» »

Problem - matična plošča

Problem - matična plošča

markosus ::

Pozdrav

Mam problem z matično ploščo.Vsaj mislim.Plošča piska.Visoka frekvenca.Prav zoprno gre čez ušesa.Piska ne glede kateri program naložim,vista,ubuntu,xp.Zvok prihaja okoli pci e vhoda kjer je kartica geforce 6600.Sem že poskusil z drugo kartico radeon 2400xt,poskusil tudi z drugim monitorjem,celo sem priklop miške tipkovnice preselil na standardne vhode nič ne pomaga.V bistvu skoz piska malo.Največ pa je takrat ko poženem igro,ali zaženem tv tuner in takrat ko sem na internetni strani in s koleščkom miške vozim gor in dol po strani.Procesor je amd 64 3500+,verjetno da procesor ne piska ali pač?Osnovna plošča pa je vsaj tako piše MS NEO 4.A obstaja kakšen program s katerim bi lahko testiral ploščo za napake?

Hvala lepa za kakršnekoli možne informacije.

Bojevnik ::

koliko časa ti piska, ker meni je piskala dva dni preden je odpovedala. Malo preglej kondenzatorje.

markosus ::

Uf piska men že nen dva meseca.Sem imel že vse podrto do plošče,nobene stvari ni videti napihnjene pa tudi pregrevanja ni.
Sicer pa ko smo že pri možni odpovedi plošče me zanima kakšno zamenjavo naj iščem oziroma vzamem?

bandidosss ::

Vem da je malo stara tema, vendar imam enake težave...
Kako si rešil s tem piskanjem oz. kdo ve kaj se da narediti?


Lp, Tadej

ziciko ::

Cao..
Ker se mi zelo mudi si bom sposodil temo:
Danes sem čistil računalnik, zamenjal termalno pasto na procesorju in dodal DVD enoto.
Ko sem računalnik zagnal je plata začela piskat.
Zvok je podoben rešilnemu avtomobilu: piiii - piiii piiii-piiii.
Po nekaj sekundah se ustavi ventilator na hladilniku procesorja in na grafični kartici, sliši se samo piskanje. Lučke na plošči svetijo,toda ostalo se vse ustavi:(
Poskusil sem odlklopiti vse nepotrebne komponente (razen grafične in ramov) toda piski in potem izklop računalnika se nadaljujejo.
Matična je Abit NF7-S procesor pa Athlon 2100+ XP.
Ker sem, kot sem rekel poskusil odklopiti ostale komponente, ostala je samo matična ali napajalnik.
Toda.. napajalnik zažene matično ploščo, lučke na matični svetijo...res ne vem kaj naj še pogledam oz.preverim.
Prosim za pomoč..

Pyr0Beast ::

Najbrž si narobe nastavil hladilnik na procesor in se ti vključi temperaturna zaščita.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ST-777 ::

markosus: "Sicer pa ko smo že pri možni odpovedi plošče me zanima kakšno zamenjavo naj iščem oziroma vzamem?"


Če bodo razlog odpovedi kondenzatorji, se boš verjetno odločil za takšno matično, ki nima običajnih elektrolitskih kondenzatorjev, temveč tako imenovane solid capacitor, ki zdržijo precej dlje od elektrolitskih. Solid kondenzatorje imajo plošče GIGABYTE in tudi druge firme.

"Solid capacitors contain a solid organic polymer, while electrolytic capacitors use a common liquid electrolyte."

Pyr0Beast ::

Če bodo razlog odpovedi kondenzatorji, se boš verjetno odločil za takšno matično, ki nima običajnih elektrolitskih kondenzatorjev, temveč tako imenovane solid capacitor, ki zdržijo precej dlje od elektrolitskih. Solid kondenzatorje imajo plošče GIGABYTE in tudi druge firme.
Solid-state kondenzatorji še vedno ne rešijo stvari (stanejo pa ohoho). Elektroliti so prav super stvar, če so dobri, kar pa je čisto odvisno od proizvajalca.
Načeloma imata ASRock in Asus dobre kondije, stare gigabytke so pešale glede tega, Epox odvisno od serije, Abit je tudi še kar v redu bil, IBM in pa Compaq sta bila pa največji podn od podna.

Jaz za menjavo kondijev računam 20€ (material+delo), kar IMHO ni nevemkakšen strošek.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ziciko ::

Cao..
Pyr0Beast že sinoči sem pogledal namestitev hladilnika na procesor.
Prav si imel in veliko si mi pomagal.
Hladilnik ima en utor na svoji površini tako da se lahko obrne tudi narobe (kar sem jaz tudi naredil). Moram pa povedati da je sponka s katero se pritrdi hladilnik obrnjena tako da je tisti del, ki se lahko zahakla z izvijačem nerodno obrnjen (navzgor) tako da je pri montaži na poti napajalnik.
Ker se mi je mudilo, sem ga pač obrnil tako kot je bilo lažje:(, ne da bi pogledal če je to OK.
Že sinoči sem se tudi zahvalil za pomoč, za kaj pa ni mojega posta, ne vem.
No, vseeno, še enkrat hvala, res si mi pomagal.
L.P.

Pyr0Beast ::

Prav si imel in veliko si mi pomagal.
Ni za kej, še kdaj. Sam sem tudi parkrat podobno naredil, saj ima podnožje stopničko, hladilnik pa utor, v katerega stvar lepo paše. Temperature so bile praktično enake, ker je procesor deloval pri najnižji sploh še možni napetosti in frekvenci.

Je pa stvar z napajalcem res nerodna, priznam.

Drugače pa sem ene parkrat hladilnik in procesor namazal kar z navadno kalcijevo mastjo, namesto s pasto. Razlike v temperaturi praktično ni bilo [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

veverrca ::

Živjo. Ker nimam CDja za driverje matične plošče, bi ga rada dobila iz interneta, vendar je fora, da ne vem katera je plata. Sem že zagnala CPUZ in mi ne izpiše proizvajalca in model. Še kakšen nasvet kako bi videla katera plata je?

LP

oldguy ::

Ugasneš računalnik, odpreš stranico računalnika (pritrjena je ponavadi z dvema vijakoma na zadnji strani računalnika) in pogledaš napise na matični plošči (to je največja plošča, v katero so ponavadi vtaknjene vse ostale). Pisalo bo pa kaj v stilu ASUS P5Q SE ali kaj podobnega. ta napis vpiši v google in z malo sreče jo boš našla...

veverrca ::

Hvala oldguy, samo sem že našla en program "Sandra", da mi je napisal kaj mam. Drugače, sem pa šla gledat tudi po tvoje, vendar mi ni uspelo nič najti.

Hvala vseeno in LP.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se da kako popravit matično?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
344226 (3044) stock
»

Katera plata Asus ali Gigabyte?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172697 (2150) RuN
»

Cvrčanje v kišti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504868 (4065) Pyr0Beast
»

Računalnik zmrzne ter se restarta.

Oddelek: Pomoč in nasveti
151282 (1058) farko
»

Gigabyte s suhimi kondenzatorji

Oddelek: Novice / Matične plošče
224038 (2537) RejZoR

Več podobnih tem