» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
23 / 38
»»

Kleemen ::

Prenos tel. stevilke iz Telekoma na Bob uspel, vse deluje tip top, tudi lte lepo vlece na razlicnih lokacijah zaenkrat odlicno isto kot prej telekom za 2x nizjo ceno. :)

Zanima me samo preko katerega operaterja gre Bob v tujini? Bil sem v Italiji in preko Vodafone IT prenos podatkov ni delal. Ali moram se kaj dodatno vklopiti za tujino? Imam paket drzni. Hvala za info.

starfotr ::

Nastavi si pravilne APN nastavitve.

Kleemen ::

internet.simobil.si so pravilne?

starfotr ::

Kleemen ::

Na strani od boba je druga povezava, zakaj mi da pod nastavitve avtomatsko od simobila?

brez-imenko ::

Bob gostuje v nekdanjem simobilu in zdajšnjem A1.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

strom_15 ::

brez-imenko je izjavil:

Bob gostuje v nekdanjem simobilu in zdajšnjem A1.


Ne gostuje, ker je bob nizkocenovnik od A1 (bivši SiMobil). Torej gre za A1 le, da je nizko cenovnik. Kar se tiče tujine je uporabnik Bob tujemu operaterju videti kakor uporabnik A1. Uporabljajo enake kode. Lastnik Boba je A1. HoT pa ima drugega lastnika in gostuje na omrežju (A1), vendar pa ga tuji operater ko gostujejo v tujini vidi kakor predplačnika A1, zato ker HoT nima svoje infrastrukture in uporablja infrastrukturo od A1. BOB je pa od A1.

Kleemen ::

Bom probal še enkrat ko grem v Italijo. Če ne bo delalo pa spremenim nastavitve od interneta iz simobil na bob. Omrežje Vodafone IT je pravilno izbrano?

strom_15 ::

Kleemen je izjavil:

Bom probal še enkrat ko grem v Italijo. Če ne bo delalo pa spremenim nastavitve od interneta iz simobil na bob. Omrežje Vodafone IT je pravilno izbrano?


Če imaš samodejno potem operater sam določi prioritetno listo. Drugače pa v Italiji ima A1 Slovenija (torej tudi bob) sklenjeno LTE roaming pogodbo z vsemi delujočimi operaterji v Italiji, le z Iliad Italy ne.

Kodrnusa ::

Ce hoces da ti v tujini in EU dela internet moras v apn tocki dati namesto simobil bob:

apn: internet.bob.si
Ime: bob
Geslo: internet

Ostalo pustis


Za mmse prav tako namesto simobil das bob..
Namesto geslo: internet das mms...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

MrStein ::

Stroški prekinitve storitve:
T-2          20 EUR
A1         9,99 EUR
Telekom          ?? (kompliciran cenik, sem obupal med iskanjem)
Telemach     10 EUR

ostali ?


Očitno T-2 ni več kar je bil (ugoden).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

PS: No, vsaj celotnega meseca ne računajo po odpovedi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

brez-imenko ::

Zna kdo kaj napisat o IDALGO-TELECOM-D-O-O? Na svoji strani se pač hvalijo o določenih stvareh, kakšna je pa dejanska slika?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Mikrohard ::

Pa Telemach je imel nekoč en mesec odpovednega roka... če imajo to še vedno, je treba eno položnico še zraven računat (ker redko kdo prekine točno).

MrStein ::

Pa treba gledati na začetku kdaj in kako računajo. Hitro lahko eno naročnino več "not stisnejo".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

Mikrohard je izjavil:

Pa Telemach je imel nekoč en mesec odpovednega roka... če imajo to še vedno, je treba eno položnico še zraven računat (ker redko kdo prekine točno).
Temu se izogneš, če prineseš opremo v poslovalnico in na licu mesta prekineš naročniško razmerje.

