» »

mrežna-problem

mrežna-problem

Simko ::

Upam da spada ta topic sem no....

Zanima me naslednje:
Dva računalnika bi rad povezal v mrežo. Nič lažjega, porečete :)....Samo finta je, da imam še kabelski modem. In ta je vklopljen v mrežno s tistim kao telefonskim kablom (imen res ne vem, prvič sestavljam mrežo).
Zdaj pa: drugi rač. še nima mrežne. Kakšno naj kupim? Po moji logiki, moram kupiti kombinirano, tako da bo v to kombinirano priklopljen modem, plus tista druga mrežna. Samo zdaj, če kupim kobinirano, potem mora tista druga bit kao netelefonska(pač s tistim nekoaksilnim kablom), ker na tisti dugi vhod v kombinirani je priklopljen modem...Torej lahko zdajšno kartico "vstran vržem"....
Al se da kaj bol ekonomično zadevo rešit. Najbolše bi blo, da bi mel kabl, ki bil bil na eni strani takšen , na drugi drugačen....
Hub je predrag......se bolj splača dve novi mrežni verjetno nabavit......
Predlogi...
LP

srale ::

potrebuješ še eno mrežno kartico...ugradiš v tisti komp ki je preko kabla vezan na net..potem pač eno kartico skonfiguriraš kao mrežno za tvojo mrežo,drugo pa kao kablski modem..potem pač nastaviš deliteu povezave in to je to...drugač pa tisti priključek..to je utp povezava...

Simko ::

srale...vem, da rabim še eno mrežno...samo s kabli je problem......in kakšno mrežno naj kupim tako da se izognem velikim stroškom (hub, ....)
Hvala

andrej ::

v bistvu rabis samo eno mrezno kartico za oni drugi PC, pa dve mrezni za trenutni PC. Eno rabis zato, da oba PC-ja skupa povezez, druga pa je zato da gre na net. Drugace je ta kao telefonski kabel UTP. 2 PC-ja lahko povezes kar brez huba s t.i. crossover kablom.

Simko ::

dve mrežni? Ja pol tak lahko kupim eno kombo druga pa tisto ki ni UTP (kaj pa je ta? :) pa dam kombo v tistega kjer je modem, drugo pa v drugega. Pa dam modem v UTP vhod, računalnika po povežem na drugi vhod....
A se nebi kregali dve mrežni v enem računalu?
Pa mene najbolj zanima, če se da zadevo rešit s to mrežno, ki jo imam, plus samo ena mrežna (kombo)
LP

ABX ::

Najcenejša varjanta je una od Andreja.

Edino če ta tvoj kabel modem ne podpira coax mrežne potem bi lahko povezal v liniji vse tri naprave: modem, pc1 in pc2.

UTP in coax pa ne moreš kr tako kombinirat.

Za dat dve mrežne v en pc še boš malo namatral.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Simko ::

ja ce pa kupim kombo kartico plus eno UTP pol bi tudi slo, a ne?....Pa cene bi tudi bla tam nekje okrog andrejeve.....pa se matrat se ne bi rabil...se motim?

Dax ::

Vsekakor morš kupit dve mrežni kartici ali pa eno mrežno kartico in en hub. Cenej te pride prva varjanta...

Simko ::

ja samo pri UTP kartici še rabim one T člene pa to, a ne?

TESKAn ::

T - člene rabiš samo pri koaksialcu. Ker predvidevam, da že imaš kablmodem na eni mrežni in je to poštimano, ti samo kupi še eno mrežno za v ta računalnik, kjer je že ena, drugo pa za v drug računalnik. Skregal se ne bo, če boš prov konfiguriral. Pol maš pa na eni mrežni modem, čez drugo si pa na drug PC prkloplen. Simple. Če bodo pa problemi, pa kar vpraši.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Simko ::

hmm......ja pa spet rabim dve mrežni :) Pol bi rajši eno kombo in eno koaksilno vzel .....

Pa to me še zanima: Kaj lahko oni drugi rač. pol uporablja modem, torej hodi na internet?
LP

mmisv ::

kolkr jest to razumem je to tkole:

prvi računalnik je samo računalnik z mrežno
drugi računalnik je z eno mrežno povezan na prvi računalnik, z drugo pa na kabl-modem.

do neta bi se dal dostopat s prvega preko druzga. sam pol morš na drugmu en proxy al kej tacga postavt.

TKO SE MEN ZDI. Zdej pa povejte če je prov al ni.

Čist trivialna stvar...

