij, če pa bi, bi pa pričakoval, da bom izvedel tudi nekaj o sami zgodbi.

Skratka nesmiselno se mi zdi v temi Dexter zakrivat vsebino serije, če pa je namen te teme prav debata okoli serije.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Lion29 ::

se pravi kaj, po tvojem tudi folk ne sme hodit gledat na imdb, ce ne zelijo pokvarjenega veselja? :|

mislim ne mores no.. dej mej malo obzirnosti do drugih

kot receno, ce bi bila tema o zadnjem delu dexterja,potem valda, ce pa je splosna tema o dexterju, se vse dele, ki lahko pokvarijo veseljo prikrije, tako kot to pocno vsi, vkljucno z IMDBjem
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Bor H ::

Nekej je da rečeš da je dexterja fotr naučil obrti in da ima rad otroke, nekaj pa da poveš kako se konča konec sezone, sploh če je od njenega konca minilo šele nekaj tednov/mesecov

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

AmokRun ::

se pravi kaj, po tvojem tudi folk ne sme hodit gledat na imdb, ce ne zelijo pokvarjenega veselja?

Po tvoje bi moral biti tudi imdb ves zakrit v spoiler.
Na primer greš na Dexter in takoj opaziš sliko otroka in Dexterja in pa otroški voziček, kar ti da vedeti, da bo Dexter dobil otroka.

To je za tiste, ki serije ne gledajo, enak spoiler, kot to da je v knjigah tudi Debra *******. :)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Bor H ::

Ja, in če pogledaš trailer od Avatarje baje itak vse vidš..

Tisto je promocijski material, ki praviloma se ne šteje pod spoilerje.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

AmokRun ::

Če se gremo spoilerje, je za nekoga, ki je šele začel z ogledom prve sezone, tista slika spoiler.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Bor H ::

Ampak je promocijski material, tudi naslovnica knjige in DVDja ima kri gor, ohoho, verjetno bo moril.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

AmokRun ::

No sej, to da je Debra v knjigi *******, je tudi promocijski material za knjigo.:D

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Bor H ::

A je na kakem uradnem promocijskem materialu to pisal? Se mi je zdel da ne.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

Lion29 ::

AmokRun je izjavil:

se pravi kaj, po tvojem tudi folk ne sme hodit gledat na imdb, ce ne zelijo pokvarjenega veselja?

Po tvoje bi moral biti tudi imdb ves zakrit v spoiler.
Na primer greš na Dexter in takoj opaziš sliko otroka in Dexterja in pa otroški voziček, kar ti da vedeti, da bo Dexter dobil otroka.

To je za tiste, ki serije ne gledajo, enak spoiler, kot to da je v knjigah tudi Debra *******. :)


eno so nepomembne ali pa za veselje manj pomembne informacije, drugo pa so kljucno informacije, ki ti pokvarijo veselje...

npr. informacija, da bo dexter "tekmoval" s trinitijem, ki mori v ciklih ni tako pomembna informacija in ti kvecjemu da dodatne luste, da gledas/beres

ali (SPOILER ALERT)
npr. dexter bo stamanu trinitija, ta pa bo prej ubil rito.... to pa je informacija, ki pokvari celotno veselje do gledanja in serija zaradi tega izgubi ogromno na appealu!

tak da ne se delat nekega neumneza, ki ne razume poante... sam zelo dvomim, da si tolk zabit
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

AmokRun ::

npr. dexter bo stamanu trinitija, ta pa bo prej ubil rito.... to pa je informacija, ki pokvari celotno veselje do gledanja in serija zaradi tega izgubi ogromno na appealu!

Meni je jasno, da ko pride zanimiv finale sezone, da bo folk na forumih to veselo debatiral. Zato pa tudi pred ogledom novega dela ne berem komentarjev. Od drugih pa ne pričakujem, da bodo zato, ker jaz ne znam zadržat branja komentarjev, skrivali tekst in si s tem oteževali branje in pisanje.

Sicer smo pa brez veze offtopic. Če bom napisal kakšen spoiler, ga bom pač skril.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

T-h-o-r ::

v titanicu leo umre
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: gzibret ()

gzibret ::

Izi - tvoj predlog ni slab.

Majhen tekst se mi je zdel priročen zato, ker ga moraš kopirat v clipboard in prebrat drugje.

Sicer pa je vseeno... Zmenite se, in bomo naredili navodila, ter jih naredili sticky, potem pa brisali spoilerje, ki ne bodo po narejeni po iso standardu brez milosti :D
Vse je za neki dobr!

ahac ::

Primoz je reku, da bo zrihtal en način za označevat spoilerje. Samo težit mu moramo dost!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

subby ::

Ponekod je spoiler skrit in se pokaže samo pri kliku gumba "Spoiler alert".

Steinkauz ::

Ja sam nareste da ne bo treba tko vsakič pisat kot je izi. Nej bo spoiler tag k ti to auto nardi.

Lion29 ::

[namig=klikni za namig]bla bla bla[/namig]

evo to bi bilo kul
in se pojavi tekst v okvircku: klikni za namig in ko kliknes, se zamenja s tekstom bla bla bla....

preprosto in efikasno

ce pa mas tekst v editorju, ga oznacis, kliknes (novi) gumbeg namig in se ti odpre prompt okence in te vprasa za text namiga... in se tisti text wrapa z zgornjim predlogom
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

fosil ::

En primer kako bi to lahko bilo narejeno, 3 in 4 post.
Tako je!

Okapi ::

Po mojem je pa najbolje, da teme pač ne bereš. Mogoče bi bilo koristno v naslovu teme označit, da so v njej spoilerji in da se v njej pogovarja o aktualnih delih, ne recimo o tistih, ki se vrtijo na naših tv-kanalih.

Recimo Dexter-ZDA-spoilerji. In potem pač temi ne slediš, če se bojiš, da ti bo kaj pokvarilo užitek.

O.

Bor H ::

Sam pride do problema, ki sem ga danes že omenil, Dexter ima recimo štiri sezone jst pa gledam prvo in me zanima kako je recimo Harry pogruntal Dexterjeva nagnenja, ker nisem bil pozoren, vprašanje je lahko čist OT ali pa vprašam in ne vem kater odgovor je namenjen meni?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Serija: Breaking Bad - spoiler contaminated (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1106195005 (11086) oo7
»

Dexter (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1337245809 (21030) driver_x
»

House M.D. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Sedem umetnosti
26738243 (23893) Jst
»

Nadaljevanka Alcatraz (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9116097 (13947) Pithlit

Več podobnih tem