» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
15 / 38
»»

miguelslo ::

Amis je obupen in ne dovoli odstopa od pogodbe brez pretiranih kazni.... 150 evrov ce hocem prekinit obupen pol-delujoc DSL? Wtf? Naj se jebejo.
_____

Spock83 ::

Scorpia je izjavil:

Sam grem iz brezzicnega na zicnega. Sem pa na TS. Na splosno deluje zelo vredu, vsaj na zacetku je bilo tako. Hitrost je stabilna v vseh pogojih, ne glede na vreme. Ze od zacetka, vsaj 2x na teden, modem izgubi povezavo, ceprav pise da je konektan. Vcasih je mir tudi po 10 dni skupaj. Modem ki ga dobis je naceloma dober, le doseg ga mal j***. Odkar pa imam repeator se 1x na mesec zgodi da sama zamenjata vlogo delovanja??? Oba sta firme dlink. Seveda internet ne deluje vec, dokler spet modem ne izklopis/vklopis. Tako da sam grem raj na zicnega kjer bo, vsaj upam bolj stabilno delovalo.


Tega ne razumem najbolje.

MrStein ::

miguelslo je izjavil:

Amis je obupen in ne dovoli odstopa od pogodbe brez pretiranih kazni.... 150 evrov ce hocem prekinit obupen pol-delujoc DSL? Wtf? Naj se jebejo.

Če ne dela, potem so v bistvu že oni odstopili od pogodbe.

Nasveti: www.arhiv.uvp.gov.si ali www.zps.si
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

tehnik666 ::

miguelslo je izjavil:

Amis je obupen in ne dovoli odstopa od pogodbe brez pretiranih kazni.... 150 evrov ce hocem prekinit obupen pol-delujoc DSL? Wtf? Naj se jebejo.

Mene je skoraj kap, ko so mi poslali "kazen" za 540€...
Februarja so me klicali, če želim spremeniti paket in da dobim popust kao za novega naročnika. Sem rekel ok, sam naj mi pošljejo ponudbo na email. Sem dobil, zadeva je lepo izgledala, sem pa izrecno vprašal. če je vezava. So napisali da je ampak ni problem prekinit, ker nisem vzel nobene opreme. No in sedaj smo dobili optiko in sem se odločil za Telekom, ker bi se mi pri Amisu itak zvišala naročnina, ker so na optiki dražji, s Telekomovim popustom za nove naročnike bi pa profitiral.

Sheteentz ::

Ima kdo tukaj telemach preko telekomovega optičnega kabla?

Danes mi je ženska v poslovalnici rekla, da se tudi to da uredit, naj bi bilo pa za čakat kake 10 dni. Ni pa se čisto zjasnila glede cene priključnine.

Ponujala mi je kabelsko, ampak je kabel speljan na napačni strani sobe in mi nič ne koristi.

Daniel ::

Kabel se da podaljšati oz. prestaviti.

bhocevar2000 ::

Naj še jaz prosim za nasvet.
Imam optiko (OŠO Sevnica). Sem s podeželja. Do sedaj sem bil 3 leta pri Amisu. Ker pa imam za svoje prejemke precej visoki položnici za internet, TV in mobilni telefon ( AMIS = 64€, TK - Penzion 300 + Mobilni internet M = 44€) bi rad nekoliko zmanjšal mesečne izdatke za zgoraj omenjene storitve. Ker mi pri Amisu nočejo, oziroma ne morejo dati nobenih bolj ugodnih paketov, tudi če bi z mobilnim telefonom presedlal na Simobil, mi je "padel v oči" TK paket , modri. Torej Paket modri 60€; + 2. TV komunikator = 3 €; + gostovanje telekoma na GVO omrežju = 4€ ; torej skupaj 67€ .
Prihranek torej 40€ . Zdaj pa vprašanja: Vem, da sem bolj konzervativne (beri: staromodne) sorte in mi razna menjavanja ponudnikov in menjanje opreme ne leži najbolj,a vseeno: Ali lahko pričakujem kakšne nevšečnosti in nagajanja s strani Amisa pri prehodu na SIOL? Kabli doma so itak že vsi napeljani, router imam tudi svoj, torej slab WIFI modem niti ne bi smel biti problem. In ali so kakšni dodatni stroški pri zamenjavi ponudnika? Koliko časa naj bi to vse skupaj trajalo? Pa še, koliko časa bom brez neta in TV ob zamenjavi, če bi se za njo odločil?

