» »

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

Katerega internetnega ponudnika izbrati?

««
25 / 38
»»

starfotr ::

PINki je izjavil:

Lepo sem se zafrknil. V zacetku meseca sem odjavil Telemach trojcek, vmes razglasijo izredne razmere. Sedaj konec meseca se iztece odpovedni rok in me odklopijo. Pri T-2 pa bom cakal verjetno do izteka izrednih razmer za priklop. :|


To se dela vedno tako, da ti novi operater uredi vse. Ob priklopu novega ponudnika, ti starega odklopijo, tako nimaš nobenega izpada. Ne vem, zakaj je treba odjavljat sam.

PINki ::

Baje je bil problem v tem, da sem pri Telemachu na kablu, T-2 pa ima optiko. In se kao ni dalo. Drugače bi izkoristil to. Ma itak ni panike, imam dovolj mobilnega interneta, T-2 je pa tudi rekel, da bodo tehniki prišli priklopit, da uporabljajo zaščitna sredstva.

MrStein ::

Huh? Pol pa bi ja lahko oboje imel istočasno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Motion ::

Po dobrem tednu na A1:
Zaenkrat OK. Internet je hitrejši 30/5 napram (20/2 max kar so lahko ponudilli na mojem naslovu ), Kako je zanesljivost bomo še videli.
Televizijski vmestnik mi je bil na telekomu boljši. Bolj odziven bolj diskreten ter istočasno bolj pregleden. Prav tako daljinec od telekom (tisti z kromirano obrobo) je bil bil dosti prijetnejši za uporabo. Programska shema mi bolj odgovarja pri A1. Neč za 29 e na mesec napram 46E prej se ni za pritoževat :)

SumTingWong ::

Pinki, T-2 bi ti lahko naredil odjave pri Telemachu, po priklopu svojih storitev. Ne bi pa slo za medoperaterski prehod, kar si imel v mislih.
Ampak ja, zdej je kar je. A imas T-2 optiko ali Telekom?

Mikrohard ::

A nima Telemach odpovedni rok 1 mesec... če pogodbo prekine nov operater, dobiš v vsakem primeru še eno položnico?

PINki ::

Telemach ima 1 mesec odpovedni rok. Imam T-2 optiko. Zakaj?

SumTingWong ::

Telemach nima odpovednega roka, ce odjave uredis preko operaterja, h kateremu gres. To je po novem, od lani, kolikor mi je znano. Ce pa sam preklices, pa je 1 mesec odpovedni rok.

Ker imas T-2 optiko, bos docakal priklop. Ce bi imel TS, je pomoje ne bi do konca karantene.

PINki ::

Torej, včeraj se je iztekel odpovedni rok pri Telemachu. Odklopili me še niso. Sicer je včeraj bila nedelja tako, da pričakujem izklop danes, ker je delovni dan. Če se to ne zgodi ali lahko upravičeno odklonim naslednjo položnico? Saj ni moja napaka, da me niso. Virus gor ali dol oziroma karkoli bo izgovor.

polozweii ::

Pri telekomu mi je potekla naročnina za trio paket A in se odločam ali naj podaljšam naročnino, ali odidem h konkurenci.
Pri raznih ponujenih aparatatih (telefoni, prenosniki, TVji,... ) ki so na voljo za naročnike sem opazil da imajo tisti ki podaljšajo naročniško razmerje uglavnem ca 50% višjo ceno aparata kot pa jo imajo tisti ki so do sedaj bili pri konkurenci.

V to ali imam kot dolgoletni naročnik kakšen dodatni popust pri naročnini se res nisem spuščal. Mesečnega računa nimam pri roki.
Hitrost ineterneta imam 100/20 Mbps (optični kabel) , najbolj osnovni paket TV programov, stacionarni telefon. plačujem ca 45EUR.
Mi priporočate kakšnega drugega ponudnika ali naj raje ostanem? Težav nisem imel, ne vem pa kako je pri ostalih ponudnikih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

toplakd ::

Nisem imel nikoli težav pri telekomu in upam da jih na t2 sedaj tudi ne bo. Internet pride po optiki katero je postavil telekom, gsm pa mi je tudi vedno v telekomovem signalu. Samo račun pride od drugod :))

scythe ::

barakus je izjavil:

A kdo ve kakšne ugodnosti ima T-2 ob vezavi pri obstoječih strankah? Ne najdem te informacije...


