» »

Core quad

Core quad

svizi ::

Je res da se quadi ful segrevajo ali to ni problematična novica?

Lp

M-XXXX ::

Res so malo bolj topli, paziti moraš da vzameš G0 in ni nobene panike (že s stock hladilnikom ga lahko naviješ in bo brez problema...)

x45 ::

V glavnem pri takih temperaturah ti scvre kondenzatorje na plati hitro pa še kaj uniči, pa življenska doba je kr kratka take zadeve, če maš vodno trpi samo cpu ostalo manj, Vendar M -xxx u še na vodi tak kuri ta zadeva....

Phenom , sploh pa brisbane x2 je super hladen proti temu.....

Tu maš en drug post od kolega zgoraj:

"""

Moj se tudi kar greje (82C prime 95 small FFT na ultra duper vodnem) vendar ker tako dobro leti mu je vse odpuščeno. Dokler tem. niso 75C+ se nimate nič za sekirat!

Q6600 GO, P5K Deluxe, 2x1gb, Crossfire 2900 XT,...
Arkange 850W, Water cooling,HR-O7, 9x120mm,...
X-fi Platinum Fatal1ty,2x320Gb RAID0, G5, G15, 970P,...

"""

M-XXXX ::

Greva še tukaj;)>:D Življenska doba na stock hladilniku je tako dolga kot ga boš uporabljal....
Vendar M -xxx u še na vodi tak kuri ta zadeva....

Si že šlišal da bi se kdaj C2D ali C2Q procesor pokvaril? Nisi? Najbrž tudi nobeden drugi ni...
Moj se tudi kar greje (82C prime 95 small FFT na ultra duper vodnem) vendar ker tako dobro leti mu je vse odpuščeno. Dokler tem. niso 75C+ se nimate nič za sekirat!

Tistega dela, da je bil prejšni pa čisto hladen si pa spustil? Čisto tako v vednosti je tale procesorček navit na slabe 4ghz,...

x45 ::

q6600 so crkovali kr dosti , ne vem zarad česa so pa...

Shark-357 ::

Dej ne bluzi model...

bluefish ::

@x45: sicer nisem nek pretiran oboževalec Intela, pa tudi AMD fan nisem, čeprav si lastim X2, vendar pa se mi zdi, da greš v vsaki temi, ki govori o enem ali drugem procesorju, predaleč s svojimi trditvami in mlatenjem konkurence. Vsak procesor ima svoje prednosti in slabosti. Sprijazni se.

steev ::

Na stock frekvencah je tale proc cisto hladen.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

M-XXXX ::

q6600 so crkovali kr dosti , ne vem zarad česa so pa...

Res ne vem kaj bi lahko rekel drugače in lepše kot shark!

Da ne boš takole zavajal ljudi se gremo takole: Vsako trditev, ki jo takole rečeš moraš potrditi drugače jo moderatorji zbrišejo... Kdo je za? Jaz sem!

dzinks63 ::

:)) Intelovi quadi se ne segrevajo pretirano, link; če se jih navija , je pač potrebno poskrbet za ustrezno hlajenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

x45 ::

Glede crkovanja je res, prve serije Q6xxx , sem že skor pozabil ampak je blo..... Spomnil me je m-xxxx ko pravi da cpu ji ne crkujejo....

mam primere B3 steping....na PM če kdo želi videt.
G0 step. pa sem skor ziher da niso problematični....

JIM22 ::

Nisem še sploh slišal da bi crknil kak c2d proc, tele proci zdržijo tud po več kot 2v. Jest kdaj mojga Q poženem tud čez 1,8 na vodi in mu ni sile. Mogoče je biu primerek ki je crknil, sam je imel ziher kako napako in ni crknil zaradi OC. Tak da ne pametuj, če delaš v xy srvisu in ste pogruntal da je kao proc šel, nazadnje je šla plata, ram in ste zamenjal vse skup in označl delujoče komponente kot crknjene. Tud tole pogrunatjao velemojstri servisiranja, ki jim je realno znanje računalništva pri 0. Ne drži za vse sam za večino pa drži.

Možn pa da je tip hotel g0 in je namenoma ubil B3, tak da je prišel do doberga OC potenciala. Tud to smo že delal in še marsikej smo nastavli, da jim je res vse crknlo(tud nijhove komponente) na servisu ko so sestavli vse skup za test.;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Azrael ::

@x45:

Crkovanje P4 Northwood (Sudden Northwood Death Syndrome), ki so bili izpostavljeni več kot 1.7V je bilo znano, obstaja precej na netu o tem.

Bi bil tako dober in predvsem pošten do sebe in drugih in prilepil kakšen kredibilen link za te tvoje trditve o crkovanju Intlovih Quadov?

Tvoje besedičenje je sedaj vredno točno nič. Mogoče boš užaljen, tvoj problem, zakuhal si ga sam.

V vsaki AMD vs. Intel temi zadnjega časa, si veličasno zavozil in si uspel prepričati praktično vse, ki so brali te teme, da je tvoj hvaljeni AMD K10 poceni kalorifer, ki ima ta feature, da je uporaben, kdo bi si misli, kot bolj švohcen CPU.

