» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
4 / 38
»»

Bakunin ::

saj ko ti enkrat dela so ok, ampak preden prideš to nekoga dovolj sposobnega na njihovi podpori/servisu...

Brane2 ::

Saj to spada pod blagovno znamko. Poceni in dober dostop brez ujčkanja.

Če bi rad nasmeh prodajalke, najemi kur*o, ti bo vsaj ostalo nekaj od tega...>:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bakunin ::

Neke velike razlike v ceni ne vidim napram ostalim.
Telefonija na kabelski {vsaj MB Tabor} je ...hm...porazna. Stevilka je nedosegljiva iz ostalih omrezij ipd.
Cez (digitalni) TV signal nimam pripomb.
Nimajo ENOTNE 080 stevilke za podporo in potem isces nekje po njihovih spletnih straneh (lokalni) kontakt...
ceprav je na POLOZNICI tista 080xxxx, kjer dobis (prijazne...NOT!) ljubljanske operaterje.

Kabelsko priporocam tistim, ki imajo vec kot en TV in/ali nocejo menjati kablaze.

PS: osebno sem sicer uporabnik AmisTV. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Brane2 ::

No, cene ostalih so šle dol ravno zaradi T-2.

Sploh pa, govorim o konceptu. Zaradi mene je Pordenone-type-delivery čisto O.K. Ne rabim bells&whistles,hočem pa solidno osnovno storitev- statični IP in pretakanje paketov in streamov po osnovnih protokolih.

Takle provider bi verjetno komot lahko dovolil hiter promet med uporabniki na lokalnem nodeu, mogoče z nekim cenovnim pribitkom ( da ti recimo ob paketu 50/50 na vsaki od lokacij laufa 1Gb/s prenos med različnimi lokacijami na istem nodeu ali na različnih nodeih istega providerja...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Bakunin ::

Brane2 je izjavil:

No, cene ostalih so šle dol ravno zaradi T-2.


A tale T-2-2 ? >:D

Brane2 ::

Ja, tale.
On the journey of life, I chose the psycho path.

RazzorX ::

Torej trenutno sem pri SiOL-u in imam naročeno telefonijo ter internet. Internetna hitrost 4Mbit/512kbit, plačujem okoli 45EUR/mesečno. Gledal pa sem ponudnika Amis, kjer ponujajo tudi telefonijo in internet, le da hitrost 10Mbit/768kbit po ceni cca. 30EUR/mesečno (plus neki bonusi prve 3je meseci). Od centrale sem oddaljen nekje zračne linije 1,13 kilometra (torej je kablovja še vsaj za 1km). Bi hitrost lahko ob tej razdalji dosegla vsaj približno 10Mbit? Se splača menjati ponudnika na Amis?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RazzorX ()

kriko1 ::

Naredi poizvedbo da ti pogledajo. Če rečejo da ni, pa za foro daj poizvedbo še pri siolu :)

Lonsarg ::

v vsakem primeru pejdi na amis. V najslabsem orimeru bos pisoara 15eur pa imel se naprej 4Mbit.

LexLuthor ::

No, vsi, ki želite izbrati T-2, raje dvakrat premislite, sploh, če želite naročiti tudi IPTV. Ne rečem sicer, da internet ne dela dobro, IPTV pa je totalno v kur*u, vsakodnevno izginjajo in crkujejo kanali, helpdesk samo nebuloze klati (od vrha predpisane laži), na "neuradnem" forumu pa je zadnje čase uvedena naci cenzura. Zaradi konkretne (a nikakor neupravičene) kritike sem danes celo ban fasal, brišejo se posti in celo teme, kjer se firma kritizira. Se vidi, da je firma v škripcih, finančnih in mentalnih. Ne vem no..
www.pasice.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LexLuthor ()

jazbec ::

nevem od kje tebi, da kanali zginjajo
meni dela pa vse normalno-you are just full of c**p

LexLuthor ::

jazbec je izjavil:

nevem od kje tebi, da kanali zginjajo
meni dela pa vse normalno-you are just full of c**p


En kup kanalov je, kjer se samo črn krogec vrti.. Jih naštejem?
www.pasice.si

jazbec ::

če se ti vrti sklopi škatlico iz elektrike in nazaj vklopi pa spet dela
ene 5 programom mi je tko pršlo pa sam to nardiš in spet dela

kmetek ::

Lex: join the club, mene so bannal že davno tam, Komar je nazi no.1

tomko030 ::

Komar samo včasih malo pika.... potem pa malo srbi in je mimo, kaj pa klatite in spamate neumnosti po forumu. Ne grem več na Siol-lol, T2 definitivno najboljši ponudnik, tudi IPTV, vsaj kar se kvalitete tiče. No včasih jih malo je... sistem, vi pa koj u jok pa na forum pljuvat, sram vas bilo.Tudi jaz sem imel hude probleme z IPTV, pa se je vse dalo zrihtati z lepo besedo in po mirni poti. Upam, da se firma pobere iz svojih finančnih težav, in da bo zalaufala tako kot je treba.

