» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
14 / 38
»»

hocevar91 ::

Insane123 je izjavil:

Zdravo,

zanima me kateri ISP je najboljše izbrati v Ljubljani? Rad bi imel samo internet (brez TV in telefonije), je pa možnost optike tudi. Zanima pa me v rangu do 30e recimo.

Lp

Daj mi v inbox tvoj naslov pa jutri v službi preverim kakšne možnosti so na tvojem naslovu. Delam pa pri T-2, svetujem pa paket T2 NET+mobil, ki ga tudi največ jemlejo taki, ki rabijo samo internet saj za 29,99€ dobiš zraven neta še mobilno z neomejeno klici, sms-i in mms-i v SLO ter 2GB prenosa podatkov v SLO. Načeloma mobilna super deluje, lahko povem iz lastnih izkušenj. Signal imaš od T-2, kjer pa ni T-2 signala pa mobitel, če živiš na meji signala se pa ročno naštima, da si skoz v mobitel omrežju in je to to, da ti ne preklaplja. Net pa dobiš do 20/10 Mbit\s na VDSL-ju in 50/10 Mbit\s na FTTH-ju.

Matej_K ::

hocevar91 je izjavil:


Daj mi v inbox tvoj naslov pa jutri v službi preverim kakšne možnosti so na tvojem naslovu. Delam pa pri T-2, svetujem pa paket T2 NET+mobil, ki ga tudi največ jemlejo taki, ki rabijo samo internet saj za 29,99€ dobiš zraven neta še mobilno z neomejeno klici, sms-i in mms-i v SLO ter 2GB prenosa podatkov v SLO. Načeloma mobilna super deluje, lahko povem iz lastnih izkušenj. Signal imaš od T-2, kjer pa ni T-2 signala pa mobitel, če živiš na meji signala se pa ročno naštima, da si skoz v mobitel omrežju in je to to, da ti ne preklaplja. Net pa dobiš do 20/10 Mbit\s na VDSL-ju in 50/10 Mbit\s na FTTH-ju.


Če pa vključimo še TV, je pa najboljši paket kateri? Oranžni diamant? Seveda bi rad vsaj HD kanale.
... .. .

Invictus ::

MrStein je izjavil:

Tam, kjer imajo slabe, stare kable, bo več problemov, kot tam, kjer je vse "novo".
To velja za vse vrste kablov.
Lahko sosede vprašaš, kak jim deluje, ali pa na forumu, če je kdo na isti lokaciji.

Kabli niti niso problem. Problem so zaključni konektorji, ker oksidirajo.

Insane123 je izjavil:

Zdravo,

zanima me kateri ISP je najboljše izbrati v Ljubljani? Rad bi imel samo internet (brez TV in telefonije), je pa možnost optike tudi. Zanima pa me v rangu do 30e recimo.

Lp

Tistega, ki ti da optiko. Sploh ne razmišljaj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hocevar91 ::

hocevar91 je izjavil:

Če pa vključimo še TV, je pa najboljši paket kateri? Oranžni diamant? Seveda bi rad vsaj HD kanale.

Odvisno katero optiko imaš doma in kaj ti lahko ponudim. Glede tega nebi rad preveč govoril po forumih, pošlji mi v inbox naslov pa nek kontakt pa se sišimo kaj ti predlagam.

Je pa tako, kot ti je rekel pred mano gospod, če imaš optiko se ti spplača na to priklopit, zato sem rekel, da bi najprej preveril, če te lahko priklopimo, ali imaš našo, telekomovo ali občinsko optiko, če je telekomova ali je priklop preko RUO ali BRO itd. To so zadeve, ki se običajnim strannkam ne razlagajo saj jih večinokrat ne razume in se poišče pač najboljšo rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hocevar91 ()

kokpa ::

Takole po dveh letih optike, enkrat menjanemu modemu je začela slika ma tv zamrzovati na amisu. Da me omenjam da se tudi daljincu za tv izteka življenska doba. Podpora se ne oglasi! Me mika da bi se prestavil na t-2 oz. drugega ponudnika. Zahteve bi bile: -2tv vmesnika z časoovnim zamikom, fiksni telefon, internet (sedaj 100/25) in seveda CENA: sedaj plačujem 62eur z ddv in cca. 5 eur telefona na mesec,( cena za trojčka je sedaj cca.40eur), Iščem nekaj boljšega od tega kr imam sedaj in seveda brez problemov. Wifi ni pomemben ker imam svoj asus rtn66u. Kaj bi mi predlagali?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokpa ()

