» »

Phenom z grenkim priokusom

Phenom z grenkim priokusom

Slo-Tech - Težko pričakovana nova generacija AMD-jevih procesorjev za namizne računalnike Phenom je končno zagledala luč sveta. Žal so se uresničile črnoglede napovedi glede frekvenc procesorjev, tako sta danes uradno predstavitev doživela Phenom 9500 s frekvenco 2,2 GHz ter Phenom 9600 s frekvenco 2,3 GHz. Cena novih procesorjev je nižja od napovedane in znaša 170 oziroma 190 evrov.

Po prvih testih sodeč nova štirijedrnika v veliko testih zaostajata za Intelovimi konkurenčnimi procesorji. V testih, ki jih najdete na Anandtechu, Legit Reviews, pisci niso mogli skriti razočaranja nad AMD-jevimi novimi procesorji.

Poleg novih procesorjev so predstavili tudi nove vezne nabore 790FX, 790X in 770 s podporo HyperTransport 3.0 in PCI Express 2.0, okoli katerih so zgrajene nove matične plošče s podnožjem AM2+.

Več o tem v AMD-jevem sporočilu za javnost.

21 komentarjev

Azrael ::

Pač vračajo se na pota stare "slave".

Poceni, toda ne kaj prida procesorji, uporabni za ogrevanje, prava low-end žalost. Slabo za kupce, saj Intel ne bo imel dostojne kokurence, razen če je res kaj na nepreverjenih govoricah, da se IBM zanima za nakup AMD. Minus in minus bo mogoče dalo plus.

Edit, prezgodaj stisnil pošlji.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Liker ::

Cena je 170EUR ??? 8-O

"Availability and pricing
AMD Phenom processors 9600 (2.3GHz) and 9500 (2.2GHz) are now available for $283 and $251 respectively in 1,000-unit pricing."

In sedaj bo v EU stala zadeva kar direktno tolk, samo v evrih?
That is SOOOOOOOO cool :).
Komaj cakam da se se druga elektronska roba poceni za ~25%, je slisat kar v redu.

Ne bit fanboiji no :P

P.S.: Za tiste, ki slucajno ne vedo, cene se gibljejo od 222EUR+ na geizhals-u, kar je realno, glede na US ceno.
Pri nas bo to kostalo vsaj 235EUR (za 9500), ce ne se vec...


EDIT: pozabil dopisat tole:
Glede na cene v US, je 9600 primerljiv z Q6600, a je zal za dobrih 10% pocasnejsi od q6600.

Vlogi izpred cca treh let sta se zamenjali, samo da sedaj AMD nima ravno neomejenega kapitala, tako da je izid lahko zelo 'slab'.

EDIT2&3: grammar :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

sid911 ::

take cene sem zaseldil tule.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Spc ::

Glede na to, da je AMDjeva nova platforma bi pričakoval več od nje.
Tako recimo Q6600 prehiti najboljšega phenom-a v tej seriji.
:(
 

Liker ::

@sid:
Vem, da je vecina nemskih novicarjev to objavila, samo povej mi, ali si ze videl kaksen proizvod zabavne elektronike, ki bi se prodajal v vrednostem razmerju 1:1 v US in EU? Jaz ga se nisem, in ce je tole, kar pravijo nasi severni sosedi, res, potem je to velik precedens, ki bo po vsej verjetnosti pocenil vecino robe pri nas za cca 25%. (Saj ne da bi imel kaj proti temu, samo nekako dvomim v to :))

Spc ::

Vem, da je vecina nemskih novicarjev to objavila, samo povej mi, ali si ze videl kaksen proizvod zabavne elektronike, ki bi se prodajal v vrednostem razmerju 1:1 v US in EU

Vse se tako prodaja.

Sony Alpha:
EU: 999€
USA: 999$

Q6600:
EU: 264€
US: 266$
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Liker ::

Spc, vem, saj zato mi pa ni povsem jasno od kod cena 170EUR za Phenoma 9500, ki v US stane tocno $251 (po neki logiki bo torej stal ~250EUR v nasi lepi domovini)

P.S.: Z vrednostno 1:1 sem clijal na to da je vrednost ne glede na valuto enaka, se pravi 170EUR = $250, vsi artikli pri nas pa se realno prodajajo kar $1 = 1EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Liker ()

krucymucy ::

Dolgo sem cakal naslednika za winchesterja (A64 3000+). ampak ker ni bilo nic, sem vzel kentsfielda (Q6600)
zgleda da nisem brcnil v temo.

Spc ::

Jaz ta tedn tudi letim po Q6600ko SLACR.
Bomo vidli kak se zadeva navija.

:)
 

3p ::

Liker: Cene so, kot jih je objavil AMD. Seveda pa je možno, da bodo prodajalci fintirali, sploh dokler jih je malo na trgu...

Liker ::

Eh, sem imel napisan precej dolg sestavek, z dokazi, racuni in ostalim, pa sem se odlocil da se prepricanih ne da prepricati :)

Cene bodo govorile zase.

LP

sid911 ::

Mja, tudi sam poznam ta razmerja in priznam da sem nekoliko naivno povzel cene iz tiste nemške strani. Vendar uradne cene procesorjev so take, za koliko pa se kje prodajajo je seveda druga zgodba.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Spock83 ::

Evo vam cene. LINK

jernejk90 ::

Nekaj mi ni jasno pri teh štirijedernikih. S kakšno hitrostjo v bistvu dela? Isto kot če bi imel en procesor s frekvenco 9,2 GHz samo da ima ta 4x2,3GHZ, ali je kaj drugače?

driver_x ::

therasmus: da, tako je. če imaš pa 64 bitni operacijski sistem se pa hitrost še podvoji (64 bitov = 2 x 32 bitov).

kriko1 ::

@sammy73: ni potrebno zavajati če ne ve. 64 bit ne pomeni 2x večje hitrosti, kakor tudi 4x2,3GHZ ni kot da bi imel en 9.2GHZ.

R33D3M33R ::

A je kdo zasledil kak test na AM2 podnožju? Se manjši HyperTransport sploh pozna?
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

MrStein ::

therasmus, 4-jedrnik na 2 GHz deluje kot 4 procesorji na 2 GHz.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

x45 ::

Mislim da ne kaj dost sam če se ti pržge na navadni am2 plati.....

Sc0ut ::

1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

Sc0ut ::

Gre za težavo v L3 cache.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD predstavil nove procesorje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
9010042 (7401) Azrael
»

Kaj nam lahko še ponudi AMD?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
212797 (2797) dzinks63
»

AMD novičke

Oddelek: Novice / Grafične kartice
112173 (2173) SavoKovac
»

Barcelona zagledala luč sveta

Oddelek: Novice / Procesorji
354624 (2671) Jst
»

AMD predstavil AM2 procesorje

Oddelek: Novice / Procesorji
394991 (3282) balocom

Več podobnih tem