» »

Z VirtualDub-om v Divx - kako?

Z VirtualDub-om v Divx - kako?

marken ::

Živjo,
zanima me kako s programom VirtualDub pretvarjati iz AVI v Divx kodek, če ima kdo boljši način naj mi ga prosim opiše.
V bistvu gre za prenašanje iz DV kamere na klasični CD.

Vnaprej hvala.
  • premaknil: ToniT ()

iElectric ::

Iz avi v divx?????????????????????????????????

Men se zdi da si se mal zmotu!

Aspirinix ::

Če maš DV kartico za zajem, ne bo problema. Najprej zajameš preko vmesnega programa in v nastavitvah nastaviš, da naj kodira filme v divx. To je prvi način.

Drugi način je, da filme normalno zajameš v DV format. Nato z VirtualDubom odpreš film in pod nastavitve nastaviš kodek za kodiranje divx ali xvid. Poleg tega pazi, da imaš vklopljeno full processing power, da ne bo slučajno direct stream copy, ker potem kopiraš direkt brez rekompresiranja.

"iz AVI v Divx "

AVI ni kodek, to je samo končnica filmskih datotek(ne vseh). Divx pa je kodek - način, kako so video informacije shranjene. Avi je lahko zakodiran z različnimi kodeki (IntelIndeo, divx, xvid, cinepak,...)

Predator ::

ni se zmotil, samo divx uporablja isto končnico avi

skompresiraš pa takole
greš na video in nastaviš full procesing mode ( drugače je že po defaultu vklopljeno ), v compresion izberi en kodek ( priporočam xvid ), bitrate si pa izračunaj s pomočjo minicalc programa ( je zraven xvid codeca ) če hočeš da stvar ravno lepo na en cd pride, lahko pa seveda malce preizkušaš glede na kakovost ki jo hočeš

če bi rad še zvok stisnil v mp3, greš na audio, ravno tako nastaviš ful procesing mode pa izbereš eno obliko kompresije ( ne vem v kaki kakovosti snema kamera ampak več kot 44khz/128kbps imho ne rabiš )


potem odpreš audio, save as... pa greš nekaj pojest ( no ja odvisno od hitrosti računalnika pa dolžine posnetka ;) )

iElectric ::

Če si ga ti razumel pa tut prou............|O

pivmik ::

Lih večraj zvečer sem se jebal zajetim DV filmom da ga spravim v DivX...

Uno da odpreš kar v VirtualDubu ne bo šlo.
VirtualDub ne podpira MicrosoftDV avi formata.
Jaz sem odprl DV fimček v Adobe Premiere 6.5, dodal filmček v projekt in Exportal Timeline(All project) v DivX formatu.
Pri tem pa verjetno moraš naštimat format DVja verjetno PAL 720x576 pa 25fps.
In nujno treba nastaviti pod Field options(na timelineu) Always DeInterlace, ker če ne bo slika čudna neke črtice so bodo pojavljale ob premikanju kamere(po domače povedano :) ). In tudi NE SMEŠ spreminjat končne velikosti slike videa(slika postane čudna), v adobe premiere naj ostane 720x576 , v DivX kodeku pa lahko nastaviš velikost na željeno.

Pa preden daš encodat cel Video najprej za test encodaj samo eno minutko filma...

Aja... za zvok pa pusti takšen kot je Uncompressed (48000Hz, 16bit...) pa ga najprej izvleči iz končne AVi datoteke ven(z VirtualDub ali NanDub), da dobiš WAV, ga pretvoriš v MP3 z mp3 codecom LAME. Nato s porgramom NanDub odpri uno končno AVI datoteko in pri Audio izberi MP3(izbereš tisti mp3 fajl), nastaviš Video na Direct Stream Copy in shraniš.
Tako dobiš končni izdelek.
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

waters ::

Virtualdub podpira DV samo moraš imeti MainConcept DV codec katerega demo verzijo snameš na mainconcept

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323249 (2152) teoo
»

filmčki snemani z digitalcem.Kako vstavit zvok?

Oddelek: Zvok in slika
161645 (1456) CaqKa
»

Sergio & Predavanje od Voodoo do GeForceFX (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796072 (4328) Jeebs
»

4GB film bi rad skrču na en cd - kako?

Oddelek: Sedem umetnosti
61136 (933) pivmik

kateri program uporabiti za kompresijo videa v DivX formatu (delam iz DV AVI formata)

Oddelek: Zvok in slika
402337 (1589) nemesis

Več podobnih tem