» »

kandidatka za predsednico

kandidatka za predsednico

«
1
2

trnvpeti ::

okoli 940.000 volilcev, kandidatka zbrala 0.47%, torej okoli 4000 glasov
Od kje je zbrala 5000 podpisov, da je lahko kandidirala?

whatever ::

Pac so tisti, ki so prej podpisali za njo, se odlocili, da ko bo slo zares, da bojo glas namenili drugemu kandidatu.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

kopriwa ::

Kolkor jst vem je dobila 3 podpise poslancev DZ-ja, kar je dovolj za kandidaturo za predsednika/co.

jype ::

Mislim, da trnvpeti ne govori o kandidatki, katere kandidaturo so podpisali poslanci, ampak tisto drugo.

Tisto, za katero tudi sam nisem volil :)

BluPhenix ::

Še dobro da si počakal na uradne rezultate.

Trenutno ima 8.520 glasov...

Aja no v bistvu res, o kateri govoriš?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

O Glasu Žensk.

p.s.: BluPhenix, mislm da ti je gmail junk filter en napačn mejl označu k spam ...
https://dolhar.si/

T0RN4D0 ::

Jesus no samo res, kakšne kandidatke pa mamo. :\

no, smo mel.

kekz ::

V Sloveniji zaenkrat ženske nimajo šans. Smo pač še malo preveč konzervativni in za cajtom.
Upam, da bomo po tej strani razvitosti kmalu dohiteli Indijo ali Liberijo. >:D

Ted ::

To ni res, če ma soliden političen support lahko zmaga tudi ženska, dokaz je Brezigarjeva in njen uspeh 5 let nazaj, pa tudi LJ županje:D .
Mah...

T0RN4D0 ::

Ženske majo šanse samo bi mogle bit konkurenčne :)

kekz ::

Imajo v mestih, na vasi ne...
Ankete vaških ženic kažejo, da volijo nekoga, ker je "fejst", šarmanten itd. Ženske tu sploh ne pridejo v poštev. Med moškimi volilci tudi ne.
Ženska bi imela šanse, če bi jo kandidirala leva opcija. Pri SLS in krščanarjih ne bo nič.
Kljub temu, da sem videl že marsikaj, me vedno preseneti slovenska zaplankanost. Tolažim se edino s tem, da je avstrijska in sploh švicarska še za nekaj stopenj hujša.

T0RN4D0 ::

Ja no, pa sej bit šarmanten tud ni slabo za predsednika. Pa ne govorim tu samo za pridobivanje glasov...

Mislim jst si ne predstavlam da bi državo prestavljala naprimer Pečaričeva, no offence samo jst nism vedu al bi se smejal al se zjoku ko sm gledu da kandidira... Sej bi vse še nekak prebavu če bi vsaj lahko približno normalno govorila...

Piberlova je pa tud prbližn tko kvalificirana za predsednico ko moja frizerka :)



O tem, če ženske majo šanse al ne lahko debatiramo ko bo kandidirala kakšna s konkurenčno izobrazbo, iskušnjami, vsem kar spada zraven. Ne pravim da bi zmagala, trdim pa da bi jo precej ljudi resno vzelo kot kandidatko.

jype ::

T0RN4D0> O tem, če ženske majo šanse al ne lahko debatiramo ko bo kandidirala kakšna s konkurenčno izobrazbo, iskušnjami, vsem kar spada zraven. Ne pravim da bi zmagala, trdim pa da bi jo precej ljudi resno vzelo kot kandidatko.

In kaj npr. Pečaričevi manjka od tega?

kekz ::

Pečaričevi sicer manjkajo izkušnje in nastop, vendar glede na to, kar je do zdaj v življenju dosegla mora biti ene 5x bolj sposobna kot bi rabila biti za enake dosežke, če ne bi bila na vozičku.
Najbrž bi pa to bil en zanimiv pozitiven precedens v svetovni politiki.
(da ne govorimo o tako želeni promociji naše države ;), za promocijo je potrebno nekaj izven povprečnega :))

frudi ::

T0RN4D0, a ti si slučajno prespal volitve 2002?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Keyser Soze ::

In zato, da boš izpadel liberalen, boš volil eno obično sranje? Ma dejte no.
Get a grip pa začni uporabljat glavo namesto penisa. -> Edina racionalna razlaga, zakaj bi moški volil katero izmed razpoložljivih kandidatk.:\

Kaj vse ne slišiš. Jao...

