» »

Gigabyte izdal P35 matično ploščo s 5 PCI režami

Gigabyte izdal P35 matično ploščo s 5 PCI režami

Fudzilla - V zadnjem času imamo na razpolago celo kopico matičnih plošč, ki se bohotijo z dvema v PCI Express x16 režama, dodatnimi PCIe režami z nižjo prepustnostjo (x8, x4, x1) in z zelo skromnim številom starih PCI vmesnikov (običajno le 2). Če želimo poleg sodobne grafične kartice (ali dveh), ki s svojim hladilnikom običajno zasede tudi sosednjo režo, namestiti še npr. dodatno mrežno kartico, TV kartico, zvočno kartico ipd., pri večini matičnih plošč naletimo na nepremostljiv problem. Če ste eden izmed tistih, ki si želijo svojo mašino do vrha naphati s PCI karticami, se boste razveselili nove Gigabytove matične plošče GA-P35-S3G s 5 PCI režami.



Sicer pa je GA-P35-S3G čisto običajna matična plošča za Intelove procesorje, osnovana na P35 veznem čipovju. Podpira procesorje z 800 do 1333 megaherčnim zunanjim vodilom, DDR2 pomnilnik, nanjo lahko priklopimo do štiri SATA in eno IDE napravo, ima eno PCIe x16 režo, integriran večkanalni (5.1) zvočni čip, gigabitno mrežno kartico in šest USB vmesnikov (z možnostjo razširitve števila USB vtičev na skupno 12). Plošča bo v Evropi stala okoli 90 €, vsaj sodeč po informacijah na strani norveške spletne trgovine komplett.no (725 norveških kron je približno 90 €).

Izvorna novica.

43 komentarjev

Dr_M ::

ravno iskal sem jo, ampak ni mi jasno, kaj bi pocel s 5 pci rezami. 3 bi se nekako zapolnil, ampak 5 pa tezko no. :) vsaj s cim uporabnim ne...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

element ::

Naj rajš na razširitvenih karticah (zvočne, mrežne, etc.) uporabijo PCIe. Pokažte mi nekoga, ki ima 5 PCI kartic. Zvočna, dodatna mrežna, TV Tuner, firewire maš na plati...

DonMatejo ::

sicer bom zgledal smešno, ampak... brez problema... dodatni USB hubi (1), firewire ni na matični(2), zvočna creative plus game port(3,4)... petega sicer nimam, ampak brez problema bi se našel kakšen interni modem, držalo za kakšne neonke, regulator ventilatorjev ipd...

LP :))

Dr_M ::

ce se ne motim, majo te plosce po 12 usb prikljuckov, tko da ce vse zapolnis, mas verjetno rad kic. :)
dobis kartice, ki imajo USB in FW, tako da ne rabis vsake posebi. imas zvocne kartice z FW... tko da moznosti je veliko. :)
vecino teh stvari dobis tudi ze na PCIe - Creative xfi, Gbit mrezne... :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spc ::

Ma te plate so vedno večji drek glede kompatibilnosti.
1. Zelo malo pci slotov
2. Samo en PATA
3. Samo en RS232

No to je končno plata v katero lahko damo vsaj nekaj pametnega ne samo neke realtekove zvočne kartice.

Naj rajš na razširitvenih karticah (zvočne, mrežne, etc.) uporabijo PCIe

aha ker na PCIe dobiš X-Fi Elite PRO ali kakšno E-MU kartico.
VSE JE NA PCI še vedno in bo še dolgo.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

element ::

aha ker na PCIe dobiš X-Fi Elite PRO ali kakšno E-MU kartico.


Proizvajalci se naj zmigajo, PCIe režo ima danes vsaka plata.

Spc ::

Ja sej to je problem ... proizvajalci kartic delajo še vedno samo pci PCIe zelo redko opazim.
Plus tega zakaj se jim zdi težko dodat še en PATA controller za kompatibilnost za nazaj ali kakšen backup.. kaj mi pomaga 8 sata portov če nimam kompatibilnosti za nazaj... :)
 

Coinbird ::

Če bi prišla ven pred pol leta bi jo kupil, tak pa sem nabavil navadno P35 DS3 :D
Vsekakor dobra poteza od gigabyta!!!
(In partially high-pitched voice) Feel good (9x)

RejZoR ::

Za PCIe se dobi samo Xtreme Audio, ki pa je en navaden kompost.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

neoto ::

Kje je fora? Moja 5 let stara matična ima 5 PCI rež...

