» »

A se Slo-Tech prodaja?

A se Slo-Tech prodaja?

«
1
2 3

Tiger ::

Čemu ste izvajali anketo - ste morda zgrešili datum - prvi april je šele naslednji ponedeljek?

SkIDiver ::

Na Slo-compu je celo novica o tem, pa še butasto je spisana za moje kmečke pojme:D
No pa še klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

PUMBAA ::

al pa če bi raj rekel: po tvoji kmečki neumni pameti :)

Tomi ::

Anketa je bila mišljena resno..
metrodusa.blogspot.com

R0K ::

mnja ... spet mate krizo .. jebat ga ... med poletjem vas tut 2mesca sploh ni blo blizu, pa smo prežvel, boste še pa to potrpel !

Sergio ::

No, da pomirim duhove...

Ponujena nam je bila kar visoka vsota denarja s strani neke kar velike multinacionalke. Ker še nič ni dokončnega, ne smemo govoriti konkretno, ampak pomnite: Ako se prodaja res odvije, vsebina Slo-Techa ne bo spremenjena. Edino to bo drugače, da bova s Primožem odšla z ekipe ter prepustila delo novemu vodstvu. Ostali pri teamu ostanejo.

Toliko za danes...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Brane2 ::

Ne vem sicer, kaj počnete u ozadju, sam ni mi všeč to, kar vidiim.
Po eni strani skoz nakazujete neke poteze (dobili smo server itd.) po drugi pa razmišljate o prodaji.

Mislim, da nimate glih neke marketinske zilice, vsaj tko je stvar videt navzven.

Pred casom sem dobil vas cenik oglasevanja in vsaj zame je so ble cene bistveno previsoke.
Saj ne, da tolk niste vredni, sam jaz ne bi nikoli mel tega efekta. Domnevam, da pade precej potencialnih oglaševalcev v to kategorijo.

Par nasvetkov/predlogov:

1. Pocenite reklamno povrsino. Poleg tega povecajte stevilo bannerjev. Tisti "Slo-Tech" je mogoce luskan, sam je totalka nekoristen. Razdelite ga na plac za 2-4 bannerje in tistega, ki ga mate zdaj snemte dol.

2. Če se da, dajte na banerje stvari, ki ste jih prej testirali. Tako da bo imel oglaševalec večji efekt, pa tudi bralec si bo lahko prebral konkretnejše stvari oz. se bo naj spomnil, ko bo vidu banner.

3. Umaknite "Donator pejđ". Ne silt folka, da vam plačuje iz lastnega žepa. Ta denar je obdavčen 3x. Raje zaračunajte folku isti ta drobiž za reklamco. Saj sem ene 5x bil na tem da bi kej osebno doniru, pa je na koncu vedno ta $$$ šel za zdravilo-pir na bolšjaku :o/
Če bi tistih par SIT lahko plaču za reklamo in si odbil DDV in štel stvar u strošek, pol bi blo to drugo... Poleg tega vas donacije na nč ne obvezujejo in lahko povzročijo slab okus u ustih folka, ki vam nekaj da, nato pa se prodate.
Če pa folk plača za reklamo in tako prispeva za vašo samostojnost, so lahko računi bistveno bolj čisti. Poleg tega boste lažje tolerirali neko (blago) samoreklamo. Če se hvali nekdo, ki plačuje reklamo, potem je to lahko v določenih mejah O.K....

4. Ne se prodat. To je šit. Stvar bo sam tiho umrla al jo bojo spremenil v lajno samohvale.



kuglvinkl ::

Tako je, če se prodate, bo community zamrl. Heh, upam da bo urednik kakšen sorodnik urednika PC Formata. Kakšna beda...
Your focus determines your reallity

DrSergioDJ ::

meni je po pravici povedano, vseeno...delal bom naprej, pa ce bomo prodani ali ne..razen ce me ne bojo vrgl iz teama !
...

Brane2 ::

Server hickup. Message deleted...