Kleemen ::

Danes so mi priklopili A1 Kombo L paket in zanima me zakaj se po registraciji na Moj A1 ne morem prijaviti v račun? Napiše mi, da je prišlo do tehnične napake in da nimam pravice za prijavo v aplikacijo. :)

Najlepša hvala za pomoč.

fireX88 ::

Kleemen je izjavil:

Danes so mi priklopili A1 Kombo L paket in zanima me zakaj se po registraciji na Moj A1 ne morem prijaviti v račun? Napiše mi, da je prišlo do tehnične napake in da nimam pravice za prijavo v aplikacijo. :)

Najlepša hvala za pomoč.


mogoče še nimaš računa aktiviranega? pokliči na A1?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Kleemen ::

Kako aktiviranega? Glede na to da internet it tv delujeta verjetno je aktiviran? Ali moram dobit še kakšen mail/sms?

Han ::

Ponavadi traja kakšen dan. Včasih pozabijo, kaj pobrkajo... Pokliči jih.

Kleemen ::

Sem jim pisal mail, tako da vidim če bo jutri ok, če ne jih pokličem.

MrStein ::

Kleemen je izjavil:

Danes so mi priklopili A1 Kombo L paket in zanima me zakaj se po registraciji na Moj A1 ne morem prijaviti v račun? Napiše mi, da je prišlo do tehnične napake in da nimam pravice za prijavo v aplikacijo. :)

Tam je malo zmedeno.
En username je za PPPoE, en je Moj A1 , itd...

Torej za Moj.A1 je oni drugi, ki ga kreiraš med registracijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kleemen ::

Tako ja, za Moj A1 je tisti ki sem ga vpisal med registracijo. Sem pa ugotovil, da račun še ni aktiviran, tako da verjetno morajo najprej to porihtat. Če ne bo jutri jih pokličem. Nisem pa vedu, da si vzamejo tok časa za aktivacijo.. :D Sej ni problema, samo rad bi si razporedil tv programe, ker je vse nametano in se nič ne znajdem. :)

morosito ::

zakaj v slo vsi operaterji ki imajo pač optiko se na PPPOE in AC router dogaja to da na wifi v AC povezavi ne gre več kot 50 v download...medtem pa na kablu gre normalno tudi do 500 v download..!??

XS!D3 ::

morosito je izjavil:

zakaj v slo vsi operaterji ki imajo pač optiko se na PPPOE in AC router dogaja to da na wifi v AC povezavi ne gre več kot 50 v download...medtem pa na kablu gre normalno tudi do 500 v download..!??

Nimajo vsi PPPoE, zakaj ti pa WiFi počasi dela je pa tudi cel kup možnih razlogov od preslabega signala, do uporabe kanala, na katerem je preveč drugih motenj, do nepodpore AC standarda na klientu, napačnih nastavitev na klientu ali APju, ....

Sam imam Telemachovo optiko, nima PPPoE, pa tudi preko WiFija mi leti 400+ Mbps (seveda na lastni opremi z večimi APji, da je vse pokrito s 5GHz).

morosito ::

pa si prebral kaj sem napisal? PPPOE povezava na optiki omejuje hitrost na AC wifi...max download na AC wifi 50 v donwload...

prej sem imel tudi t-2 pa ni bilo PPPOE in je delalo na wifi tudi po 500 v download...

testiral pa sem PPPOE preko optike gpon in sicer na telekom in a1...in je omejitev: testirane naprave: fritz, asus, mikrotik.

sej jaz imam vključeno samo 5GHZ....2.4 imam izklopljeno ker sem alergičen. doma imam band steering ker imam več repetitorjev in v hiši in v vrtu...vse mesh wifi 5ghz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

XS!D3 ::

Prebral sem, razumel pa očitno bolj slabo :)

Boš moral kar za svoj primer pogledat kaj se dogaja. Ima kolega ravno tako PPPoE na optiki pa mu WiFi sigurno dela več kot 50Mbps.

MrStein ::

morosito je izjavil:

zakaj v slo vsi operaterji ki imajo pač optiko se na PPPOE in AC router dogaja to da na wifi v AC povezavi ne gre več kot 50 v download...medtem pa na kablu gre normalno tudi do 500 v download..!??

Imam PPPoE na Telekomovi optiki (ISP je A1) in preko WiFi dela hitreje kot 50 Mbps. Lahko zvečer zmerim in dam točne številke.

