» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
24 / 38
»»

brez-imenko ::

bojsi je izjavil:

Že leta sem na t-2 (vdsl). Hitrost je zaradi precejsnje oddaljenosti zelo boga za danasnje čase, tam okoli 10/1. No, zdaj to ni več dovolj, ko se cela familija obesi gor. Ker optike še ni na vidiku, sta torej na voljo le obstojeci vdsl ali pa telemach preko kabelske.

Če želim ostati na vdsl, vidim kot edino možnost prehod na A1, ki za kombo paket ponuja tudi hibridni modem, ki poleg vdsl uporablja še lte. Druga moznost je telemach preko kabelske.

Telemach mi ne diši, imam slabe izkusnje z njimi od drugod, z A1 nimam izkusenj.

Gleda se tv (tu pa tam), vecinoma pa streaming YT, netflix, vcasih kaksen torrent, pa tudi gaming, z obcasnimi gromozanskimi downloadi.

Z delovanjem t-2 sem sicer zadovoljen, vendar nič ne kaže na kakšno optiko, zato bo pač treba menjat. Kaj bi priporočali?

Za hibridni modem, ki so ga pred časom ponujali skupaj v paketu pri A1, so tu na forumu kjer je tudi tema o tem precej skritizirali, ker ZTE ni znal narediti škatle kot se spodobi. Če upaš raje vstavi kartico SIM posebej v Huaweiev router, ki mnogo bolj stabilno deluje, hibridnega pa zamenjaj za navadnega vdsl in imaš preko njega samo TV.

Naj še kdo napiše, če so te ZTE hibridna jajca v tem času zamenjali za kaj boljšega?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

archer ::

modelno1 je izjavil:



Končna cena je lahko 8 EUR, če številka še ni pri telekomu. Brez vezave. Glej citat zgoraj.


Sem se kar na A1 prestavil, ker pri Telekomu so imeli dosti bolj zmešano vse skupaj. Zaenkrat so pri A1 boljši pogoji. Kako bo pa s kvaliteto povezave bomo pa videli. Sem sredi mesta, ne pričakujem nekih težav, tudi nekaj uporabnikov je že tam. Čez dve leti pa spet preverimo in bomo videli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: archer ()

diler515 ::

Kateri ponudnik pri nas ima paket samo z internetom normalne hitrosti za normalno ceno? 1000/1000 za 50 eur na mesec maks..

SumTingWong ::

Haha :D

MrStein ::

A1 100/100 26 EUR
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

6151 ::

Telekom poslovni 1000/100 (ali 300/300) za 39€ brez DDV

Kleemen ::

Kje lahko plačam položnico od Boba (oz. A1) brezplačno, da ne plačujem še tistih 39 centov provizije preko spletne banke. Imajo kaj podobnega kot naprimer Telekom ko lahko pod Moj Telekom plačaš z Viso brez dodatnih stroškov?

PINki ::

Odpres zastonjski racun pri banki N26 in placujes vse poloznice brez provizije.

brez-imenko ::

Z mBills in Revolut se verjetno da podobno.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

floyd1 ::

Kleemen je izjavil:

Kje lahko plačam položnico od Boba (oz. A1) brezplačno, da ne plačujem še tistih 39 centov provizije preko spletne banke. Imajo kaj podobnega kot naprimer Telekom ko lahko pod Moj Telekom plačaš z Viso brez dodatnih stroškov?

Naredi preplačilo, pa ti bodo samo odštevali od njega. Navadno plačam za kake 3 položnice skupaj, ker se mi res ne da vsak mesec za tistih 10 eur prčkat po spletni banki.

XS!D3 ::

Kleemen je izjavil:

Kje lahko plačam položnico od Boba (oz. A1) brezplačno, da ne plačujem še tistih 39 centov provizije preko spletne banke. Imajo kaj podobnega kot naprimer Telekom ko lahko pod Moj Telekom plačaš z Viso brez dodatnih stroškov?

mbills, N26, Revolut, .... :)

Kleemen ::

floyd1 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Kje lahko plačam položnico od Boba (oz. A1) brezplačno, da ne plačujem še tistih 39 centov provizije preko spletne banke. Imajo kaj podobnega kot naprimer Telekom ko lahko pod Moj Telekom plačaš z Viso brez dodatnih stroškov?