Liker ::

Plus tega zakaj se jim zdi težko dodat še en PATA controller za kompatibilnost za nazaj ali kakšen backup.. kaj mi pomaga 8 sata portov če nimam kompatibilnosti za nazaj...


Mnja, to se tudi jaz sprasujem, ceprav ne vem koliko bi s tem dejansko imeli tezav. Vecina novejsih chipsetov sploh nima vec PATA kontrolerja vgrajenega, tako da je potem dodan kontroler za en PATA kanal. Kaj jim preprecuje da bi bila vsaj dva kanala mi je velika neznanka...

Vsekakor pa nisem prevec navdusen nad dnem ko mi bo koncno izdahnila moja ABIT SA6R, na kateri vozim kar 7 IDE enot :).

Brane2 ::

S temi zadevami znajo bit problemi.

Pred časom sem ubodel par plat s 5 PCI sloti z namenom,d a bi naredil poceni pa močan switch/router.

Problem je bil ta, da nikakor nisem mogel pripravitzi zadev, da bi delala z več kot 4 mrežnimi v PCI slotih.

ČIm sem vtaknil peto kartico, jo je sistem sicer zaznal, a prenosa skozi njo ni bilo nobenega.

Fora je v tem, da ima PCI v PCju 4 pine za interrupt ( in te pine si ponavadi delije vse karrtice) , driverji za kartice pa ne vidijo radi da bi si dve kartici delili IRQ pin...
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Jaz nimam PATA diska že skoraj dve leti, optične enote sem pa zamenjal letos.

Windows se sicer nekaj pritožujejo, resnejši sistemi pa delujejo odlično.

pucvoler ::

Če uporabiš tole: http://www.virtuavia.eu/shop/pci-express-to-pci-expansion-box-p29809.html
, imaš potem še dodatne štiri reže.
Ne me poslušat!!!!!!

Spc ::

Ja glede irqjev je tako, da pri dual core / quad core moraš obvezno uporabit ACPI ker drugače ti tak samo en core dela..
ACPI pa tak ima več kot 32 irqjev..
 

simnov ::

ja jaz sem moral xfi vzeti iz pcja ker se je pregrevala zaradi bližine grafične

Heavy ::

Končno ena pametna poteza! Sit sem da dajejo pci-e 1X reže ki jih noben ne uporablja. Ravno tako sem v mojem računalniku že zasedel obe reži PCI;((

Dr_M ::

jest imam v dveh racunalnikih doma, samo se en pata disk (od skupno 8), ostalo so opticne enote, pa se za te pocasi prohaja zamenjava na sata :)
kar se mene tice, je 1 pata na plati vrh glave dovolj. :) pa se za to upam, da bodo kmalu ukinili. legacy stvari ponavadi nardijo vec preglavic kot koristi, tko da takih stvari se je treba znebit cim prej.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

balocom ::

Proizvajalci se naj zmigajo, PCIe režo ima danes vsaka plata.

Ni tako enostavno... ...PCI temlji na tem da imaš vzporedno vodilo, PCIe pa zaporedno.
+višje frekvence naredijo svoje. (v bistvu sta ta dva standardna podobna samo po imenu)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

specterss ::

ide raid,scsi,com,tv,dodatne mrežne,zvočna za dos igre,modem,isdn,pcmcia adapter,dvb kartica,... pač kup stvari, ki jih moraš potem z novim računalnikom stran metat ali na novo nabavljat za pcie ali usb, če se dobi.
Tistale škatla za dodatne pci-je pa.. bi verjetno rešila marsikaj, sam za 200€ je morda lažje obdržat še star računalnik..

Vsekakor se lažje odpovem raznim SLI variantam na račun nekaj pci kartic.

ender ::

Brane2: zanimivo, katere mrežne si pa uporabljal? Jaz sem imel še ne dolgo nazaj v domačem strežniku 3 PCI IDE kartice, eno PCI SATA kartico in PCI gbit mrežno kartico, pa so stvari delale brez problemov.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

balocom ::

@ender:
Najbrž je delalo zato, ker SATA/IDE kartice najbrš ne potrebujejo prekinitve (mrežna jo rab zato ke dobi ob nezanam cajtu podatke)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Mavrik ::

2. Samo en PATA

PATA diski se praktično več sploh ne uporabljajo. Zakaj bi še dajal ta legacy port gor? Isto velja za RS232. Tistih nekaj malenkostnih posameznikov pa si lahko brez problema kupi kontroler za oboje.
The truth is rarely pure and never simple.

