» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
22 / 38
»»

fireX88 ::

A1 paket tv + 2x paket bob...mislim, da bi bil tisti za 10EUR dovolj. Ce uzameta a1 na vezavo bo z bob paketi prislo do max nekaj cez 50EUR

Edit: s tem da telefone ze imata..ce ne bo temu primerno vse drazje
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fireX88 ()

nooby ::

Tudi naju zanima kateri ponudnik ima največ za "naš denar"

Telemach
T2
Telecom
?

Ne potrebujeva neki ekstra hitrost dovol bo 100/10 in osnovna programsla shema.
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

MrStein ::

Imata optiko?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nooby ::

Nisem zihr ker sva se pred kratkim preselila na Vič(blizu Azur picerije)
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

j4nm4n ::

Imel sem bi samo internet - v blok je napeljana optika t2. Mislim da je solo Paket na t2 najugodnejši, pač internetne strani ponujajo trojke, sploh solo paket je težje najdit, tako na hitro .. A 10/10 je dovolj za uporabo pametnih boxov na tv? Ne, vejeretno?

Kaj pa razne "mobilne" variante interneta, ki so cenejse? Verjetno ni tako stabilna povezav za streamanje?

Kleemen ::

Imam paket Modri od Telekoma in počasi mi je že malo preveč eur glede na to da gledam tv par ur tedensko. Na začetku je bil Modri 45-50eur na mesec, sedaj pa pride vse skupaj od 70-75eur na mesec kar je too much. Res da imam optiko, 100+ programov, mobilno in stacionarno telefonijo, ampak vseeno preveč. Rad bi skenslal tv (ko bi rad gledal tv bi jo gledal preko kompa in tvina na kompu povezanem na tv) in imel samo optiko + mobilno in po možnosti stacionarno telefonijo. Z mobilno telefonijo sem zelo zadovoljen, tako da verjetno ostajam na Telekomu (mogoče opcija Bob?) optika in stacionarc pa mi ni pomembno kje, samo da bo delalo brez problema kot sedaj. Hvala za nasvete.

6151 ::

A1 ima 100/100 za 26€, +1€ za stacionarni telefon

Kleemen ::

To je ok, ampak potem bi potreboval še mobilno telefonijo, ki je spet okrog 20-25eur na mesec pri Telekomu. A pri Bobu je res mobilna telefonija s 25gb prenosa mesečno samo 9,99eur in prve tri mesece zastonj? Proti ostalim je to še 3x ceneje. :)

6151 ::

Ja, je tako. Hofer ima isto ceno in 5GB vec prenosa, vendar ni prvih 3 mesecev zastonj.

Kleemen ::

Odlično, potem je najbolša ta opcija. Net in stacionarc preko A1 za 27eur na mesec in bob za 9,99eur na mesec. Vse isto kot sedaj za 37eur na mesec, samo brez tvja. Prihranek 40eur mesečno. :D

Kako pa je pokritost boba? Če se ne motim imajo omrežje od A1?

6151 ::

Enaka pokritost, tudi LTE preko A1 omrežja.

Kleemen ::

Odlično, ker trenutno sem na Telekomu in imajo res odlično pokritost, tako da ne bi rad šel na slabše. Čeprav za 10eur na mesec jim je kdaj oproščeno če ni LTEja. :D

6151 je izjavil:

A1 ima 100/100 za 26€, +1€ za stacionarni telefon


Kateri paket pa je to? Ker na njihovi strani ne dobim optike in stacionarca za 27eur ali je to samo za nove naročnike z vezavo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

Master_Yoda ::

Mene tudi zanima kateri paket ? Ker sem na optiki in imam Kombo L - najvisji paket in je moja hitrost 100/20.
Dovie'andi se tovya sagain.

6151 ::

https://www.a1.si/a1-kombo-s , odkljukaš TV, dodaš opcijo "višja hitrost interneta" v naslednjem koraku (100/100 na vsakem paketu), 27€ je seveda z vezavo.

Master_Yoda ::

Ah, torej upload visja hitrost interneta samo upload poveca. Sem mislil da je kaksen drug paket.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Kleemen ::

6151 je izjavil:

https://www.a1.si/a1-kombo-s , odkljukaš TV, dodaš opcijo "višja hitrost interneta" v naslednjem koraku (100/100 na vsakem paketu), 27€ je seveda z vezavo.


Aja se mi je zdelo čudno da bi bilo tako poceni. Ne ne zanimajo me cene brez vezave. Čeprav A1 ima kar ugodne cene na vezavo, glede na to da imaš potem vseh 24 mesecev isto ceno, ni slabo.

6151 ::

Ja, pa po 24 mesecih se lahko spet vežeš za isti popust, razen če bodo spremenili pogoje

Kleemen ::

Sem malo pregledal in še boljša opcija je optika, stacionarc + osnovni tv s 95 programi za 30eur mesec z vezavo. Tako da raje dam še 3eur več in imam osnovni tv za tak denar super.

Kleemen ::

Kakšna pa je cena časovnega zamika po preteku 3 mesecev?