Naredi preplačilo, pa ti bodo samo odštevali od njega. Navadno plačam za kake 3 položnice skupaj, ker se mi res ne da vsak mesec za tistih 10 eur prčkat po spletni banki.


Kakšno preplačilo? Ponavadi plačujem z Abamobi.

Revolut imam tudi, a se da tudi položnice plačevat? Nisem vedel.

vinkop ::

jaz sem vceraj presel iz T-2 na A1 z vezavo za dve leti. Pri T-2 mi je vezava potekla in ce bi ostal pri njih bi placeval isto kot bom pri A1, vendar bom imel pri A1 hitrost domacega interneta 100/100 pri T-2 pa bi imel 50/10...bomo videl kake bodo izkusnje pri novem operaterju....malo me edino moti ker mi doma v stanovanju telefon pogosto preklaplja med 4G+, 4G, H+ in 3G, posledicno mi za kak trenutek internet ne dela kot mora....

brez-imenko ::

Uspeš nastaviti na telefonu prioriteto? Je potem kaj bolje?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

vinkop ::

brez-imenko je izjavil:

Uspeš nastaviti na telefonu prioriteto? Je potem kaj bolje?

sem poskusil rocno nastavit na 4G pa ni kake razlike....se vedno je preklapljalo pa ceprav po logiki ne bi smelo...ne vem, a je se kaka skrita nastavitev pri S10+, da bi ustavilo to preklapljanje pri meni doma?

Paramedic ::

Telemach draži s 1.3., ne hiteti s kakimi vezavami pri njih https://www.vecer.com/telemcah-drazi-ne...
Si ne upam delati nekih vezav, če pa medtem, ko vezava velja, zvišujejo cene, torej pogoje pogodbe: https://www.zps.si/index.php/peticija/9...
End transmission.

Zgodovina sprememb…

louser ::

Kleemen je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Kleemen je izjavil:

Kje lahko plačam položnico od Boba (oz. A1) brezplačno, da ne plačujem še tistih 39 centov provizije preko spletne banke. Imajo kaj podobnega kot naprimer Telekom ko lahko pod Moj Telekom plačaš z Viso brez dodatnih stroškov?

Naredi preplačilo, pa ti bodo samo odštevali od njega. Navadno plačam za kake 3 položnice skupaj, ker se mi res ne da vsak mesec za tistih 10 eur prčkat po spletni banki.


Kakšno preplačilo? Ponavadi plačujem z Abamobi.

Revolut imam tudi, a se da tudi položnice plačevat? Nisem vedel.

Namesto, da plačaš vsak mesec 10 evrov, plačaj en mesec - ne vem- tam okrog 35 in je to to.
Jaz pri Telemach delam isto.
Počakam, da mi pošljejo dve položnici skupaj, pojem ju pa preplačam.

barakus ::

A Telekom Slovenije bo imel še kake akcije za pakete kdaj za nove naročnike? Vezava pri A1 mi počasi končuje pa iščem kako novo ponudbo za trojčka...

toplakd ::

A jih nima vedno?
Znižana naročnina za prve 4 mesece.

Jaz čakam na preklop na t2 (baje pridejo preklopit 19.2). Nižja naročnina 12 mesecev.

Potem bomo pa videli, ali smo ostali na podobnem ali šli na slabše/boljše.
Glede na to da smo bili na Telekomu od ISDN naprej in so pred 3 meseci končno uspeli Telekom optiko pripeljat do bajte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

Konlov ::

Ali kateri ponujajo dolby vision, 4K ipd vsebine. TV jev je na to temo že kar nekaj v prodaji?

toplakd ::

T2 ima 4 kom 4K v vseh shemah, ampak ne vem če so to programi katere bi ravno vsak gledal samo zato ker so 4K :)
Funbox 4k, Festival 4k, TravelXP 4k, TV3 4K.

brez-imenko ::

barakus je izjavil:

A Telekom Slovenije bo imel še kake akcije za pakete kdaj za nove naročnike? Vezava pri A1 mi počasi končuje pa iščem kako novo ponudbo za trojčka...

Zakaj bi šel na dražje? Je kakšen poseben razlog? Kakšne manjše napake se že da preživet, ker je logično, da se napake dogajajo.

Verjetno si spregledal citat na strani od A1
A1 je edini operater, ki novim in obstoječim naročnikom garantira 2 letni popust ob menjavi TV in/ali internetnega ponudnika. Plačujte manj celi 2 leti in ne le nekaj mesecev.