Spc ::

Mavrik vidim kolko maš pojma.
Vse industrijske / PRO zadeve so na RS232 .. tako tudi recimo moja vremenska postaja.

Seveda se PATA več ne uporabljajo samo milion jih še majo vsejpovsod na zalogi.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Dr_M ::

Spc: zato pa obstajajo nameske kartice, za tiste, ki to potrebujejo. ocitno tudi ti nimas kaj dosti pojma :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

raufnk ::

@Mavrik: 'Tistih nekaj malenkostnih posameznikov pa si lahko brez problema kupi kontroler za oboje.'

Kontoler, ki deluje na PCI? :D
lp raufnk

MrStein ::

Balocom:
ker SATA/IDE kartice najbrš ne potrebujejo prekinitve

Valda da potrebujejo.

Sicer je IRQ sharing delal že pred desetimi leti. Taki šrot bi jaz takoj vrnil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PrimozR ::

Veseli bodite, da je sploh IDE kontroler. ICH8 in ICH9 južni mostovi sploh nimajo več nativnega kanala (965 uporablja 8, 9 pa vsi zdanjšni čipseti). Sam sem ob prehodu na 965 kupil SATA DVD-RW, imam še IDE DVD-ROM, ki ga lahko takoj zdaj zabrišem ven, problem je le, da bom imel luknjo, ter IDE disk, na katerega vlečejo torrenti, Firefox, mula pa ne, ker računalnik zato šteka. Slednjega recimo da bi pogrešal, a bi zagotrovo kupil novega. V primeru, da naštimam kak server box, IDE disk roma tja, brez pomisleka. IDE je preteklost, sprijaznite se. SATA je na sceni že več kot 4 leta.

dukenukem ::

a se kj pozna, če imaš sata optično enoto?a kj hitreje dela ?ko mi sedanja rigne, itaq sata pečko kupm :D

kixs ::

dukenukem:

nima veze, razlika je samo v vmesniku in posledicno prikljucku.

Sam imam se 3 PATA diske in DVD-RW. Pocasi moram en vecji disk (750GB++) kupit, da nadomestim diske manjse od 400GB.

lp

Baltazar-x ::

Cena, 90E v Evropi kolk bo pol v Sloveniji? hh

lp.

Pinzl ::

saj zdaj ko padejo meje bo kupovanje večine računalniške opreme pri nas totalna bedarija ,če bodo cene še vedno višje kot Avstriji.

PaX_MaN ::

Če lahko naredijo ziljon grafičnih na PCIe, bodo pa še vse ostale.

Vlady ::

5 PCI-jev ponucat? Pomoje ni problem En SCSI kontroler, eno zvočno, TV-tuner, včasih zmanjka kak USB, pa se potrebuje dodatno kartico, 2 grafične sta že nuja, če želiš imeti 3 monitorje. Sicer je pa res, da se dandanes ne splča več veliko kupovati take PCI periferije, ker je že veliko zadev integriranih in na boljših platah sploh niso tako slabe zadeve gor. Bi bilo pa lepše videt, da bi imela kaka matična 4 ali 5 PCI-e rež. Ker potem bi lahko človek kupil SLI quad in en 64-bit SCSI PCI-e kontroler >:D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

wooted ::

hvalabogu da so izplunl to zadevo... čez pol leta grem ziher na to plato.. pa še fan control ma:D nazadnje sm fan control sreču na P3:(
men se pa super zdi da ma tok rež, ker ponavad grafa zasede 2 slota in posledično zakrije eno pci in maš sam še eno (pri zdejšnih)... če maš pa sli, pol pa te pci reže odpadejo

Azrael ::

5 PCI rež zapolniti ni noben problem.

Me pa resnično čudi zakaj takih plošč ni več? Res je integrirana zvočna in mrežna, samo pri mlinčkih, ki niso samo pisarniški, se hitro naberejo dodatne želje. Od COM in LPT portov, ki so tudi redkost na današnjih ploščah, TV kartic, ki so skoraj že običajen del mlinčka, morebitna dodatna PCI grafična kartica za več monitorjev, IDE krmilnik za stare diske, morebiten SCSI ali FW krmilnik...