Nobenega naročnika A1 tukaj? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kleemen ()

Master_Yoda ::

Sem narocnik, samo imam paket L, kjer je to noter vkljuceno in ni nikdar za doplacati ... Dejansko pa tak sam ne gledam TVja in ce bi bilo po moje bi imeli samo internet narocen.
Dovie'andi se tovya sagain.

brez-imenko ::

6151 je izjavil:

Ja, pa po 24 mesecih se lahko spet vežeš za isti popust, razen če bodo spremenili pogoje

Čakaj, kar podaljšaš lahko popust za vezavo? Ni treba prej biti nekje drugje nekaj mesecev? In to kar rečeš tam na številko, da bi rad še eno vezavo za dve leti, ko ti poteče?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Da tako sem jaz naredil. Ko sem pa hotel isto narediti pri Telekomu pred dvema letoma pa so me odjebali, ces da lahko koristim njihove pike za cenejsi stuff (ja seveda) v njihovi trgovini. Akcija pa je samo za nove narocnike.
Dovie'andi se tovya sagain.

MrStein ::

Odvisno od ponudnika in ponudbe. Včasih gre, včasih ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

brez-imenko ::

Ne saj sedaj bolje razumem kako imajo mišljeno to pri A1, ko mi je Master_Yoda lepo raztolmačil. Prej sem se zaletaval v besedno zvezo "Za nove in stare naročnike", pri katerm sem imel v mislih, da si vmes kakšno leto naprimer na Domačem netu namesto na kablu potem pa spet lahko.

No potem pa še toliko bolje, ker sem že mislil, da delajo podobno sranje kot ostali operaterji. :)) Ja veste, samo za nove naročnike.;((
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Kleemen ::

Master_Yoda je izjavil:

Sem narocnik, samo imam paket L, kjer je to noter vkljuceno in ni nikdar za doplacati ... Dejansko pa tak sam ne gledam TVja in ce bi bilo po moje bi imeli samo internet narocen.


Sem se pozanimal, ogled nazaj je 3eur na mesec, tako da če vzamem paket M pride z ogledom nazaj 33 na mesec, paket L ki ima ogled nazaj že vključen v ceno, bolj hiter internet in več programov pa 7eur več. Tako da verjetno se bolj splača L za 40eur na mesec.

ideep ::

konec leta mi poteče pogodba s t-2 za katerega trenunto plačujem 70 EUR (optika + HBO + net + telefon (stac.+mob.)

z njimi prekinjam pogodbo in želim drugega ponudnika.. tv mi ni tako pomemben (razmišljam o krožniku) potrebujem mobilni telefon + net.. katera bi bila trenutno najugodnješa ponudba zame? iščem do 30-40 eur

brez-imenko ::

Bo verjetno kar A1 kombo kot so omenjali par prispevkov nazaj. S klikanjem po internetnem obrazcu si prirediš paket.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

ideep ::

brez-imenko je izjavil:

Bo verjetno kar A1 kombo kot so omenjali par prispevkov nazaj. S klikanjem po internetnem obrazcu si prirediš paket.


hvala, vendar v combo trojčkih mobilna telefonija ni uključena, ali sem morda kaj spregledala? je posebi?

MrStein ::

"combo" pomeni ravno to, da je vse vključeno, lahko pa izklopiš stvari po želji.

Na spletni strani lahko preprosto naklikaš vse. (razen idiotizma, da te vsakič sprašuje po naslovu in še to v kar nerodnem dialogu).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kleemen ::

Raje vzemi tako kot bom jaz. Trojcka combo na a1 in mobilno telefonijo preko Boba ki je najcenejsa pri nas in tudi preko a1 omrezja tako da ce se ne motim je isto kot da bi imel na a1 samo toliko bolj ceneje.

jype ::

nooby je izjavil:

Telemach
Ne.

Infusion ::

Čemu se dejansko odpoveš ko preklopiš iz Telekoma na T2? Slišal sem da ti T2 ne pusti urejat stvari na modemu in moraš za vsako stvar klicarit da ti uredijo. Kaj dejansko lahko spreminjaš skozi svoj modem pri T2? Se da svoje wifi podatke, DNS in porte odpirat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infusion ()

MrStein ::

Odpoveš se kvalitetnemu mobilnemu omrežju.

Na modemu nimaš kaj rihtat. Če ima Wifi in DNS, je potem to ruter. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

modelno1 ::

Preko servisnih strani lahko urejaš wifi in port forwarding.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

brez-imenko ::

MrStein je izjavil:

Odpoveš se kvalitetnemu mobilnemu omrežju.