Obstoječi naročniki so pri T-2 odpadniki. Sam sem 12 let naročnik T-2 storitev, par dni nazaj sem se hotel vezati za 2 lete in mi niso odobrili ugodnosti na vezavo ( 1 leto 10% popusta, 2 leto polna cena). T-2 dela samo za nove naročnike, za stare pa nič...edino če imaš 10.000 točk na T.2 Klubu

SumTingWong ::

Kakšne imajo pa drugi ponudniki ugodnosti za obstojece?

scythe ::

Pri Telekomu se da neki zmenit, pri T-2 pa od 28.2 ne dajejo več popustov na stare naročnike, info je bil od zaposlene osebe pri T-2ju (seveda mi tega nebi smela povedati...itd). Mogoče T-2 pripravlja kakšne nove ponudbe, sam osebno ne verjamem.

fireX88 ::

kakšen popust se pa da zmenit pri telekomu?
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

buttcrack ::

meni je t-2 ponudil zastonj zamik za 2 leti vezave.

to je edina stvar, ki je nikoli nisem koristil :)

naj mi raj kakšne kanale častijo al pa popust, ne pa nekaj kar ne rabim.

SumTingWong ::

Tudi mene zanima kok boljse popuste Telekom ven mece v teh casih ...

Butcher: pomoje univerzalna vezava. Poklici na T-2, da preverijo prav zate kaj se lahko ponudi.

6151 ::

Men je T2 ponudil 20% za prvo leto kot obstoječemu. Sem pa na VDSL, tako da nimam ravno boljših opcij.

Izaso ::

Trenutno se splača še malo počakat za tiste ki radi gledate športne programe. T-2 in Telekom Slovenije sta ukinila Sport Klub, ima ga le Telemach. Če se ne zmenijo, za vas ne bo prenosa najboljših nogometnih lig, hokeja, .. Cena naročnin pa baje ostaja ista.

6151 ::

Ne gledam športa, tko da mi je všeč da so ukinli in ne zvišali cene vsem

SumTingWong ::

Samo Telemach jih pa ima, ker je od ostalih operaterjev zahteval enormne vsote, tudi zdej k ni sporta. Telemach je pa v lasti United Group, ki ima cez SK in ostalo :)

Motion ::

Eno vprašanje
Tast je mel pri Siolu/telekomu račun 15 let. Sedaj je prešel h konkurenci. Seveda so mu ob preklopu (brez kake obvestila na mail al kam drugam) ukinili siol mail ki ga je uporabljal. (ne da se prjavit noter, niti se ne da pošiljat maile več na ta mail). Če je že preveč za pričakovat da lahko mail obdržiš tudi po prekinitvi razmerja, a nebi moglo bit vsaj neko prehodno obdobje v katerem lahko sam dostopaš do maila? Mal svinska praksa :/

MrStein ::

Mail je del paketa.
Lahko pa imaš paket "samo mail" nekje 2 eur na mesec stane.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SumTingWong ::

Tukaj je problem, da so mail prekinili takoj ob preklicu.
T-2 recimo pusti po preklicu se kaksen mesec dni email, toliko da si lahko preneses maile oziroma naredis backup.

Motion ::

Sej to človek, bi pričakoval da ti vsaj mail pošljejo, da se mail ukine, ko dobijo od drugega ponudnika zahtevo za odklop.

MrStein ::

Govorimo, žal, o podjetjih, ki leta 2020 dajejo obvestila o planiranih prekinitvah na neko vrsto oglasne deske, namesto kaj modernega. Recimo elektronsko sporočilo. Bog ne daj, celo vnos v elektronski koledar.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

barakus ::

scythe je izjavil:

barakus je izjavil:

A kdo ve kakšne ugodnosti ima T-2 ob vezavi pri obstoječih strankah? Ne najdem te informacije...