80/90 na iPad-u, preko 802.11n mreže, 5GHz
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

orreel ::

Kleemen je izjavil:

Tako ja, za Moj A1 je tisti ki sem ga vpisal med registracijo. Sem pa ugotovil, da račun še ni aktiviran, tako da verjetno morajo najprej to porihtat. Če ne bo jutri jih pokličem. Nisem pa vedu, da si vzamejo tok časa za aktivacijo.. :D Sej ni problema, samo rad bi si razporedil tv programe, ker je vse nametano in se nič ne znajdem. :)


Preko Moj A1 profila si ne boš mogel urediti seznama programov,lahko si samo ustvariš svoj seznam programov preko TV BOXa.
https://forum.a1.si/digitalna-televizij...

morosito ::

MrStein je izjavil:

morosito je izjavil:

zakaj v slo vsi operaterji ki imajo pač optiko se na PPPOE in AC router dogaja to da na wifi v AC povezavi ne gre več kot 50 v download...medtem pa na kablu gre normalno tudi do 500 v download..!??

Imam PPPoE na Telekomovi optiki (ISP je A1) in preko WiFi dela hitreje kot 50 Mbps. Lahko zvečer zmerim in dam točne številke.

80/90 na iPad-u, preko 802.11n mreže, 5GHz


Samo ti pa si odstranil ubee modem? Imas direkt svoj router priklopljen na pretvornik od gpon?

MrStein ::

Ja.

Pretvornik --> moj ruter (WNDR3700v2 z OpenWRT)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

marko71 ::

MrStein je izjavil:

Stroški prekinitve storitve:

T-2 20 EUR
A1 9,99 EUR
Telekom ?? (kompliciran cenik, sem obupal med iskanjem)
Telemach 10 EUR

ostali ?


Očitno T-2 ni več kar je bil (ugoden).




Pri A1 izgleda po novem plačaš še priklop 9,99 tako so vsaj meni zaračunali pri prvem računu

Han ::

Priklop zaračunavajo že vsaj eno leto.

morosito ::

MrStein je izjavil:

Ja.

Pretvornik --> moj ruter (WNDR3700v2 z OpenWRT)


evo zdaj so mi na A1 rekli tako:

na pretvornik dam gigabitni switch (dal sem navadnega tp-link) in na njemu sem priklopil svoj AC router in nastavim VLAN za internet in še na drugi port Ubee modem. NA ubee imam TV ki deluje odlično. Moj AC Router končno polna hitrost 103/96 na speedtest in 110/95 na akos.

brez-imenko ::

morosito je izjavil:



Samo ti pa si odstranil ubee modem? Imas direkt svoj router priklopljen na pretvornik od gpon?

Vrži tisti ubee v kanto, če želiš uporabljati WiFi, ker njihov WiFi je za eno govno.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

morosito ::

brez-imenko je izjavil:

morosito je izjavil:



Samo ti pa si odstranil ubee modem? Imas direkt svoj router priklopljen na pretvornik od gpon?

Vrži tisti ubee v kanto, če želiš uporabljati WiFi, ker njihov WiFi je za eno govno.


Sej ga ne uporabljam za wifi ampak samo za tv.

MrStein ::

Mimogrede, še komu šteka internet A1 zadnje dni?
Več sem napisal tule: A1 težave danes
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

XS!D3 ::

morosito je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja.

Pretvornik --> moj ruter (WNDR3700v2 z OpenWRT)


evo zdaj so mi na A1 rekli tako:

na pretvornik dam gigabitni switch (dal sem navadnega tp-link) in na njemu sem priklopil svoj AC router in nastavim VLAN za internet in še na drugi port Ubee modem. NA ubee imam TV ki deluje odlično. Moj AC Router končno polna hitrost 103/96 na speedtest in 110/95 na akos.


A nisi še malo prej pisal, da ti gre na kablu do 500. Pa dejansko sploh rabiš ubeeja za TV?

morosito ::

XS!D3 je izjavil:

morosito je izjavil:

MrStein je izjavil:

Ja.

Pretvornik --> moj ruter (WNDR3700v2 z OpenWRT)


evo zdaj so mi na A1 rekli tako:

na pretvornik dam gigabitni switch (dal sem navadnega tp-link) in na njemu sem priklopil svoj AC router in nastavim VLAN za internet in še na drugi port Ubee modem. NA ubee imam TV ki deluje odlično. Moj AC Router končno polna hitrost 103/96 na speedtest in 110/95 na akos.