Hvala za odgovore


PS: Sem klical na službo za pomoč uporabnikom SIOL , ampak saj veste, če se gre za pridobiti novega člana, ponavadi "sadijo rožice",a tistih skritih hakeljcev ne povedo. Morda se pa motim.

6151 ::

Jaz sem 2 leti nazaj menjal iz T2 VDSL in televizije prek lokalne kabelske na telekom toptrio. Čakal na priklop skoraj 3 tedne (menda niso imeli dolocenega kosa opreme). Do tedaj sem še imel t2 internet. (Brez interneta sem bil natanko 10 min) Odklop in prekinitev storitev so uredili na telekomu. T2ju sem le vrnil opremo in plačal tistih 20EUR ki jih zahtevajo ob prekinitvi.
Na TV vmesnik se navadiš takoj, priključiš ga ali prek kabla ali pa prek PLC, komplet za 1 sprejemnik menda dobis zastonj ob vezavi, zraven popusta pri narocnini, vsaj pri meni je bilo tako.
Tezav pa razen nekaj napovedanih prekinitev, zaradi vzdrzevalnih del, 1x izpada storitev, ter pred 2 tednoma padca sinhronizacije ki je bila popravljena z zamenjavo modema naslednji dan, ni bilo.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

MrStein ::

VDSL in kabel sta neodvisna, tako da lahko delujeta istočasno, brez povezave si le tistih 5 sekund, ko povezuješ PC na drugi WLAN (ruter).

Če gre po istem (optičnem) kablu, pa je druga zgodba.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

howhow ::

Mi imamo sedaj Ario, torej še vse brezžično. Zdaj smo se odločili, da končno prikopimo telefonski priključek in spremennimo ponudnika. Zanimata me Telekom in T-2.
Pri Telekomu se zanimam za paket top trio b, pri t-2 pa za t3 tera (oba do 20Mbps). Vem, da je signal čisto odvisen od področja, ampak me vseeno zanima kateri je bolj zanesljiv? Koga se bolj splača izbrati?
+če kdo ve, ko si pri t-2 nastavljaš paket, kako izbereš stacionarni telefon namesto mobilnega? Je to opcija Prva telefonska številka?

Hvala!

diler515 ::

ima kateri ponudnik 300/300 optiko + vsaj 2x iptv + hd za vse važne programe (hbo, amc, vsi foxi, hbo od, hbo go, ...), statičen ipv4, ipv6 podporo in vsaj /56 območje, možnost odjave vseh bv tv programov v zameno za nižjo ceno (se pravi vsi nemški brez original audia in ali slo podnapisov, vsi italijanski brez original audia/slo podnapisov, rtv slo, pop in kanal a če res mislijo računat ekstra za njih, ...), dela z siol boxi (oziroma dobiš njihove brez vezave), voip z neomejenimi klici po celi eu, mobilno št s praktično neomejenimi/neomejenimi klici/smsi iz slo v vsa slo omrežja, prenos z ogromnimi omejitvami (neomejenega itak ni), modem z ac podporo, gbit porti za solidno ceno (pod 100 eur)

imam tk in t2 optiko

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: diler515 ()

gregor_m ::

diler515 je izjavil:

