» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
20 / 38
»»

popaj5 ::

videc je izjavil:

Jaz sem imel podoben problem, ko sem čakal na "priklop" več kot tri mesece, čeprav sem imel optični kabel v hiši. Pa vsi drugi operaterji so to že imeli v evidenci.
Jaz sem zato šel drugam.

@popaj5: Pri komu si naročil optiko? Pri komu jo je sosed, ozirom pri katerem ponudniku je?


Oba s sosedom na A1

GrX ::

popaj5 je izjavil:

Oba s sosedom na A1


Koliko časa od podpisa pogodbe je prekelto, da so zadevo prišli prikopiti? Meni pri A1 pravijo, da lahko tudi do 4 tedne. Drži?

Han ::

Iščem najcenejšo opcijo za zgolj internet (vsaj 50/10 Mbps) na optiki. Se je kaj spremenilo v zadnjih dveh mesecih ali je A1 Kombo M (brez TV, vezava 2 leti) še vedno najboljša izbira (23 eur/mesec)?

morosito ::

Han je izjavil:

Iščem najcenejšo opcijo za zgolj internet (vsaj 50/10 Mbps) na optiki. Se je kaj spremenilo v zadnjih dveh mesecih ali je A1 Kombo M (brez TV, vezava 2 leti) še vedno najboljša izbira (23 eur/mesec)?


najboljsa izbira. :D

theanswer3 ::

Prosil bi za nasvet.

Iscem paket z internetom in dvema televizijama. Linija ADSL.

Naj povem, da je v hisi ze modem pri telekomu. Jaz bi v drugem nadstropju rad imel svoj paket, kar pomeni, da bi modem stal v omarici v pritlicju in moram internet dobiti v nadstropje.

Telekom recimo ponuja sistem PLC. Kaj to pomeni, ce to napravico vtaknes v vticnico bom po elekticnem onrezju dobil internet v to sobo? Je povezava potem zicna (UTP) ali brezzicna (wifi) ali oboje.

Namrec tv-ja sta v dveh sobah. Imam en stacionaren racunalnik ki potrebuje zicno povezavo za internet. Rabim pa tudi brezzicno omrezjo po celem nadstropju za telefone.

A1 ima presenetljivo nizko ceno paketov vendar nikjer ne pise kako oni poskrbijo za tak priklop. Isto za T2 ali Telemach. No Telemach odpade, ker EON paketov nimajo na ADSL.

Torej prosil bi nek nasvet glede paketov. Se trio C splaca ali je kaj drugega boljse oziroma cenejse.

BivšiUser2 ::

V kratkem bo spet dve leti mimo in že povprašujemo za nove opcije menjave operaterja. Trenutno smo pri Telemachu, kjer se plačuje TV+internet (150/4, 1.2. celo 200/6)+mobilna telefonija (3 aparati)+stacionarni telefon za cca. 150€. Po trenutnih ugotovitvah bi morali pri ostalim plačevati približno enako, edino pri TS še enkratnih 70€ za priključek. Sam bi šel na HoT, moram pa še čakati, da se odplača očetov telefon (vzet na mojo številko). Bolj me zanima stanje IPv6 pri telemachu, ker točno pred dvema letoma je bilo zadnje vprašanje v zvezi s tem. Manjši strošek bi zaenkrat res bil edino HoT (Extra + LTE+ opcija).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

scipascapa ::

Kaj uporabljate za spletni disk? Rabim nekaj 50GB....gdrive 15gb, mega.nz 25gb.....

scipascapa ::

nihče?

gdrive ima samo 15gb
mega.nz 25

kje dobim več prostora?

Daniel ::

Za plačilo kjerkoli.

Bakunin ::

scipascapa ::

daniel: to vem tudi sam, da ima google 100gb za 19,99€ letno...sprašujem za kake ugodnejše variante.

Daniel ::

Kupiš lasten disk. "There is no such thing as free lunch".

Sicer imam jaz na mega.co.nz 50 GB ampak nikoli nisem uporabljal.

scipascapa ::

ne vem kako vam vsem rata dobiti mega.nz 50gb?

Daniel ::

Saj ti piše na njihovi strani kako prideš do 50 GB.

modelno1 ::

Drobni tisk: nadgradnje veljajo 180 dni ...