Insane123 ::

@hocevar91 sem ti pisal mail :)

Wolfman ::

Pozdravljeni,
Mogoce ni ravno prava tema, a ker se vseeno tice ISP-jev...
Trenutno imamo TS internet (ne vem paketa) 4/1 Mbit (od tega pozere ~3Mbit TV, in ostalo se deli nekje na pet racunalnikov, pa verjetno se kak telefon). Smo kar blizu centrale, ampak baje vseeno mece ven, ce vzamemo visjo hitrost/paket. O tem tezko povem, ker me do sedaj ni bilo doma.
Moje vprasanje je, ce je mozno kako ugotoviti koliksna je najvisja hitrost, ki bi se jo se dalo dobiti na nasi lokaciji? Mogoce bi kak tehnik lahko izmeril? Na TS trdijo, da komot dobimo 10/1, ampak baje potem mece ven (kot sem rekel, to tezko potrdim, ker me v tem casu ni bilo doma).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wolfman ()

smacker ::

TS tehnik lahko pride, priklopi merilce in ti točno izmeri. Potem lahko vzameš pa kak preizkusni paket za 1 mesec, da testiraš kako deluje. Ne vidim razloga, zakaj bi metalo ven ob višji hitrosti, pri nižji pa ne. Možno bi blo da maš naročen paket recimo 20/4, dosegal pa bi samo 14/3 recimo. V glavnem se boš moral obrnit na TS oz. konkurenco. Večina uporablja isto napeljavo, zato nekih razlik v maksimalni hitrosti ni. Razen če maš kako Telemach ali T-2 optiko, to daj preverit kaj je sploh razpoložljivo na tvojem naslovu.

Wolfman ::

Hvala za odgovor. Optike ni, samo baker. Se bom torej obrnil nanje. Glede kabla je pa tako, da je od TS, konkurenca nima svojih kablov, tako da razlike ne bi smelo biti.

MrStein ::

Telefonski kabel je vedno od Telekoma (a so kje kake izjeme?).
Kabelske nimaš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Wolfman ::

Nope. Telefonski kabel ali pa brezzicno.

18Jerry18 ::

...

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Wolfman
Kateri modem imaš ?
Hišna napeljava je ok (brez raznih ploščatih telefonskih kablov, telefonskih vtičnic in podobnega) ?
Telefonski kabel je speljan po zemlji ? Kako daleč od centrale ocenjuješ da si ?

Logiraj se v modem in preveri, koliko je Line Attenuation in SN Margin.

Zgodovina sprememb…

Wolfman ::

Zdravo,
Modem je Sinope 568 (se mi zdi, ostale informacije lahko povem zvecer, ko pridem domov). Napeljava je po mojem ok, kabel je speljan pod zemljo, glede centrale bi rekel max 300m, ampak se moram prepricati,ce je tisto res centrala (spet zvecer).
Je mogoce, da je centrala "presvoh"? Baje se nekaj sosedov ni moglo priklopiti gor, ker so jim rekli, da je preobremenjena (je pa bilo to ze nekaj let nazaj). Slisal sem tudi neke govorice, da naj bi bila optika in nova centrala postavljeni, ampak ne zelijo priklopiti gor, ker naj bi potem ostali ISP-ji sluzili na ta racun (kar se mi zdi vaska pravljica, ker pac zaracunas uporabnino in ravno tako sluzis).
Sporocim zvecer se ostale informacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wolfman ()

18Jerry18 ::

Iz napisanega sklepam, da imaš ADSL. Že z novim modemom bi bila sinhronizacija boljša, če je na lokaciji možna tehnologija VDSL2+ pa sploh. Na ZS pošlji uporabniško ime pa se pozanimam.

