» »

Cisco VPN in wireless?

Cisco VPN in wireless?

overman ::

Pozdrav,

Sem v studento kjer za dostop do interneta uporabljam vpn client od cisco-ja. Ker je precej neprakticno biti vezan na en prostor (crossover kabel racunalnik-vticnica) sem si omislil wireless router: linksys wrt54 gl . Zdaj pa me zanima kako nastavit router da se bom potem lahko preko vpn clienta povezal na internet (a so potrebne tudi kaksne drugacne nastavitve v vpn client-u)?
Pa se tehnicno me zanima ce to stima: vticnica - crossover kabel do routerja na vhod "internet" ?

lp,
aljaz
Früher oder später wird jeder Geometer :p

gregaster ::

Router uporabi kot access point, kabel navaden pa priklopiš iz vtičnice na router-jev lan in ne wan priključek. Mi imamo v podjetju tako narejeno in stvar deluje brez problema.

overman ::

Hval aza htier odgovor, ampak se nekaj: torej rabim navaden in ne crossover kabel?

lp
Früher oder später wird jeder Geometer :p

boych ::

Da ne odpiram nove teme.
Jaz imam na firmi isto narejeno, kot je omenil gregaster. Stvar deluje v redu, pojavi pa se mi sledeči problem. Rad bi, da ruter samo za wireless del deluje kot DHCP, ker pa je priklopljen na switch mi tudi za ožičeni del deluje kot DHCP; torej dobi vsak PC, ki ima nastavljeno LAN kartico na automatsko IP in s tem povezavo do neta.
Je možno ta router nastavit tako??... ne najdem namreč nikjer nobene nastavitve....
...aja router je Linksys WRT54GL z wrt-dd firmwarom

Hvala
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: boych ()

SasoS ::

zelo težko. Namreč, wifi je bridgan z switchem. Lahko pa razbiješ bridge, pa wifi routaš...in naštimaš dhcp da posluša samo na wifi interfacu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776549452 (283) d4vid
»

VPN za routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
264017 (3345) trnvpeti
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951232 (22982) simone
»

Povezava dveh routerjev

Oddelek: Omrežja in internet
127406 (6998) Leet1337
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556622 (5378) gameby

Več podobnih tem