Degoo ima 100 GB, samo je bolj za backup.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Daniel ::

Potem so pa očitno samo tistim od prej pustili 50 GB.

scipascapa ::

sem že porabil vse te njihove možnosti hehe.

BivšiUser2 ::

Za cirka 70€ mesečno imaš 1TB + Office.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

modelno1 ::

Misliš 7 € mesečno? Office personal sicer dobiš že za 40 € letno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

NejcSSD ::

https://products.office.com/sl-SI/compa...

6 uporabnikov povežeš v družino in maš za 16,xx € letno office 365 in one drive 1TB
lahko pa uzgeš solo za 70€ letno
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

modelno1 ::

Personal je ~ 40 letno.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

krefi ::

zdravo
zanima me katerega ponudnika mi priporcate trenutno sem na telekomu paket modri https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
rabim pa intrnet/fiksni telefon/ gsm telefon ter TV.. Trenutno paket placujemo po 68 eur pa me zanima ce se splaca iti na katerega drugega ponudnika ?
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

Han ::

Preveri A1 Kombo pakete...

krefi ::

kot gledam bom ocitno ostal na telekomu cene so si podobne vsak ponudnik pa ma svoje napake
e3 1231v3|asus gtx 970 strix OC edition|2x8gb kingston|
cosair rm650| crucial 500gb|fractal define s

MxxW5 ::

Zanimivost: Danes dobim klic s Telemacha, da so sedaj na mojem naslovu možne njihove storitve. Trenutno sem pri manjšem lokalnem ponudniku (Skyline), kjer za TV + internet 50/20 plačujem slabih 46 EUR mesečno (z njimi sem sicer zelo zadovoljen zaradi osebnega pristopa). Pri Telemachu mi povejo, da mi nudijo TV z 200 programi (2 sprejemnika) + previjanje za 7 dni nazaj + internet 100/20 za akcijsko ceno slabih 30 EUR mesečno! Sklepam, da je tak klic dobilo še precej ljudi in da so se pri Telemachu odločili z dumpinškimi cenami odplakniti manjše ponudnike s trga (enako, kot že dolgo počnejo pri mobilni telefoniji).

Kakšne bodo posledice, je jasno. Čez par let bosta na trgu ostala še dva (max trije) velika ponudnika telekomunikacijskih storitev, ki bosta usklajeno dvignila cene na zahodnoevropsko raven.

MrStein ::

Apropo telemach. Po novem ponujajo tudi samo internet. Cene zgledajo OK.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

MxxW5 je izjavil:

Zanimivost: Danes dobim klic s Telemacha, da so sedaj na mojem naslovu možne njihove storitve. Trenutno sem pri manjšem lokalnem ponudniku (Skyline), kjer za TV + internet 50/20 plačujem slabih 46 EUR mesečno (z njimi sem sicer zelo zadovoljen zaradi osebnega pristopa). Pri Telemachu mi povejo, da mi nudijo TV z 200 programi (2 sprejemnika) + previjanje za 7 dni nazaj + internet 100/20 za akcijsko ceno slabih 30 EUR mesečno! Sklepam, da je tak klic dobilo še precej ljudi in da so se pri Telemachu odločili z dumpinškimi cenami odplakniti manjše ponudnike s trga (enako, kot že dolgo počnejo pri mobilni telefoniji).

Kakšne bodo posledice, je jasno. Čez par let bosta na trgu ostala še dva (max trije) velika ponudnika telekomunikacijskih storitev, ki bosta usklajeno dvignila cene na zahodnoevropsko raven.

V bistvu so začeli pri kabelskih operaterjih. Prej je skoraj vsako mesto imelo svojega operaterja, sedaj imaš samo Telemach. Celje in Žalec je en tak primer.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Če bi AKOS kaj delal bi že zdavnaj morali odpreti Telemachovo omrežje za ostale ponudnike...

Dpool ::

ojla bojsi,

Kaksne so vase izkusnje pri operaterjih glede hitrosti priklopa?
Torej da imate porihtano optiko, je kabel v stanovanju, potreben je samo prinos modema + TV sprejemnika.

