Prijavi se z GoogleID

» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

strani: 1 ... 19 20 21 »

matejho ::

Meni so odgovorili "na optiki imate samo na voljo na izbiro Genexis Hybrid modem ter modemom Ubee TVW625"

MrStein ::

Je kje kaki pregled, pri katerem ponudniku se kateri protokol uporablja?

Če ne, lahko zgradimo tule:
- T-2 VSDL: ethernet (over whatever)
- A1 optika : PPPoE
Teštiram če delaž - umlaut dela: ä ?

alexz ::

kje to vidiš kateri protokol imaš?

Verjetno kje v navodilih. (za nastavitev ruterja)

Telemach (na koaksialnem kablu) ima tudi ethernet, kolikor vem. Baje z DHCP.

Omenjeni T-2 na VDSL ima DHCP, preverjeno.

Bakunin ::

MrStein je izjavil:

Verjetno kje v navodilih. (za nastavitev ruterja)

Telemach (na koaksialnem kablu) ima tudi ethernet, kolikor vem. Baje z DHCP.

Omenjeni T-2 na VDSL ima DHCP, preverjeno.

Protokol ? IP seveda.

Ni pa vse tako enoznačno, ker imaš glede na lokacijo tudi izjeme in tako nastane "malo mešano na žaru" kar se tipa dostopa tiče.

Tako imaš OŠO, kjer se lahko hkrati uporablja tako pppoe kot dhcp za dodeljevanje IP....
http://ipv6.si/

Nekaj info o T-2 internetu preko Telekomove optike:
- baje ni PPPoE
- hitrost je omejena na 100 Mbps
- IPv6 ni možen

Pri menjavi paketa se lahko dobi 10% popusta (za eno leto ob dveletni vezavi). A le na kombo pakete, ne na posamezno ponudbo (torej samo internet nima te možnosti).

Nwanko ::

Imam t-2 prek telekomove optike 500/100, nevem o kaki omejitvi govoriš.

6151 ::

na omejitvi prek GPON-a

Kleemen ::

Imam Telekomov paket Modri že od takrat ko je prišel ven prvi paket, vse ok, zelo zadovoljen, razen to da vsako elto dražajo iz iz začetnih 40-50eur smo sedaj na 70-80eur mesečno. Nimam pripomb in sigurno še naprej ostajam na Telekomu, razmišljam samo o menjavi paketa, glede na to da TV gledam mogoče 3x na mesec se mi zdi brezveze plačevat toliko za to. Bi pa obdržal net (optika 100/20), mobilno telefonijo in stacionarca (zaradi družine, sam osebno ne potrebujem). Kateri paket priporočate? Če je kakšen eur doplačila ok tudi tv z osnovnimi programi in obvezno ogledom za nazaj, drugače pa ni potrebe.

morosito ::

Kaj naj ti povem: je mafia. Prisilijo te da imas tv. Jaz imam isti problem ki zivim v kopru pa imam dvb-t2 anteno obrnjeno v ita in lovim zastonj vse te programe kot na iptv se v italijanskem jeziku (v slo pa so s podnapisi). Pa kar se tice paketa samo internet stane pri nekaterih operaterjih vec ko pa ce vzames net+osnovni tv.

Ce pa tv ne gledas ti priporocam paket od a1 in sicer samo optika 100/100 internet pride 26€/mesec. Je pa pppoe povezava kot na telekom.

Ve kdo podrobnosti glede napravic za konfiguracijo Telekom-optični kabel/A1-ISP ?

Optični kabel gre v prvo napravo (znamke Ubee), iz nje pa UTP v Ubee TVW625.

Ker bi rad uporabil lasten ruter, me zanima, ali lahko Ubee TVW625 odklopim in namesto njega dam svoj ruter?

Ker tri naprave so že malo preveč...

Mimogrede, kako ima to Telekom? Tudi dve napravi? (govorim za internet, torej brez TV, kjer kolikor vem pride še dodatna STB naprava)

Gre za BRO (T-2 ima max 100/20) tip FTTH.

Heh, helpdesk na A1 ni ravno na tekočem. Pokličem jih, povem kaj bi rad in mi povedo, da moram poklicat tehnike. Ko vprašam, na katero številko, mi pravi, da na isto kot se sem zdaj a v meniju pritisnem številko za tehnično pomoč. A ta seveda poveže direktno z njimi, ne pa z izbirnikom. Ne bi nič rekel, če bi v drugo kar povedali številko, ampak so kar vztrajali, da je ta ista... No ja.

MrStein je izjavil:

Ve kdo podrobnosti glede napravic za konfiguracijo Telekom-optični kabel/A1-ISP ?

Optični kabel gre v prvo napravo (znamke Ubee), iz nje pa UTP v Ubee TVW625.

Tu sem narobe napisal.
Prvi je ONT tipa Innbox G21.

So to VLAN-i v igri?

Rešil. Pomagali fantje z A1: https://www.a1community.net/festnetz-in...

morosito ::

pisi mail na tehnicna.podpora@a1.si
odgovorijo kar hitro in postimajo. brezveze sploh zgubljat cas na telefonu ki vedno se oglasi nekdo iz komerciale...

Aeonid ::

selim se v Maribor zaradi službe in me zanima prav to vprašanje, do zdaj sem živel v okolici Murske in smo vedno imeli telekom preko ADSL (največja hitrost do zdaj bila 20/1)
stanovanje v katero grem kot najemnik na žalost nima optike ima pa možnost kabelskega interneta, je tu kaka prednost pred ADSL-om? Televizije ne gledam, samo izgleda da ali imajo vsi pakete pri katerih je televizija ali pa je samo neka minimalna razlika v ceni

kateri paket bi predlagali v MB? So potrebna kakšni dodatni koraki če sklepaš pakete kot najemnik? Pač nikoli še nisem živel v bloku in nimam pojma o teh stvareh

Ko je telemach uvedel "samo internet" ponudbo je bila kar konkurenčna.
Potem so povišali cene na take:
(enaka cena za kabel in optiko)
                                  Mesečna naročnina v EUR
NET Light do 150 / 10 Mbps           35,00
NET Full  do 500 / 15 Mbps           50,00
NET Premium  do 1 GB / 50 Mbps      100,00

Prednost je, da dela skoraj vsepovsod. Pri DSL pa je odvisno od oddaljenosti od centrale.

Za najemnike načeloma ni nobene posebnosti. Lahko pa lastnik teži. Ali pa ima ISP kake čudne zahteve.
strani: 1 ... 19 20 21 »

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
669368 (2187) Lonsarg
»

Zakaj v Sloveniji preplačujemo internetni dostop (strani: 1 2 3 4 )

18626305 (11669) NooB
»

Paket trojček - najcenejši ponudnik

293931 (2189) alexz
»

Obvezni trojcek za optiko pri Telemachu

174566 (4185) ABX
»

Najbolši internet v sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
557781 (5213) slovenček

Več podobnih tem