Kauko ::

Trenutno sem na Amis ADSL preko Telekomove linije. Ker bo kmalu v vasi optika, katero postavlja Teleing me zanima, na katere ponudnike lahko grem, ob teleingu? Slednji ima preko tudi kabelsko omrežje oz občinsko kabelsko. Slednje ne uporabljam, ker nimajo časovnih storitev za TV, spletne TV, zastonj klicev v vsa omrežja...

Sem se pozanimal pri Amisu in so rekli, da če optike ni postavljal Telekom mi je oni ne morejo ponuditi. Mi potem ostane samo Teleing ali lahko upam na T2 ali Telemach?

konspirator ::

Saj Teleing tudi nima svojega neta, temveč je neke vrste Mobile virtual network operator @ Wikipedia .

Daniel ::

@konspirator: Mislim, da si malce zamešal nekaj stvari. Teleing je kar konkretno močan v SV Sloveniji na področju kabelske in interneta, je pa res, da imajo za mobilno telefonijo MVNO.

@Kauko: Če dela optiko Teleing boš lahko imel samo Teleing. Tudi sam sem se odpovedal IPTV in časovnemu zamiku v korist optičnega interneta, imam pa tudi Teleing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Kauko ::

Žalostno pol, da vsi uporabniki optike v Sloveniji, kateri niso na teleing imajo TV časovne storitve... teleing pa še ni niti blizu. :/

Daniel ::

Saj bojda delajo na tem ampak uvajajo že vsaj 2 leti, pa še niso uvedli.

čuhalev ::

Kauko je izjavil:

Žalostno pol, da vsi uporabniki optike v Sloveniji, kateri niso na teleing imajo TV časovne storitve... teleing pa še ni niti blizu. :/

Imam optiko, nimam Teleing in nimam časovne storitve. Imam RFoF = kabelsko po optiki.

MMEci ::

Zdravo!
Nimam se interneta zivim pa v trnovem, zdej me pa zanima kateri ponudnik bi bil najboljsi. Ni pa moznosti optike

Nebomgabiksa ::

Ju3 mi priklopijo optiko 8-) (8 km od centra Ljubljane).
Kateri ponudnik ponuja največ za svoj denar?

* Internet sem imel do sedaj 1024/256, ker več ni šlo, ampak je bilo že to dovolj.
Zdaj bom pač ukinil dropbox in imel lokalen NAS.
* Potreujemo imam dve televiziji (zdaj seveda HD), v prihodnje bi si mogoče omislil še en HTPC ali Kodi z IPTV klientom.
* Aja, pa še stacionarno cifro in
* opcijsko mogoče 1 do 3 mobilne (če je v kakšnem četvorčku ceneje kot bob).

PS: Trenutno sem na T2, če se spogajam za 25% popust podpišem za 24 mesecev.

next3steps ::

Wolfman je izjavil:

Pozdravljeni,
Mogoce ni ravno prava tema, a ker se vseeno tice ISP-jev...
Trenutno imamo TS internet (ne vem paketa) 4/1 Mbit (od tega pozere ~3Mbit TV, in ostalo se deli nekje na pet racunalnikov, pa verjetno se kak telefon). Smo kar blizu centrale, ampak baje vseeno mece ven, ce vzamemo visjo hitrost/paket. O tem tezko povem, ker me do sedaj ni bilo doma.
Moje vprasanje je, ce je mozno kako ugotoviti koliksna je najvisja hitrost, ki bi se jo se dalo dobiti na nasi lokaciji? Mogoce bi kak tehnik lahko izmeril? Na TS trdijo, da komot dobimo 10/1, ampak baje potem mece ven (kot sem rekel, to tezko potrdim, ker me v tem casu ni bilo doma).

Povprašaj še na Telemach. Imajo paket, kjer gre TV preko krožnika in ti tako TV ne odžira interneta.

MrStein ::

Na optiki odžiranje res ni problem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

...:TOMI:... ::

O, ja pa je. Optika ni enaka optiki.

Poklici telekom in ti bodo povedali, koliko gre najvec na tvoji lokaciji.
Tomi

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

...:TOMI:... je izjavil:

O, ja pa je. Optika ni enaka optiki.

Boš moral pa to bolje razložiti...

Praktično vsi SPFji na teh ISP modemih so 1Gbit.