ima kateri ponudnik 300/300 optiko + vsaj 2x iptv + hd za vse važne programe (hbo, amc, vsi foxi, hbo od, hbo go, ...), statičen ipv4, ipv6 podporo in vsaj /56 območje, možnost odjave vseh bv tv programov v zameno za nižjo ceno (se pravi vsi nemški brez original audia in ali slo podnapisov, vsi italijanski brez original audia/slo podnapisov, rtv slo, pop in kanal a če res mislijo računat ekstra za njih, ...), dela z siol boxi (oziroma dobiš njihove brez vezave), voip z neomejenimi klici po celi eu, mobilno št s praktično neomejenimi/neomejenimi klici/smsi iz slo v vsa slo omrežja, prenos z ogromnimi omejitvami (neomejenega itak ni), modem z ac podporo, gbit porti za solidno ceno (pod 100 eur)

imam tk in t2 optiko



Za tak denar dvomim, da boš kjer pršel čez, sploh brez vezave. Že samo 300/300 bi te prišlo čez 100€ (upload se povsod mastno plača). Siol boxi itak delajo samo samo pri siolu. Kakor mi je znano še noben ponudnik nima AC WIFI.

Verjetno bi najbljižje prišel pri TS modri paket ali pri t2 T4 TERA nato pa izbereš nadgradnje interneta/mobitela. Samo bi bila cena bolj nekje 150-200€.

cegu ::

howhow je izjavil:

Mi imamo sedaj Ario, torej še vse brezžično. Zdaj smo se odločili, da končno prikopimo telefonski priključek in spremennimo ponudnika. Zanimata me Telekom in T-2.
Pri Telekomu se zanimam za paket top trio b, pri t-2 pa za t3 tera (oba do 20Mbps). Vem, da je signal čisto odvisen od področja, ampak me vseeno zanima kateri je bolj zanesljiv? Koga se bolj splača izbrati?
+če kdo ve, ko si pri t-2 nastavljaš paket, kako izbereš stacionarni telefon namesto mobilnega? Je to opcija Prva telefonska številka?
Hvala!


Kakšen signal?
Vedi le, da je pri T-2 ogled nazaj plačljiv dodatek, pri Telekomu pa že všet v ceno.

smacker ::

@diler515: Telemach Gold Trojka premium - 220/220 (na optiki), 2xTV z vsemi kanali, časovni zamik -> 66eur. Kak EUR se doplača za static IPv4, za IPv6 pa dvomim da majo. Dobiš zraven ruter, ki je primeren za naročeno hitrost (najbrž je n z gbit porti, če rabiš več pač reskiraš 50eur za lasten ruter). Mobilno vzameš paket več za 12EUR. Maš še 20eur rezerve za voip v tujino - verjetno bi se dalo kaj zmenit.

Spock83 ::

Dobro se to sliši. Malo mi je sumljivo, da imaš uplaod kar 220Mbit/s. Po slovenija ja, v tujino definitivno ne.

Za optiko so drugačne cene http://telemach.si/paketi/paketi-izven-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

strom_15 ::

Je tudi v tujino takšna hitrost uploada. Vendar ta paket velja izključno le na Telemachovi optiki (ki je pa ni veliko). Sam imam njihovo optiko in lahko iz prve roke povem, da vedno deluje toliko kolikor plačuješ. Tukaj tujina in slo ni razlike.

smacker ::

Zakaj bi bla razlika med tujino pa SLO?? :O Meni 150/150 dela povsod (ajd.. speedtest kaže 145/145). Paketi in cene so enake kot na bakru, le da dobiš simetrično hitrost (upload enak downaloadu). Je pa res, da samo za Telemachovo optiko, ne OŠO.

Ravenffs ::

Lep pozdrav!

Sam imam nekaj vprašanj glede internetnih ponudnikov. Nisem najbolj podučen glede teh stvari.