Pokliči jih pa reči, da bi se rad vezal še za dve leti in boš se imel popust. Jaz tudi nisem mogel s prva verjeti, da je to možno in to v Sloveniji.8-O
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Lonsarg ::

Ja tale A1 kar preseneti pozitivno glede tega, mislim da nobene druga konkurenca obstoječim ne da popusta.

starfotr ::

Kje lahko plačam položnico od Boba (oz. A1) brezplačno, da ne plačujem še tistih 39 centov provizije preko spletne banke. Imajo kaj podobnega kot naprimer Telekom ko lahko pod Moj Telekom plačaš z Viso brez dodatnih stroškov?

Portal moj bob

Konlov ::

toplakd je izjavil:

T2 ima 4 kom 4K v vseh shemah, ampak ne vem če so to programi katere bi ravno vsak gledal samo zato ker so 4K :)
Funbox 4k, Festival 4k, TravelXP 4k, TV3 4K.

To je pa res bogo. Torej 4K TV-ja še kakih 10let ne potrebujemo.

toplakd ::

Mogoče za kakšen gaming.
Sam sem sedaj malemu naročil še Xbox One X, da vidim kako zgledajo podprte igre v native 4k, ker Xbox One S jih samo upscala.

brez-imenko ::

Konlov je izjavil:

toplakd je izjavil:

T2 ima 4 kom 4K v vseh shemah, ampak ne vem če so to programi katere bi ravno vsak gledal samo zato ker so 4K :)
Funbox 4k, Festival 4k, TravelXP 4k, TV3 4K.

To je pa res bogo. Torej 4K TV-ja še kakih 10let ne potrebujemo.

Včeraj sem bil v MediaMarkeru v Stari Gorici. Videl tudi TVje z 8k. Prva stvar, ki mi je prišla na pamet ob tako ostri sliki je bila, namesto štirih monitorjev bi kupil en tak tv in imel ob priklopljeni delavni postaji razdeljeno v 4 delavna polja. Eno polje bi lahko bilo rezerviran kar za tale forum. ;) To se mi zdi edini pametni namen zdajšnjih TVjev trenutno, vsaj zame.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

MrStein ::

brez-imenko je izjavil:


Verjetno si spregledal citat na strani od A1
A1 je edini operater, ki novim in obstoječim naročnikom garantira 2 letni popust ob menjavi TV in/ali internetnega ponudnika.


Pokliči jih pa reči, da bi se rad vezal še za dve leti in boš se imel popust. Jaz tudi nisem mogel s prva verjeti, da je to možno in to v Sloveniji.8-O


Kako si lahko obstoječi naročnik, če menjaš ponudnika?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

brez-imenko ::

V tem primeru jaz barakusa nisem najbolje razumel, ko je napisal slednje:

barakus je izjavil:

A Telekom Slovenije bo imel še kake akcije za pakete kdaj za nove naročnike? Vezava pri A1 mi počasi končuje pa iščem kako novo ponudbo za trojčka...


Menjat operaterja pri katerem že imaš popust in ga lahko podaljšaš ne gre. Menjat se pa da in to na dražje,

...običajno kot očitno izgleda slovenska folklora.

Jaz pod akcijo običajno jemljem popust, ker še tega ti komaj komaj dajo, vmes ko se vežeš tudi zaradi akcije (običajno) pa v vmesnem pogodbenem času najraje še podražojo vseskupaj.

Kaj vam pomeni beseda akcija? A slučajno to, da dobiš še nekaj elektrnske "šare" kvazi "brez doplačila"?

Jaz si jo moram običajno posebej dokupiti, ker mi "kvazi podarjena" ne odgovarja.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

gujle ::

katerega izbrati, če želiš:

1.samo internet (ne dvojček, ne trojček, ne x-ojček)
2.ne želiš vezave (lahko odpoveš kadarkoli)
3.najmanjšo možno ceno
4.hitrost je lahko nizka

hvala

toplakd ::

HOT Giga (200GB prenosa) 15€ za 30 dni

gujle ::

hvala. v bistvu sem mislil ponudnika preko telefonskega omrežja. gsm povezava je tam bolj tako tako (neglede simobil ali telekom).

njyngs ::

Kake imate izkušnje z mobilno telefonijo od T-2? Predvsem na območju Maribora me zanima, lahko tudi izkušnje od drugje.