CPU, ki ne glede kaj mu narediš, ne dosega Intelovega low enda, razen po malenkost nižji ceni in močno prednjači pri gretju, saj je itak kalorifer?

Si to želel?

Mogoče niti ne, ampak rezultat je tak.


Si sedaj srečen?
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

x45 ::

Najprej mnenja userjev o Q6600 ki so jim crknili PRI NORMALNI UPORABI ( prevedi so na altavisti v Angleščino tisti k ne veste neško ):

C.Diesinger schrieb am 04.07.2007 Nachricht senden!
Hatte mir die CPU vor 3 Monaten gekauft, ist jedoch vor ein paar Tagen kaputt gegangen. Ist anscheinend auch kein Einzelfall! Achtung! Nicht kaufen.

TEGA BOM SAM PREVEDEL:

PRED 3 MESECI SEM KUPIL TA CPU ( Q6600 ), KI JE CRKNIL PRED PARIMI DNEVI. sEVEDA TO NI EDINI PRIMER.... POZOR! NE KUPUJTE.

christian6399 schrieb am 03.06.2007 Nachricht senden!
ich habe ihn mir gekauft und nach nich ma 4 monaten is er im arsch!!ka was los is alles wurde richtig ein geabut er is super gelaufen muss ich sagen aber nicht lange!! nicht kaufen!!!


Darkmaster69000 schrieb am 06.04.2007 Nachricht senden!
nicht kaufen!!!ich habe ihn mir gekauft und nach nich ma 3 monaten is er im arsch!!ka was los is alles wurde richtig ein geabut er is super gelaufen muss ich sagen aber nicht lange!!

Link:

http://www.alternate.de/html/product/us...

M-XXXX ::

Recimo da je crknil je to eden primer, in misliš da bo dejansko priznal da ga mogoče ni "normalno uporabljal"? Sprijazni se da boš prej na loteriji zadel kot pokvaril C2D/C2Q procesor seveda če izvzamemo Intlovo verzijo repair kit-a>:D

zee ::

ma dej dej, ne sanjaj...v mašini iz podpisa sta dva procesorja Xeon 5320, ki ju redno kurim z intenzivnimi računi, zadeva dela bp. uporabljam vodno hlajenje.

aja, v službi imamo gručo (cluster) iz takšnih Xeonov in delajo pod polno obremenitvijo že več kot pol leta. tile procesorji so hlajeni z običajnimi stock hladilniki.

med vrsticami: ne nabijaj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

steev ::

To sta dva od milijon uporabnikov. Kaj si čuden. Neseš nazaj v trgovino, pa ti ga zamenjajo. Tudi amdji bodo crkoval, ker vsi proci pač ne morejo biti popolni.

edit: Se razume, da se to nanaša na uporabnika x45.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Horsechoker ::

To je verjetno isti tip, ki je komentiral koliko je Phenom boljši od Quada...>:D
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

x45 ::

Horsechoker:

Phenom je quad intel qxxxx pa je zlepljen iz dveh duotov.
V ostalem si preberi test v Mojem Mikru maš realno mnenje....

Pa probaj enkrat razumet Price preformance ratio, čeprav je za Intelaše to teško....

destroyer2k ::

x45

Zdaj pa že nehaj enkrat čist vsak link ko si dav primerjavo intel vs amd je pisalo da priporočajo intel namesto amd. In kaj potem če je skup zlepljen kateri procesor je bolši intel ali amd cloak to cloak? Če mi daš en dokaz da premaga phenom intela v 1/2 testov boš spremenil moje mnenje samo mora biti cloak-to-cloak do takrat pa nehaj dokler nimaš tega dokaza da je amd toliko bolši.

mtosev ::

Haha x45 dober si ni kaj:D :D :D

Drugace koga briga ce je AMD true quad al so kot pri Intelu narejeni drugace. Pomembna je samo HITROST. lp
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Horsechoker ::

Me ne briga, če je iz 4 eno-jedrnih procesorjev. Je hitrejši in veliko bolje se navija. Testov sem pa pregledal ogromno (ne se bati) in sem še vedno več kot zadovoljen, da nisem izbral monolitnega quada ;)
But I don't want to be dead. I want to be alive. Or a cowboy.

JIM22 ::

Ma puste tega x45, kvasi bedarije. Bere pač napačne linke in ne mormo mu zamerit za neznanje oz. nevednost, ki jo on predstavla kot neko hudo znanje. V rokah pa še ni imel ne inatela ne amd v rokah(4 jedrnega).

Realnost je takšna kot jo navajajo vsi drugi.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

kuglvinkl ::

darius, bo treba kakšne argumente pokazat. Obstajajo tut manj zahtevni forumi. Čez palec se nam ne da pogovarjat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817452 (5473) x45
»

AMD Phenom (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Strojna oprema
133254316 (29774) Brane2
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866618 (4670) Vuli
»

Comp do 300 € (za pisarno, microATX?)

Oddelek: Kaj kupiti
452912 (2361) steev
»

Nov HI-end PC

Oddelek: Kaj kupiti
331658 (1658) AapocalypseE

Več podobnih tem