Imamo T2, mislim da je zdaj že 4to leto, plačujemo ~37€ imamo mislim da priključeno preko telefonske linije, hitrost bi naj bla 20/2, dosegamo nekje 10/0.4 povprečno, max 11/0.5. Vse to še mi je jasno če je preko telefonske linije predvidevam da ne morejo zagotoviti največjih hitrosti. V stanovanju sem živel pred 2 letoma, zdaj pa sem se preselil nazaj, odkar sem tu so proti večeru problemi z package lossom, vsaj mislim, da je to. Sam najbolj opazim v igrah, ping je sicer stabilen, ~37ms, vendar me včasih 'vrže' nazaj na isto mesto kot sem bil pred časom, kot da strežnik ni zaznal mojih komand. Vse kar se dogaja okoli mene poteka tekoče, torej vse kar ni odvisno od mojega uploada predvidevam. Sem tudi opravil nekaj testov na internetu in vse razen package lossa izgleda ok. V prejšnjih dveh letih ko sem bil tukaj teh problemov še ni bilo. Dogaja pa se bolj kot ne vsako minuto/vsaki 2 minuti.

No, to je neki backstory če ima slučajno kdo kaki predlog kako to rešiti in če bo zamenjava ponudnika sploh kakorkoli pomagala. Imamo tudi malo nesrečen paket, saj ne uporabljamo ničesar drugega kot internet, mislim pa da imamo še televizijo ter telefon ali nekaj podobnega. Sam bi bil zadovoljen že s hitrostjo 10/1, saj več sploh ne dobimo preko priključka. Kakršnakoli ideja ali pomoč je dobrodošla, najlepša hvala!

Raven

smacker ::

Kontaktiraj T2, pošljejo tehnika ki pride na dom in opravi meritve. Iz opisanega sklepam, da je kaka napaka na liniji med tabo in centralo - navadno rešijo tako, da te preklopijo na drugo, delujočo linijo in ni potrebno menjat operaterja ;)

Ravenffs ::

Hvala za hiter odgovor. Sem jih klical, zaposleni je rekel da bo nekaj časa preverjal linijo, ker takrat ko sem ga klical ni ničesar videl in da bo me poklical nazaj. Klica nazaj ni bilo, čeprav sem sam takoj za tem spet imel enake probleme. Mogoče boljše it kar k njim se zmenit če lahko serviserja pošljejo. Če bi to rešilo problem bi bilo prav fajn, bom ob naslednjem kontaktu omenil če bi se lahko rešilo na kakšen podoben način.

LP, Raven

smacker ::

Preverjanje linije zna trajat par dni, verjetno te bo med tednom kdo poklical ;)

Ted ::

bhocevar2000 je izjavil:

Naj še jaz prosim za nasvet.
Imam optiko (OŠO Sevnica). Sem s podeželja. Do sedaj sem bil 3 leta pri Amisu. Ker pa imam za svoje prejemke precej visoki položnici za internet, TV in mobilni telefon ( AMIS = 64€, TK - Penzion 300 + Mobilni internet M = 44€) bi rad nekoliko zmanjšal mesečne izdatke za zgoraj omenjene storitve. Ker mi pri Amisu nočejo, oziroma ne morejo dati nobenih bolj ugodnih paketov, tudi če bi z mobilnim telefonom presedlal na Simobil, mi je "padel v oči" TK paket , modri. Torej Paket modri 60€; + 2. TV komunikator = 3 €; + gostovanje telekoma na GVO omrežju = 4€ ; torej skupaj 67€ .
Prihranek torej 40€ . Zdaj pa vprašanja: Vem, da sem bolj konzervativne (beri: staromodne) sorte in mi razna menjavanja ponudnikov in menjanje opreme ne leži najbolj,a vseeno: Ali lahko pričakujem kakšne nevšečnosti in nagajanja s strani Amisa pri prehodu na SIOL? Kabli doma so itak že vsi napeljani, router imam tudi svoj, torej slab WIFI modem niti ne bi smel biti problem. In ali so kakšni dodatni stroški pri zamenjavi ponudnika? Koliko časa naj bi to vse skupaj trajalo? Pa še, koliko časa bom brez neta in TV ob zamenjavi, če bi se za njo odločil?