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Skrbi me sam, kdo vas bo kupu....
Se mi že nekaj dozdeva. Če mam prav, bi se znali zaj*.
Aaa, tuja firma. Sori, sem spregledu, komentar vzamem nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

kuglvinkl ::

Kapitalski lastniki so znani po svoji naklonjenosti delavcem, ki imajo proste roke pri izbiranju tem za delo, dead line jim je španska vas, če se kdo sporeče, se pač potreplja po upognjeni rami. Jep, svetla prihodnost.

BTW: za Thomasa upam, da jih bo dobil po grbi od kakšnega hišnega pravnika. Smeh :( .

DJSerg., upam da tako razmišljajo tudi ostali, ker Boga mi, dober tim ste!
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Tomi ::

Moderatorska politika bo verjetno ostala, mogoče se bo samo malo popustilo pri eno zadevi, ki je bila sedaj neželena, ne sicer prepovedana, pač, če bo takšen interes lastnikov.
DrSergioDJ:tebe pa valjda da ne bodo vrgli iz teama..
metrodusa.blogspot.com

Uporabnik ::

če že bojo prevzel slotech upam da se bodo znebil šiškebabov v anketah

Tr0n ::

Heh, vam je zadeva zrasla cez glavo, kaj? :) No, vso sreco za prihodnost. K33p it up!

Tomi ::

Mislim, da je zadeva prišla na ušesa tako pomembnemu podjetju, kot je, je veliko priznanje za Slo-tech..
Šiškebab bi pa lahko ostal, vsaj upamo..
metrodusa.blogspot.com

Elemen_T ::

Nekateri tukaj sploh neveste kakšna oglaševalska kriza oziroma politika je tukaj v Sloveniji.
Delaš, delaš, delaš, delaš, ...cele dneve in noči se ukvarjaš s svojo prelepo stranjo. Zanjo pa ne dobiš več kot par tisoč ali mogoče par desettisoč sitakov na mesec..pa čeprav gre obiskanost in popularnost v višave.
Četudi delaš stran s srcem na koncu ne dojameš zakaj bi se trudil, če ne dobiš ničesar nazaj.

Techu so verjetno ponudili milione tolarjev in če bi bil sam na tem mestu bi stran brez razmišljanja prodal.

In mogoče potem začel delat na novem projektu, katerega bi z 10% tega dobička takoj realiziral in bi zopet prišel v vrh.
:D

Primoz&Serđ&othrz:
A ste kdaj pomislil, da bi dali domeno na dražbo?
Domeno z več kot 4000 obiski dnevno lahko prodate za mnogo. Potem enostavno spremenite ime in obdržite "slotech"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

R0K ::

Se strinjam z zadnim odstavkom z Elementom ... sigurno bi jo prodali za veeelik $$ ... i sigurno bi se najdel kaksen na svetu, ki ima tukaj firmo in bi lahko preko nje kupili domeno www.slo-tech.si ...

Imeli bi denar in stari slo-tech ...

FlipeR ::

Pa ne boste se valda prodali????
Norci!!! S kom bom pol tekmovanje organiziral??:O
Ma dej dej...

FlipeR
------------------
#Paranoja #Kučanjekriv #Putinjekriv #Prekletirdečkarji :)

Ziga Dolhar ::

DjSergio: aheheheh ......

Thomas ::

Če boste prodal, bom jest zgubu službo moderatorja. Šmrc, šmrc ... :D

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatson ::

Iz čisto ekonomskega vidika gledano, prodaja ne predstavlja nič slabega, ampak v konkretnem primeru STja le vzpodbudo "delavcem" in profesionalnost. Dotična zajema področje marketinga, tematik, vsebine. Marketinška strategija je seveda najpomemebnejša pridobitev, ker je ST res v konfliktu z vsakim ekonomskim zakonom. To vem, pač.

