» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
3 / 38
»»

crayz43 ::

koliko bi bilo teoretično padec hitrosti ce sem oddaljen od centrale 4 kilometre? recimo da bi imel paket 10mbit/768Kb/s

Dominator69 ::

LP

Danes sem opazil na servisinih straneh pri Siolu, da so zadnje tri cifre pri telefoniji označene z xxx, ker bi rad poklical nekatere številke ki jih ne poznam, da vidim kdo je me to zelo moti.
Sem jih tudi poklical in so mi rekli, da je državni zbor sprejel nov zakon, in da uporabniki ne moremo več videti celotnih številk, pa tudi, da nemoremo dobiti izpiska klicev? Ali je to res in ali je to možno, kajti tak zakon je zame " nemogoč " tatinski ....

Za primerjavo sem poklical Tuš Telekom in so mi rekli, da to ni mogoče in da ispisek "moram" dobiti ter , da ga pri njih dobim ... zato sedaj razmišljam o prestopu k drugemu ISPju, ... rad bi pa slišal še vas in vaše predloge ....



D

Zgodovina sprememb…

Matheeew ::

Lonsarg ::

Matheeew to kar si linkal nima nobene veze z tem, kar je Dominator69 opisal. Izpisek pa ti morajo nujno dati. Dominator69 jaz sem isto opazil na servisnih straneh, samo jaz to razumem, da so samo za servisno stran naredl, zarad varnosti al ne vem česa, izpisek pa da še vedno se dobi.

P.S: Tole mi je Google vrgu(ne vem zakaj eni še vedno ne uporabljate googla...)
post iz enga foruma:
Uspel dočakati zvezo na 0808XXX in pojasnilo.
Prikaz na/v elektronskih medijih (internetu) cele številke zaradi omenjenih zakonov ni dovoljen. Lahko se zahteva pisni (za enkrat brezplačni) izpis klicev s celotnimi številkami za preteklo obračunsko obdobje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tilen ::

NOV ČLEN ZEKOM:



22. člen

Za šestim odstavkom 91. člena se doda nov sedmi odstavek, ki se glasi:

(7) Operater izda razčlenjeni račun višje stopnje s takšno stopnjo členitve klicanih in kličočih oseb, pri kateri ni mogoče razpoznati njihove identitete, tako da izpusti oziroma izbriše zadnja tri mesta telefonskih številk. Celotno telefonsko številko klicane in kličoče osebe sme operater razkriti le na izrecno zahtevo naročnika, ki ji ta priloži pisno soglasje te osebe. Identitete klicanih in kličočih oseb operaterju ni potrebno prikriti v primerih razčlenjenega računa za klice med telefonskimi številkami istega naročnika. Razčlenjeni račun višje stopnje operater izda v elektronski obliki, razen če naročnik ne zahteva drugače.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

tristan ::

Hei,

Doma sem v Polani.. Najbližja centrala je oddaljena 6km, optični kabel je približno oddaljen 2km,
Trenutno imam povezavo 150kb/20kb

Zanima me..
Če naj počakam, da od siola potegnejo optiko sem.. ali si naj naročim preko bakrenega kabla 4mb/4m trio..?
Tristan

Steinkauz ::

4mb/s ti ne bo vleklo na 6 km oddaljenosti

tristan ::

Koliko mi pa bo šlo max?
Tristan

Tilen ::

Hitrost in razdalja

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tilen ()

tristan ::

Torej 2 mb? koliko vidim s tega.. Vajj..-.-
Tristan

detroit ::

crayz43 je izjavil:

koliko bi bilo teoretično padec hitrosti ce sem oddaljen od centrale 4 kilometre? recimo da bi imel paket 10mbit/768Kb/s

jst mam na amisu pake tak,4km od centrale isto. Mel sm 10mbit brez padcev pol pa začel padat ker so očitno postal prepožrešni in odpirat pipco kr vsem in rezultat je da plačujem za polno dobivam pa 3mb....

amis je šrot v bistvu vsi naši ispji so
Skero

Tilen ::

detroit je izjavil:

crayz43 je izjavil:

koliko bi bilo teoretično padec hitrosti ce sem oddaljen od centrale 4 kilometre? recimo da bi imel paket 10mbit/768Kb/s

jst mam na amisu pake tak,4km od centrale isto. Mel sm 10mbit brez padcev pol pa začel padat ker so očitno postal prepožrešni in odpirat pipco kr vsem in rezultat je da plačujem za polno dobivam pa 3mb....