Obstoječi naročniki so pri T-2 odpadniki. Sam sem 12 let naročnik T-2 storitev, par dni nazaj sem se hotel vezati za 2 lete in mi niso odobrili ugodnosti na vezavo ( 1 leto 10% popusta, 2 leto polna cena). T-2 dela samo za nove naročnike, za stare pa nič...edino če imaš 10.000 točk na T.2 Klubu



Zanimivo, mene so pa ravno nekaj dni nazaj klicali, da mi ta mesec poteče vezava in da lahko dobim 10% popusta če se ponovno vežem. Po detajlih nisem spraševal, ker sem bil ravno sredi dela. Ampak očitno se nekaj le da dobiti?

buttcrack ::

hvala obema za info, vsekakor pobaram, da bo kaj več kot samo zamik :)

jedateruk ::

Se je možno pri A1 zmeniti, da bi mi po 2 letih redne cene spet dali akcijsko ceno za novega uporabnika? Zagrozil bi jim, da mi naj tako ceno, drugače grem drugam.
Pa še to: na A1 imajo možnost izbiranja tv kanalov tudi po vrstah (npr. dokumentarci, športni kanali...). Ima še kdo drug ponudnik tako storitev?

6151 ::

nerabiš se nič zmenit, ponovno se vežeš in dobiš popust

SumTingWong ::

Vsepovsod se lahko vezes in dobis popust. Ampak on govori o popustu za nove, kar pa ne dobis kar tako, ko ga porabis v prvih 24 mesecih.

6151 ::

pri A1 je popust za nove enak popustu za obstoječe

BTW: https://www.blog.uporabnastran.si/2020/...

(500/100 za 35EUR na mesec, neat!)

buttcrack ::

barakus je izjavil:

scythe je izjavil:

barakus je izjavil:

A kdo ve kakšne ugodnosti ima T-2 ob vezavi pri obstoječih strankah? Ne najdem te informacije...


Obstoječi naročniki so pri T-2 odpadniki. Sam sem 12 let naročnik T-2 storitev, par dni nazaj sem se hotel vezati za 2 lete in mi niso odobrili ugodnosti na vezavo ( 1 leto 10% popusta, 2 leto polna cena). T-2 dela samo za nove naročnike, za stare pa nič...edino če imaš 10.000 točk na T.2 Klubu



Zanimivo, mene so pa ravno nekaj dni nazaj klicali, da mi ta mesec poteče vezava in da lahko dobim 10% popusta če se ponovno vežem. Po detajlih nisem spraševal, ker sem bil ravno sredi dela. Ampak očitno se nekaj le da dobiti?

sem vprašal na supportu in so me s starega T4 paketa prestavili na novega (-2€) ter ob vezavi za 2 leti dobil -10% za prvo leto. Opcije so bile še cenejša shema in zastonj zamik ampak ne vem detajlov.

kuhii ::

Zdravo!

redno prebiram tale forum, a je tole vendarle moj prvi post!

Torej k mojem vprašanju, kaj bi vi naredili:

Obnavljamo hišo. Trenutno je na hiši opcija zgolj baker telekom in coax od telemacha. Danes smo dobili od T2 v podpis, da bodo gradili optično omrežje. Prav tako, po mojih informacijah, naj bi tudi telekom pričel z izgradnjo optike.

Kar potrebujem je dober internet, in dobra programska shema. Trenutni mobilni operater je telekom (bi nerad spreminjal to). Prejšnji najemniki so bili pri telemachu (naj bi bilo BP zaradi bližine centrale).

Za katerega ponudnika bi se vi odločili ? Nekako cena je sekundarnega pomena, rad bi hiter internet, ter seveda stabilno povezavo brez prekinitev, itd. Ravno tako za box-e za TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuhii ()

MrStein ::

To misliš preden bo optika ali potem?

Na coax je načeloma hitrejši internet kot na telefonskem kablu.
Stabilnost pa je odvisna od vsake lokacije posebej. To mogoče lahko sosede vprašaš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

barakus ::

Opažam, da je T-2 spletna stran veliko bolj konfuzna in skopa z informacijami glede paketov, je težko ugotoviti katera opcija je najcenejša...

Lahko kdo svetuje, kako čim ceneje pridem do naslednjega (t-2 optika):
- TV + programska shema M
- časovni zamik
- HD TV vmesnika x 2 kom.
- Internet, čim cenejši (100/10 ok)
- Opcijsko bi prišla prav še stacionarna številka

6151 ::

verjetno tako, da se vežeš na oranžni optimum, sedaj imajo akcijo 2 leti vezave, cena skozi te 2 leti 39,99€. Dobiš shemo L, stacionarno in mobilno številko (ki jo lahko upgrejdaš za nekaj evrov na boljši in uporabni paket). Časovni zamik je nekaj € na mesec, ampak si lahko to ceno znižaš z točkami zvestobe, tako da realno plačaš kakšna 2€ na mesec kasneje. dodatni sprejemnik, če nimaš smart TVja je 4€ na mesec, če imaš kakšen smart TV v hiši je mislim da 1€/mesec. preveri cene.