Do zdaj sem bil vedno na Telekomu in sem zadovoljen. Ampak aprila mi poteče 2 letna vezava na trojček + mobilna telefonija. Zadnjič sem bil tam in mi nočejo nikakor spustit cene za Net+TV+Mobitel in nočem plačevati toliko za vse skupaj. Drugače imam izbiro samo T2 optika ali pa Telekom optika.

Telekom NEO C (350/40) + Naj B = 76€ / mesec
T-2, kjer bi bil nov naročnik, je diamant (500/100) paket za 40€ / mesec za prvo leto

Študiral sem tudi o tretji opciji: T-2 diamant + BOB paket za 10€ - BOB ima A1 omrežje in bo verjetno precej bolje od T-2?

toplakd ::

Jaz imam zdaj par dni T2 pa se mi ne zdi nič kaj drugače. Internet prileti po Telekom optiki, GSM pa je v domačem kraju vedno preko Mobitel omrežja.
Torej suma sumarum je vse isto, razen račune pošilja drug operater :) , + vsi dodatki kateri so pač v Oranžnem HBO paketu.
Položnica po preteku 12 mesečnega akcijskega obdobja bo še vedno nekolikor nižja kot je bila dosedaj na Telekomu.
Preklop je bil neboleč, cca 1 uro brez interneta, potem sta pa skupaj prišla Telekom in T2 (vsak s svojim avtom se razume). Telekom je pobasal njihovo robo, T2 pa priključil svojo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

njyngs ::

Torej imaš T-2 "mobilno telefonijo", v resnici si pa na Telekom omrežju skonektan - tudi vse minute in MB lahko koristiš skozi Telekom omrežje?? Praktično je torej isto.

toplakd ::

Da, praktično sem na istem kot sem bil.
-Sedaj - T2 Oranžni Diamant HBO 300/40 + dodatni box + 1x Oranžni Midi GSM - 83,97EUR (prvih 12 mesecev 53,97EUR)
-prej - Telekom Modri svet 100/20 + druga številka - 87,98EUR

Razlika je samo v 408EUR prihranka prvo leto in 4EUR vsak naslednji mesec.
S tem da je tukaj še vključen HBO premium pa kar nekaj dodatnih programskih paketov, več HD programov katere gledamo in po občutku boljša kvaliteta slike na HD programih.
Pa za nekatere glavna stvar - Šport TV programi - kateri meni sicer niso prioriteta in nisem menjal operaterja zaradi njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

njyngs ::

Potem si pa naredil popolnoma enak prehod kot ga bom jaz (minus druga številka). Hvala za info!

toplakd ::

Jaz sicer nisem čakal do aprila ko bi mi potekla vezava, sem se raje odločil plačat tistih 2EUR stroška kolikor še je ostalo za predčasno prekinitev.
Te stroške predčasnih prekinitev lakho vidiš na moj.telekom kjer imaš vidne obstoječe anekse in točne zneske (preveri na paket in telefonsko).
31.1. oddano naročilo za preklop v najbližji T2 poslovalnici, 19.2. so ob 10:45 odklopli Telekom internet, ob 11:55 je bil T2 z novo robo že pri meni.
21.02 ob 00:30 so se odklopile GSM številke in zjutraj ko sem vstal so na T2 SIM že delale prenešene telefonske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

klemenpa ::

Konec januarja sem pri A1 podpisal pogodbo za fiksne storitve prek Telekomove optike. Pri podpisu so dejali, da bo trajalo 2-3 tedne do priklopa. Po dveh tednih nova informacija - GVO mora zaključiti dela, potem pa v enem tednu sledi priklop. GVO je svoje opravil v četrtek 20.2, danes pa dobim SMS, da bo priklop šele konec marca. Razmišljam, da bi prekinil in naročil kar prek Telekoma.

NejcSSD ::

Tudi jaz bom naredil prehod Modri + Telekom na Oranžni HBO T2. Prihranek enormen.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

jozerus ::

A se da pri A1 nastavit programsko shemo kar preko portala na računalniku, tako kot pri telekomu.
Rad bi si nastavil mojih 20 programov na daljincu od 1 do 20.

