» »

Matična plošča, katero

Matična plošča, katero

l0g1t3ch ::

Sestavljam 2 sistema enega bolj pocen in enega mid-range pa me zanima kateri plati vzet. Nism se pa še odloču al intel al amd

1. plata nekje 70 do 80€
2. plata okol 100€

Kaj priporočate za prvo in drugo plato. Zbiram predloge tko za intel kot za amd

Lp

kmetek ::

najprej se odlioč intel ali AMD...

1. ABIT IP35-E 75€ nekje v DE, v SLO vzemi potem

Gigabyte GA-P31-DS3L
Gigabyte GA-P35-DS3L

1. AMD ASUS M3A NForce® 430 Socket AM2

2. GIGABYTE P35C-DS3R / Gigabyte GA-P35-DS3

2. AMD ASUS M2N-SLI DELUXE NForce® 570 Ultra™ MCP
Gigabyte GA-MA770-DS3 1,0 Socket AM2 AMD

debil ::

Gigabyte GA-EP35 DS3 - 90€

kmetek ::

kje?

debil ::

Povsod kjer imajo ne-E model.
E je kao energy saver in je nadomestila ne-E model.
Sam sem jo vzel pri agt za isto ceno kot je bila P35 DS3 (čeprav sem prišel po to).

t3hn0 ::

da ne odpiram nove teme...tud jst mal gledam zadnje case za novimi platami...pa bi rabu ksn advise...gledam pa trenutno ASUS P5K Premium/WiFi-AP ter ASUS P5E...cene naj se torej gibljejo do okoli 200€. gre se pa kot ponavadi za stabilnost, oc, razsiljivost (pri p5e me malce moti, ker ni esata prikljucka; 2x pci-e 16x dobrodoslo - sicer se ne vem a crossfire ali sli), pravtako je pa nujno da podpira nove 45nm intel procesorje (podpora fsb 1333 nujno, lahko pa tud 1600).
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

[vuki] ::

hm... kaj bi naj uzel za plate tja do 80€ na amd am2? mam zdaj asrock plato pa.... nebom govoru :D

[vuki] ::

Tonći ::

kenny666
Kaj pa p5k-e/wifi? Ma 2 esata?

lopov ::

P5K-E WiFi ima smotano razporaditev SATA konektorjev -- z daljso graficno kartico (ala 8800 GTS) prekrije vsaj 2 prikljucka. Sprobano v praksi. SLI imas na nvidia chipsetih, tiste ki imajo intel so default crossfire --> se pravi vecina >:D Izjema ta *skull, ki podpira oboje.

[vuki] ::

ve mogoče kateri za kakšno matično za crossfire pa ne preveč drago okol 100€?? na amd am2 ? :D

charlotte ::

A kdo ve če se da kje dobit tele matične? En model sem pred časom zasledil pri nas, pa ne vem če je kje še kak, pa če so to sploh zakej matične?

t3hn0 ::

Tonći: sm se odlocu kr za asus maximus formula :D zgubim edino esata, sam to so ble itak samo moje pobozne zelje...
^.^

novinec09 ::

@barco:

EVGA so zelo dobre plošče. Pri nas pa jih ima samo elektronika, če se ne motim. KLIK

charlotte ::

Hja sej, na začetku sem bil 100% da bom vzel maximus formulo, zdej sm pa mal pregledal tole trgovino elektronika in vidu poplavo ASUS matičnih plošč in nekaj EVGA (prej je blo velik lažje ko sem meu na izbiro samo 5 plošč:D ). In zdej ne vem spet kaj bi vzel! Čeprav pri elektroniki me ne mika preveč kupvat, majo baje ljudje slabe izkušnje z njimi. Naroču pa sem že vse dele, razen matične!

Kaj bi mi priporočal? Mam naročeno XFX 8800GTS G92, 4 GB rama 1000 Mhz DDR2, pa 45 nm E8400. Bi bla m. formula dober nakup za te dele?

tilinho20 ::

Če boš malo navijal, potem se ne splača.

Zgodovina sprememb…

novinec09 ::

@ barco:

Nebi vedel kako in kaj. Jaz sem že dosti krat kupil pri njih komponente-tudi reklamiral sem jih že. Do zdaj ni bilo niti 1X problema.
RMA: vedno je kdo pred mano izprobal komponento (ali pa tudi ni bilo potrebe po probi) in mi takoj izročil drugo(novo)! >:D

Po moje imajo ljudje kakšne druge (osebne) razloge, da jo blatijo. Ne vem no-meni osebno je OK trgovina. :D

Probaj sam in boš videl.;)

charlotte ::

Hja no druga na seznamu je bla pa P5E, samo odkar je en reku da ma baje neko napako v biosu, si ne želim ravno tega preveč. Pri drugih matičnih pa al ne podpira 45nm procesorja, al ne podpira rama 1000 Mhz, al nima ločene zvočne,... Nočm pa kupit neke pocen pa nekvalitetne plate!

lopov ::

@tilinho20 -- zakaj odsvetujes Maximusa?

