» »

Grafa s poporo za HD video in poceni (ne tako nov) računalnik

Grafa s poporo za HD video in poceni (ne tako nov) računalnik

klemenSLO ::

Živjo,

Doma imam plasmo na kateri bi seveda rad priklopil PC in gledal kak film v 720p ločljivosti.
Moj stari barton 2500 s GS7600 mi čisto zadostuje, pri predvajanju vida v višji ločljivosti se pa jasno 'zatika vse skupaj'.

zanima me sledeča stvar ?

Ali bi z nakupom neke 'boljše' kartice ki zna 'obdelat' vido HD razbremenil procesor, tako da bi bilo vse skupaj tekoče, ali pa je vse v veliki meri (kako veliki?odvisno tudi od procesorja?

Ne bi rad menjal PC ker mi dobro služi.....


hvala za odgovore

lp klemen

strictom ::

HD2600PRO za AGP ali pa 2600XT za PCIE. Obe sta pod 100€. Zraven dobiš Cyberlink programe med katerimi je tudi PowerDVD. Pri tem v nastavitva vklopiš strojno pospeševanje in voila. 5% CPU obremenjenost pri gledanju 720p.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

klemenSLO ::

Sliši se kot možna rešitev :)) ,
a pa power dvd bere tudi .mpv al pa .mp4 ?

bluefish ::

tudi

bluefish ::

Drugače pa HD podporo pri teh karticah izkoristi le malo programov (PowerDVD je morda celo edini za predvajanje videa). Pred nakupom ti priporočam, da namestiš ffdshow, CoreAVC in AC3 kodeke (izogibaj se raznim paketom kodekov). Za predvajanje pa uporabi KMPlayer ali VLC (pri teh dveh moraš nastaviti, katere kodeke naj uporabi) ali Media Player Classic. Na trenutni konfiguraciji bi ti moralo s tem tekoče predvajati 720p, 1080p bo morda predvajalo, seeking po filmu pa bo verjeto preveč počasen.

edit: malo sem brskal po nastavitvah KMPlayerja in opazil, da lahko uporabiš tudi PowerDVD HD kodek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

imi ::

Sam sem pred dvema tednoma kupil HD2600XT grafično kartico na AGP vodilu, ravno zaradi predvajanja HD filmov.

Moram reči da sem razočaran, saj se mi filmi (H.264 in podobni) še vedno zatikajo in so za resno gledanje negledljivi.
Prebral sem da to težavo rešuje PowerDVD predvajalnik (odkljukano imam strojno HD dekodiranje), vendar se mi dogaja enako kot z BSplayer-em.

Procesor imam 2,4Ghz P4, 1Gb DDR pomnilnika, osnovna plošča pa MSI-jeva 845PE.

Ali mi mogoče lahko kdo pomaga z opisom postopka, kako bi lahko končno filme v visoki ločljivosti predvajal z omenjeno konfiguracijo?

hribovc ::

Za AGP serijo boš moral počakat na 7.12 drajverje, ker baje še ni uklopljeno pospeševanje HD videa. Link do foruma.

lp David

imi ::

Hvala za pojasnilo!

bluefish ::

@imi: za trenutno rešitev problema pa preberi moj odgovor tik pred tvojim postom.

boris22 ::

Danes sem ugotovil da tudi z mojo konfiguracijo AMD 64/3000+, 2gb rama ddr400, geforce 6800gt, Club 3D Theatron Agrippa DTS 7.1 lahko tečejo hd ripi gladko (1920x1088 HDTV). Sprva se mislil da je kriv hardware za zatikanje. Nato sem isti filem poskusil predvajat na mojem drugem pcju c2duo 6750, 2 gb rama, geforce gts 320 mb in tudi tam se je filem zatikal kar pa ni bilo logike, saj bi mogel na takem sistemu tekoče delat. Nato sem preiskusil različne playerje. Kmplayer, bsplayer, windows media player in vlc media player in prišel do zaključka da je v kmplayerju in bsplayerju se je zatikal, na ostalih dveh pa je tekel gladko. Isto sem preiskusil na slabšem pcju in zadeva je bila identična. Tako da sem prav vesel da ne bom rabil nadgradit htpc. Zdej pa bi rabil ene par nasvetov. Htpc imam priključen na plazmo. Ko poženem filem imam tam kjer bi bil filem črno sliko. To rešim na ta način, da v playerjih vklopim rendering mode wmr9 način. Kaj ve mogoče kdo kje se vklopi ta funkcija v windows media playerju ter vlc playerju in kje se nastavi kateri kodec hočeš da se uporabi v kmplayerju?

jan01 ::

1. odinstalliraj vse kodeke. Velikokrat razni kodek packi pustijo veliko nesnage. S gspotom se da ročno odregistrirat in pobrisat
2. Posnemi:
-haali media -spliter za mkv, mp4, ...
- coreavc
- najnovejši ffdshow -pod video nastavitve Odklukaj h264, čeprav je e6750 zadosti zmogljiv in sploh ne bi rabil coreavcja, a obremenitev cpuja bo z coreavc veliko manjša

Predvajaj s media player classic(v nastavitvah odklukaj pod internal filters vse, za podnapisi pa daj na wmr9 renderless).
Z ostalimi predvajalniki je več težav:
-bsplayer -vedno kaj bugast, ne zna pravilno zgraditi direct show grafa...
-vlc -uporablja vgrajene kodeke, ne pa direct show, slabša kvaliteta... Raje sprobaj smplayer
-gomplayer -uporablja svoje splitterje za avi, mkv, .... velikokrat problemi
-kmplayer -vsebuje polno zastarelih/bugastih splitterjev, dekoderjev,... Moraš vse internal v nastavitvah disablirati

EDIT:
v windows media player wmr9: v nastavitvah zavihek performance->advanced-> obkljukaj use high quality mode

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

boris22 ::

Sem poiskusil smplayer in fullhd filemčki mi tečejo gladko. Ednino kar še rabim je kje se uklopi wmr9 funcijo namreč ko priklopim na plazmo se pajavi tam kjer bi bil filem črna slika. Sem gledal v options pa nisem nič najdel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456112 (3285) zavajon
»

predvajanje filmov.mkv na AMD Athlon 3000+

Oddelek: Pomoč in nasveti
355271 (4725) gibaj
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117296 (10181) GrimReaper
»

Koliko Ghz CPU za .mkv ?

Oddelek: Programska oprema
403190 (3190) jan01
»

Kaj je kodek? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12412491 (10346) Jst

Več podobnih tem