Sicer zmeraj pravijo, da imajo guzvo, ampak to se mi zdi klasicen izgovor. Jaz sem najprej pri Telekomu bil zadovoljen, saj so v ene 5 dneh se pojavili pri vratih, ampak nazalost takrat zaman, saj so v podatkovnih bazi imeli podatek, da imamo v stanovanju optiko (Telekom), pa se je izkazalo da je kabel prekratek in so morali GVOjevci priti to porihtat in sedaj spet cakam. Tokrat pa dlje, ceprav poskusam tecnarit vsak dan, ker dejansko potrebujem internet, veliko dela opravim doma, kadar nisem na poti.

hotig ::

@Dpool
Jaz imam podobne težave s priklopom pri A1. Najprej so prišli od Telekoma ali GVO (nisem ziher) in opravili priklop na optiko. Z neko napravo (senzorjem) so preverili in dejali, da je priklop urejen in da optika v stanovanju deluje/je povezana. 2 dni pozneje je prišel tip od A1 in prinesel modem. Vendar pa ni bilo povezave z omrežjem/internetom. Prijavil je napako in dejal, da bo najbrž že zvečer vse urejeno.

Zdaj čakam že teden dni, podpora je poden od podna, na začetku so se ob mojih telefonskih klicih (večkrat na dan) izgovori za težavo pri priklopu menjavali različno od dneva klica (administrativna napaka, ni povezave, kriv je Telekom, težava pri GVO, ni optike, je optika, ...), vendar mi še vedno ne morejo povedati jasno in glasno, kdaj bom dejansko imel povezavo čeprav so pred priklopom trdili, da bo to sigurno na dan, ko dobim in priklopim modem. Sedaj se ti izgovori menjujejo že na dnevni bazi (odvisno od ure klica).
Edini klic od kakega tehnika ni bil tak, da bi mi dejansko pojasnil kje je težava in kdaj ali kako bodo to rešili. Poklical me je moški iz tehnične podpore (pred dvemi dnevi), ki pa je potreboval kakšno minuto in moje izrecno spraševanje, zakaj me sploh kliče, da je pogruntal, da jst nisem ženska ki jo kliče, ker je potrebovala pomoč pri nastavitvah elektronske pošte (to je citat izjave tehnika). Mislim.........halo!!!

Torej čakam in preverjam ponudbo konkurece. Podpora je poden, ker mi nihče noče odgovoriti, za kakšno točno težavo/napako dejansko gre in kdaj bo le ta odpravljena. Nevem, če sem sam pričakoval preveč ampak sem prepričan (in to je pohvala ne pa kritika), da bi bruci na FDV napisali boljši scenarij izgovorov kot pa jih trenutno poslušam. Torej, učimo se na lastnih napakah, ampak jst sem se na napakah drugih načil še več in vem da bom ob prvi priložnosti končal (v bistvu se sploh še ni nič žačelo) moje "sodelovanje" pri A1.

Gremio ::

hotig je izjavil:

@Dpool
Jaz imam podobne težave s priklopom pri A1. Najprej so prišli od Telekoma ali GVO (nisem ziher) in opravili priklop na optiko. Z neko napravo (senzorjem) so preverili in dejali, da je priklop urejen in da optika v stanovanju deluje/je povezana. 2 dni pozneje je prišel tip od A1 in prinesel modem. Vendar pa ni bilo povezave z omrežjem/internetom. Prijavil je napako in dejal, da bo najbrž že zvečer vse urejeno.

Zdaj čakam že teden dni, podpora je poden od podna, na začetku so se ob mojih telefonskih klicih (večkrat na dan) izgovori za težavo pri priklopu menjavali različno od dneva klica (administrativna napaka, ni povezave, kriv je Telekom, težava pri GVO, ni optike, je optika, ...), vendar mi še vedno ne morejo povedati jasno in glasno, kdaj bom dejansko imel povezavo čeprav so pred priklopom trdili, da bo to sigurno na dan, ko dobim in priklopim modem. Sedaj se ti izgovori menjujejo že na dnevni bazi (odvisno od ure klica).
Edini klic od kakega tehnika ni bil tak, da bi mi dejansko pojasnil kje je težava in kdaj ali kako bodo to rešili. Poklical me je moški iz tehnične podpore (pred dvemi dnevi), ki pa je potreboval kakšno minuto in moje izrecno spraševanje, zakaj me sploh kliče, da je pogruntal, da jst nisem ženska ki jo kliče, ker je potrebovala pomoč pri nastavitvah elektronske pošte (to je citat izjave tehnika). Mislim.........halo!!!

