» »

Windows xp automatic update dela probleme!

Windows xp automatic update dela probleme!

daljaz ::

Lep pozdrav

Torej do pred nedavnim mi je računalo še delovalo brez večjih problemov... Potem pa mi je Window automatic update kar na lepem BREZ MOJEGA DOVOLJENJA (to pomeni da sem imel pod nastavitvami za update-e le te IZKLOPLJENE!) naložil nek dodatek k os-u: "Preprečevanje izvajanja podatkov DEP".

In ta program mi, ko hočem dostopati do določenih datotek na računalniku, ko vstavim cd, priključim usb napravo (katerokoli), ko odprem predvajalnik filmov (katerkoli, tudi wmp!)... lepo ZAPRE vse aplikacije ki mi trenutno laufajo na računalniku. Dobesedno mi vse zapre! svoja dejanja pa opravičuje: "Windows je programe zaprl, da bi zaščitil računalnik". Poleg tega mi od takrat računalnik neverjetno počasi teče... Se mi je računalnik spremenil v hipohondra?

Počasi mi začenja ta stvar presedati! Našel sem celo neke nastavitve za to reč, ampak ima le dve nastavitvi:
1) blokiraj le tiste programe, kateri se windowsem zdijo nevarni
2) blokiraj vse programe (to tudi resno misli... potem ne morem zagnati ničesar! kaj mi bo računalnik potem???)

In te stvari se ne da odstranit z računalnika. A je res edina rešitev da ga formatiram? Ker se mi ne da spet mašine postavljat pred prazniki. Pa še, ali sem potem lahko prepričan, da mi ga ne bo stric Microsoft spet brez moje vednosti naložil na komp?

Prosim! Pomagajte! Kako naj se rešim tega zlobnega programa?
Hvala za pomoč...

rfmw ::

Diši po nesnagi, trojancu, virusu, ...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Loki ::

DEP ni nobena nesnaga. izklopi ga, ce ze hoces.
Data Execution Prevention @ Wikipedia
I left my wallet in El Segundo

daljaz ::

Prva stvar, ki sem jo naredil je bila, da sem ga nastavil na samo "nujno" (oz izklopil), samo mi ga še vedno prepogosto zažene. In kolikor se jaz razumem naj bi mi to samo določen program zaprl, ne pa vseh... In zapiral naj bi le programe, ki so "škodljivi" (oziroma hočejo pomalicat nekakšen dodaten pomnilnik or sth... tule se ne znajdem preveč). A potem imam kakšen spyware naložen ali pa trojanca, ki mi hoče prek mojih programov zavzet računalo? :D No ja, ga bom pač formatiral, ampak ali formatiranje sploh pomaga, če naprimer potem naložim vse stare dokumente nazaj na komp?

Mavrik ::

DEP preprečuje, da bi se poganjali odseki pomnilnika v kerih so samo podatki. Tak da očitno maš gor nek virus, ki ti premika okoli stvari po pomnilniku, kar seveda premakne kodo za izvajanje v "prepovedane" odseke. Sistem preglej za nesnago.
The truth is rarely pure and never simple.

daljaz ::

Ma sej ful čudno se mi zdi, ker sem dal že ene parkrat full scan (imam AVG antivirus) pa mi ni našel NIČ! tko da sem dolgo mislil, wtf mi zdej windowsi delajo?... ja nič, hvala za nasvete fantje, se bom polotil čiščenja


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Anti-virus programi (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Informacijska varnost
2491621579 (20317) mat xxl
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443032 (25072) BorutK-73
»

Slaba varnost sistema MacOS X (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
10025320 (21236) Bistri007
»

Rekordni popravni torek (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7525426 (22862) xyxyxyxy
»

Ms blast ali zakaj se mi sistem ugaša po eni minuti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
29339652 (14634) brainiac20

Več podobnih tem