LexLuthor ::

Ja, tudi jaz si želim, da se poberejo, ne razumem pa nove naci scene...
www.pasice.si

LexLuthor ::

jazbec je izjavil:

nevem od kje tebi, da kanali zginjajo
meni dela pa vse normalno-you are just full of c**p


Aja, tole sem ti še dolžan...
Preberi kar tole temo, kaj se dogaja...neprestano:
http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t...http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t...
www.pasice.si

Zvezdica27 ::

lp,

ali ima kdo podatek kateri IPTV streami so boljši: SiOL (kao 3 Mbit/s) ter Amis (po zagotovilih Amis tehnikov gre za Tušev stream).

Če ima kdo podatke o bitratu in resoluciji, bi bil zelo vesel, sploh na SiOL tehniki teh podrobnosti ne vedo.

Best choice?

Hvala,

zz

Seljak ::

RazzorX je izjavil:

Torej trenutno sem pri SiOL-u in imam naročeno telefonijo ter internet. Internetna hitrost 4Mbit/512kbit, plačujem okoli 45EUR/mesečno. Gledal pa sem ponudnika Amis, kjer ponujajo tudi telefonijo in internet, le da hitrost 10Mbit/768kbit po ceni cca. 30EUR/mesečno (plus neki bonusi prve 3je meseci). Od centrale sem oddaljen nekje zračne linije 1,13 kilometra (torej je kablovja še vsaj za 1km). Bi hitrost lahko ob tej razdalji dosegla vsaj približno 10Mbit? Se splača menjati ponudnika na Amis?


Itak pojdi k Amis-u,saj je boljši od Siola,pa še cenejši je!! Jaz sem sicer pri Telemachu in imam paket trojček ter internet hitrosti 6/1 palčujem pa 38€ in sem ful zadovoljen.Tudi ko kaj ne štima mi pridejo dokaj hitro težavo odpravit(vsaj do sedaj so vedno).

Pesimist ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,

ali ima kdo podatek kateri IPTV streami so boljši: SiOL (kao 3 Mbit/s) ter Amis (po zagotovilih Amis tehnikov gre za Tušev stream).

Če ima kdo podatke o bitratu in resoluciji, bi bil zelo vesel, sploh na SiOL tehniki teh podrobnosti ne vedo.

Best choice?

Hvala,

zz


Tušev stream pa je baje siolov streamm. lol

KMX38 ::

Živjo še iz moje strani.
Da ne odpiram nove teme, bom nadaljeval kar tukaj.

Sedaj imam T2 optiko in sem zelo zelo zadovoljen, problem pa nastane, ker se bom v kratkem selil kjer optike ni :(, zato me zanima ker ponudnik je za VDSL/ADSL najboljši. Pomembna mi je kakovost (ne toliko cena).

Aja Siol odpade (zelo slabe izkušnje), razen če me kdo prepriča v nasprotno, tako da bi me zanimalo kakšne imate izkušnje VDSL/ADSL - Telemach, t-2, Tuš, Amis :)

Senitel ::

Kot že mnogokrat povedano: kakovost na xDSL je odvisna predvsem od lokalne bakrene infrastrukture, ki v Sloveniji varira od katastrofalne do odlične. Višjo hitrost kot vzameš prej boš občutil na kakšna je ta infrastruktura. S kabelsko je dejansko podobno.

KMX38 ::

Selim se v Naklo (pri kranju), če je kdo tam, da lahko pove izkušnje :)

Lonsarg ::

Najverjetneje imaš na voljo SAMO telekomovo parico, torej je čisto vseeno kaj vzameš, glede kvalitete. Pač čim manjša price/hitrost.

BadWolf ::

se mi splača prestavit s telemacha na t2 optiko?
razlika v ceni je 20€ na mesec za podobno storitev (13/1+xl vs 10/10+L), kar je mamljivo
kako je s kvaliteto povezave in kakovostjo slike? primerljiva?
support imajo al bolj škripa?

jazbec ::

t-2 je najboljši
podpora je dobra ampak jo sploh nikoli nerabiš
vsaj js je nisem, ker vse dela kot mora

Senitel ::

13/1 je primerljivo z 10/10? 8-O Saj nisi čisto resen?