Torej čakam in preverjam ponudbo konkurece. Podpora je poden, ker mi nihče noče odgovoriti, za kakšno točno težavo/napako dejansko gre in kdaj bo le ta odpravljena. Nevem, če sem sam pričakoval preveč ampak sem prepričan (in to je pohvala ne pa kritika), da bi bruci na FDV napisali boljši scenarij izgovorov kot pa jih trenutno poslušam. Torej, učimo se na lastnih napakah, ampak jst sem se na napakah drugih načil še več in vem da bom ob prvi priložnosti končal (v bistvu se sploh še ni nič žačelo) moje "sodelovanje" pri A1.

Sej na telemachu je isti šmorn..malomarni do amena..

letmein ::

@hotig
Ah jaz pa ravno podpisal pri A1 prek Telekom optike.. upam, da ne bo isti scenarij. :/

MrStein ::

Je kje kaki blog s preglednim popisom ponudbe interneta (lahko samo na FTTH)?

Ker domače strani IP-jev so katastrofa. Na A1 Kombo paket recimo moraš za vsako spremembo nekajkrat klikniti BACK, spremeniti, pa spet nekajkrat NEXT, da vidiš rezultat.
Pa recimo opcija "povišaj hitrost". Piše koliko stane, ne piše pa na koliko poviša hitrost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

morosito ::

MrStein je izjavil:

Je kje kaki blog s preglednim popisom ponudbe interneta (lahko samo na FTTH)?

Ker domače strani IP-jev so katastrofa. Na A1 Kombo paket recimo moraš za vsako spremembo nekajkrat klikniti BACK, spremeniti, pa spet nekajkrat NEXT, da vidiš rezultat.
Pa recimo opcija "povišaj hitrost". Piše koliko stane, ne piše pa na koliko poviša hitrost.


100/100 na telekomovi optiki...preverjeno.

hotig ::

Naj še dodam, da se od prejšnjega zapisa ni zgodilo nič novega pri A1. Poslušam stare laži, danes sem celo dobil povratni klic od A1 podpore ampak brez konkretnih odgovorov. Samo laži in zavajanja. Na podlagi osebnih izkušenj lahko samo svetujem vsem uporabnikom, da se na daleč izogibajo A1! Sploh pa je njihov odnos do uporabnika na podnu od podna. Še najbolj nesramna je bila današnja izjava, da v primeru ko hočem prekiniti naročniško razmerje, pošljem izjavo na njihov elektronski naslov. SRAMOTA! Kakšno razmerje če tega oz. povezave sploh ni oz. ne obstaja! Ko sem vprašal, kako naj pošljem email, če pa nimam dostopa do interneta je pa sledilo novo nakladanje. Ne da sem mi več poslušati laži o tem kdo je kriv in kakšne so težave. Jaz sem sklenil naročniško razmerje za dostop do interneta, ki pa ga A1 očitno ne namerava izpolniti. Ne sprejemam izgovorov, da zamujata božiček ali pa dedek mraz. Ne dobim odgovora, ali bo zadevo rešil katoliški ali pravoslavni velikonočni zajec. Zapakiral sem njihov modem in kable v škatlo in jih bom odnesel do poslovalnice pa da zaključim to "nestoritev". Tole pišem z prijateljevega računalnika, s katerim mogoče nisva bila vedno v najboljših stikih, ampak me ni nikoli v življenju toliko zaj... kot so me pri A1 v preteklih tednih.
Pravijo, da upanje umira zadnje Moje upanje v A1 je umrlo. Zdaj grem k drugemu ponudniku, upam do bom imel pri njemu boljše pogoje in storitev, predvsem pa pričakujem boljši odnos do uporabnika storitev!
NIKOLI VEČ A1!

morosito ::

hotig je izjavil:

Naj še dodam, da se od prejšnjega zapisa ni zgodilo nič novega pri A1. Poslušam stare laži, danes sem celo dobil povratni klic od A1 podpore ampak brez konkretnih odgovorov. Samo laži in zavajanja. Na podlagi osebnih izkušenj lahko samo svetujem vsem uporabnikom, da se na daleč izogibajo A1! Sploh pa je njihov odnos do uporabnika na podnu od podna. Še najbolj nesramna je bila današnja izjava, da v primeru ko hočem prekiniti naročniško razmerje, pošljem izjavo na njihov elektronski naslov. SRAMOTA! Kakšno razmerje če tega oz. povezave sploh ni oz. ne obstaja! Ko sem vprašal, kako naj pošljem email, če pa nimam dostopa do interneta je pa sledilo novo nakladanje. Ne da sem mi več poslušati laži o tem kdo je kriv in kakšne so težave. Jaz sem sklenil naročniško razmerje za dostop do interneta, ki pa ga A1 očitno ne namerava izpolniti. Ne sprejemam izgovorov, da zamujata božiček ali pa dedek mraz. Ne dobim odgovora, ali bo zadevo rešil katoliški ali pravoslavni velikonočni zajec. Zapakiral sem njihov modem in kable v škatlo in jih bom odnesel do poslovalnice pa da zaključim to "nestoritev". Tole pišem z prijateljevega računalnika, s katerim mogoče nisva bila vedno v najboljših stikih, ampak me ni nikoli v življenju toliko zaj... kot so me pri A1 v preteklih tednih.
Pravijo, da upanje umira zadnje Moje upanje v A1 je umrlo. Zdaj grem k drugemu ponudniku, upam do bom imel pri njemu boljše pogoje in storitev, predvsem pa pričakujem boljši odnos do uporabnika storitev!
NIKOLI VEČ A1!


kot pravis ti imel sem iste tezave ampak s strani t-2. 2 meseca obljubljali da so "na delu" da mi povecajo hitrost pa se nekaj storitev za vklopit...ko pa je minil tisti 1 mesec ko sem lahko odjavil pogodbe, so mi zaceli:
1. to se ne da
2. to ne dela
3. to je nemogoce
ko sem reku da je nesramno iz njihove strani in hotel it stran so grozili da morem jim placat v naprej 23 mesecev x 27,74€ + odklop 20 €.

honzek ::

Pozdravljeni vsi, mene so prejšnji teden klicali s T-2, da po ne vem koliko letih ukinjajo moj prasatari paket na optiki "T4 MEGA" (ja, že ohoho let brezveze plačujem polno ceno brez vezave). Zdaj mi v zameno ponujajo "Oranžni Optimum" z optiko 100/10 in programsko shemo L (ki vsebuje ubornih 20 HD programov) za 49,99 EUR na mesec (39,99 EUR za prvo leto ob 24-mesečni vezavi). V praksi se mi torej ne bi spremenilo nič (ista hitrost in ista shema), edino cena je prvo leto malce nižja. HD-programi so mi zdaj kar pomembni, ker sem prejšnji mesec po dooolgem času prastari CRT zamenjal za nov 50-inčni Philips TV z Androidom in 4K ločljivostjo, na katerem so običajni programi v SD zdaj videti tako zanič, da bi si oči izkopal z žlico.

Gledam zdaj pri Telemachu paket EON FULL (mogoče celo kar EON PREMIUM), ki ima 150/10 in konkretno bogatejšo programsko shemo (52 HD programov), v 2 letih pa me s popustom za prvo leto (29,99 namesto 51 EUR) skupno pride 108 EUR ceneje od paketa pri T-2 (z vsemi popusti je za 24 mesecev skupna cena pri Telemach 972 EUR proti 1080 EUR pri T-2). Zraven tega pa mi hočejo pri T-2 zaračunati še dodatnih 6 EUR na mesec za programsko shemo XL HD, če hočem približno isto ponudbo HD programov.

Kakorkoli to obrnem, se mi zdi, da se enostavno ne splača več ostajat pri T-2, čeprav z njimi nisem imel že leta nobenih problemov. Je izkušnja s tem EON smart boxom pri Telemachu res toliko slabša, da je bolj priporočljivo zopet vezat nov paket pri T-2 in še dalje praktično plačevat več za manj?

morosito ::

Telekom zal ima boljsi paket ta nov NEO za isto ceno imas 200/40 pa priblizno isto tv shemo.
T-2 ponuja res slab internet na optiki (100/10 je res smesno)....
Premisli kaj bos podpisoval ker paket na t-2 ugoden po mojem mnenju, NI

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Neo b.