Elemen_T: Se strinjam s tvojo trditvijo, ampak dodal bi še to. Slo-tech je tematsko usmerjena stran (pač samo v računalništvo) in je zato najvplivnejša v tem področju. Ta cifra 4000 obiskov dnevno je neprimerljiva z stranjo, ki tematsko ni tako močno definirana. Gre za 4000 računalničarjev in potencialnih kupcev rač. opreme.

Prva stvar, ki bi jo naredil na STju bi bila to, da bi naredil bazo rač ponudbe na slov. trgu in podjetja pozval k temu, da sodelujejo (nek način kot ima Tehnika.net, ampak pač tehnika.net je zgubljen primer zaradi nesposobnosti (poznam delovanje kadra)). Podjetja "tehniki" plačujejo extremne zneske da lahko javnosti predstavijo svojo ponudbo (da, in zato jih je tako malo;) ). Je pa tukaj tehnik dogovarjanja več.

Kar nekaj temu podobnih stvari bi se dalo tukaj urediti, spremeniti, skomercializirati.

Skratka, Slo-tech bi z DOBRO prodajo (dobremu upravljalcu) doživel odličen razcvet v razvoju, pridobil na kvaliteti in pa pošteno spremenil računalniško sceno v Sloveniji. Ampak poudarek je na dobri prodaji,...

Upam lahko le, da se bodo admini lahko odpovedali tej pomembni funkciji in pustili Slo-techu, da se s pomočjo drugih razvije v nekaj večjega, boljšega. Ne vidim pa razloga zakaj bi morali admini (admina) dokončno izstopiti iz Slo-techa. Pač, bi le določene funkcije prepustila drugim, ki so boljši v tem. Primož je pa itak nenadomestljiv, ker ga bodo itak ob kakih code breakdownih rabili. :D

In kot vidim nekaj komentarjev tipa: Pa ne boste se valda prodali???? Norci!!! S kom bom pol tekmovanje organiziral?? Ma dej dej... ...

V vsaki vojni so žrtve, ali? :D Je pa zato zmaga toliko slajša.

Skratka, mnogo sreče, pa naj se zgodi karkoli. 8-)
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

Uporabnik ::

k že glih na to temo, ferma k bo kupla bo pridobila precej e-milov, ter ostalih osebnih podatkov, in to je zelo pomembno!! boste kr na enkrat začel dobivat ponudbe :))

best wishes from Lars Oljugeen

..no mogoče bo kdo že skaperu..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uporabnik ()

Matek ::

Uporabnik, kolko vem piše ko daš podatke, da jih nihče ne bo dobil.

Drugače pa ne vem, po moje ne bo to s prodajo tak fajn. Dvomim da bo kdo, ki bo odštel tako mastne denarce, mel stran samo za oglaševanje, ker si s tem e stroškov ne bi povrnil, tak da bo po mojem mnenju kmalu prišlo do kakih member sranj.

Pogrešal bom Primožev sarkazem in Sergiotov, um, mojo:D

BTW, ka jaz dobim procente za tiste povezave>:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

whatson ::

Uporabnik:

Jep, se strinjam,... Upam da bo tudi to urejeno v prodajni pogodbi ...

Sicer pa res; kje sploh piše, da kdo skrbi za tajnost naših podatkov? >:D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

R0K ::

..pa še Mato-v post mi je dal mislite ... sej sta res Serž pa Primož glavna in sta naredila veliko za to stran, vse pa nikakor ne ... samo poglejte ekipo ... kdo piše novice, dela recenzije, piše članke (res da sta jih največ napisala luni pa Serž)vsak dan moderira v forumu ... tudi to veliko velja ...

R0K ::

whatson : mislim, da je tole


Dodajanje uporabnika

Izjava:

Če želite uporabljati napredne funkcije Slo-Techa, vas prosimo, da izpolnite spodnji vprašalnik. Podatki, ki jih od vas zahtevamo so nujni za uporabo skript na strani. Zagotavljamo vam, da jih brez vašega dovoljenja ne bomo uporabili za kakršnekoli komercialne namene, dali v uporabo tretji stranki ali kakorkoli drugače zlorabili. Odločite se, katere skripte želite uporabljati in vnesite potrebne podatke.

