» »

session id cookie

session id cookie

edmund ::

The first time a PHP script calls session_start, a session identifier is generated, and, by
default, a Set-Cookie header field is included in the response. The response sets up a session cookie
in the browser with the name PHPSESSID and the value of the session identifier. The PHP session
management automatically includes the cookie without the need to call to the setcookie or
header functions.


Tole mi piše v tutorialu enem... Problem je pač v tem, da cookieja enostavno ne naredi. Nekje sem zasledil, da je default timeout za cookieja pač 0, vendar vseeno bi ga moralo narediti - samo ko zapreš browser, bi ga pač zbrisalo.
Mi torej ne ostane drugega kot manualno nastaviti cookie? Aja, ali pa spremeniti timeout v php.ini? Druge možnosti ni - razen da s get/post večem SID sabo?
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

darh ::

kako testiras ce je bil cookie poslan ?

s skripto ? client side ?
Excuses are useless! Results are priceless!

MaverickT ::

Najbolj zanesljivo in najbolj simpel je stestirat če je bil cookie poslan enostavno z IE-jem. Nastaviš pri cooijih da jh sprejemaš na Promput način. Tako dobiš odvestilo o vsakem prejtem cookiju na compu.
Želim obvladovati neobvladljivo... toda obvladovanje je iluzija!

edmund ::

Jah, ni ga ne v temporary files pa ne v cookies folderju pod mojim accountom. Pa tudi sicer ga ne nastavi - sem dal vse na prompt pa ni delalo.
Ker mi ni dalo miru sem še malo gruntal. Na GET/POST sem ga spravil da dela, s cookiejem pa je tako: php.ini ma nastavljeno da je timeout 0 in ga takoj po tem ko browser zapreš deleta. V teoriji. V praksi ga niti ne naredi. Ča ga pa peš pa funkcionira - seveda pod nekim drugim imenom...
V glavnem zdaj nekako dela, samo sam ga ne nastavi... Mogoče se bo keri kaj spomnil...
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

darh ::

čist btw: kakor jas vem IE session cookijev (to ni related z PHPsessioni, tako se reče cookijem k trajajo samo en IE session... torej dokler ne zapres IEja... ) ne shranjuje v Cookies direktorij...

kaj pa ce spremenis timeout v nastavitvah ? a pol shrani keks ?
Excuses are useless! Results are priceless!

edmund ::

Ja xbite, prav imaš. Sem iskal malo po MS Knowledge base:

Cookies are either stored in memory (session cookies) or placed on your hard disk (persistent cookies). Persistent cookies are written to the Cookies folder under either your user profile folder or the Windir \Cookies folder. The Temporary Internet Files index is updated with pointers to the actual cookies files. For additional information about persistent and session cookies, click the article number below to view the article in the Microsoft Knowledge Base:
Q223799 Description of Persistent and Per-Session Cookies in Internet Explorer

Tam pa piše še enkrat isto... MS pač ;)
[28-Jun-2003 15:55:08] Body temperature above normal (error type 215)
[28-Jun-2003 15:55:08] No brain activity (error type 265)

poweroff ::

Če te zanimam kako delati s cookiji in sessioni - sam sem imel pred časom podoben problem, pa sem ga rešil.

Zdajle se mi sicer ne da razlagati kako, si pa lahko ogledaš source kodo s komentarji na http://www.ljudmila.org/matej/webtracker. :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobre prakse Informacijskega pooblaščenca glede rabe piškotkov so se že ustalile (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5215771 (12989) slitkx
»

Pripravite vašo spletno stran na nov zakon o piškotkih (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Izdelava spletišč
744204777 (156343) Tydek
»

[PHP] Uporaba cURL s HTTPS

Oddelek: Programiranje
111614 (1357) JercSI
»

phpNuke problem s cookiji

Oddelek: Izdelava spletišč
91200 (1132) the_unborn
»

Tracking v PHPju

Oddelek: Programiranje
61614 (1499) darh

Več podobnih tem