» »

V bosni piramide

V bosni piramide

««
10 / 10
»
»»

krneki0001 ::

nevone je izjavil:

želje so v bistvu neko upanje, da je možno imeti boljšo civilizacijo, kot jo imamo trenutno.


Ko bomo požrešnost in zavist izničili, mogoče. Do takrat pa sigurno ne.

Matev ::

Zamisli si da pada nekaj 10 dni na polno.


ali pa da je potres celih 40 dni - nonstop

to bi slovenijo zravnalo z zemljo

toliko je stavri o katerih nimamo pojma

reptilom ne sežemo niti do gležnjev

pegasus ::

Spajky je izjavil:

Kaos in peščica preživelih, ki začne znova ...
To se je zgodilo, kar potrjuje tudi genetski material. Zaenkrat se najbolj pogosto omenja izbruh supervulkana Toba nekje pred 69k-77k leti, ki je takratno človeško populacijo skrčil na 5-15k osebkov. Dogodek je moral biti dovolj dramatičen, da je kot legenda preživel vse do danes.

Okapi ::

Ja, nedvomno.:))

M-XXXX ::

Matev je izjavil:

Zamisli si da pada nekaj 10 dni na polno.


ali pa da je potres celih 40 dni - nonstop

to bi slovenijo zravnalo z zemljo

toliko je stavri o katerih nimamo pojma

reptilom ne sežemo niti do gležnjev

Spiš zunaj na traviku namesto v hiši. Pa ne ravno pod kakšno skalo... saj infrastrukturo ti podre samo kakšnrga večjega vpliva na število prebivalcev pa nebi imelo...

Matev ::

ali pa da sonce sije 40 dne neprestana na polno, podnevi in ponoči

sloveija bi postala puščava

idealno za reptile

bojte se tega

stjan ::

Ne spomnim se naslova filma, ki je prikazoval dogajanje po izginitvi človeka z zemlje.
Na Zemlji ni več ljudi, potem pa časovno prikaže propadanje naših stavb.
Nekje po 400 letih od naše civilizacije nebi bilo več sledi.

Če je pred 100.000 leti obstajala civilizacija, kaj bi sploh ostalo do danes?

Če se najbogatejši slovenski zet in Putin malo skregata pa bi se šla malo nukat, kaj bi ostalo za nami?

Kar se pa tiče postavljanja zgradb na energijskih točkah, pa kaj naj rečem, naj bi obstajali ljudje, ki z bajalico najdejo vodo, meni to ni uspelo.
Naj bi obstajali celo inteligentni ljudje v Slo, pa jih še nisem srečal, tako da vse je mogoče.

Glede reptilov, zakaj se iz tisoče vrst dinozavrov nebi mogla razviti inteligentna vrsta?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stjan ()

Okapi ::

Nekje po 400 letih od naše civilizacije nebi bilo več sledi.

Če je pred 100.000 leti obstajala civilizacija, kaj bi sploh ostalo do danes?
Egiptovske piramide in recimo Stonehange so stari 4500 let, in čeprav bi težko rekli, da so videti "kot novi", še vedno predstavljajo zelo dobro vidno znamenje stare civilizacije.

Jamske slikarije so stare 20-30.000 let.

Ostanki velemest bi bili sigurno dobro vidni še milijon let, če je danes konec civilizacije.

Aston_11 ::

dronyx je izjavil:

za piramido Sonca pa sem prepričan
To sploh ni težko. Če si videl objekt s 4 stranicami, si na dobri poti. Glede na to, da imajo piramide lastnosti, ki so zlahka znanstveno dokazljive, se da z gotovostjo zaključiti, ali si ali nisi videl. Če si samo prepričan, upam, da te ni preveč EUR nategnil. Ali pa ravno toliko, da si vsaj prepričan in si ne upaš na prvo žogo reči, da so te ponovno nategnili...

