» »

racunanje skupnih postavk z DDV ?

racunanje skupnih postavk z DDV ?

gbolk ::

zivjo!!

prosil bi vas ce mi lahko povete ime kaksnega program ki bi racunal tole ali kako se to izvede v excelu :

sepravi da imam vec posvatk npr sifra

442434 | nizka casa 500ml 2kom | 2eur | 4eur(sepravi za dve casi)
442435 | visoka casa 250ml 2kom |1.20eur| 2.4eur
....
....
....
....

zdaj bi rabu program ali kako se to izvede v excelu ...recimo ce imam 80 postavk kot je zgoraj opisan da bi sestev kolicino cas in prvo dal ceno za eno caso in potem v drugo vrstico ceno za 2kom. sepravi da bi sestev ceno za komplet 2casi ?

ter na koncu da bi vse sestel kolicino vseh cas ter sestel prvo ceno brez davka potem pa v spodnji vrstici ceno z davkom skupno ??

res bi vas prosil za vse nasvete imena programov ki to nardijo in kako se to ivede v excelu ??

najlepsa hvala za vse nasvete !
  • spremenil: gbolk ()

pajanko ::

Ne vem kaj bi rad. Napiši prvo berljivo, vejice, pike, šumniki...

Če sem te razumel hočeš to:
Število artiklov: z funkcijo COUNT prešteješ vse artikle (cene).
Cena za eno čašo: To je vsota cen 1komada deljeno z število artiklov. Torej funkcija AVERAGE.
Za 2 komada: Isto kot z eno čašo, vendar da sedaj izbereš celice z vsoto dveh komadov.

DDV: Z funkcijo SUM sešteješ vse cene za en komad. Ter to pomnožiš z 20% ali 8,5%.

Vse skupaj v excelu: klik, klak, bum.

Vse skupaj se mi zdi zelo nelogično glede na to, da delam v excelu za računovodstva...

gbolk ::

hmmm hvala ampak ne znam najbolj to uporabit... :\
to pac rabim za izracunavanje kot sem zgori opisu s tem da bi avtomatsko vse izracunu ne da more na roko vse racunat

a ve kdo za kksen program ki nardi to ?!

ali kaksen tutorial za tole delat v excelu ?

pajanko ::

Ne razumem.

Lahko to spraviš v excel in daš na internet (shrani.si)? Ne rabijo bit pravi podatki, samo za primer.

Mislim, da je excel dober za to kaj hočeš. Drugač pa napiši prvi post še enkrat, bolj razumljivo.

gbolk ::

hvala pajanko :) sepravi program naj sesteva posabezne postavke potem v kolikor je kolicina vec kot 1komad naj vse sesteje(ceno) na koncu celotnega zneska pa naj program obracuna 20% davek v naslednji fazi pa avtomatsko pristeje davdek + mogoce se na koncu da pristeje rabat pred davkom ?

sepravi tako da bi na koncu imel znesek v kateremu bi bila upostevana kolicina rabat ter davek?

pajanko ::

Sedaj mislim, da sem razumel. Poglej si to datoteko in mi povej če je to to.

http://shrani.si/f/28/t3/3I5vJuwX/case.xls

Opis: V artiklu vneseš naziv in število komadov. V naslednjem stolpcu vneseš ceno za 1komad. Cena za 2kom se izračuna samodejno, če pa gre samo za 1kom se ne izračuna. Vneseš % rabata in ti izračuna rabat. Iz tega naredi osnovo za DDV, izračuna 20% DDV in ti vse sešteje.

lp

rok_p ::

moj problem je pa sledeč:

rabim formulo, ki bo mi obračunala rabat glede na količine, ki presegajo 100 kos ali 200 m2 .

količine imam podane tako:

50 kos
200 kos
350 m2
30 m2
220 kos
201 m2
....

težavo mi povzroča to, ker na koncu niso iste merske enote...

prosim za pomoč
rok

pajanko ::

Sedaj če imaš enoto v drugi celici, nekaj takšnega:
A(količina) | B (enota) | C (rabat) | D (znesek rabata)
50 | kos | 10% |
200| kos| 10% | 10
350 | m2 | 10%| 20
30 | m2| 10% |

Je formula sledeča
=IF(AND(B2="kos";A2>100);C2*A2;IF(AND(B2="m2";A2>200);C2*A2;"")). Primer v excelu.

Če imaš količino in enoto skupaj, pa se bo malo zakompliciralo.

rok_p ::

problem je da enote niso v drugi celici ampak v enaki tako da je "100 kos" v eni celici
rok

pajanko ::

Potem pa bo treba v IF stavek namesto celice vstavit Right(A1,3) za kos oz. (A1,2) za m2. Kako dobiš potem število ven pa bom malo razmislil, pičim na trening.

PS: Šlo bi z Find. Neakj takšnega: LEFT(A1;(FIND(" ";A1)-1) Vstaviš v formulo namesto A1.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč excel (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
587366 (2943) -JM-
»

pomoč v excelu (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
628677 (3006) omni-vor
»

Prosim za pomoč - Excel

Oddelek: Pomoč in nasveti
141114 (589) Twixz
»

Excel - seštevanje vrednosti brez upoštevanja besedila

Oddelek: Pomoč in nasveti
227262 (6907) arnecan1
»

Excel vnosne tabele

Oddelek: Programska oprema
201373 (994) vratar

Več podobnih tem