T-2 trenutno ima res zelo slabo ponudbo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

hotig ::

Nadaljevanje A1 komedije:
Ko sem v torek dopoldne v njihovi poslovalnici hotel vrniti opremo, mi je zaposleni tam dejal, da moram vse spakirati in jim poslati po pošti. Ob tem je spisal neko odstopno izjavo, ki sem jo podpisal. No ja, mislil sem, da bo to konec in sem po navodilih zaposlenega na njihove stroške poslal modem na njihov naslov, dejal je da me bodo ob prejemu še naknadno obvestili. Dan pozneje, v sredo zvečer (cca. 30h po obisku poslovalnice) prejmem telefonski klic od A1. Pričakoval sem, da bodo dejali, da so prejeli modem in da je zadeva z njimi končana. Ampak ne, neka ženska mi začne nakladati, da so preverjali možnosti in alternative da bi me priklopili in da še vedno (če sploh) delajo na tem. Jaz sem ji prijazno povedal, da sem z njimi že vse zaključil in da nisem več njihov uporabnik, nato pa je dejala da verjetno še niso dobili obvestila od poslovalnice. Kakorkoli že, očitno jim v A1 poleg komunikacije z uporabniki/naročniki ne štimajo niti zadeve znotraj podjetja!

Vseeno upam, da ne bo še kakšnih težav in da se jih znebim za vedno! Grem naprej, čez nekaj dni pri novem ponudniku.

morosito ::

Gvo ko vlece te gpon kable al kaj so ze...ti telekom pol pusti letak da je mozen priklop.
Meni je t-2 dobil potrdilo da je mozna optika sele 1 mesec po priklopu ostalih (sosedih).
Jaz nisem se kaj dosti matral s tem ker sem v tistem casu opravljal gradbena dela in zato nisem se zivel na tistem naslovu.

Drugace gvo dela neposredno ali je to telekom, t-2, a1, itd. Kdorkoli jih poklicejo oni pridejo in preverijo.

Sosedu tudi ni delala optika in to na telekomu, pol so ugotovili da kabel ki so mu vlekli v zemljo iz gvo namesto starega telefonskega, je imel verjetno požirko poškodovano in zato ko so vlekli nov kabel so ugotovili da prejsnji je drsal in se poskodoval tako da so vlekli kabel v kontra smer in pol po priklopu je delovalo. Ti opticni kabli so narejeni iz cukra...

gendale2018 ::

upload je zanič pri obeh, še bolj smešno pa je da ne moreš doplačat za več
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

hotig ::

A1 - horor ali komedija, lahko pa oboje skupaj!
Torej, the shit goes on :) V torek naj bi mi prišli priklopit modem od Telekoma, pa me ni še nihče kontaktiral kdaj in kako. Torej pokličem na Telekom in vprašam, kako je s tem, pa mi povejo, da so morali stornirati pogodbo in da bom več informacij dobil pri posredniku v njihovi poslovalnici. Grem v poslovalnico, kjer mi zaposleni razloži, da so imeli že v ponedeljek pripravljeno opremo, potem pa so dobili nalog iz centrale v LJ, da morajo stornirati pogodbo, ker je linija do mojega stanovanja že zasedena s strani A1 in da sem jaz naročnik A1, isto linijo pa ne morejo uporabljati dva ponudnika (na enem kablu imaš lahko samo enga ponudnika). Sej meni je to razumljivo ampak jaz več nisem A1 naročnik, saj sploh nisem imel nobenih storitev od njih in sem vse končal že pred tednom dni. Ampak, namesto da bi pri A1 prekinili vse skupaj, so oni zasedli/rezervirali to linijo za sebe oz. za mene kot da sem jaz njihov naročnik. In to so storili po tem, ko sem jaz prekinil z njimi. Šel sem še v poslovalnico od A1, kjer je po nekem tipkanju in telefonskih preverjanjih zaposlenih zagotovil, da bodo to uredili. Seveda ne še isti dan (v torek) ampak mogoče danes (sreda) ali pa verjetno do konca tedna (petek). Groza v deželi podalpski :). Sedaj čakam na obvestilo od A1 da mi sporočijo da so prekinili "invazijo" kabla in potem moram še enkrat sklenit pogodbo na Telekomu. Sicer pa so s tem dejanjem pri A1 samo dokazili, da ni bilo nobenih težav v optični liniji (v pogovorih so tudi trdili, da ne obstaja optična povezava in še veliko bla bla bla, čeprav so na začetku rekli, da povezava obstaja) ampak, da je težava v samem podjetju.