Matev ::

fosilni ostanki kosti dinozavrov so še pa 65-200 milijonmih let lepo vidni in se jih da preučevati

a iz tistega obdobja ni nobenih čloevških kosti

baje so jih reptili poskrili - da bi zavedli človeštvo v mišljenje da smo mlajšega nastanka kot smo v resnici

judoka ::

Ostanki velemest bi bili sigurno dobro vidni še milijon let, če je danes konec civilizacije.



Za apriorij skeptika precej vehementno operiraš z "sigurno".

Obstaja x struktur za katere noben nima pojma iz kje so se pojavile. Veliko njih je pod oceani.
Zdaj, ce je clovek vernik v partijsko linijo, bo pac te stvari ignoriral in se iz njih delal norca.
Če ni, bo špekuliral o starih civilizacijah in alienih.


Noben pa ne ve.
.

Okapi ::

Znanstveno se da čisto lepo ugotoviti, kako trden je beton in ostale snovi, iz katerih so velemesta, koliko je teh snovi v velemestu, kako nanje deluje erozija in ostali naravni pojavi. Zaključek, da bi bili ostanki velemest jasno vidni tudi po milijonu let, je povsem logičen in zelo zanesljiv.

Ti boš pa dal link do ene od teh x struktur, za katere nihče nima pojma, od kje so se pojavile. Ker jaz pravim, da ni niti ene take, razen če imaš ti kakšno svojo definicijo izraza "imeti pojem".

Spajky ::

nevone je izjavil:

... je kljub temu treba biti/ostati realen...
"Realnost" je relativna ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

nevone ::

"Realnost" je relativna ...


Kaj/kako si s tem lahko pomagam?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Manu ::

nevone je izjavil:

No saj te pobožne želje so v bistvu neko upanje, da je možno imeti boljšo civilizacijo, kot jo imamo trenutno. If they can do it we can too.

Tako da te želje zaradi mene lahko ostanejo, a je kljub temu treba biti/ostati realen.

o+ nevone


Se strinjam s tem, da moramo ostati realni. Ampak. Poglej na primer Stonehenge. Naj bi ga zgradili tam 3000 do 2500 p.n.š. Možno je, da je celo starejši.

Pomisli: ljudje, ki so živeli toliko časa pred nami so bili sposobni priti do te ravni, da so poskrbeli za lakoto (hrane je moralo biti dovolj, da se spravijo gradit nek objekt), poskrbeli so za komunikacijo, sposobni so bili načrtovanja in opazovanja nebesnih teles in na podlagi teh informacij povezat z dogajanji na zemlji (letni časi, vremenski pojavi, itd...) in potem še oblikovati monolite, jih pripeljati na nek kraj in iz njih ustvariti objekt, ki je imel za njih nek pomen.

To ni kar tako. To ni samo obdelovat zemljo, se mučit s prehrano, da nisi lačen in se kregat s sosedom, če ti je ukradel nekaj zelja iz vrta.

Stonehenge kaže na visoko stopnjo civiliziranosti. Ljudje so morali biti sposobni živeti v skupini, imeti neko hierarhijo, da so bili vsi zadovoljni (da ni bil kdo pretirano podrejen, ker lahko pride do upora...). Za civilizacijo je potrebna enotnost, ki je še danes težko izvedljiva, saj je cel svet med sabo skregan in vsaka skupinica se tepe med sabo. Med svetovnima vojnama smo se dejansko pobijali kot za šalo.

Če so bili ljudje pred 5000 leti sposobni graditi nek objekt, ki je imel za njih nek pomen kaže na to, da je človeštvo veliko starejše kot si mislimo, da je. Saj se sposobnost organizacije usvaja zelo počasi. Evolucija ni ena stvar na hitro.

Tudi Rimsko cesarstvo je propadlo zaradi neenotnosti in okoli njega so bili barbari na stopnji divjaka, ki so jo morali oponašat (jezik latinica, vladar je bil cesar, orožje, orodje,...), da so lahko prišli na njihovo stopnjo. Drugače bi za to rabili veliko več časa.