Tako da je več kot dovolj pasovne širine za več FullHD kanalov, ki so ponavadi tudi preveč stisnjeni. Brez potrebe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hojnikb ::

bandwidth je problem sam na xDSL, pri ostalih pa ni (kablska ma dvb-c, optika ima ogromno bandwidth-a sama po sebi)...
#brezpodpisa

...:TOMI:... ::

Bitni tok in uporaba HLS, to je zelo velik problem.

Ce je optika LLU, je cisto druga pesem...

Tako, da ne enacite optike z optiko.
Tomi

čuhalev ::

...:TOMI:... je izjavil:

Tako, da ne enacite optike z optiko.

Katere optike s katero optiko?

...:TOMI:... ::

Potem tretji problem je GPON... Tam lahko ti samo sanjas SFP in 1 G link.

Grem po vrsti.

Grem po vrsti.

1. Najboljsa je optika P2P in LLU dostop.
2. Nato je P2P in bitni tok.
3. GPON in posledicno bitni tok.

Pri tocki 1 imas vsega neomejeno.
Pri tocki 2 si ze omejen s HLS in hitrostmi "do".
Pri tocki 3 je isto, kot tocka 2, samo se slabse.
Tomi

Zgodovina sprememb…

čuhalev ::

Če prav razumem pomeni bitni tok zakupljeno kapaciteto operaterja pri distributerju, kamor je priklopljen naročnik.

...:TOMI:... ::

Tako je. In ker najmniki sparajo, da so lahko konkutencni, ne najemajo dodatnih storitev za IPTv ipd.
Tomi

čuhalev ::

Samo kaj pa če je operater in distributer isti osebek, ali imamo potem takem tudi GPON nekje med 1. in 2. različico?

...:TOMI:... ::

Hja, odvisno...

Lep primer je siol vdsl, kjer cetudi imas ok linijo, dobis mini HD...

Tako, da ne morem dati roke v ogenj, da je na optiki gpon kaj drugacen odnos.
Tomi

vrossi46 ::

Poteče mi vezava pri t-2,pa me zanima katerega ponudnika najbolj priporočate.

Kar rabim je:
2 TV vmesnika + programska shema,(ki ni ravno osnovna,ponavadi nam je dovolj že takoj druga)
Časovni zamik
Internet ( 15 downloada,čisto dovolj )

Gledal sem Amis,ker sem naročnik (GSM storitev) pri Si-mobilu,bi me vse to skupaj prišlo 35€ ( ko mi poteče vezava 2 leti,mi ostane za vedno ista cena,dokler sem Si-mobilov naročnik) + Si-mobil 19€.

Kaj menite o Amisu,in katerega najbolj priporočate.
Hvala

Invictus ::

Najbolje da greš na bivši Amis, ali pa Telemach, da boš lahko pol pisal poste kako ti ne dela zadeva ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

vrossi46 ::

Invictus je izjavil:

Najbolje da greš na bivši Amis, ali pa Telemach, da boš lahko pol pisal poste kako ti ne dela zadeva ;).




Se pravi da po tvoje Amis ni v redu,kabelskega operaterja pa ne morem imet,ker nimam kabelskega.

Invictus ::

Ostani na T-2...

Zakaj bi menjal, če ti v redu dela ?!?!?! če boš prenesel telefonske, boš moral to tako ali tako plačati...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

vrossi46 ::

Invictus je izjavil:

Ostani na T-2...

Zakaj bi menjal, če ti v redu dela ?!?!?! če boš prenesel telefonske, boš moral to tako ali tako plačati...


Zato,ker mi je preveč plačevat pri t-2 46€ za to kar rabim,+ 19€ za Si-mobil.
Me pride ceneje pri Amisu

Invictus ::

Kaj pa pol sploh sprašuješ? T-2 ima trenutno akcijo za mobilne pakete za prvo leto... Zgleda ceneje od Simobila...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

vrossi46 ::

Invictus je izjavil:

Kaj pa pol sploh sprašuješ? T-2 ima trenutno akcijo za mobilne pakete za prvo leto... Zgleda ceneje od Simobila...



Saj to je uno,se vežem za dve leti in imam ugodnosti za eno leto.

Invictus ::

Zmeni se kaj na T-2. Vedno dajo radi kak popust... Več kot ga uradno reklamirajo...