Me mad, me bad, me very pi..ed off. In kaj sploh lahko storim!? Čiči pa čaki, ampak se več ne čudim in razumem ljudi, ki jim samo zaradi neke "malenkosti" poči film. Moj nasvet vsem uporabnikom: stran od A1 (raje potrpite na kaki ljubljanski obvoznici, boste imeli manj težav) :):):)!!!

Bakunin ::

saj je isto tudi na paricah - tam je vod nekaj časa "v karanteni". tdva mi je v LJ na parici "visel" slab (obračunski?) mesec preden sem lahko tja gor obesil nekoga drugegA1.

quadro933 ::

Tole je podobno kot pri meni. Moraš vedit, da na centrali prikopi GVO. In to nekaj časa traja. Ti si podpisal pogodbo z A1, A1 je dal naročilo na GVO. Si njihov naročnik. Do samega priklopa ni prišlo, ker je bila pogodba stornirana. Še vedno pa je bil narejen prehod na A1. Na centrali je na tvojem priklučku narejena plomba na A1.To je ta fora. Lp

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Ima kdo izkušnje z A1 optiko, paketi A1 Kombo ?
(vlakno je od Telekoma)

Kaki modem/ruter?
Protokol?
Število IP naslovov? IPv6?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

m47hingi ::

Se pridružujem vprašanju MrStein, ti A1 Kombo paketi so zelo zanimivi.

Sedaj na vlaknu od Telekoma, 100/20, osnovna programska shema naročnina prilezla s podražitvami od pri pogodbi podpisanih 45,95 eur na 55 eur (bonus je bil prvo leto 39,95, ki pa se je vmes tudi povečal).

Sedaj pa ta A1 kombo L na primer, enaka hitrost, programska shema po meri (glede na 32 točk, ki jih je na voljo lahko izberem celo HBO, Cinestar...), garantirajo enotno ceno 39 eur skozi celoten čas trajanja vezave in tudi za obstoječe naročnike.
Njihov modem je bolj ubog, ne vem kako je kaj njihov tv box v primerjavi s Telekomovim...
Mislim, da nisem spregledal nobenega drobnega tiska ali bodo podobno kot pri mobilni telefoniji(lokacijske podatke), prodajali uporabniške podatke?

Se ima sploh smisel trudit pri Telekomu, da približajo ponudbo?
Ti NEO paketi za obstoječe uporabnike niso niti približno konkurenčni temu, NEO A ima pri 43 eur enako internet hitrost ampak osnovno programsko shemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m47hingi ()

misso ::

Od januarja 2019 imam A1 Kombo S
Telekomova optika
Optični modem Genexis Hybrid Live! Titanium-24

Glede TV vmesnika, res da sem bil na telekomu 4 leta in je telekomov vmesnik (komunikator) boljši.
Pa pazite pri S in L paketu morete doplačati za časovni preskok.

Telekom sem čakal cca 3 mesece če bo kaj ugodneje napram A1 ampak niso se niti približali tej ceni.

Odkar sem na optiki ( 3 leta) nisem imel še nobenih izpadov.

m47hingi ::

Misso hvala za odgovor.

Ja, oprema (box, modem) je videti slabša od Telekomove.
Modem v primerjavi s Fritz ali Innboxom deluje bolj osnovno https://genexis.eu/product/hybrid/
Nima ac Wifi, 1x usb2.0...

Pri meni podobno pri Telekomu 2,5 leti brez izpadov, glede tega pohvalno, ampak jim za to dodatno plačevati 15-20 eur mesečno 24 mesecev...

misso ::

Sam šel iz modrega paketa na čist najbolj osnovni paket + mobilan številka na BOB prestavil.

Se nekaj pozna vsak mesec

MrStein ::

Zanimivo, A1 trdi, da je modem Ubee : https://forum.a1.si/fiksni-internet-29/...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
20 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282608 (1247) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677478 (19883) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945760 (16000) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021095 (11001) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623862 (16681) Lonsarg

Več podobnih tem