Čisto možno je, da so nekoč bile velike civilizacije, ki pa so bile precej drugačne in so se zaradi notranjih sporov, neenotnosti ali zunanjih dejavnikov razpadle. Ljudje, ki pa so ostali so prenesli nekaj njihovega znanja, ostalo pa je šlo v pozabo za vedno in ostajajo samo kakšni monumenti sem in tja, kot na primer piramide.

Tisto nekaj znanja, ki je ostalo je nadaljnjim generacijam pomagalo, da niso začeli čisto od začetka. Lahko pa, da je šlo v pozabo ogromno nekega znanja. Nekaj podobno, kot uničenje aleksandrijske knjižnice. Že takrat so sklepali, da je zemlja okrogla, ampak to znanje je šlo v pozabo in potisnilo človeštvo nazaj za eno, dve izgubljeni tisočletji.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

msjr ::

Stonehenge kaže na visoko stopnjo civiliziranosti. Ljudje so morali biti sposobni živeti v skupini, imeti neko hierarhijo, da so bili vsi zadovoljni (da ni bil kdo pretirano podrejen, ker lahko pride do upora...). Za civilizacijo je potrebna enotnost, ki je še danes težko izvedljiva, saj je cel svet med sabo skregan in vsaka skupinica se tepe med sabo. Med svetovnima vojnama smo se dejansko pobijali kot za šalo.

Ampak tehnološki napredek je med vojno še hitrejši.

Če so bili ljudje pred 5000 leti sposobni graditi nek objekt, ki je imel za njih nek pomen kaže na to, da je človeštvo veliko starejše kot si mislimo, da je. Saj se sposobnost organizacije usvaja zelo počasi. Evolucija ni ena stvar na hitro.

Človeštvo je zelo staro, 5000 let ni v evoluciji človeka veliko, ti ljudje so bili v bistvu isti kot smo mi.

Tudi Rimsko cesarstvo je propadlo zaradi neenotnosti in okoli njega so bili barbari na stopnji divjaka, ki so jo morali oponašat (jezik latinica, vladar je bil cesar, orožje, orodje,...), da so lahko prišli na njihovo stopnjo. Drugače bi za to rabili veliko več časa.

Za začetek si poglej serio Barbarians http://www.imdb.com/title/tt0905688/, potem pa še kakšno knjigo preberi...

Ostalo pa naj kdo drug komentira, da ne bom česa grdega napisal, tvoje trditve so v slogu tega:

Okapi ::

Saj se sposobnost organizacije usvaja zelo počasi. Evolucija ni ena stvar na hitro.
Napačno si predstavljaš. Pred nekako 80.000 leti je prišlo do razmeroma hitrega preskoka oziroma razvoja pameti in pred kakšnimi 30.000 leti so bili ljudje že enako pametni, kot smo danes.

pegasus ::

Manu je izjavil:

na primer Stonehenge. Naj bi ga zgradili tam 3000 do 2500 p.n.š. Možno je, da je celo starejši.
Še raje poglej Gobekli Tepe. Je Stonehenge čisto moderna konstrukcija v primerjavi ;)

judoka ::

Ti boš pa dal link do ene od teh x struktur, za katere nihče nima pojma, od kje so se pojavile. Ker jaz pravim, da ni niti ene take, razen če imaš ti kakšno svojo definicijo izraza "imeti pojem".


Nima smisla, ker si skeptik. Google vabi. če te zanima (vem da te ne).

Napačno si predstavljaš. Pred nekako 80.000 leti je prišlo do razmeroma hitrega preskoka oziroma razvoja pameti in pred kakšnimi 30.000 leti so bili ljudje že enako pametni, kot smo danes.


Je kliknl v glavi...bum. Inteligenca x2,x10? Kako je to bolj logicno, kot piramide v Bosni?
Nekdo je v tej temu rekel, da je določen del uradne zgodovine stvar konsenza, kar je res. Ampak to da so te teorije stvar konsenza, ne pomeni, da so dosti manj absurdne, kot tiste o kuscarjih.
Vprasanje je...zakaj skeptiki svojo uteho iscete v konsenzu?