To bi pa znalo biti problem od T2ja ja. Saj tudi sam ne razumen najbolje kaj ga bi biksalo. Sosed ima že precej časa T2 v kompletu in mu deluje vredu. Vmes je moral zamenjati par mobilnih telefonov, ker so oddelali svoje in mu še vedno vredu deluje T2 mobilno omrežje kot gostovanje. Teta se je presila pred kratkim k T2 pa je imela težave z dosegljivostjo, ko je v telefonu morala zamenjati SIM kartico in to dvakrat pa težava še vedno ni bila odprajena. Potem smo ji mi dali drugega in se je stvar magično rešila. Očitno starejšemu ZTE telefonu na tipke nekaj ni ustrezalo in se je zaciklal medtem, ko s starejšo nokio ravno tako na tipke dela vredu.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Kleemen ::

Torej odločil sem se da skenslam Telekom Modri paket za 75eur na mesec in preklopim na A1 paket Kombo L, optika 100/20mbs, 210+ programov, ogled nazaj in dva tvja za 42,99eur na mesec ob vezavi 24 mesecev. Mobilno telefonijo pa bom imel pri Bobu za 9,99eur na mesec in prve 3 mesece brezplačno. Torej vse skupaj za 52,99eur na mesec s tem da še en tv več kot sedaj na modrem paketu.

Še kakšna dodatna ugodnost, ki jo lahko izkoristim kot nov uporabnik na A1?

brez-imenko ::

Ja, če boš kje našel kodo za popust boš imel dve leti brezplačen ogled za nazaj. Eno kodo sem sicer tudi jaz dobil pred časom, s katero sem si pa lahko le rit mazal upam, da jo je novi naročnik toliko bolje pokoristil.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

Kleemen ::

Saj ogled za nazaj je brezplačen pri paketu Kombo L.

Kleemen ::

Pri omrežju Bob pa moram verjetno najprej kupiti bob sim kartico za 5eur na petrolu ali pošti in potem ko jo imam kupljeno opravim prenos obstoječe tel. številke iz Telekoma na Bob?

MrStein ::

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kleemen ::

Sem videl ja, hvala. Bom v naslednjih dneh kupil kartico (če koga zanima omw jo ima s točkami znižano iz 5eur na 2.5eur) in naredil prenos številke preko neta.

Kako pa je z A1? Včeraj sem podpisal pogodbo in vse uredil, preko smsja sem že dobil obvestilo, da mi sporočijo točen datum ko pridejo priklopit. Koliko časa traja ponavadi? Glede na to da so pred vrati prazniki verjetno letos še ne bo preklopa in zamenjave paketa iz Telekoma na A1?

orreel ::

Ali sploh kateri operater ponuja kakšen dodaten popust na svoje storitve, za invalide.
Poleg telekoma ki ponuja smešna 2 evra popusta ?
Nič koristi od takšnega popusta če pa imajo prenapihjene cene.

brez-imenko ::

Če si invalidsko upokojen bi mogoče iz tega naslova lahko potegnil več popusta.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

marko71 ::

Kleemen je izjavil:

Sem videl ja, hvala. Bom v naslednjih dneh kupil kartico (če koga zanima omw jo ima s točkami znižano iz 5eur na 2.5eur) in naredil prenos številke preko neta.

Kako pa je z A1? Včeraj sem podpisal pogodbo in vse uredil, preko smsja sem že dobil obvestilo, da mi sporočijo točen datum ko pridejo priklopit. Koliko časa traja ponavadi? Glede na to da so pred vrati prazniki verjetno letos še ne bo preklopa in zamenjave paketa iz Telekoma na A1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko71 ()

Clone ::

Midva imava Modri.net pri telekomu, TVboxa sploh nimava prikopljenega, imava pa še dodatno številko. Internet je 100/40, s storitvami sva zadovoljna, pokritost je vredu, količine prenosa podatko ne porabiva niti približno. Edino poližnica je 78€ mesečno. V janurju nama preteće pogodba in misliva na T2, vzela bi paget NET+Mobil, z dodatno številko ter paketom M bi prvo leto plačevala 40€, naslednje leto pa 51€. Net bi bil 50/10, ena številka bi imela vse neomejeno, druga pa 3000 min/sm ter 20GB prenosa.

Zanima me samo kakšna je kvaliteta mobilnih storitev pri T2? Pokritost LTE itd...

MrStein ::

Slaba. O tem je že bilo veliko govora.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kleemen ::

Ok preklopil sem iz Telekoma na Bob. Kupil sem Bob sim kartico in preko neta izpolnil vse podatke za prenos tel. številke iz Telekoma na Bob. Izbral sem paket Drzni za katerega je akcija do konca leta 3 mesece brezplačno. Sedaj čakam, da mi po pošti pošljejo pogodbo, podpišem, vrnem in potem v roku par dni prenesejo številko. Tako da potem mi tudi ta sim kartica ne bo delovala in jo bom moral zamenjat z novo. Tisti, ki ste že pri Bobu koliko časa traja za prenos tel. številke? Pogoj za 3 mesece brezplačno je verjetno podpis pogodbe ali prenos številke? Ker bi rad počakal do konca leta, da mi potem velja brezplačno od Januarja do Marca in ne od Decembra do Februarja, ker ta mesec je že skoraj končan. :D

MrStein ::

Prenos številke po zakonu traja en dan maksimalno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kleemen ::

Danes sem dobil po pošti pogodbo in papirje za Bob. Ali moram podpisat in poslat nazaj ali je že kurir uredil? Prenos bo verjetno izveden jutri?
««
22 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282601 (1240) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677472 (19877) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945759 (15999) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021095 (11001) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623861 (16680) Lonsarg

Več podobnih tem