Hvala za odgovore


PS: Sem klical na službo za pomoč uporabnikom SIOL , ampak saj veste, če se gre za pridobiti novega člana, ponavadi "sadijo rožice",a tistih skritih hakeljcev ne povedo. Morda se pa motim.


Simobil trži Amis trojček s HBO-jem za 25 eur, z Ošo dodatkom in Simobil penzion naročnino je skoraj zagotovo še vedno najugodnejši Amis.
Mah...

MrStein ::

To je ta paket?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

ima amis svojo optiko? tukaj kjer jaz stanujem, imamo samo t2 optiko.

Sheteentz ::

Koliko vas tukaj pri telekomu na izbrani paket plačuje še dodatne 4 evre 'Paket na optiki'? Jaz imam na računu za TopTrio Osnovni 31,52 € brez DDV še 'Paket na optiki' 3,28 € brez DDV.

Se ta 'Paket na optiki' plačuje pri vseh telekomovih paketih na optiki?

Besna Glista ::

scipascapa je izjavil:

ima amis svojo optiko? tukaj kjer jaz stanujem, imamo samo t2 optiko.


In kje je razlog da poleg tega iščeš še Amis? Greš na T-2 in maš rešen problem.

Redorange ::

A bom pri Amisu plačal kake penale, če grem k drugemu ponudniku. Vezave nimam.
Hvala, lp.

Bwaze6 ::

Pozdravljeni.

Ima kdo izkušnje s koaksialnim internetom Kabelske televizije Kamnik (ponudnik interneta SoftNET iz Trzina), ali na splošno z manjšimi kabelskimi ponudniki interneta?

Živim v okolici Kamnika, trenutno sem na Telekomovem ADSL 4/0.5 + ISDN telefon za 52 EUR, skupaj z računom za Kamniško kabelsko TV z razširjenim paketom (17.10 EUR) plačujem 68.75 EUR mesečno za dokaj skromno ponudbo. Ampak preko bakra več ne gre - mi sicer Telekom ponuja "do" 10/1 + Siol VoIP telefonijo, kar bi stroške sicer zmanjšalo za okrog 20 EUR, hitrosti pa verjetno niti ne bi povečalo (oddaljenost od centrale). Prav tako zaradi slabe povezave ni možnosti za TV + net + telefonija trojčke. Optiko bodo potegnili verjetno šele nasledniki Homo Sapiensa, čeprav je kabel le nekaj 100m stran.

Kamniška kabelska ponuja trojčke TV + internet + VOiP telefon: KKS Kamnik paketi

37.90 EUR (10/1 internet, razširjena TV shema)
42.90 EUR (25/2 internet, razširjena TV shema)
45.90 EUR (60/5 internet, razširjena TV shema)
75.90 EUR (120/10 internet, razširjena TV shema)

Razmišljam o 25/2 ali 60/5 paketu, še vedno je ceneje kot dozdajšnji skupek stroškov. Sodelavec je vzel 10/1 paket in je zadovoljen, sosed tu je vzel 60/5 in tudi zgleda dela brez večjih težav. Ping je primerljiv s Telekomovim, 50-60ms pa evropskih strežnikih. Pred podpisom pogodbe pride tehnik in preveri kakovost signala, tako da naj bi plačan paket tudi zagotavljali.

Je pa na netu (tudi na Slo-tech) več starejših kritik interneta Kamniške kabelske, kjer se pritožujejo o nezanesljivosti, visokem pingu, blokiranju določenih portov.... Je tu kdo, ki ga uporablja oz. ga je uporabljal pred kratkim? So se razmere popravile?

konspirator ::

Prednost druge tehnologije je v tem, da ti ni potrebno odpovedati sedanje (dsl vs kabel).

