» »

Virtualdub in kompresiranje

Virtualdub in kompresiranje

trilko ::

Imam en problemcek. Mpeg filmcek zelim skompresirati v divx 5 format. Do sedaj je slo vse krasno z VirtualDub programom pri zadnjem filmcku pa se mi je ustavilo. Fora je v tem, da je verjetno kaksna napaka v tem filmcku, ki je predvajalnik (npr. Bsplayer) ne zazna in jo preskoci in predvaja film naprej. Ko pa gre skozi v VirtualDubu mi pri 6:30 javi napako Sync Error. Mislil sem da bo delovalo ce bom preskocil nekaj frejmov vender do 12. minute pise Sync Error, potem pa je do konca vsa stvar se celo brez zvoka.

Cudno se mi zdi, da v Bsplayerju dela cisto ok. A kdo ve kaj bi to lahko blo in kaj nej nardim???

P.S: Ce v VirturalDubu nastavim no audio zadeva tece normalno. Amapk brez zvoka mi nic ne pomaga...

BlackHole ::

Mene pa zanima, katere nastavitve si uporabil (bitrate pa to) za pretvorbo iz MPEG v DIVX, pa kolikšna je razlika v velikosti obeh datotek (MPEG vs DIVX).

trilko ::

Okrog 210 MB velike mpeg filme sm spravu na 85 mega. Velikost je cist odvisna od tega kaksen bitrate mas za sliko pa za audio. Jest prbizn tko racunam: 85 mega more bit file velik, za audio rabm 128kbps, dolzina filma je 21 min torej - 85000/(21*60)*8-128=414 (bitrate za video).

BigFoot ::

dobi si programček DivFix in z njim popravi film. Dobiš ga na www.divx-digest.com
če pa hočeš ti ga pa lahko tudi mailam (je okrog 300KB).
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] podnapise vkodirat v divx (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7924272 (11348) Alessio983
»

VirtualDub za začetnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5814956 (8362) Revenant
»

Pretvorba DIVX v KVCD (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11928273 (7709) LexLuthor
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323356 (2259) teoo
»

Z VirtualDub-om v Divx - kako?

Oddelek: Programska oprema
61585 (1505) waters

Več podobnih tem