A nisi še malo prej pisal, da ti gre na kablu do 500. Pa dejansko sploh rabiš ubeeja za TV?


ja na telekom ki je na drugem naslovu.
tu na tem naslovu imam a1 100/100.

ubee pač rabim za iptv saj fritz mi dovoli nastavitev samo 1 vlan ki je vezan na vse 4 porte tako da...ker imam tu na tem naslovu kar nekaj repeaterjev pa band steering in mesh wifi...

drugače sem doma ful alergičen na kable...sej dejansko imam samo 5ghz ac omrežje. tudi 2.4 sem izklopil ker je prepočasen ko hudič. to bi morali ukinit za vedno tale 2.4 ghz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

marko71 ::

MrStein je izjavil:

Mimogrede, še komu šteka internet A1 zadnje dni?
Več sem napisal tule: A1 težave danes


meni od kar sem pri njih, razmišjam o prekinitvi vezave dokler je še zastonj (prve 3 mesece)

Kleemen ::

MrStein je izjavil:

Mimogrede, še komu šteka internet A1 zadnje dni?
Več sem napisal tule: A1 težave danes


Na novo na A1 in do sedaj brez problemov, tudi tv dela brez motenj. Res pa da imamo novo povezavo preko optike.

AudioVideo ::

vceraj sem si šel ogledat vse paketne ponudbe ponudnikov operaterjev.

Glede , da imam optiko imam željo to NEO paketu, vendar je omenjeni paket (62 EUR) veliko dražji od ponudbe Telemacha, ki ponuja 1 leto polovičko (30 EUR).

Prijatelji mi govoriji, da ima najboljši in najlažji vmesnik T-2.

Iz ozjega izbora je takoj odpadel A1 kombo.

Zanima, me kateri operater ima najboljšo strojno opremo. Potrebujem paket , ki podpira 3 TV, in vse športne programe. Prav tako me zanima kako priti MAX TV, ki ga imajo na Hrvaškem.

Kaj predlagate???

Kleemen ::

Zakaj odpade A1 kombo? Izmed vseh kar sem jih gledal v zadnjih mesecih imajo najboljšo ponudbo. Tudi optika dela brez problemov in izpadov, tako kot tudi 2 tvja.

archer ::

Ker se kmalu selim v pisarno in mi je potekla vezava za mobilne storitve pri Telekomu, malo gledam opcije, ki jih imam. Mogoče lahko kdo še kaj pokomentira. Gre se pa za poslovnega uporabnika z enostavno uporabo - dva mobitela, max cca. 6 GB prenosa na mesec skupaj in internet 30/5, optike na lokaciji pisarne ne morem uporabiti. Novih naprav zaenkrat ne potrebujem.

Trenutno gledam dve opciji:
1) Telekom:
Paket Naj B za eno številko: 23 €/mesec
Druga številka kot dodatna: 19 €/mesec
Internet poslovni NET 40/20: 40 €/mesec
Popust: 3 €/mesec
Skupaj: 79 €/mesec z DDV

2) A1:
Ena števlika A1 GO M: 18 €/m
Druga številka dodatna: 8 €/m
Internet A1 Kombo M brez TV in stacionarnega telefona: 23 €/m
Skupaj: 49 €/m

Razlika je kar očitna. Brskati po cenikih, še posebej Telekomovih je tudi užitek ;((. Pa pri A1 ni vezave za mobilne storitve, samo internet. Me pa malo skrbi kvaliteta povezave pri A1, s katero tudi nimam izkušenj. Sem bil pri A1 opozorjenm da lahko čakam na priključek, ker imajo veliko dela. Kakšen pameten predlog oz. komentar?

modelno1 ::

Pri telekomu je druga št. 16 €, do konca januarja imaš kot novi naročnik na drugo številko 50% popust za dve leti brez vezave.