1309976 ::

Kje sploh imaš takšno povezavo!A imaš tako pošlihtano doma al kje drugje ( npr. v kakem študentu). jaz imam dva računalnika in dve mrežni,pa sem povezal oba in sta tudi oba priklopljena na net brez modemov, res pa da sem povezan v uni mrežo in imam prek te povezavo v net!
S kabli , terminatorji in temi zadevami so ti pa verjetno tak že povedali!
lp
8-)

Ribicija ::

Poglej.

V prvem Pc-u že imaš mrežno kartico ki je UTP (tista s kao tel. priključkom). Poleg te boš da v ta računačnik še eno mrežno ki jo boš uporabljal za povezavo z drugim PC-om. Tudi ta mrežna naj bo UTP. V drugi rač. pa daš še eno UTP mrežno kartico. In to je to. Obe mašini povežeš s crosover kablom (UTP kabel s cross over vezavo). Dobiš ga v vsaki boljši rač. trgovini. potem pa samo še nastaviš nastavitve za mrežo.

lp

Simko ::

Hvala.
Pa ste ziher, da bosta 2 mrežni v enem rač. delali....a ma kdo dve?

Simko ::

aja, pa še nekaj...kobo tisti drugi rač. hotel it na internet, bo moral bit prvi tudi prižgan, a ne?
A pri kombinirani mrežni slučajno ne bi rabil bit?, ker je pač mrežna v enem....

andrej ::

1. dve mrezni v enem PC-ju delata - garantirano.
2. seveda moras met potem oni racunalnik (ki ma povezavo do neta) prizgan v vsakem primeru. Tega se lahko resis z nakupom kaksnega manjsega routerja, vendar se ti cenovno ne splaca.
Najbolj se ti splaca kupit se dve UTP mrezni, pa en crossover cabel. To dela preverjeno.
combo kartice pa pozabi, ker nima smisla zdaj na novo kupovat koaksialni kabel. UTP mas pa je.

miki133 ::

Na combo mrežni kartici lahko naenkrat uporabljaš le en izhod mislim ,da to nisi razumel zato v računalniku , kjer je priključen modem potrebuješ DVE mrežni kartici:\

VASkO ::

Simko, zakaj kompliciras? Kupi dve UTP kartici, na kombo pozabi, ker so tudi samo 10mbitne. Ne mores pa tako kot si si ti zamislil naredit, da bi kombo kartico kupo, pa dva kabla not vtakno. Kombo ne pomeni, da kartica lahko dela z dvema kabloma not vtaknjenima. Kombo je pac samo kartica, ki ti omogoca vec nacinov ozicenja, uporabljas pa lahko samo enega hkrati (ali na modem ali pa na drugi racunalnik).

Ce hoces imeti dostop do neta se z drugega racunalnika, je treba v prvega vtaknit se eno kartico, ga povezat z drugim (UTP kartice, 10/100 in crossover kabl) in na prvem vklopit conection sharing. To lahko naredis npr. s programom imenovanim Wingate.

srale ::

nekaj ur me ni pa že vse veste...drugač pa najbolje da upoštevate vaskota..sicer je res povedau isto kot jaz,pa vendar...pa bw:ne serite z koaks karticami..razen če bi radi postavili mrežo ki zares velikokrat nebi delala sploh...
veliko sreče pri postavljanju vsega skupaj..drugače pa po moje najbolje da nekam na nek servis pokličeš pa da ti še oni uradno povedo kar sva ti z vaskotom...

tisti pa ki niste prepričani pa raje ne begajte človeka ki mu ni nerodno prašat...bolje izpasti glup nego iz aviona...

Simko ::

OK fatje, hvala.
Saj bom obvlada, prvič sestavljam mrežo pač....:D

srale ::

pravkar nekaj zanimivega zate...v megamaxu sem opazu interni hub za 6 k sit..lahko bi blo kaj pametnega zate..ni drago pa še delalo naj bi...

Simko ::

Madona, mam dosti napak v postih :(
Megamax? To biti v LJ verjetno, a? Sem z MB.

srale ::

to je res v lj..drugač pa tja poklič pa povprašaj kaj točno je to..mogoče imajo pa take igračke tudi kje drugje...

VASkO ::

ce s z MB, pojdi k PCX in povprasaj za Genius HUB kartico. Ce to kupis, potem imas vsega skupaj dve kartici. To v racunalniku z modemom in tisto, ki jo imas zdaj das v drug racunalnik. Kupis se samo cross-over kabel UTP in zadeva mora spilat. Aja, mrezna stane okoli 5 jurjev, Se pomoje splaca, samo mislim, da je samo 10Mbit. To pa bi naj itak zadostovalo.

srale ::

vasko...točno to kartico sem gledau..kaj imaš kake izkušnje s tem??v uporabi mam switc tko da ne vem kako gre s to kartico..hvaležen za vsako izkušnjo...