:\\

Sergio ::

Ufa... Sedaj sem pa kar presrečen, ko vem, da imam "mojo" (moudžou)...

Hvala :)

Dejte raj ne tok žalovat za ne-še-končano pogodbo - pa me raj prisilte, nej grem napisat test GF4 MX440, no! :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

miha ::

CENA SLO-TECH-a?

Primoz ::

Torej... z vašimi podatki se v NOBENEM primeru ne bo zgodilo nič (razen, če kakšna zloba sheka vseskupaj)... gremo vendar v prihodnost Slo-Techa in ne v nategovanje uporabnikov.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

||_^_|| ::

mato: member sranja? mislm da se nebi obneslo.

A bomo zvedl ceno ce bo prodan?

p.s. ce bo slo-tech prodan to mogoce pomeni tudi kaksen honorarcek za clanke:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

Ziga Dolhar ::

Dvomim, da bo javnosti obelodanjena točna vrednost posla.

Če bo do prodaje prišlo.... it's all up to Serz and Primči...

Tiger ::

Jaz pa se bojim, da bo to potem le ponujanje uslug kot pri prostitutkah, namreč to veliko podjetje bo v bistvu kupilo ljudi in s tem bo svoboda govora kršena - namreč to podjetje bo na vsak način forsiralo svoje proizvode ter tolklo čez konkurenčne. Me prav zanima kdo bo potlej bral teste strojne opreme, ko pa bo stran tako zelo pristranska.

Matek ::

Meni pa tu vse skupaj nenak smrdi:|
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

dex ::

jap, še posebej tisti člen o isti ekipi...prosm vas lepo kdo bo pa prenašal skupino srednješolcev z izgovori v stilu:''šefe, sorry, samo jutr pa test pišemo...''?

Fantje page je vaš, naredite karkol hočete, sam plisss ne prodat celega communitya za miljonček al dva...
vem, da nič ne vem...

R0K ::

dex : baje se govori o 4.5mio ... kar pa tudi ni veliko če gledaš, da se denar potem razdeli in da je to 3leta vsakodnevnega dela..

mnja, me prav zanima kaj bo s tega ...

ChiefThunder ::

ja, ob primernem osebju in s tapravimi sredstvi, bi lohka ta stran še fanj zacvetela, se profesionalizirala in nardila revolucijo na slo-sceni , sicer je pa whatson dobr povedu...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Zgodovina sprememb…

dex ::

dex : baje se govori o 4.5mio ... kar pa tudi ni veliko če gledaš, da se denar potem razdeli in da je to 3leta vsakodnevnega dela..


OK, govorice, samo....4.5 mio div 2 = 2.25 mio To sta pa dve letni plači mojega starca, u bistvu še manj...A ste res tko pocen?

ja, ob primernem osebju in s tapravimi sredstvi, bi lohka ta stran še fanj zacvetela, se profesionalizirala in nardila revolucijo na slo-sceni , sicer je pa whatson dobr povedu...


Slo-tech je naredu in dela revolucijo na slo sceni, profesionalizacija pa dostikrat ne prinese čist nič dobrega. Ne morem pomagat, samo strici v kravatah, katerih nova bimmerjeva sedmica je odvisna od profitabilnosti slo-techa niso lih moji sanjski lastniki strani.