2Akcijska ponudba: Naročniško razmerje Druga številka je dodatno podrejeno naročniško razmerje, ki je na voljo naročnikom izbranih paketov (seznam paketov je na voljo v ceniku). Z vklopom podrejenega naročniškega razmerja prejmejo naročniki dodatno kartico SIM, ki uporablja zakupljene količine nosilnega naročniškega razmerja. Akcijska ugodnost, ki prinaša 50 % popusta pri mesečni naročnini paketa Druga številka, velja za nove naročnike 24 mesecev, za obstoječe naročnike, ki podaljšajo naročniško razmerje za 24 mesecev v skladu s Pogoji akcijskega nakupa naprav, pa za 12 mesecev. V primeru podaljšanja naročniškega razmerje za 12 mesecev v skladu s Pogoji akcijskega nakupa naprav, velja ugodnost 50% popusta, 6 mesecev. Ugodnost je na podrejeno naročniško razmerje Druga številka dodeljena sistemsko. Dodeljena ugodnost 50 % popusta se sistemsko prekine v primeru prekinitve vezave ali spremembe paketa v neustrezen paket. Akcijska ponudba velja od 20. 11. 2019 do 31. 1. 2020. Več informacij o akcijski ugodnosti je v prodajni ponudbi na www.telekom.si.
Naročniško razmerje Druga številka je dodatno podrejeno naročniško razmerje, ki je na voljo naročnikom paketov Naj B (1 dodatno) in Naj C (4 dodatna naročniška razmerja) kot zasebnim uporabnikom. Naročniško razmerje Druga številka je dodatno podrejeno naročniško razmerje, ki ga lahko sklenejo naročniki paketov, naštetih v prodajni ponudbi. Z vklopom podrejenega naročniškega razmerja Druga številka prejmejo naročniki dodatno kartico SIM, ki uporablja zakupljene količine nosilnega naročniškega razmerja. Storitve, opravljene po porabljenih zakupljenih količinah, se zaračunajo po ceniku nosilnega razmerja. Ob vklopu podrejenega naročniškega razmerja Druga številka se nosilnemu naročniškemu razmerju zaračuna dodatek k mesečni naročnini, ki je zabeležen v prodajni ponudbi (cenik). S sklenitvijo novega podrejenega naročniškega razmerja se naročnikom zaračuna priključna taksa v višini 10,95 EUR, v primeru spremembe obstoječega mobilnega paketa v navedeni paket pa se ne zaračuna strošek spremembe paketa.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

archer ::

Torej je po tvoje končni znesek za drugo številko 16 € in ne 19 €, kot mi je bilo rečeno na Telekomovem centru?

modelno1 ::



Končna cena je lahko 8 EUR, če številka še ni pri telekomu. Brez vezave. Glej citat zgoraj.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: modelno1 ()

bojsi ::

Že leta sem na t-2 (vdsl). Hitrost je zaradi precejsnje oddaljenosti zelo boga za danasnje čase, tam okoli 10/1. No, zdaj to ni več dovolj, ko se cela familija obesi gor. Ker optike še ni na vidiku, sta torej na voljo le obstojeci vdsl ali pa telemach preko kabelske.

Če želim ostati na vdsl, vidim kot edino možnost prehod na A1, ki za kombo paket ponuja tudi hibridni modem, ki poleg vdsl uporablja še lte. Druga moznost je telemach preko kabelske.

Telemach mi ne diši, imam slabe izkusnje z njimi od drugod, z A1 nimam izkusenj.

Gleda se tv (tu pa tam), vecinoma pa streaming YT, netflix, vcasih kaksen torrent, pa tudi gaming, z obcasnimi gromozanskimi downloadi.

Z delovanjem t-2 sem sicer zadovoljen, vendar nič ne kaže na kakšno optiko, zato bo pač treba menjat. Kaj bi priporočali?

XS!D3 ::

Odvisno v kakšnem stanju je kabelsko omrežje v vaših koncih. Pri mojih tastarih tudi ni optike ampak Telemach preko coaxa BP leti 500/15 (in RTT okrog 6-8ms po Slo), kar je mnogo bolje kot karkoli na parici.

morosito ::

Kaj kdo ve ce na a1 optiki je mozno narociti vecjo hitrost od 100/100?
Recimo 500/100 ali 1000/100? Vem da sosed ima isto kot jaz gpon pa ima 1000/100 ima pa telekom.
««
23 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282622 (1261) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677486 (19891) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945761 (16001) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021100 (11006) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623866 (16685) Lonsarg

Več podobnih tem