» »

LCD in DVB-T sprejemnik

LCD in DVB-T sprejemnik

Kriko ::

pred par dnevi sem nabavil nov LCd Tv. ima tudi DVB-T sprejemnik (za satelitsko anteno). No ker sem praktično na italijanski meji, no zdaj ni več meje :), in imajo italijani digitalno televizijo (tipo kabelska) preko navadne antene, uspem ulovit kar nekaj teh kanalov. Zdaj me zanima ali je za ta tip sprejema digitalnih kanalov dobro imeti kakšno posebno anteno, saj bi rad čim bolje izkoristil to možnost!
kriko

vasquez ::

DVB-T ni za satelitski sprejem (DVB-S), ampak za zemeljski (terrestrial).

Antene so enake kot pri analogni, preveri le kakšna polarizacija se uporablja. Če je vertikalna, potem jo obrneš za 90 stopinj.

Kriko ::

Aha hvala..zdaj imam obrnjeno normalno pa nekaj programov vidiml, ostale mi pa pokaže samo zvok!
kriko

YaN-cH ::

Jaz uporabljam navadno sobno anteno in lovim enih 40 tv kanalov in še nekaj radijskih programov. Sem zdravem Italije.

vasquez ::

Če zvok je, slike pa ni, potem problem ni v anteni oz. sprejemu. Lahko da je slika v MPEG4, kar tvoj lcd ne podpira.

Kriko ::

Kolikor sem se pozanimal italijani oddajajo v mpeg2 in zato tudi prcej programov vidim.
kriko

Romčy ::

Prav me zanima kje si dobu ta tv.In ne krast Berlusconiju tv kanalov,ker si bo mogu spet lasje sadit. He he
"Software is like sex, it's better when it's free"

Kriko ::

Dobil sem ga točno tam kjer ti tvojega. Slučajno ga je prodajal Špiro na bovšem sejmu!
kriko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26957752 (34464) Alexius Heristalski
»

TV antene - postavitev

Oddelek: Zvok in slika
96215 (6065) nx6325
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399468 (6376) Alexius Heristalski
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611792 (8252) AngelOfDeath
»

TV Tunerji - Kako naj se odločim?

Oddelek: Zvok in slika
303478 (2911) zzan

Več podobnih tem