Pa zakaj bi priseben kapitalist sploh hotu kupit stran, ki ne nese dobička? A komu v zelje hodte(hodmo)? Se obeta hardware (papirnata) verzija slo-techa? Na vsak način bi se pol območje, ki bi ga pokrival mogu zelo razširit. Navijanje compov pa vlečenje vode v kišto ipd. ni lih zabava za vsakogar. To je pa pol spet no good, ker bomo na forum fasal polhn mozoljavih 13-letnikov, ki za google sploh slišal niso, boh pomagi, da bi ga znal uporabljat. O drugih minusih pa raj nebi.
vem, da nič ne vem...

kuglvinkl ::

Chief ima prav. Temelji so več kot fantastični. Samo keč je drugje. Nareč, prav tu, v forumu, kjer se community druži. Po pravici povedano, testi a S-T so kul, samo da pridejo z zamudo. Tako jih preberem skorajda vse drugje.

S-T bi se obdržal, če bi se obdržal FORUM. Meaning, tako kot sedaj,prepoved Wareza (drugače bo samo še tržnica z velikimi debelimi branjevkami), predvsem pa svoboda govora. Če bodo omejitve tukaj, potem verjetno ne bom edini, ki bo rekel šiškebab in začel iskati interesne skupine drugje.

Your focus determines your reallity

Tomi ::

Kot, je že Sergio povedal, uporabnikom se ni potrebno ničesar bati. Verjetno boste še na boljšem kot sedaj.
Kar pa se tiče cene: ni še dokončna, tako da niti sami ne vemo, kolikšna točno bo. Bo pa vsekakor primerna:D
metrodusa.blogspot.com

Ziga Dolhar ::

Cena bo odvisna od principa. Ali bo to nabavna, poštena, amortizirana/odpisana, revalorizirana, tržna, deflacionirana... :-)

frudi ::

in od tega, koliko dni bo minilo od prvega aprila...
remember 1.4.2001 anyone?

[ECC bit verify - 03.25.2002, 16:00]
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sergio ()

Simko ::

huh, kam je pa frudijev post zginil?

Tomi ::

Kakšen post?
Ker jaz bi moral videti vse, pa je tvoj za ninjevim..
Bom rekel Primožu, če je spet kaj narobe s serverjem.
metrodusa.blogspot.com

Simko ::

Al pa je napisal kaj 'res prepovedanega' :)

frudi ::

hehe, sedaj mi je pa res jasno :)
ok... nič več ne povem...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Sergio ::

frudi: ne, tvoj post je bil zaradi sesanja baze ponesreči zbrisan, saj se skripte in PGSQL ne razumejo narobe. Se opravičujem, odgovor je "odbrisan".

In _NE_, prvi april še ZDALEČ nima česarkoli pri tem. Prosim vas...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Marjan ::

Jest ne vidm v prodaji nič slabega. Če je seveda kupec primeren.
Kaj je primeren morjo pa "prodajalci" že sami vedet.

Verjetno (in upam tako) se zna marsikaj dobrga izcimit iz te prodaje. Predvsem za uporabnike.

Če glavnih "masterjev" ne bo več jih bomo pač mal pogrešal, shit ane :'(

Cena (za sam Slo-tech) sploh ni pomembna, je pa za koga drugega :D


Tko, da dobr biznis naredte. :|

Tomi ::

Ja, kaj mislite, da bi se prodajali pod ceno.
Glede na to, koliko dela smo dali v samo stran, vzdrževanje in prenovo, potem vam je lahko jasno, da gre za velike vsote.
metrodusa.blogspot.com

burekar ::

Tomi:
Pa lahko date vsaj eno tako vsaj malo približno ceno? Res me zanima, ker je to slovenski web site, in pri nas se .com industrija šele razvija. Mogoče se tudi pri nas splača it v ta biznis...
Btw, a bo luni tud kak kos pogače dobu?:)
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

samo za admine*------------prodaja

Oddelek: Slo-Tech
442584 (1496) darh
»

DrSergioDJ / IceMann (irc nick) se poslavlja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Slo-Tech
1065893 (3810) Tr0n
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
221918 (1918) CaqKa
»

Nasvidenje, Slo-Tech... :(

Oddelek: Loža
382501 (1250) Thrivial
»

Forum in news skripta

Oddelek: Slo-Tech
311792 (1578) PaJo

Več podobnih tem