MadMicka ::

Od kje ideja, da so bili ljudje pred 30.000 leti ali pa zaradi mene pred 10.000 leti isto pametni kot danes? A to sodite po velikost lobanj, ali pa po pisavah, znanosti, kulturi, itd. ki so jo razvili pred 10.000 leti?

Drži pa, da so posamezni evolucijski koraki lahko zelo hitri, tako sodobna znanost.

Okapi ::

Pogledaš jamske slikarje (30.000 let), in ti je jasno, da so to slikali enako pametni ljudje, kot smo danes. Bereš prva besedila (recimo Ep o Gilgamešu, izpred 4000+ let), in ti je jasno, da so jih pisali enako pametni ljudje. Znanja so seveda imeli manj, pameti pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Manu ::

Prepričanje, da je civilizacija kar tako nastala naenkrat iz skorajda nič in da so nekoč kar naenkrat gradili piramide je nesmisel.

Neka podlaga je morala bit. Še posebej, če pogledamo na piramidno strukturo, ki se pojavlja tako v Egiptu, kot v Srednji Ameriki. To bi bilo preveliko naključje, da se enaka struktura pojavlja na dveh precej oddaljenih kontinentih kjer je bila med ljudmi teh dveh kontinentov praktično nična komunikacija.

Ne govorim o morebitnih izvenzemeljskih bitjih, govorim o precej verjetni pretekli človeški civilizaciji. Nekaj se je zgodilo, da je ta civilizacija propadla, ostali pa so posamezniki ali manjše skupine ljudi, ki so prenesli nekaj tega znanja in tako so nastale piramide v Egiptu in piramide v Srednji Ameriki. Potem pa se je to znanje počasi izgubilo.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

msjr ::

Manu je izjavil:

Neka podlaga je morala bit. Še posebej, če pogledamo na piramidno strukturo, ki se pojavlja tako v Egiptu, kot v Srednji Ameriki. To bi bilo preveliko naključje, da se enaka struktura pojavlja na dveh precej oddaljenih kontinentih kjer je bila med ljudmi teh dveh kontinentov praktično nična komunikacija.


Podlaga je bila razvoj civilizacije, saj Egipčani (pa tudi ostali) niso kar takoj gradili ogromnih piramid, sicer pa je @Draconis par stani nazaj lepo napisal: Piramida je edina stavba, ki je dovolj visoka in stabilna in ki jo lahko zgradiš iz kosov kamna, ki med seboj niso lepljeni na nek način. Zato so pač gradili piramide. Sama arhitektura piramid je zelo značilna za vsako območje, tako da se vidi, da razen razloga za najlažje doseganje višine ni bilo prav veliko skupnih točk. Tudi drugi artefakti, ki naj bi pričali o neki visoko razviti civilizaciji (kristalne lobanje in podobne zadeve) so se z izboljšanjem forenzičnih metod izkazali za ponaredke. (vir)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

nevone ::

Od kje ideja, da so bili ljudje pred 30.000 leti ali pa zaradi mene pred 10.000 leti isto pametni kot danes? A to sodite po velikost lobanj, ali pa po pisavah, znanosti, kulturi, itd. ki so jo razvili pred 10.000 leti?


Tukaj bi bilo najprej treba definirati, kaj si pod pamet sploh predstavljaš. Lahko je to znanje, ki si ga pridobiš, lahko pa znanje, ki ga ustvariš, lahko pa oboje in še kaj zraven.

Če je pamet zmožnost ustvarjanja znanja in ne znanje samo, potem morda lahko trdiš, da to zmožnost ima človek že kar nekaj časa. Je pa res da se učinki te zmožnosti z večanjem/izboljševanjem zaloge znanja tudi večajo in izboljšujejo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MadMicka ::

Okapi, tebi se zdi, da so besedila 4.000 let nazaj enakovredna preprostim slikam 30.000 let nazaj? A to zate ni civilizacijski in umski preskok?