amis je šrot v bistvu vsi naši ispji so


V bistvu je ISP-ju popolnoma vseeno ali ti da 10 ali 4, v kolikor imaš ti po pogodbi hitrost ki je v tem rangu. Če pa zaradi nihanj na povezavi zaradi velike razdalje imaš npr. težavo z iptv, se povezava stabilizira do te meje, da deluje kar se le da normalno brez motenj.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

detroit ::

še iptv bi bl slabo delu:) se bom mogu preselt bližje ker smo v papaja državici
Skero

Lucky_luck ::

Zanima me SEM DOMA IZ KOSTANJEVCA , KATEREGA PONUDNIKA MI PRIPOROČATE, CENA PAKETA SE NAJ GIBLJE MED 30-45E , paket mora imeti internet, tv, telefon(ni nujno)! Predvsem se mi gre za tv in internet! optika odpade in kar nekaj drugih stvari zaradi dostopa, zastarelosti njihove tehnologije..Prosim za pomoč! Najbolj razmišljam o kabelski ali pa preko satelita?..Za vaše odgovore se vam vanaprej zahvaljujem! Lep pozdrav!

neki4 ::

tristan je izjavil:

Torej 2 mb? koliko vidim s tega.. Vajj..-.-


po sliki v najboljšem primeru na 6 km ne boš mogu dobit niti 1 Mbit/s.

tristan ::

neki4 je izjavil:

tristan je izjavil:

Torej 2 mb? koliko vidim s tega.. Vajj..-.-


po sliki v najboljšem primeru na 6 km ne boš mogu dobit niti 1 Mbit/s.


Saj. eden ki je doma tukaj.. je zaposlen pri SiOLu pa ga bom vprašu če lahko to on oceni.. Ker me vedno zanima drugo mnenje..
Ko bo prišel.. napišem.
Tristan

Tilen ::

tristan je izjavil:

neki4 je izjavil:

tristan je izjavil:

Torej 2 mb? koliko vidim s tega.. Vajj..-.-


po sliki v najboljšem primeru na 6 km ne boš mogu dobit niti 1 Mbit/s.


Saj. eden ki je doma tukaj.. je zaposlen pri SiOLu pa ga bom vprašu če lahko to on oceni.. Ker me vedno zanima drugo mnenje..
Ko bo prišel.. napišem.


Tabelice zagotovo nisem prilepil kar tako na pamet.

Nad 4km Telekom Slovenije zagotavlja povezljivost 256/256 po RUO.

Razdalja * Sinhronizacijska
hitrost (bit/sek)
pod 1 km 6 M/ 256 k
od 1 do 2 km 4 M/ 256 k
od 2 do 3 km 2 M/ 256 k
od 3 do 4 km 1 M/ 256 k
nad 4 km 256 k
* zracna razdalja x 1,6

Vzorcna ponudba za razvezan dostop do krajevne zanke in skupno lokacijo Telekom Slovenije, d.d.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Lonsarg ::

In to so kilometri kabla, ne zračne razdalje, tako da v bistvu ti more kdo priti zmerit, da za zihr veš.

Pesimist ::

Izberi najcenejšega kaj lahko. Pretty simple, isn't it?

Bakunin ::

izberes najcenejsega glede na lastne potrebe.

Ce rabis 3 TV, potem je logicna izbira kabelska.
Ce rabis samo (ne hiter!) Internet, potem izberes najcenejsega (t-2 optika, ce je mozno), sicer pa nekaj na PRD.

Ce ne rabis telefonskega prikljucka od TS, potem lahko prisparas se par EU z odjavo le-tega oz. s prehodom iz SRD na PRD...

ni ena "magicne" resitve za VSE. ;)

tristan ::

okej.. mogoče se malce mutavi.. ampak.. profi je povedal.. 10mb.. :S
Tristan

zmaugy ::

Če hočete normalno telefonijo in spodobno tehnično pomoč, potem ne T-2.

backup ::

Lep pozdrav,

odločam se za Amisov kabelski internet 4 mega, in sicer med odprto hitrostjo + aploud 768 kilo ter med fiksno hitrostjo in 512 kilo aplouda. Razlika v ceni je 3 €, tako da kaj veliko ne pomaga pri odločitvi.

Zanima me pa pravzaprav naslednje: koliko je potem realen prenos - a ima kdo izkušnje s tem paketom?

Hvala!