BadWolf ::

za moje potrebe je primerljiv
ti misliš, da je 10/10 tok superioren? za kaj točno, ok razen razmerje pri torrentih, kar mi ni pomembno? al cikaš na 13?
pač paketa, ki bi ju vzel, razlika v hitrosti se mi ne zdi preveč pomembna pri moji izbiri

Okapi ::

Na telemachu imaš kabelsko tv, na t2 iptv. Razmisli, koliko ti je to pomembno, sicer pa je optika vedno boljša.

O.

BadWolf ::

kakšna je razlika v praksi?
imam en tv, v bližnji prihodnosti bo tako tudi ostalo+računalnik

Okapi ::

Pri iptv se programi počasneje preklapljajo. Jih je pa zato več.

O.

Blinder ::

akcija pri amisu. če se kdo namerava naročit na amis, me lahko kontaktira, pa bova privarčevala 30€ vsak
http://www.amis.net/web3/zasebni-uporab...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

potokar ::

Pozdravljeni,
končno se je tudi naša odmaknjena vas priključila k svetu, namreč pripeljali so optiko:D. Sedaj me pa zanima katerega ponudnika izbrati, ponudbo sta že poslala siol in pa amis. Sedaj me pa zanima katerega izbrati, namreč prvič izbiram sploh kakšnega ponudnika ker do sedaj nismo imeli sploh interneta(oz. samo instant internet od mobitela) in pa možnosti priključitve na kabelsko TV.
Vsak komentar je dobrodošel.
Hvala.

jazbec ::

če imaš možnost t-2 vzami t-2
drugače pa med siolom pa amisom-->amis

Okapi ::

Jaz še vedno mislim, da je Siol 20/20 z digitalno kabelsko tv na optiki najboljša in najcenejša možnost.

O.

potokar ::

Za t-2 nimam možnosti.
Siol ponuja t.i. siol box za 49€ + siol box S za 1€, kako je pa kaj s tem, ali se splača vzeti oba box-a ali samo osnovnega?

Senitel ::

Okapi je izjavil:

Jaz še vedno mislim, da je Siol 20/20 z digitalno kabelsko tv na optiki najboljša in najcenejša možnost.

O.

Ker gre 100% za eno "odprto širokopasovno omrežje" varianto ni nujno, da Siol lahko ponuja digitalno kabelsko čez to omrežje...

mp218 ::

"Jaz sem sicer pri Telemachu in imam paket trojček ter internet hitrosti 6/1 palčujem pa 38€ in sem ful zadovoljen."

A ni to mal velik dandanes?

Tribal ::

Mene pa zanima, če kdo ve za kakšnega ponudnika trojčka ali samo tv preko kabelske v SENOŽETIH (dol pri Ljubljani). Nekako me ne mika imeti še eno škatlo zaradi siol tvja...

LP

Rias Gremory ::

Živjo!

Malo gledam če se splača zamenjat ponudnika in vas zato prosim za predloge/mnenja.

Zdaj smo na T-2 in plačujemo 45€ za:
-IPTV
-Programska shema paket M
-Internet 4Mbps/512kbps (V torrentu je najvišja hitrost 450kbps/50kbps)
-Telefon

Zdaj razmišljam da bi ostal pri T-2 ampak da bi spremenil paket ali pa da bi pogledal k telemachu ali amisu.

Zanima me še kako izvem koliko sem oddaljen od centrale?

Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

IceBoX ::

Jaz sem pri Amisu in imam
internet: 10Mb/768kb
telefonija
IPTV (100 programov + 15 radijskih postaj) za 46€

Kako je zdaj z optiko? Telekom se mi zdi da je ne več gradi, kaj zdaj se je potem za druge ustavilo
Huh...

Rias Gremory ::

Hvala za odgovor.

Lahko še vprašam kakšne so hitrosti v torrentu? Youtube HD dela hitro?