J.McLane ::

Lahko samo potrdim aplikacija za Smart TV je 1€ in omogoča vse kar omogoča ločen STB, pa še dodatnega dalinjca se znebiš.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

kuhii ::

MrStein je izjavil:

To misliš preden bo optika ali potem?

Na coax je načeloma hitrejši internet kot na telefonskem kablu.
Stabilnost pa je odvisna od vsake lokacije posebej. To mogoče lahko sosede vprašaš.


Glede na to da še obnavljamo, upam da bo optika urejena nekje do septembra, takrat bomo tudi že predvidoma zelo blizu vselitve.

Coax od telemacha je sicer odličen glede na podatke sosedov. Nikoli nobenih napak, hitrost stalna. Blizu centrale smo. In tut dosega internet nazivne hitrosti v paketu.

Vseeno, bi raje optiko :)

Torej, kaj bi vi ? T-2 optika, Telekom optika, ali Telemach optika (seveda, če bo lahko uporabljal optiko od telekoma ??). Imejte v mislih, da bi uzel najboljši paket ki ga ponudnik ponuja. Potrebujem TV in internet. Zanimajo me izkušnje z operaterji in njihovim odzivom in opremo.

PINki ::

Imel telemach preko coaxa, wifi ni lovil bogve kaj po stanovanju (njihova oprema), tv vmesnik od telemacha je slab v primerjavi s t-2. Sedaj imam optiko od t-2, za internet imajo boljso opremo saj wifi lovi po celem stanovanju. Glede Telekoma pa nimam izkusenj.

SumTingWong ::

Nikakor ne Telemach coax. Ali T-2 ali TS. T-2 ima dober TV vmesnik + odlično tehnično podporo, za wifi pa bi vseeno svoj router kupil (ali pa še bolš -> wifi mesh). Telekom ima boljšo mobilno, ostalo pa ne vem.

XS!D3 ::

SumTingWong je izjavil:

Nikakor ne Telemach coax. Ali T-2 ali TS. T-2 ima dober TV vmesnik + odlično tehnično podporo, za wifi pa bi vseeno svoj router kupil (ali pa še bolš -> wifi mesh). Telekom ima boljšo mobilno, ostalo pa ne vem.

Če je na voljo samo Telekom baker vs Telemach coax, je Telemach coax še vedno mnogo boljša izbira, razen če omrežje na konkretnem območju res v riti. Tastari so na Telemach coaxu zadnjih 20 let, dela BP, tudi sedaj na 500/15 paketu, kar lahko na bakru samo sanjaš. Pa načeloma ni tistega klasičnega pogojevanja hitrosti z radaljo od centrale kot na bakru. Kolikor sem videl pri kolegu, tudi 1000/50 špila. In EON app/box je meni čist super in za razliko od TS vsaj imajo app za TV. Za router/WiFi pa res nisem nikoli uporabljal operaterjeve opreme, tako da težko komentiram. Je pa precej odvisno tudi kaj dobiš, ker so skozi leta zamenjali en kup različnih CPEjev od različnih modelov Arrisov, Ciscotov, Ubee, itd..

Če ko/bo imel možnost optike, pa pač optika seveda. Če bo optika od T-2, itak nima izbire. Jaz imam optiko od Telemacha in sem tudi zadovoljen, vse BP, je pa res da je prav njihov fiber in ne preko Telekomovega omrežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XS!D3 ()

buttcrack ::

ima kdo v kranju telemach, kjer je samo t2 optika?

morosito ::

Obstaja sploh kaksen operater v slo za mobilno omrezje ki nudi kot recimo Iliad v Ita: 50 gb prenosa v eu, sms in klici neomejeno na lte omrezju 4,5G za 7,99€ na mesec?

strom_15 ::

morosito je izjavil:

Obstaja sploh kaksen operater v slo za mobilno omrezje ki nudi kot recimo Iliad v Ita: 50 gb prenosa v eu, sms in klici neomejeno na lte omrezju 4,5G za 7,99€ na mesec?