Tilen ::

Na kabelski bi moral dosegat polno hitrost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bananovec ::

SiOL je spet pokazal kako obupno poslujejo s svojimi strankami. Včeraj so ONi in tudi mi nekako ugotovili, da nismo plačali položnice za TRIO za mesec maj (plačati do 17.5.2010). Seveda nismo v dveh mesecih dobili nobenega opomina ali sporočila za neplačane storitve, ampak so šli raje delat na silo tj. so onemogočili klicanje in s tem tudi fax, nato televizijo in dostop do STORITEV in pošte na SiOL strani in na koncu še internet. Kako za vraga potem naj vemo zakaj se gre, če so nam onemogočili vso komunikacijo z njimi. Sem jim pa potem poslal e-mail zakaj temu tako ob 17:00, oni so pa odgovorili komaj ob 21:15. Verjetno je tej hitrosti drastično pripomogel moj oče, ki jih je malo zbudil, predramil in preklel.
Sedaj smo poravnali vse dolgove in upamo, da take debilnosti več pri SiOLu ne doživimo.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

antireal ::

Ponavadi izklopijo nekoga po treh mesecih od zapadlosti položnice. Medtem pošljejo opomin, ter preko telefona poskušajo navezati stik o neplačilu.

Če boš ti pozabil plačat, oni verjetno ne bodo pozabili tebe izključit. Pravilno pa je, da se neplačnike izključi.

Bananovec ::

antireal je izjavil:

Ponavadi izklopijo nekoga po treh mesecih od zapadlosti položnice. Medtem pošljejo opomin, ter preko telefona poskušajo navezati stik o neplačilu.

Če boš ti pozabil plačat, oni verjetno ne bodo pozabili tebe izključit. Pravilno pa je, da se neplačnike izključi.

Verjetno nisi prebral vsega, a?
Niso nas kontaktirali, niti poslali opomina. Nazadnje smo prišli do ugotovitve, da niso niti položnice poslali. Nam ni težko plačati 40€ glede na to, da plačujemo tudi po 100x več za druge storitve.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Blinder ::

A je možno da je amis podražal obstoječo pogodbo? Ker za dvojko sem prej plačal se mi zdi da 28EUR in nekaj, zdaj je cena 29,90EUR. Kaj lahko oni kar tako brez dovoljenja podražajo? Če sem še vezan nanje in oni podražajo na 500EUR mesečno kaj potem bom vsak mesec jim plačal 500EUR namesto 28EUR?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Tilen ::

Obvestilo si afaik prejel na položnici v mesecu juliju.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

urosh ::

drugače pa je povsod pisalo, da so vsi ispji podražili storitve. T-2 pred časom, večina pa sedaj v roku 2 meseca +-

LexLuthor ::

Vsem, ki ste daleč od centrale in sprašujete kaj vzeti, morda lahko priporočim T-2 mobilni internet za 10 eur na mesec z do 7.2 mbps downloada, če ste le v dometu t-2 umts signala. Na ta način si sprostite tudi več pasovne širine za morebitni IPTV.
www.pasice.si

hojnikb ::

LexLuthor je izjavil:

Vsem, ki ste daleč od centrale in sprašujete kaj vzeti, morda lahko priporočim T-2 mobilni internet za 10 eur na mesec z do 7.2 mbps downloada, če ste le v dometu t-2 umts signala. Na ta način si sprostite tudi več pasovne širine za morebitni IPTV.

Hja to je hitrost na papirju, realno je pa velik manj.
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Pa tut če je pol manj od 7.2 je bolje kot mizerni 1Mbit paketi pri Siolu. + 3krat ceneje...

Tr0n ::

Hmm, v cem je fora radijske reklame, ko govorijo o neki nadzemni optiki? Kdo in zakaj oz. kako? :)

dwinxp ::

Upam da se res ne bojo sli nadzemne optike. Saj ne rečem zadeva je finančno gledana zelo ugodna ter super. Samo naj povem nekaj. Pred leti so probali Telekom slovenije naredi nadzemno optiko nekje na krasu. Ko so namestili zadevo... je bil ziv obup... pa ne iz tehničnega vidika vendar iz estetike... predstavljajte si da optični kabel pri vsakem drogu ima se "*nekaj rezerve" in da "*rezerva" ostaja v zraku pac zvita v nek velik krog ki visi dol iz droga... zares ziv obup gledat... in enostavno in normalno tudi nobena občina ne bi česar takega dovolila...zato se je tudi zadeva optustila takrat.

Čene kar se iz tehničnega vodika gleda je zadeva super... sama optična vlakna ne prevajajo električnega toka tako, da strele in to nima nobenega vliva nanjo. Zelo enostavno jo je tudi potegniti kar po drogovih, ter ni potrebno kopanje jaskov ter vodov... Stroškovno gledano bi lahko res imeli tudi po vaseh optiko... vendar je cena estetike samega kraja zelo visoka.