Lp, LinksysOne
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

IceBoX ::

Glede hitrosti, jaz imam do 10Mbps/768kbps. Tako hitrost naj bi dosegal če izklopim TV, s TV je tam okoli 7,5 - 8 Mbps. Ponavadi je hitrost taka kot obljubljena, se pa kdaj zgodi (večinoma vikendi) da hitrost malo pade (7,5 Mbps pri ugasnjeni TV), drugače dela normalno. Torrent gre tam 1 - 1,1 MB/s. Na Youtube 1080p pa tudi dela lepo. Sem pa na Telekomovi centrali.
Huh...

yoco ::

Fantje jaz imam malo drugačno vprašanje. Imam 1/256kbps na EMX priključku. Zelo močno bi rad dobil samostojen adsl priključek. RAvno danes sem to tudi vprašal na Telekomu in so mi rekli, da nimajo do novega leta ničesar v načrtu kar se tiče kakšnih nadgradnj. To mi drgač že celi 2 leti govorijo. Moje vprašanje, se da po kakšnih "hitrejši" poti dobittak priključek?

Senitel ::

Poglej za alternativami, druge ni. UMTS, WiFi od soseda, kabelska,... Telekom nadgradenj ne planira ravno. Vsake tolko vržejo kocko, kam bi šli urejat zadeve.

jabe ::

Katerega ponudnika, če so zahteve:
- Internet
- TV
- zanesljivo delovanje!, brez, da sem s tehnično podporo na ti
- čimcenejši, s tem da me ne zanimajo vezave, če so daljše od 12 mesecev (do takrat sem v tem podnajemniškem stanovanju, potem se selim in ne mislim imeti s tem težav oz. jih naprtiti nekomu drugemu z drugačnimi potrebami, ki bi imel raje drugega ponudnika)

Na voljo imam:
- T-2: T4 VDSL 20M + Paket M za TV (38€) - internet je 20/2, zraven resda še stac. in mobilni telefon, ki ju ne rabim, ampak je tako najceneje se mi zdi, optika ni na voljo
- Siol optika: (44€) Internet 20/20, TV standard programska shema, stac. telefon najcenejša varianta. spet samo zato, ker je tako ceneje
- Amis optika: (42€) Internet 20/20, TV 115 programov

Zgoraj napisane cene so mesečne naročnine, na večini teh strani se ne znajdem. Neke cene, pa potem prečrtane pa potem so še neke omejene akcije pa popusti, ki se seštevajo in izključujejo. Zanima me, če je potrebno pri katerem od teh ponudnikov plačati, ko se naročiš? Torej ali je potrebno kupiti kako opremo ali plačevati uporabnino? Se računajo kaki priključitveni stroški? Ali so zgoraj napisane cene vse, kar plačam? Tudi kako je s prekinitvijo naročniškega razmerja - kaki stroški kje, če bi mi stanodajalec hotel to naprtiti?

Katera izmed zgoraj napisanih opcij je najbolj zanesljiva? Je še kaka četrta, nisem na tekočem s ponudniki?

Zaenkrat me najbolj vleče k Amisu, ker imam na voljo optiko, je najcenejši, TV programska shema mi je najbolj všeč. V ostale dodatne storitve se nisem toliko poglabljala - snemalniki, pa število email naslovov pa to.

Ima kdo od vas katerega izmed omenjenih ponudnikov in kako je zadovoljen. Sama imam T-2 optiko, ki dela odlično, vendar je tu nimam na voljo. Pri fantu imajo T-2 VDSL internet, s katerim so tudi zadovoljni, TV pa telemach, tako da nimam izkušenj s TV preko VDSL. Svoj čas smo imeli Siolov ADSL, ki nam je znal včasih jesti živce, ampak to je bilo leta nazaj, ne vem kako se obnese Siolova optika. Z Amisom nimam nikakršnih izkušenj.

Brez mnenja vsi ali nihče več ne bere stikijev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

virtualed ::

Siol oz. Telekom bi rad v žlici vode utopil T-2. Pravijo, da T-2 nima možnosti za nadaljnji obstoj, čeprav je T-2 samo v septembru dobil več kot 1800 novih naročnikov. Stvar je taka: državni Telekom ima nesposoben menedžment in hoče bolj sposobno konkurenco z nizkimi udarci zatret, namesto da bi se sam izboljšal.
Jaz bi izbral T-2, ker so preprosto too damn better.

Bakunin ::

kvantiteta narocnikov ne kaze na rentabilnost podjetja.

a ni ravno t-2 vodstvo tisto, ki je spravilo podjetje (skoraj) na kant ? Katero vodstvo je torej bolj sposobno ?

malamaja ::

Mene pa zanima kateri priklop za internet ima Teleing Ljutomer STATIČEN ALI DINAMIČEN .

jusv ::

Tudi jaz sem s T-2 super zadovoljen!
««
4 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34985217 (685) krefi
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677851 (20256) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946042 (16282) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021253 (11159) Bellzmet
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110989 (7848) Daliborg

Več podobnih tem