» »

Spor IP naslova z omrežjem

Spor IP naslova z omrežjem

Yossarian ::

Imam kabelski internet (Triera --> Arnes) in pred kakšnim mesecem me je začelo zajebavat. Naenkrat se mi povezava sesuje in mi izpiše: WINDOWS - Sistemska napaka Prišlo je do spora IP naslova z drugim sistemom v omrežju Na ta računalnik imam priklopljen še en računalnik in sicer kar direktno - torej ne preko ruterja in tudi ne preko sviča; če hoče tisti drugi računalnik imet povezavo z internetom, mora biti vklopljen moj. Kakšno leto je to laufalo brez problema, težave pa so se začele šele pred kakšnim mesecem. Ko mi torej povezava izgine, moram modem izklopit iz elektrike, nato ga ponovno vklopim in povezava je vzpostavljena. Včasih kakšen dan ni problema, nato je lahko kar npr. 3x zaporedoma in to ne glede na to, ali je tisti drugi računalnik vklopljen ali izklopljen.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Mirč ::

preveri ip,imena računalnikov kupi routr in boš veliko prešparal na elektriki

lp

Yossarian ::

Bom preveril. Mene predvsem zanima, ali pravilno domnevam, da je vzrok težavam povezava obeh računalnikov in da ni problem v internetnem ponudniku?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Mirč ::

ni problem v ponudniku
lp

Yossarian ::

Muchas gracias, Mirč
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

SasoS ::

Lahko je tudi problem da nekdo na kabelskem sistemu piše v nastavitve isti ip kot ga imaš sam...

Yossarian ::

Torej bo treba vseeno malo tja poklicat?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

čmzi ::

Jaz imam popolnoma isto konfiguracijo - glavni računalnik (gajba), ki skrbi za internet in nanj občasno priklopljen "parazitski" laptop preko ICS. In dela!
Pri meni se tudi občasno pojavijo isti problemi, ki pa so rešljivi:
Štos je v tem, da se IP problemi pojavijo takrat, ko se npr. laptop "zbudi" prej kot gajba in hoče imet svoj IP naslov, ki ga pa ne more dobit. To se zgodi sicer redko, je pa čisto možno. Zato je najbolj enostavno, da resetiraš "parazita", in ta se bo drugič normalno priklopil na glavni računalnik. Seveda pa mora ICS delovati normalno (to preveri na gajbi).
Problem je zato ziher v lokalni mreži.
Pazi tudi na to, da ima "parazit" določen IP preko DHCP ni ne statično! To je mene zezalo kar neki časa...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548449 (640) Lonsarg
»

Povezava 2 računalnikov in medsebojni prenos datotek (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6516065 (14745) imagodei
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222006 (1687) Duhec
»

MREŽA

Oddelek: Programska oprema
151531 (1336) bojan1
»

mrežna-problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
381609 (1337) Jinxy

Več podobnih tem