*rezerva -> rezervo se pusca pri optiki zato ker se lahko zgodi, da se kje vlakno pokvari ali zlomi, posledično je potrebno tak del vlakna odrezati proč ter privariti skupaj ostali delujoči del... zato se pusti nekakšno rezervo, da v takih primerih je potem enostavno popravilo.

dwinxp ::

Prihodnost celotnih mobilnih komunikacij, posledično tudi interneta v krajih kjer trenutno tudi ADSL ni možen je predvsem trenutno vpet v LTE (long term evolution). Trenutno se ta tehnologija testira na Švedskem, kjer zadeva že dosega kar visoke hitrosti. Naj povem, da je pričakovana hitrost LTE-ja na stacionarnih mestih do 1Gbps ter se mi zdi da do 100Mbps če se premikamo...

Edino kar bo tukaj problem je da zadeva verjetno bo lovila v manjšem obsegu kot UMTS. Torej verjetno jo bojo namestili samo v stroga mestna jedra ter tisti ki živijo v oddaljeni okolici spet ne bodo imeli nič od tega... mogoce se pa spet motim ter zaradi ne tako drage investicije bodo oddajnike LTE nameščali tudi na podeželja...vendar v to težko verjamem ker še UMTS dan danes ga je težko dobiti...

Aja predvsem bistvo LTE-ja (predvsem LTE Advanced) bo ta da bo vse slo na paketno komunikacijo. Se pravi tudi telefonski klici med mobilnimi uporabniki bo potekal preko "interneta" in ne vec tako kot poteka danes. Posledično bo to prvi pravi 4G sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dwinxp ()

Tr0n ::

Ah, sem nasel.

http://www.ario.net/

Brezveze.

Senitel ::

dwinxp: J**** LTE. Ce mi se UMTS ne lovi, pa imam ADSL. Da bi LTE kar koli reseval v krajih, kjer trenutno niti ADSL ni mozen, niti priblizno ne verjamem.

Da niti ne omenjam, da nima pri nas noben vecji mobilni operater paketa, ki bi bil uporaben za kar koli drugega, kot samo prebiranje e-mailov.

dwinxp ::

Senitel: Vsi danasnji operaterij imajo strah paketne komunikacije, kajti oni trenutno najvec zasluzijo s temi povezavami in klicami na minuto... ter ce bi imeli dobre pakete za "internet" bi folk na smart telefonih imel namescen skype in bi se zastonj klicaril kolkr bi hotu... seveda v skodo mobilnih operaterjev...

Tako zadevo je hotel TUS mobil vpeljat vendar so ga napadli in zbrisali, da slucajno ne bi kaj takega ven prislo. So pa testirali ze zadevo ter tudi zelo uspesno... tako da bi lahko res delal kaj vec kot samo email bral... vendar zaradi financnih razlogov tega ne bomo videli se en cas :D... Tako je v tej nasi sloveniji dokler se lahko molze krave se jih pac bo :D :D

Lonsarg ::

LTE bo imel več faz, tako kot jih je imel UMTS. prvi UMTS je zmogel 0.3Mbita, medtem ko zadnji, ki ga mobitel že ima je HSPA+ in zmore 21Mbitov, kar je enako pribljižno kot prva faza LTE. je pa to zadnja faza UMTSa, medtem ko LTE bo šel naprej do mogoce celo 1GBps v kakih 10 letih. Ampak če je mobitel komaj HSPA+ naredil še dolgo ne bo LTEja naredil, ki rabi čisto novo arhitekturo.

Senitel ::

Azgard: Kaj ti pomaga 21Mbps, ce lahko mesecni limit skuris v dobre pol minute? Kaksno korist ima kdor koli od tega?

dwinxp: In dokler se to ne premakne, bo pac UMTS, LTE, HyperspaceWireless,... tolk relavantno kot prodajanje peska sredi puscave.
Poleg tega pa kar je tudi zelo hudo tipicno za naso kokosko: Garantiram ti, da bomo naslednje leto od kaksnega Mobitela dobili LTE. Garantiram ti tudi, da bodo omejitve prenosa ostale iste.

Pri nas vedno dobimo nove tehnologije prakticno takoj, ko so na razpolago. Dobi pa jih v uporabo 14 uporabnikov, ostali se pa... Razen v primeru WiMAX-a >:D in to ni sarkazem. Tudi nima veze a je zicno ali brezzicno omrezje. Vedno gremo najprej do konca po horizontali (torej razpolozljive hitrosti), sele potem gremo po vertikali (pokritost).