VASkO ::

nimam izkusenj, samo stvar delati mora odlicno. Je mrezna kartica in HUB v enem ter tako zasede samo en PCI slot. Je pa 10Mbit (to vecine ne bo motilo), saj kdo pa rabi za kabel internet 100mbitno kartico?

Simko ::

V PCX mi je gospa (čeprav ne vem no, če je lih dobro gospe verjeti >:D ), da ta mrežna ni lih v redu, da ima probleme......
Tako, da sem dve vzel.....a ve kdo kje bi še danes lahko dobil cross over kabl v MB.....comtron ne, pcx ne, jerovsek ne, čip ne.......big bang ne.....

Simko ::

ok, mreža je fizično postavljena, tudi UT sem že igral preko....
Zdaj me pa zanima, kako nastaviti, da da lahko grem tudi z drugega rač. na internet....a gre z gateawayi pa to?

Verjetno tak ne bom mogel bit z obema naenkrat gor, en možnost je, da vedno kabl v modem preklaplam, samo pol mora bit v tstem drugem računalo IP, pa vse ostalo prav nastavleno(tisto kaj sem od arnesa dobil), pol pa ne vem če bo mreža delovala.......

Simko ::

aja, pa še to: zdaj ko sem nastavil mrežno pa to mi vedno, ko zaženem IE išče nastavitve proxy-ja.Kako to odpraviti?
LP

srale ::

čestitam...na tistem kjer imaš nastavljen kablski modem si uredi deljiteu modema..to je pri me v didaj-odstrani programe...pač potem ko si boš to skonfigurirau pa enostavno tudi na drugem kmpu zaženeš ie ij stvar teče..če imaš dobro narejeno sta lahko gor tudi oba istočasno...

VASkO ::

seveda sta lahko oba istocasno gori. Uporabi Wingate, je preprost.

slavc ::

Sygate je enostavnejši program za ICS
LP Slavc

Simko ::

probal sem s tisti vgrajeno windows opcijo, pa mi je javljajlo nekaj takega: "SPor med IP nslovom blalba ter sistemskim naslovom blabla. Program bo onemogočen"...

Pol sem pa kar nekaj časa potreboval, da sem sploh z enim na internet prišel :)

Simko ::

aja, IP naslov blabla je ibl naslov mrežne, s katero sem povezan z drugim rač.

Simko ::

aja, IP nalov blabla je bil naslov mrežne, s katero sem povezan z drugim rač.
uh, se opravičujem, nisem vedel, da sem že dvakrat to postiral :)

Uporabnik ::

step by step postopki so opisani na

http://www.practicallynetworked.com/

če pa pol ne boš zakaperu pa boš pač to opravilo mogu prepustit komu drugemu

Simko ::

Uporabnik ti si car :))
10x

Jinxy ::

Problem je v tem, da imaš ti IP naslove mrežnih kartic pomešane oz. napačno nastavljene.

V tistem računalniku, ki ima dve mrežni in je povezan na modem si naštimi tko: Tista mrežna, ki je povezana na kabelski modem, ima že vpisan svoj (pravi) IP naslov, ki si ga dobil od svojega ponudnika interneta, druga mrežna (tista, ki je povezana z drugim računalnikom) pa naj ima naslov recimo 10.10.10.1, pri njej ne nastavljaj nobenih gateway-jev ali česa podobnega!

Mrežni kartici v drugem računalniku pa daj IP 10.10.10.2, pa glej da bo subnet mask pri njej enak, kot pri drugi mrežni v prvem računalniku.

To je to, zdaj rabiš na prvem računalniku samo še en program, ki ti bo delal routing, npr. Sygate al pa (moj favorite) All Aboard 2000. Obadva programa sta narejena tako, da ti vse sama nastavita, to nej bi blo nekako to :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402387 (1858) klemen338
»

Domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
291894 (1371) Gandalfar
»

ADSL - 2 racunalnika - mrezne kartice ???

Oddelek: Strojna oprema
111688 (1349) Tomi
»

Mrezna karta za ADSL

Oddelek: Kaj kupiti
251329 (1095) Igor
»

dva racunalnika + mreza +oba dostop do interneta (kako?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
271640 (1307) leskovsekg

Več podobnih tem