Precej drago plačuješ vse skupaj.Isdn in tv dejansko potrebuješ ?
Simobil ponuja recimo tole za net: https://www.simobil.si/mobilni-internet... 4/2 lte za 17eur.
Za 2x telefon vzameš izi mesec S http://www.izimobil.si/Ugodnosti/izimes... .
Vse skupaj 30,8 eur ali 55% manj.

Ali s tv:
https://www.simobil.si/mobilni-internet...


Če ne gre brez tv:
vzemi željeni trio kks paket, brez vezave, po 1 mesecu boš videl, kakšno je stanje, ko lahko tudi prekineš dsl pogodbo, če bo vse ok.
--

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Ja, televizijo žal potrebujem - pravzaprav dve. In smo malo razvajeni s kabelsko, ne bi radi dodatnih daljincev in komplikacij... Tako da bom šel verjetno kar na paket kabelske, še prej pa se bom poskušal malo pozanimati o morebitnih težavah pri njih.

Pred leti (več kot deset) so uporabniki bežali od njih, po tem pa o njihovem internetu nisem slišal ničesar, ker nisem poznal nobenega uporabnika.

specing ::

@Bwaze6 priporočam ogled splošnih pogojev...je dokaj zabavno v negativnem smislu.

Bwaze6 ::

Kaj točno pa? Razen tega, da ne najdem pogojev internetne ponudbe, za kabelsko televizijo pa besedilo očitno izvira še iz rajnke Jugoslavije... Kaj dosti se niti ne obvezujejo, po drugi strani pa so razlogi za prekinitev zeli široki.

Ali je mišljena ta vrstica?

"Naročnik s podpisom na pogodbi operaterju dovoljuje uporabo in shranjevanje podatkov z njegovim naročniškim računom."

Hecno napisano, bi si lahko tolmačil, da si jemljejo pravico do vohunjenja. :-)

specing ::

Saj to je to ... ni jih.

marko71 ::

Lepo pozdravljeni,
ker imam s t-2 že nekaj let probleme, (saj ne rečem da se ne trudijo popraviti, samo jim izgleda ne uspeva glih kaj preveč), me zanima kateri paket razen pri t-2 naj bi bil najbolj ugoden. Zanima me samo paket internet in TV, ker stacionarne tf ne rabim. Hvala in lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: marko71 ()

BorutK-73 ::

Optika, telefon, kabelska?
Če imaš kabelsko, probaj telemach ali lokalni kabelski isp.

marko71 ::

Sem iz Cerknice, ni optike
imam lokalno kabelsko sanmix, samo je vse skupaj malo skromno

masterx120 ::

Sedaj se doma odlocamo, kaj bi izbrali, pa ne vemo tocno oz. me bolj zanimajo izkusnje drugih uporabnikov.

Do sedaj smo imeli normalno int., prek kabla do hiše, placevali smo kao do 2Mb, vendar je max downloada blo zmeraj 150-200Kb, to je bila max zmogljivost, pri sioli, sedaj so nam pa ponudili da bi imeli prek telefonskega omrezja ker je tisto pri nas dobro pokrito, in sicer tale paket http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik..., dobis 10/2 Mb interneta, televizijo plus telefon. Vendar je tko, ce sklenes pogodbo za 2 leti, dobis neki popust, pa shemo mega osnovno zastonj za eno leto, potem pa spet 45€, samo sedaj nam ni neke pogodbe podpisovati za ne vem koliko naprej, pa da potem odstopis pa dobis "kazen". Lahko pa vzames isti int. pa neko bogi paket za televizijo, ko mas not kino, oto, pa vse kar si prej lahko mel (hrvate pa poptv in kanal a) nimas pa nobenega discovery, nobenega sportnega programa, dejansko nic od nic za ceno 35€

Zdaj v prihodnjih dneh si bomo tudi ogledali ponudbe da bi npr. internet meli od siola, pa potem televizijo vzames kje drugje, pa tudi bi bilo zazelejno da bi na dveh televizijah lahko gledali.