Jaz sem se ravno odlocil zanjo in ne mislim navijat; glavni razlog so sata konektorji -- zato je izpadla P5K-E, ker mi zaradi grafike zmanjka prikljuckov :/

tilinho20 ::

Zakaj bi dal 250 EUR za plato, če pa se lahko dobi ceneje in bo ustrezala njegovim potrebam.
barco: Opažam, da hočeš imeti podporo za SLI. Ali se motim? Če hočeš SLI si kupi nabor 780i, ki podpira 45nm procesorje (Striker II Formula,...)
P5E: Se mi zdi, da rabiš točno eno verzijo BIOS-a. Sicer, če je kdo imel težave z njo, še ne pomeni, da je slaba plata.
Z elektroniko pa imam do zdaj dobre izkušnje. Sem pri njih kupil disk in ga dobil teden dni kasneje od naročila. Samo disk je bil v škatli za X1900XTX.:D :D

charlotte ::

Striker formula košta pa 260€, tko da je še draži k maximus formula. Formulco dobim za 220€, kr je 20€ več kot p5e in 40€ manj kot striker formula. Ne vem, SLI-ja se glih ne bi branu, poglaviten pogoj pa tudi ni. Glede p5e, pa je po besedah soforumaša imel težave z 4mi enakimi ploščami, tko da če on in servis niso rešil zadeve, ne vem če jo je ugodno kupvat. :\

tilinho20 ::

Hmmm. Na drugih forumih pa so z njo zelo zadovoljni. Sam se odloč, sej boš ti plaču. Mogoče bi bila P5K PRO zadost zate.

charlotte ::

tilinho, maš kak link do teh forumov? Sicer pa naj bi bla defektna samo ena pošilka teh plošč, ki je prišla pred kratkim v štecune, vsaj tko si razlagam 4 defektne plošče pri enem kupcu. Zarad keša pa kje bom kak cent pršparu tokrat ne gledam, hočem pa največ za svoj denar (pa da mam čimveč odprtih opcij in možnosti glede strojne opreme).

tilinho20 ::

Na tvojem mestu bi raje Maximus Formulo vzel, če je razlika tistih 15 EUR. Če pa iščeš bolj konkretno cenejšo pa je P5K PRO tista prava zate.
link

wisky ::

jaz imam p5e in z njo nimam nobenih težav zvezi z biosom.

novinec09 ::

Kaj pa kakšna nova P5K plošča - P5K/EPU ? 8-O :\

tilinho20 ::

Zgleda zanimiva tale platka. Pa še pocen. Upam, da ti jo dajo v originalni škatli.:D

IVo ::

Asus maximus formula se dobi tudi za 220€ že... Samo je pa tudi P5E cena padla... Drugače je Maximus formula ena najboljših navijalskih plat na x38 čipsetu; če ne najboljša...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: IVo ()

iskra ::

Pristavim še jaz svoj piskerček.

V roku kakega meseca bom šel v nakup mid- do pro- škatle. Zaradi cen plošč, procesorjev in grafike se bolj nagibam k AMD-ju in ATI-ju. Nekdo je v tej temi omenil, da imajo Intel plošče Crossfire načez - obstaja kaka ne-Intel plošča za AMD AM2 s Crossfire, da ne stane ledvico in par oči + hipoteka (manj kot 200€)?

Na plošči bi rabil SATA 2, WiFi, 2x PCIe 16x režo ter, po možnosti, pasivno hlajenje čipseta. Ostale bombončke imajo itak vse plošče. Tudi ne rabim nekih navijalskih sposobnosti.

Hvala za nasvete, pa pardon, ker smetim - nisem že 5 let kupoval računalnika zase in sem totalno iz forme :D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Spikster ::

Maximus formulo se dobi že za 190€
http://www.demise.si/product_info.php/p...

Rokic ::

Dajte mi povedat, za kateri model bi se odločili:
Gigabyte GA-MA78GM-S2H
ASUS M3A78-EHM HDMI
MSI K9A2GM

Grafična bo itak prišla druga ;)

OmegaM ::

Imam izkusnje z GA MA78G-DS3H, pa koliko vidim da ni neke razlike razen se dodaten slot za crossfire, torej GA
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

x45 ::

GA MA78G-DS3H je ok zadeva.

ma pa asrock nekaj novih plošč 780g oz 790GX sam še jih ni pri nas.

Volk| ::

Jaz tudi izbiram novo plato:

Matična plošča Asus P5Q PRO
tota mi nekak najbolj lezi..

Matična plošča Asus P5Q Deluxe
tudi vredi, malo drazja ampak dobis bonbončke

Matična plošča Asus P5Q-E
to pa gledam ker ima 2 mrežni da ne rabim kupovat še dodatne

Torej kaj pravite? Kero? vse je nekak skoraj isto z raznimi bonbončki.

edit:tista za 131 € me bo verjetno prepricala. 6 € drazja pa ima nekaj dodatnih bonbončkov:)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

Rokic ::

OmegaM, edini problem s plato ki si jo navede je, da je ATX formata in ne mATX, kot jaz iščen ;)

OmegaM ::

Ups, pardon, to pa spregledal
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

Rokic ::

noben ne ve?:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri čipset za Q6600 ?

Oddelek: Strojna oprema
221811 (1344) PrimozR
»

kakšen multifunkcijski računalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
51117 (1012) profii
»

Spet nov PC

Oddelek: Kaj kupiti
121251 (1009) tilinho20
»

Ali bi bilo ohišje dovolj veliko in zračno?

Oddelek: Strojna oprema
311452 (959) tilinho20
»

Katero matično za e6750 do 150 € !?!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515115 (4076) IVo

Več podobnih tem