Nekateri mobilni operaterji v EU omogočajo vse neomejeno (tudi prenos podatkov) in imajo paket narejene tako, da je različna le hitrost prenosa podatkov (kakor pri stacionarnem internetu). Torej npr. najcenejši paket ima neomejen prenos podatkov in hitrosti npr. 40/10 potem malo dražji do 100/150, in ves do 600/50 mbps. Naši operaterji pač imajo drugačno politiko in imajo polno hitrost pa omejeno število prenosov podatkov.

morosito ::

strom_15 je izjavil:

morosito je izjavil:

Obstaja sploh kaksen operater v slo za mobilno omrezje ki nudi kot recimo Iliad v Ita: 50 gb prenosa v eu, sms in klici neomejeno na lte omrezju 4,5G za 7,99EUR na mesec?


Nekateri mobilni operaterji v EU omogočajo vse neomejeno (tudi prenos podatkov) in imajo paket narejene tako, da je različna le hitrost prenosa podatkov (kakor pri stacionarnem internetu). Torej npr. najcenejši paket ima neomejen prenos podatkov in hitrosti npr. 40/10 potem malo dražji do 100/150, in ves do 600/50 mbps. Naši operaterji pač imajo drugačno politiko in imajo polno hitrost pa omejeno število prenosov podatkov.


Gre se bolj za ceno. Mislim da na telekomu ali a1 placati za srednji paket 24EUR mesec se mi zdi prevec...pa place niso lih enake kot v Ita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

Jakajhh ::

Pozdravljeni,

Ker A1 ima hude težave že nekaj dni in zelo slab internet (izpad) bom menjal ponudnika, saj s tako hitrostjo interneta in stalnim problemi ne gre.

Mi lahko kdo pove katerega se splača? Telemach, Telekom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jakajhh ()

Kvinta ::

Če je samo Telekom optika na voljo tak kot je recimo pri nas gre tud tak nardit ,da se vse skupaj prek T2 vzame jaz z T2 nisem mel nikol problemov tak ,da v hišo je potegnil Telekom pol T2 z njimi pogodbo naredil al kak to nardijo jaz pa plačujem T2.
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvinta ()

kuhii ::

Evo, update...

Tako T-2 kot Telekom bosta delala svojo optično napeljavo, tako da bom imel oba priklopa v hiši.

Najverjetneje bo T-2 prava izbira. Hvala vsem za mnenje.

Tsunamii ::

Prosim za nasvet oz mnenje.

Trenutno sem že leta na T2 konkretno na 20/2(XDSL - optike zal ni mozno) liniji oz paketu ORANŽNI OPTIMUM + časovni zamik => 55€ na okroglo.
Ker mi je vse skupaj preveč gledam če bi šel na drugega ponudnika. Nekak bi rad obdrzal 20/2 linijo, se mi le zdi nekak minimum v teh časih ter z minimalno TV shemo. Doma druzina gleda le kaksnega masterchef, ostalo pa imamo Tv box/Netflix.
Ker sem en malo zgubljen :| pri vseh teh ponudnikih ala A1, Teleamch in Telekom ( upam, da nisem se koga izpustil..) se obračam na vas za predloge. Rad bi prisel na max 40€. Nekak da ima 20/2 linijo..osnovno shemo programa ter hja časovnik za moje punce. In obvezno WFI modem, kot je zdaj od T2. Utopično ali je mozno ? NAj povem da nas lokalni kabelski ponudnik nima ugodnih cen oz je drazji od mojega paketa..
Cenovno je ugoden A1 ..vendar ne poznam nobenega frenda, kateri bi imel od njih. A1 Net+TV S ima 20/1 sicer ampak za 33€ s časovnim zamikom. Je uporabniski vmesnik Ok..ter sama podpora..? Ter imajo WFI modem. In ja seveda bom tudi osebno poklical..vendar mi tudi vaša mnenja/predlogi pomenijo precej.

Ne me kamenjat, če je bilo kje ze napisano :D
Hvala vsem za odgovore.
««
25 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34985702 (1170) krefi
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677966 (20371) Tilen
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11946176 (16416) solatko
»

T-2 ukinitev TV-ja zaradi previsokega računa (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8021345 (11251) Bellzmet
»

Kateri Trojček vzeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111033 (7892) Daliborg

Več podobnih tem