Brane2 ::

Problem teh brezžičnih povezav je v praznih glavah, tako ponudnikov kot uporabnikov.

Rekalmirajo tam nek besen bandwidth, ne povedo ti pa, da deklarirano držai samo v izjemnih primerih- če recimo kaka večja klasična bomba pobije vse v tvoji okolici "pusti" pa tebe in bazno postajo. Real-life my ass.

Potem pa genijalca na strani ponudnika dopolni genijalec-prva stranka, ki uporabi ta paket za torrentanje in zabezeca vse.

To je nekako tako, kot če bi svojo prehrano daljnoročno baziral ne brezplačnem čipsu v baru.
On the journey of life, I chose the psycho path.

VoX ::

Rabim nasvet ... zdaj imam Kabelski internet prek arnesa, ker pa nebom imel več statusa študenta pa bo treba preklopit na drugega ponudnika. zdaj mam 4mega/512mb linijo, ki je čist ok. Seveda pa več je, bolše je. Kaj naj izberem, ponudb je tolk da sam nevem ka naj. V glavnem čim večjo linijo za čim manj denarja. Kaj mi svetujete?
More money, more problems ! ! !

detroit ::

Hmm da popravim svoje prejšne trditve. Jst bi šou na amis, imajo zdj neko akcijo da plačaš vse pakete (i think) 22eur. Imam zdj trio pa naj bi dajal 22 eur par mesecev.
Skero

destiny ::

detroit, 22EUR plačuješ prvih 5 mesecev, kasneje pa polnih 44EUR. Vezava za to akcijo je 15 mesecev torej skupaj plačaš 550EUR. Približno toliko te tudi pride T2 varianta z M programskim paketom. Najceneje pa mislim da prideš skoz s Tuševo ponudbo, kjer je trojček 30EUR brez vezave.

bronco40 ::

Jst sem izbral Siol,ker so v primerih, ki sem jih imel,rešili najkasneje drugi dan.To je po mojem najbolj važno, in te razlike o cenah niso potem več važne.Lahko bi rekel," da ni vse zlato , kar se sveti".Imel sem izkušnje z enim od cenejših ponudnikov z boljšim naborom storitev, pa sem izgubil verjetno nekaj let življenja zaradi telefona.14 dni brez njega, ko sem ga potreboval,sami otroški izgovori, da ne govorim o živcih, lahko bi rekel jeb.m
vam ma..r.

T0RN4D0 ::

Pozdrav. Punca želi menjat internetnega ponudnika (ne vem zakaj že sto let plačuje 26EUR samo za 1m linijo na siolu). Kakorkoli, sedaj bi vzela trojčka, da se znebi še kabelske in telefona. Kolikor sem gledal ponudbe, je najugodnejši Tuš. So kakšni problemi z njim, al špilajo zadeve kot morajo?

Še eno vprašanje je pa glede televizij in teh trojčkov, ki mi niso najbolj jasne. Lahko priklopiš dva TVja?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tilen ::

Lahko, (pri večini) z mesečnim doplačilom za drugi sprejemnik.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Joza77 ::

T0RN4D0 je izjavil:

Pozdrav. Punca želi menjat internetnega ponudnika (ne vem zakaj že sto let plačuje 26EUR samo za 1m linijo na siolu). Kakorkoli, sedaj bi vzela trojčka, da se znebi še kabelske in telefona. Kolikor sem gledal ponudbe, je najugodnejši Tuš. So kakšni problemi z njim, al špilajo zadeve kot morajo?

Še eno vprašanje je pa glede televizij in teh trojčkov, ki mi niso najbolj jasne. Lahko priklopiš dva TVja?


Zakaj bi se rada znebila kabelske? Povem ti, da ji bo žal če bo šla na IPtv. Ker ko boš klical za pogodbo ti jo bodo brez problema poslali. Prvič ko bo "doživela" kocke, pokanje, ustavljanje slike ipd. Ji bodo rekli da je predaleč od centrale in to bo to...

Zaenkrat svetujem ne it stran od kabelske TV. Kabelski operaterji imajo tudi ponudbo trojčkov in internet je zelo stabilen--> seveda proti adsl-ju.

Samo nasvet ČIM DALJ STRAN OD TUŠOVIH STORITEV... razen trgovine :)

T0RN4D0 ::

Mja, sem jo poslal na telemach, ti imajo tako preko kabelske vse če prav razumem.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.
««
3 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282608 (1247) Peon
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677477 (19882) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945760 (16000) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021095 (11001) Bellzmet
»

SAMO Internet? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6623862 (16681) Lonsarg

Več podobnih tem