Motion ::

A jst to prav vidim. Pri A1 je Internet in televizija samo prek mobilnega omrežja? Klasičnih povezav prek bakra nimajo?

z3ro ::

Motion je izjavil:

A jst to prav vidim. Pri A1 je Internet in televizija samo prek mobilnega omrežja? Klasičnih povezav prek bakra nimajo?

Seveda imajo, ne vem kaj ti gledaš :D Vsi paketi kombo so preko bakra ali optike.

starfotr ::

njyngs je izjavil:

Kake imate izkušnje z mobilno telefonijo od T-2? Predvsem na območju Maribora me zanima, lahko tudi izkušnje od drugje.

Do zdaj sem bil vedno na Telekomu in sem zadovoljen. Ampak aprila mi poteče 2 letna vezava na trojček + mobilna telefonija. Zadnjič sem bil tam in mi nočejo nikakor spustit cene za Net+TV+Mobitel in nočem plačevati toliko za vse skupaj. Drugače imam izbiro samo T2 optika ali pa Telekom optika.

Telekom NEO C (350/40) + Naj B = 76€ / mesec
T-2, kjer bi bil nov naročnik, je diamant (500/100) paket za 40€ / mesec za prvo leto

Študiral sem tudi o tretji opciji: T-2 diamant + BOB paket za 10€ - BOB ima A1 omrežje in bo verjetno precej bolje od T-2?


T-2 mobilna je poden od podna. Imaš ogromno druge ponudbe (bob, hot ...), ki ti nudijo več za manj denarja in še bolj zanesljivo dela vse skupaj. Da ne omenjam, da so poleg domačih težav, tudi težave v tujini ... Ne izplača se.

rotenon ::

starfotr je izjavil:


T-2 mobilna je poden od podna. Imaš ogromno druge ponudbe (bob, hot ...), ki ti nudijo več za manj denarja in še bolj zanesljivo dela vse skupaj. Da ne omenjam, da so poleg domačih težav, tudi težave v tujini ... Ne izplača se.


Se popolnoma strinjam. Zaenkrat sem še vezan pri T2 za mobilno telefonijo. Nonstop težave. Prej sem bil pri HOT in sem bil zelo zadovoljen.
Kadar sem povezan na T2 omrežje deluje katastrofalno, ne glede na to kje sem. Imam zato nastavljeno, da vedno gostujem v Mobitel omrežju.
Težave so tudi z MMSi, sem že večkrat klical T2, za težave vedo, ampak zaenkrat še niso uspeli urediti.
Dodatno pa se mi je tudi parkrat v tujini zgodilo, da se mi sploh ni hotelo povezat na nobeno omrežje - sem potem mogel v SIM toolkit nekaj spreminjat - zoperna stvar, sploh takrat, ko si v tujini in nimas dostopa do t2 supporta.
Pod črto - ob vsej ponudbi, se nikoli več ne bi odločil za T2 mobilno telefonijo.

Motion ::

Zgleda da bom tudi jst prešaltal iz Telekoma Trio B na A1 Kombo M. Ima kdo kake zadrške glede zanesljivosti omrežja ter podobno?
Pri teleomu res ni blo nikoli tehničnih problemov.

vinkop ::

Motion je izjavil:

Zgleda da bom tudi jst prešaltal iz Telekoma Trio B na A1 Kombo M. Ima kdo kake zadrške glede zanesljivosti omrežja ter podobno?
Pri teleomu res ni blo nikoli tehničnih problemov.

ni se ti potrebno sekirat....A1 ni vec tako salabajzarski kot nekoc...sam nimam zaenkrat nobenih problemov tako z internetom kot mobilno....televizije zaenkrat nisem vzel, ker v glavnem gledam vsebine s pasnikov....

PINki ::

Lepo sem se zafrknil. V zacetku meseca sem odjavil Telemach trojcek, vmes razglasijo izredne razmere. Sedaj konec meseca se iztece odpovedni rok in me odklopijo. Pri T-2 pa bom cakal verjetno do izteka izrednih razmer za priklop. :|

MrStein ::

Reči jim, da so izredne razmere in naj odklop preložijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

barakus ::

A kdo ve kakšne ugodnosti ima T-2 ob vezavi pri obstoječih strankah? Ne najdem te informacije...
««
24 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282608 (1247) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677477 (19882) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945760 (16000) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021095 (11001) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623862 (16681) Lonsarg

Več podobnih tem