» »

SMS iz aspjev

SMS iz aspjev

alesrosina ::

hja, zanima me kuko bi posiljal SMSe s pomocjo asp-jev. Do sedaj se delal tako, da sem posiljal preko stevilka@linux.mobitel.si ampak to deluje prepocasi, vcasih sploh ne. Torej ... kaksna je sploh teorija potovanja SMS-a iz interneta do mobitela (trenutno rabim posiljanje samo na mobitel)?

Upam da razumete kaj hocem.

PS: uporabljam aspemail.com za posiljane e-mailov.

MasterBlaster ::

Pošiljaš lahko preko Simobilove strani. Tam imajo eno formo, ki se posta na en URL. Ti lahko ta post izvedeš tudi programsko (podobno kot to stori browser).

Torej rabiš COM, ki je zmožen POSTati podatke na URL. String, ki ga pošlješ je formatiran podobno kot query string.

alesrosina ::

hm... bi mogoce dal kaksen primercek?

LP

MasterBlaster ::

Dl si tale file in si ga registriraj v windowsih (regsvr32 sms_send.dll).

V ASP-ju potem uporabiš naslednjo kodo:

...

Dim obj

Set obj = Server.CreateObject("sms_send.post")
obj.post "omrežna operaterja", "št. GSMa", "sporočilo", "", ""
'npr.
obj.post "041", "123456", "Kako si kej?", "",""

...

Zadnja dva parametra metode omogočata vnos št. GSM s katere naj bi bil sms poslan, tako da lahko naslovnik kar replaya na to št. Samo je S! to onemogočil, oziroma ne dela več vredu, zato sta prazna stringa.

Zgodovina sprememb…

alesrosina ::

thx!
zadeva deluje!

najlepsa hvala za pomoc.
LP, ASPmaster.

david ::

meni ne dela ... pravi:


Error Type:
Server object, ASP 0178 (0x80070005)
The call to Server.CreateObject failed while checking permissions. Access is denied to this object.


tega prej se ni bilo pri nobenem COM-u ... kaj bi lahko bilo narobe?

david ::

never mind, ze spedenal :D

alesrosina ::

sam je carski objekt ej .... sam se en kvescn: a za posiljanje prek tega tud obstaja si.mobilov limit 50 msg-jev na dan na eno cifro? (na app.simobil.net)

Sam se neki: a lahko prek tega posiljam tud na vego oz. kerkol operater (tud mogoce hrvaski, avstrijski)?

Zgodovina sprememb…

MasterBlaster ::

Omeitev so dali gor, ker obstaja tudi en SMSFlooder za množično pošiljanje SMSov, ki izkorišča isto foro.

Pošiljaš lahko na iste operaterje kot na simobiovi strani (poleg slovenskih še na Mobilkom in Vipnet). Pravilno moraš nastaviti le omrežno operaterja (prvi parameter 091-Vipnet, 0664-Mobilkom).

Včasih se je dalo nastaviti tudi GSM pošiljatelja(zadnja dva parametra, ki sta prazna) , sam zdej napiše sam eno čudno cifro. Prej si pa lahko nastavil celo mobitelovo št (preko simobilove strani lahko vneseš le simobilovo št.)

alesrosina ::

hm.... kaj pa na vego?

obtaja se kaksna taka komponenta za posiljanje na vego?

MasterBlaster ::

Lahka bi probu isto foro še preko vegine spletne strani, sam nimam dostopa do nobenega GSMa, ki je na vegi, da bi probal.

alesrosina ::

aha ... no, ja.

anyway, eno vprasanje: kako se sploh lotis izdelovanja ASP komponent? predvidevam, da z VisualBasic ... le-tega znam recimo dokaj dobro.

MasterBlaster ::

Napisati moš ATL COM objekt. To lahko narediš tudi v Visual Basic, jaz pa raje dela v C++, zato uporabljam VisualC++

alesrosina ::

aha ... sam kako pa definiras kaj zaen objekt je pa to ....

hm... slucajno ves, kje bi bil ksn tutorial al kej podobnga za pisanje teh objektov (lohka tud u c++) ?

MasterBlaster ::

V MSDN je en zelo izčrpen članek

alesrosina ::

eh, sej sem nasu en ZELO preprost clanek, kjer je opisan kuko se zadevco dela z VB .... sem mislu da je bl zakompliciran ;)
Tko da ... sem se ze naucu. ;)

david ::

dej link prosim

alesrosina ::

evo ti :D

david ::

merci :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiMobil pravi: "Nič več SMS prek interneta."

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
316118 (4284) d0rK
»

Spletna stran ASP

Oddelek: Izdelava spletišč
71367 (1128) inferno666
»

Shraniti XML string iz interneta na strežnik (ASP)

Oddelek: Izdelava spletišč
61795 (1691) tejcek
»

upload datotek in shranjevanje v mdb

Oddelek: Izdelava spletišč
101196 (964) Looooooka
»

Pomoč pri Basicu

Oddelek: Programiranje
12922 (770) Nazgul

Več podobnih tem