Dve PCI reži, kjer eno prekrije hladilnik grafične je resnično premalo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

cenejse plate imajo res koraj vse LPT in en COM port. Poleg tega imajo 1 pci-e 16x, tri pci reze, pa se ksno pci-e 1x za povrhu.

neumno se mi zdi, da usi gledate plate za 200€, ki nimajo legacy stvari in potem navijate za plato ki ima 5 pci slotov, od tega je en prakticno neuporaben. seveda, ce na plati za 200€ graficna prekrije 1 pci slot, jo tut na tej, ane?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

modicr ::

Zivjo!

|| http://www.virtuavia.eu/shop/pci-expres...

Hvala za gornji link!

BTW, spodaj je link do matične plošče z čipovjem Q965, ki ima 4 PCI reže
in dve ISA! 8-O

http://www.commell.com.tw/Product/SBC/P4BWA.HTM

Lp, Roman
(c) nisem patentiran

Azrael ::

@Dr_M:

Letos spomladi je bila edina plošča s 4 PCI režami Asus Commando in neka platka od Foxcon, ki pa nekako nikjer ni bila dobavljiva. Mogoče je bila kaj bolje pri AMD, samo AMD je letošnje leto komaj 2. liga in za nakup mlinčka za nekaj let bolj slaba izbira.

Kaj boš potem naredil, če rabiš 4 PCI reže, ko takrat tudi plošče s 3 PCI niso imele COM in LPT, v take plošče z 2 PCi, pa ne moreš postaviti 3 PCI kartice (TV-tuner, IDE in SCSI kontroler)?

Situacija se je začela končno malo popravljati. Legacy naprave naj bodo še tako za časom, brez njih še prepogosto ne gre.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

sej ne recem, take stvari se rabijo, ampak vse na1x?? dejte ga srat no. nihce ne priklaplja hladilnika, pralnega stroja in wc skoljke na svoj racunalnik. ce veste kaj hocem povedat?
razen ce ste radi obkrozeni z ogromno stvarmi, za katere niti ne veste cemu sluzijo, to je drugo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Azrael ::

Ne vem no če gre res za neko ekstra stvar. Res gre za legacy ampak, je smiselno menjati v bistvu dovolj zmogljive in dobro delujoče stvari? Pogoste denarnica pravi ne.

In tako potem rabiš COM port za UPS, LPT za tiskalnik, ki veselo dela na el cheapo refile, SCSI za scaner, IDE krmilnik za podedovane diske iz prejšnjega mlinčka, pa še TV tuner ali kako dobro zvočno kartico bi utegnili kdo pogrešati...

In takrat, ko so polni vsi PCI sloti, lahko samo prosiš bogove ali hudiče, da ti bo uspelo zložiti notri tako zaporedje vseh kartic, da bo plata in sistem pravilno zvozila IRQ za vse naprave. Zato je lepo, če imaš več maneverskega prostora. Namreč odpirati kišto in menjavati kartice po trenutni zahtevi, ni ravno najbolj udobna rešitev, sploh če ni mlinček tvoj ali ti odpiranje kište avtomatično pomeni slab dan.

Je pa pri plati iz novice še eno vprašanje ali so res vsi PCI sloti uporabni? V preteklosti ni bil redek slučaj, ko je bil na nekaterih matičnih en ali celo več PCI slotov neuporabnih, oz. so v njih delale pravilno samo zelo redke kartice.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

MrStein ::

Zdaj je kao USB za razširitve (TV, PAR/SER, skener, WC-školjka ...)
(sux, ampak tak je)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Spc ::

Evo to je boljša rešitev:
http://addonics.com/products/host_controller/adidepxrj.asp

Pa še poceni je.
 

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB 2.0 razdelilni kabel na matični plošči

Oddelek: Strojna oprema
131740 (1602) toblak
»

Matična plošča, katero

Oddelek: Kaj kupiti
363370 (2248) Rokic
»

Računalnik za 480EUR - Prosim svetujte! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
594388 (3293) Vuli
»

Intel X38 Express prihaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Matične plošče
818283 (5685) kotnikd3
»

Katere komponente kupiti za sestavo računalnika (1000€)? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544633 (4633) Saiyajin

Več podobnih tem