Manu, pa še to, od kje tebi ideja, da so se civilizacije kar naenkrat pojavile? Niti ni res tvoja trditev, da so piramide v Egiptu podobne tistim v Srednji Ameriki, to enostavno ni res, razen, koliko je katerakoli piramida podobna drugi piramidi. Nakloni so drugačni, dimenzije so drugačne, čas je drugačen, namen je drugačen, kaj točno pa še hočeš, da bi bilo drugače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Okapi ::

Poskusi narisati to, in ko ti bo uspelo, se oglasi.

dronyx ::

Naj dodam še nekaj. Že nekaj časa moram jemati dvoje vrst tablet za zniževanje pritiska. Ene tablete znižajo utrip srca na okrog 50 druge pa znižajo pritisk. Pred odhodom v Bosno sem za test prenehal jemati tablete za pritisk (za test, ali res rovi v Ravnah na to vplivajo). Žal nisem vzel s seboj merilnika krvnega tlaka (Omron v vrednosti 80 EUR). Po prihodu domov sem ugotovil, da se je krvni tlak dvignili na 160/100. Torej rovi na to niso vplivali. Sem pa tretji dan opazil efekt, ko so postale konice prstov bele,ker je nek efekt znam zmanjšanja pritiska in sem odšel predčasno ven iz rovov. Za kakšen učinek gre ne vem!

WarpedGone ::

Nakloni so drugačni, dimenzije so drugačne, čas je drugačen, namen je drugačen,

Kdo je v zgornjem seznamu sposoben najt element, ki ni enakovreden drugim?
Zbogom in hvala za vse ribe

dice7 ::

Pametni so bili ljudje pred 3000 leti isto, kot pa zdaj (po domace povedano), samo konkretnega znanja je bilo takrat veliko manj. Saj se vidi z indostrijsko revolucijo je clovestvo v 150 letih naredilo vec razvoja, kot pa prej v 3000 letih skupaj, pa se ni zgodil noben evolucijski preskok v mozganih, samo osvojilo se je novo znanje, ki je odprlo pot do se sirse palete novih znanj za osvojit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Starodavni ::

@dice7, tako je.
Človeško znanje se v zadnjih 200 let pospešeno kopiči, ker imamo boljša orodja in načine da to znanje ohranimo in prenesemo naprej. Slej ko prej bo to eksplodiralo, ko bo prišlo do umetne inteligence, ki bo pač to znanje še naprej nadgrajevala. Pač logična posledica, da se to zgodi.

Glede nenadnega skoka na gradnje piramide, poglejte si še ostale ruševine piramid, ki so obstajale dolgo pred temi tremi piramidami v Gizi. Pa miniturne piramide, te večje so samo logična posledica sposobnosti, da lahko vladar zgradi večje in boljše piramide. Zveni znano, večje, boljše, pač nabijanje egota: Moj je največji :D

Dronyx - anekdote in lastne izkušnje pomenijo nič, ker pri tem vplivata tudi placebo in nocebo, pa prekratko časovno obdobje za preizkus. Potrebno bi bilo več preizkusov in daljše časovno obdobje obiskov - vsaj 1 leto, recimo.

Potem pa bi pač izvedeli statistični pregled in gledali če je pri tem nastal kakšen večji odklon. Če ni, lahko pač rečeš, da je to posledica placeba, kot pa nekih energijskih valov in podobnih nebuloz, ki jih šarlatani vcepljajo naivnim in dovzetnim ljudem.

nevone ::

Dronyx - anekdote in lastne izkušnje pomenijo nič,


Ni tako enostavno. Tudi lastne izkušnje štejejo. Je pa res, da če ni zadosti enakih, nimajo prave teže.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pithlit ::

nevone je izjavil:

Tudi lastne izkušnje štejejo.

Jah... Monkey see, monkey do... only matters to the monkey. Za ostale pa veljajo dokazi.

Eni se tud z bogovi pogovarjajo na dnevnem redu. Druge pa marsovci redno v rit nabijajo.
Life is as complicated as we make it...

