» »

Računalnik za 480EUR - Prosim svetujte!

Računalnik za 480EUR - Prosim svetujte!

1
2
»

Meizu ::

Ne bedno od tebe, da nonstop primerjaš neki stock z stock - Kera budala kupuje procesor, ki btw skoraj enako stane od konkurenta (na stock seveda), se navija slabše, pa več porabi? Če si to ti, ti ni pomoči, jaz nisem. Vsa beda prihaja ravno iz tvojih postov. Sramota, da si dovoliš takole nagovarjat folk, da kupi slabše...

x45 ::

glej ti si of topic z tvojim intel fanbojizmom in cpu ji ki jih ni noben omenjal v nakupu.

Kar sem mu jas predlagal za ta denar je sigurn boljše od one intel polomije 2180 z zlo bogo ploščo.

PS:
6400 x2 je default na 3200 mhz pa gre navit na 3500 MHZ , za E6550 pa si sm pogruntal da rabiš dobro in drgao plato ker je multi nizek. potem gre več.

Meizu ::

Če se že imaš za tako intelektualnega računalničarja in nasploh odličnega poznavalca AMD sistemov in AMD fenboja, bi moral vedet, da so se časi malce obrnili - Frekvenca pri X2 AMDjih ni ekvivalentna frekvenci C2Dja. Amd x2 sistemi rabijo višjo frekvenco, da lahko konkurirajo C2Djem z nižjo frekvenco. Četudi ti uspe navit 6400+ na 4.0ghz, bo moj E6550@3.0Ghz (pa to splh ni njegov top OC) še vedno hitrejši, oz. vsaj ekvivalentno hiter.

Pa btw tudi če hočeš AMDja za prav navit boš tudi rabu drago ploščo - 790 serije niso ravno poceni aneda? ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

x45 ::

ja 790 ni čip, sam 6400 X2 tud ni pravi za tole maš X2 5000 ki je 65 nm, tudi odklenjen multi in gre lepo navit ob hladnih temperaturah.

dali smo vsak mnenja za več pa v drugih temah.

c0dehunter ::

No dobro pjebi, računalnik sem nabavil že par dni nazaj :D
Drugač pa tale procesor (ali matična?) nista dobra za navijat, al pa js delam kaj narobe. Iz 2GHz lahk navijem na največ 2,2GHz. Če poskusim dlje, se računalnik ugaša in užiga v loopu, po šestem loopu pa se resetirajo nastavitve.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

nejcpirc ::

Pred novim letom sem si nabavil AMDja 6400+ Black edition...danes bi vzel E8400

X-bit labs reviews

Ceneje.si - E8400 137,9 eur

x45 ::

No dobro pjebi, računalnik sem nabavil že par dni nazaj :D
Drugač pa tale procesor (ali matična?) nista dobra za navijat, al pa js delam kaj narobe. Iz 2GHz lahk navijem na največ 2,2GHz. Če poskusim dlje, se računalnik ugaša in užiga v loopu, po šestem loopu pa se resetirajo nastavitve.


kaj pa maš ? ( spisek komponent )

c0dehunter ::

# (Osnovna plošča) Asrock - Matična plošča ASROCK 4CORE1600TWINS-P35 S775/PCIE/S/R/F/1600
# (Procesor) INTEL - Procesor Intel Dual Core E2180 2GHz S775 BOX
# (Pomnilnik) OCZ technology - OCZ DDR2 2GB, PC2-6400 800MHZ, XTC hladilnik
# (Napajalnik) LC Power 550W
# (Grafična kartica) Ati HD 3870, 512 RAM
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

Verjetno bo problem v plati ali ramu

Vuli ::

A to mi je pa znano. Ti maš un problem, ko ti ne gre FSB čez 220mhz.

EDIT: Navijanje z priloženim programom?
Dejte še vi malo pomagat fantu, da navije svoj comp, meni je zmanjkalo idej.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vuli ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Komp do 330eur, raje manj

Oddelek: Kaj kupiti
121356 (1004) Cjek
»

Novi računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
211682 (1224) msms
»

Kaj menite o tej konfiguraciji?

Oddelek: Kaj kupiti
20735 (735) AngelOfDeath
»

Racunalnik do 1100€

Oddelek: Kaj kupiti
102020 (1885) dzinks63
»

Nakup namiznega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
121930 (1618) Lynx

Več podobnih tem