Pa ma zanima kake izskusnje imate z tem internetom in televizijo prek mobilnega omrezja, ce je se kak drug dober ponudnik itd., ker ne vem meni pa tudi starsem se ne zdi to malo da placas okoli 45€ mas pa bolj tko tko televizijo, tisti int. pa bi potem ce bi meli 2 teleivzije tko pobralo da bi ga kje sam 2Mb ostalo, plus tega pa se ne vem kako bo z prispevkom za pop tv in kanal a ce so ze to vsteti v tiste cene al ne.

Lp

Tick ::

Zdravo,

Mogoče ni ravno taprava tema, pa bom vseeno kar tukaj vprašal.. Zadnje čase se mi pogosto dogaja da mi google search ne deluje. Ne deluje cca 30min - 1h, potem spet dela. Ostalo vse dela normalno. Imam telekomovo omrežje. Kaj bi bil lahko vzrok? Se še komu podobno dogaja?

Hvala in lp

Fsegula62 ::

Tick je izjavil:

Zdravo,

Mogoče ni ravno taprava tema, pa bom vseeno kar tukaj vprašal.. Zadnje čase se mi pogosto dogaja da mi google search ne deluje. Ne deluje cca 30min - 1h, potem spet dela. Ostalo vse dela normalno. Imam telekomovo omrežje. Kaj bi bil lahko vzrok? Se še komu podobno dogaja?

Hvala in lp

Na določeni napravi ali vseh?

Tick ::

Ubistvu uporabljam samo eno napravo v domačem omrežju, z mobitelom pa še nisem sprobal...

konspirator ::

Kateri OS, antivirusni ?
Še katera druga stran takrat ne dela ?
--

Zgodovina sprememb…

Tick ::

Windows 7, ESET NOD32
Občasno takrat tudi youtube ne dela.

cegu ::

masterx120 je izjavil:

Sedaj se doma odlocamo, kaj bi izbrali, pa ne vemo tocno oz. me bolj zanimajo izkusnje drugih uporabnikov.

Do sedaj smo imeli normalno int., prek kabla do hiše, placevali smo kao do 2Mb, vendar je max downloada blo zmeraj 150-200Kb, to je bila max zmogljivost, pri sioli, sedaj so nam pa ponudili da bi imeli prek telefonskega omrezja ker je tisto pri nas dobro pokrito, in sicer tale paket http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik..., dobis 10/2 Mb interneta, televizijo plus telefon. Vendar je tko, ce sklenes pogodbo za 2 leti, dobis neki popust, pa shemo mega osnovno zastonj za eno leto, potem pa spet 45€, samo sedaj nam ni neke pogodbe podpisovati za ne vem koliko naprej, pa da potem odstopis pa dobis "kazen". Lahko pa vzames isti int. pa neko bogi paket za televizijo, ko mas not kino, oto, pa vse kar si prej lahko mel (hrvate pa poptv in kanal a) nimas pa nobenega discovery, nobenega sportnega programa, dejansko nic od nic za ceno 35€

Zdaj v prihodnjih dneh si bomo tudi ogledali ponudbe da bi npr. internet meli od siola, pa potem televizijo vzames kje drugje, pa tudi bi bilo zazelejno da bi na dveh televizijah lahko gledali.

Pa ma zanima kake izskusnje imate z tem internetom in televizijo prek mobilnega omrezja, ce je se kak drug dober ponudnik itd., ker ne vem meni pa tudi starsem se ne zdi to malo da placas okoli 45€ mas pa bolj tko tko televizijo, tisti int. pa bi potem ce bi meli 2 teleivzije tko pobralo da bi ga kje sam 2Mb ostalo, plus tega pa se ne vem kako bo z prispevkom za pop tv in kanal a ce so ze to vsteti v tiste cene al ne.

Lp


Za osnovno shemo (torej brez Discoverija), če si gasilec in imaš AMZS, je Siol daleč najcenejši.