AtaStrudl ::

Sem bil pred dvema letoma tam, zlezel na vrh ta glavne "piramide", kjer so neke srednjeveske razvaline, potem tudi sel z Indijana Mujotom v njegove luknje.
Prav nic posebno zanimivega ni tam.
V Sloveniji je kar nekaj hribov, ki so vsaj toliko podobni piramidi. Mariborcani enemu celo pravijo tako.

P.S. Luknje niso v "piramidi", ampak precej po cesti nazaj.

Zgodovina sprememb…

Bob Rock ::

___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

dronyx ::

V zadnjem času sem si vzel nekaj več časa za branje materiala na internetu o teh piramidah in prišel do spoznanja, da gre po mojem mnenju preprosto za dober nateg. Sam sem v te piramide verjel zato, ker sem želel verjeti ampak kot pri vsaki religiji oziroma kultu si potem razočaran. Pa v bistvu nisem razočaran, se pa počutim neumno, ker sem potreboval toliko časa. Če sem koga zavedel se seveda opravičujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Okapi ::

Bolje pozno kot nikoli, pravijo.
In - na napakah se učimo.

Na jugu pa še - bolje izpasti glup, nego iz brzog voza.;)

Za prihodnje ti bo to odlična lekcija iz skeptičnega razmišljanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dronyx ::

Tole z Bosanskimi piramidami je vsekakor dobra lekcija iz navidezne resničnosti. Klasične religije očitno danes številne ne zadovoljijo več, ker jim logika pravi, da nebesa po smrti ne morejo obstajat, ker je seks za časa življenja tako dober, da po smrti sigurno ni česa še boljšega, so pa pripravljeni verjeti, da so hribi v Bosni dejansko 30.000 let stare piramide, narejeni iz najtršega betona. Pač, ljudje smo nenavadna bitja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

          ::

dronyx je izjavil:

V zadnjem času sem si vzel nekaj več časa za branje materiala na internetu o teh piramidah in prišel do spoznanja, da gre po mojem mnenju preprosto za dober nateg. Sam sem v te piramide verjel zato, ker sem želel verjeti ampak kot pri vsaki religiji oziroma kultu si potem razočaran. Pa v bistvu nisem razočaran, se pa počutim neumno, ker sem potreboval toliko časa. Če sem koga zavedel se seveda opravičujem.


Iskrene čestitke. Vsekakor premoreš veličino, ki jo večina ljudi tu gori ne: priznal si svojo zmoto. Večina bi verjetno do onemoglosti vztrajala na svojem. Pri meni si pridobil točke.

GizmoX ::

          je izjavil:

dronyx je izjavil:

V zadnjem času sem si vzel nekaj več časa za branje materiala na internetu o teh piramidah in prišel do spoznanja, da gre po mojem mnenju preprosto za dober nateg. Sam sem v te piramide verjel zato, ker sem želel verjeti ampak kot pri vsaki religiji oziroma kultu si potem razočaran. Pa v bistvu nisem razočaran, se pa počutim neumno, ker sem potreboval toliko časa. Če sem koga zavedel se seveda opravičujem.
Iskrene čestitke. Vsekakor premoreš veličino, ki jo večina ljudi tu gori ne: priznal si svojo zmoto. Večina bi verjetno do onemoglosti vztrajala na svojem. Pri meni si pridobil točke.
Se popolnoma strinjam.
Mimogrede - sedaj si bolje pripravljen na kritično razmišljanje ob gledanju npr. History kanala.
 Ancient Aliens

Ancient Aliens

udirač => uni. dipl. inž. rač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GizmoX ()
««
10 / 10
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kan. 15-letnik odkril, da so majevske piramide postavljene enako kot nek zvezdni sist

Oddelek: Problemi človeštva
363342 (2784) zee

Ancient Aliens (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27964057 (59647) hamax

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241218 (34822) Gandalfar
»

skrivnost gradnje piramide (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19145849 (36203) Bellatrix

Več podobnih tem