Saj dela to povsod. So mi hotli na Simobilu zaračunat zamenjavo paketa, pa sem jim rekel da grem za ta denar lahko k sosedu na telekom. Takoj je bilo vse zastonj ;).

Sam treba je dvignit rit, iti v poslovalnico in jim predočit dejstva :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Dejan99 ::

Ker se nam kvaliteta interneta na fiksni liniji postopno zmanjšuje (pogosti izpadi, Amis to rešuje z zniževanjem hitrosti), razmišljam o prehodu na brezžično varianto. Glede na razpoložljivo ponudbo mi najbolj ustreza TopDuo brezžični (10/2), ki ima poleg interneta vključeno tudi telefonijo. Zanima me ali je količina prenosa res neomejena? Namreč ne najdem pogojev uporabe za ta paket, ki bi navajali o morebitnem zniževanju hitrosti po preseženih količinah (primer Simobil). Naslednje vprašanje pa bi bilo vezano na stabilnost delovanja (npr. v primeru vremenskih pojavov) in zanesljivost hitrosti, ki jo TS oglašuje. Ali je hitrost 10/2 v večini dosegljiva, ali so hitrosti ponavadi nižje od oglaševanih?

BorutK-73 ::

Vzameš testni paket pa sprobaš.

MrStein ::

Glede neomejenosti prenosa najbolje vprašati ponudnika. (zraven izkušenj uporabnikov, ki so seveda tudi koristna informacija)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

6151 ::

Dejan99 je izjavil:

Ker se nam kvaliteta interneta na fiksni liniji postopno zmanjšuje (pogosti izpadi, Amis to rešuje z zniževanjem hitrosti), razmišljam o prehodu na brezžično varianto. Glede na razpoložljivo ponudbo mi najbolj ustreza TopDuo brezžični (10/2), ki ima poleg interneta vključeno tudi telefonijo. Zanima me ali je količina prenosa res neomejena? Namreč ne najdem pogojev uporabe za ta paket, ki bi navajali o morebitnem zniževanju hitrosti po preseženih količinah (primer Simobil). Naslednje vprašanje pa bi bilo vezano na stabilnost delovanja (npr. v primeru vremenskih pojavov) in zanesljivost hitrosti, ki jo TS oglašuje. Ali je hitrost 10/2 v večini dosegljiva, ali so hitrosti ponavadi nižje od oglaševanih?


Lahko ti odgovorim za njihov brezžični internet

Preverjeno neomejen prenos, hitrosti so za nekaj % višje od oglaševanih (10,20/2,10 recimo)
Deluje v vsakem vremenu razen če imaš res obupen signal. V vsakem primeru je dobro imeti zunanjo anteno. Ping je pa za okoli 10-20ms višji kot na VDSL
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

kod ::

Simobil ima omejitev na 100GB ko to presežeš se zniža hitrost na 2/1 Mbit/s.
Hitrosti so tudi tu malo višje od oglaševanih nekako v teh okvirih kot je 6151 napisal.
Ping je pri meni nekje med 17 in 24, s tem da je 17 najboljše kar sem dobil na speed test in 24 najslabše, večinoma pa je 20-21.

Scorpia ::

Sam grem iz brezzicnega na zicnega. Sem pa na TS. Na splosno deluje zelo vredu, vsaj na zacetku je bilo tako. Hitrost je stabilna v vseh pogojih, ne glede na vreme. Ze od zacetka, vsaj 2x na teden, modem izgubi povezavo, ceprav pise da je konektan. Vcasih je mir tudi po 10 dni skupaj. Modem ki ga dobis je naceloma dober, le doseg ga mal j***. Odkar pa imam repeator se 1x na mesec zgodi da sama zamenjata vlogo delovanja??? Oba sta firme dlink. Seveda internet ne deluje vec, dokler spet modem ne izklopis/vklopis. Tako da sam grem raj na zicnega kjer bo, vsaj upam bolj stabilno delovalo.
////

Dejan99 ::

Hvala za odgovore. Mislim da bom na v vsakem primeru na boljšem, kot je sedaj.
««
14 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34984781 (249) krefi
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677797 (20202) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945990 (16230) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021222 (11128) Bellzmet
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110960 (7819) Daliborg

Več podobnih tem