Trio A + AMZS popust 3€ + SOS paket (0€/mesečno) [če si slučajno mobilno na drugem]. SOSpaketa ne uporabljaš, dobiš pa 50 pik za povezane storitve, kar ti na leto prinese 10€ popusta. Drugih 10€ popusta dobiš od redne naročnine. AMZS astistenca stane 40€, a dobiš 36€ nazaj, tako da jo praktično dobiš za 4€ (vezana je na osebno, ne avto). Telekom ima tudi dobro podporo in GVO ti pride na dom (Slej ko prej no) popravit problem, če do njega pride. Tudi ogled nazaj (3dni) je vklopljen brez doplačila.

Druga varianta ti je T-2 ki je za kakršen koli paket s širško shemo že cenejši.

Če imaš pa v dom napeljano kabelsko televizijo in imaš 3 ali več TVjev, uporabljaš tudi še analogno, potem ti pa kaj drugega kot Telemach tako ne preostane.

Izogibal bi se virtualnim operaterjem (AMISu sploh). Ti ti pošljejo paket na dom, zdej se pa zajebavej in napeljuj.

konspirator ::

Amis (a1) nima svojih podizvajalcev, če gre recimo za problem pri interni instalaciji ?
T2 in Ts jih imata.
--

Bakunin ::

A1 ima podizvajalce.


in na telefonski parici, ki je last TS, so pravzapav vsi "virtualni ISP".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

scipascapa ::

Hipotetično kaj ponuja Avstrija

v smislu mobilne telefonije in interneta ter gledanje TVja recimo na 22'' monitor TV ekranu. V primeru, da dobim službo gor, bi rabil:

najcenejši mobilni paket - govorim extremno malo oziroma skoraj nič - XS t2 fora?.
neko osnovno TV shemo, kakšna balkanska EX YU fora?
najcenejši mobilni internet, ker verjetno lastnik v oddajanem stanovanju ne bo imel internetnega priključka.....torrente ne bomo downloadali, ker je brezveze. 1x mesečno si naberem filme doma v slo, kjer imam optiko 200/20 pa bo več kot dovolj.

z sabo bi vzel še nexxbox kodi player seveda.....

Pa čim ceneje, seveda sparen. Danke.

marjan_h ::

Kateri je trenutni najcenejši ponudnik FTTH? Ima tudi A1, sedaj to ponudbo?

EdoK ::

Na moje veliko veselje sem izvedel, da lahko dobim telekomovo parico in na njej dosegam visoke hitrosti. Čeprav sem ves čas zagovarjal koaks, me rapidni padec telemahovih storitev sili k razmisleku o menjavi. Od programov si brezpogojno želim samo HD športne programe, ostalo mi ni pomembno. Tu se izbor omeji na Telekomov Modri paket, ki mi je tudi cenovno sprejemljiv. T2 HD SK-jev nima, Amis (A1) mi nikoli ni bil blizu.
Pred časom se je pisalo, da ima Telekom slabšo sliko zaradi visoke kompresije. Kako je s sedaj s tem? Kako ste sicer zadovoljni s telekomovo TV?
Sicer tudi razmišljam o sat TV, no življenje z več "sistemi" v hiši, zna biti komplicirano in nič kaj cenejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EdoK ()

BorutK-73 ::

Ni telekom dražji od telemacha pa še internet in TV signal nista ločena?

EdoK ::

Niti ne. Če preneseš še elektriko na telekom, je položnica nižja 11 eur. Primerjava velja za paket modri in extra. Na moji lokaciji dobim več uploada in možnost gledanja za nazaj 7 dni, napram trem dnevom pri telemahu. Da o trenutnih storitvah telemacha ne govorim. Zavedam se, da je parica slabši medij, ker pa so pri meni mogoče visoke hitrosti, ne pričakujem večjih težav.
««
15 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282589 (1228) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677470 (19875) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945742 (15982) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021093 (10999) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623861 (16680) Lonsarg

Več podobnih tem