» »

Hitachi razkril 500GB disk za prenosnike

Hitachi razkril 500GB disk za prenosnike

PC World - Pri PCWorldu poročajo, da je Hitachi uradno razkril nove 2.5" diske v kapaciteti 500 GB. Na police bi se naj podali že februarja to leto in bodo nosili cenovno nalepko 400$.

Glavni razlog za tako nenadno povečanje kapacitete je dejstvo, da je inženirjem uspelo v disk stlačiti tri plošče namesto standardnih dveh. Zaradi tega je disk nekoliko debelejši (večina takih diskov je debela 9.5mm, ta bo 12.5mm), kar bi lahko povzročilo težave pri modelih prenosnikov, ki nimajo toliko prostora. Prav tako pri Hitachiju trdijo, da novi diski ne bodo imeli višje porabe od prejšnjih serij, tako da uporabnikom ne bo treba žrtvovati baterijskega časa za več prostora.

19 komentarjev

edge540 ::

Ti mater, jaz pa sem še vedno v kameni dobi z 120 giga>:D

>>bodo nosili cenovno nalepko 400$

Če nebi pri nas 400$ pretopili v 400€ bi še šlo. Tak pa bo malo drago.

c00L3r ::

večina takih diskov je debela 9.5mm, ta bo 12.5mm

Potem je to brez veze. Tako ali tako ne bo "pasal" v večino današnjih prenosnikov. Čudno, da niso kar 2 diska skupaj zavarili...

Dark Angel ::

Bolj kot ne neuporabna zadeva za danes, za prihodnje pa tudi dvomim, da bodo šli spreminjat standarde.

Ta disk ne moreš uporabiti v večini današnjih prenosnikov in zunanjih 2.5'' ohišjih.

CaqKa ::

pa za pisarniško delo ti je še 20 giga dovolj, nevem zakaj se z 120 počutiš kot v kameni dobi.

zee ::

20 GB pa po mojih izkušnjah ni dovolj za pisarniško delo.

v mojem prenosniku se vrtijo plošče na Hitachijevega model 7K200 (200GB pri 7200 rpm). milina. 8-)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

edge540 ::

>>pa za pisarniško delo ti je še 20 giga dovolj, nevem zakaj se z 120 počutiš kot v kameni dobi.

Mišljeno je bilo zgolj sarkastično, tudi 120 giga mi zadostuje. V bistvu imam še 20 giga prostega.

Sputnik59 ::

odvisno za kaj rabiš prenosnik v osnovi, jaz bi se razveselil dostopnega flash diska cca 50GB kar je 10% kapacitet od omenjenega hitachija.

Jst ::

Zee:
>v mojem prenosniku se vrtijo plošče [...] 7200 rpm).

Jaz imam pa same slabe izkušnje z 7200 diski. Vsi so mi umrli pri nekje dobrih treh mesecih uporabe in neskončbega prenašanja prenosnika.

Jaz bi bil, kot sputnik, zelo vesel dobrega SSD 40GB diska. Predvsem zaradi neobčutljivosti na prenašanje in prevažanje na zadnjih sedežih avta (kjer ga vedno premetava levo, desno), ter seveda nižji porabi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

CyberPunk ::

Hitachi, IBM... I feel a disturbance in the Force. I feel another DeathStar >:D being created.

Zheegec ::

Heh, jaz mesečno preverjam cene 64GB SSD diskov 8-)

Can't wait, to je prvi velik premik v storage napravah od predstavitve CD-jev.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Opkow ::

Ki pa so cca 1000 $?

Ali si najdu ze kje ceneje? :)

edge540 ::

Kaj pa v praksi se potem pozna ta SSD kaj na hitrosti v primerjavi z 7200 diskom?

WarpedGone ::

Hja, 32GB USB flash je 261 EUR. Krat dva je 520 EUR.
Plus 500 EUR za SATA kontroler?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Matko ::

Za SSD zaenkrat ni še nič uporabnega (cenovno). Je pa potrebno pazit, ker so eni ZELO počasni.
Aja pa ExpressCard/34 so v bistvu le USB2.0 ključki v drugem pakiranju.

http://geizhals.eu/?cat=hdssd&sort=r

zee ::

no...tudi jaz bom prešel na SSD takoj ko bo 128 GB cenejši od par tisoč evrov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

azislo ::

Heh, jaz imam 250Gb 5400 in deluje zelo OK. Mater sem dober ;)

Jackal ::

Ne vem, ali imate nekateri res nesrečo ali imam pa jaz tako veliko srečo...

V prenosniku za lastno rabo uporabljam že leto in pol Hitachijev 100GB disk s 7200vrt/min. Pa s prenosnikom veliko hodim naokrog, pa nikdar nobenih problemov.
V službenem prenosniku prav tako... Hitachi 60GB s 7200vrt/min. Nobenih problemov z diskom, pa je računalnik še veliko več na poti, tudi padel je že parkrat na tla itd... pa še vedno dela normalno.

Čeprav se SSD diski res hitro razvijajo, ostajam še vedno nekako zagovornik trdih diskov. Dokler da bodo na voljo SSD diski solidne kapacitete in primerne cene, bodo trdi diski že krepko v področju terabajtov.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Matko ::


BitMicro Networks je predstavil nov 2,5-pačni negibljivi disk E-Disk Altima s kapaciteto kar 832 GB in vmesnikom SATA s hitrostjo prenosa 3Gb/s, prepustnost diska pa znaša 100MB/s.

Izdelovalci bodo lahko s preizkušanjem novosti začeli poleti, proti koncu leta pa bo disk že na prodajnih policah, vendar cena zanj zaenkrat še ni znana.

BitMicro je že pred tem predstavil 3,5-palčno različico diska s kapaciteto 1,6 TB, vendar ga bo večinoma uporabljala samo vojska.

http://www.monitor.si/novica/dosezeni-n...

Sicer še ni za navadne smrtnike

Jst ::

SSD Diski za ne-domačo uporabo so itak na voljo že ulala, vsaj 10let. Samo kaj, ko se ponavadi dobijo v količinah po tisoč in cena je... takšna, da vojska kupi namesto dveh smart mortar shells, tisoč tehle napravic. Karikiram, seveda. But you get the point.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows in ogromno temp datotek

Oddelek: Operacijski sistemi
6871 (723) GTX970
»

Zmanjkovanje prostora na disku

Oddelek: Operacijski sistemi
81265 (987) kljukusa
»

"XP support has ended"

Oddelek: Pomoč in nasveti
485086 (4338) divya
»

Western Digital izdal nov najtanjši hibridni disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Diski
7318565 (16209) b3D_950
»

25 najbolj zanič produktov IT industrije

Oddelek: Novice / Diski
344875 (2523) schurda

Več podobnih tem