P.S.: Ko bo ena res kompetentna gospa kandidirala bomo pa razmislil o morebitni podpori. Indija ali Liberija...:\
OM, F, G!

perci ::

Ko smo pripravljali študentsko areno (ne vem točno katero leto) je na enega izmed izobraževalnih dogodkov bila vabljena tudi ga. Elena Pečarič. Gospa se je na vabilo odzvala in tudi dejansko prišla na Gospodarsko razstavišče. Vendar to je bilo tudi vse. Predavala ni. In zakaj? Ker smo ji pozabili v naprej povedati, da bo predavanje v prvem nadstropju. Se strinjam, da to ni bilo najbolj pozorno, vendar pa je bila njena reakcija po mojem neprimerna. Ženska se je začela razburjat, čist ven padla in odspidirala iz stavbe.

To, da se nas je par krepkih ponudilo, da jo skupaj z vozičkom nesemo po stopnicah, je ni kaj dosti zanimalo. Bila je tako užaljena, da sem bil čisto presenečen.

No, kaj hočem povedat. Nekdo, ki kandidira za predsednika mora IMO imeti tudi neke realne predstave o normalnih človeških odnosih. Pripravljeni smo bili namreč storiti vse v naši moči, da bi se OK počutila, ona pa je bila preveč HOH, da bi se pustila nesti po stopnicah.

Karaya 52 ::

Pa ne sme biti verna, ker tako avtomatsko izpade iz igre.

Sprijaznimo se, da povprečen Slovenec voli po barvi. Dokazi so pa tudi na tem forumu, loža>preds. volitve...

Keyser Soze ::

Hvala, hvala, hvala...

Ma ne nas hvalit preveč Master D. :)
OM, F, G!

T0RN4D0 ::

jype, 2002 še nisem bil polnoleten če te že zanima.

Kaj pečaričevi fali? Mislim za začetek je rahlo fizično retardirana. Pustmo to da ji pač mal manjka politične spretnosti (kar je po svoje lepo, samo ko prideš do določenih situacij ni najbolj pametno vse naravnost povedat), drugo pa ne predstavlam si kdo bi jo resno jemal? Lepo da podpiraš invalide sam men pa gre včasih že mal na živce to da bi mogl bit invalidi enakopravni povsod. Pač niso, nekaterih del pač ne morejo opravlat in vodenje države je po mojem ena od takšnih funkcij. Ravn tko k ose nebi strinju če bi bil transvestit predsednik pa me prov mal briga kolk sposobn je.

Ziga Dolhar ::

Pač ne poznaš pojma enakopravnosti. Nič hudega.
https://dolhar.si/

kekz ::

Ravn tko k ose nebi strinju če bi bil transvestit predsednik pa me prov mal briga kolk sposobn je.

Eni so pač malo za cajtom. Nič hudega, priporočam pa kakšno leto amsterdamske realnosti.
Danes sem poslušal, da so na avstrijskem koroškem sprejemali zakon, ki bi absolutno prepovedoval gradnjo mošej in minaretov. Sem nekje že omenjal, da so Avstrijci (sploh Korošci) in Švicarji po razvitosti duha še 100 let pred peščeno uro. ;(

T0RN4D0 ::

Sem slišu za pojem enakopravnost in je pač ne priznavam najbol povsod. Včasih je naravna selekcija poskrbela za to, danes pa če je kje kak invalid je treba zanj volit samo zato ker je invalid in ti lahko v nasprotnem primeru kdo očita da si pristranski. F/* that.

Pa tud če bi bil za invalide, poglej mal okol sebe, pejt mal iz neta pa boš da večina folka isto ne pozna pojma enakopravnosti, in to hočem povedat. Če je 95% ljudi ne bi jemal resno niti prbližno, je že to samo po sebi DOST VELIK razlog da je ne volim. :\

Amsterdam... a to je pa svetovni standard za normalnost al kaj? Toj taka referenca ko da bi ti jst reku ja glej mal Savdsko arabijo, majo še kr giljotino pa jim kr fajn gre :)

kekz ::

danes pa če je kje kak invalid je treba zanj volit samo zato ker je invalid

Tega ni nihče trdil. Jaz dopuščam možnost izbire...
Ti si pa trdil nasprotno: zato, ker je invalid, se zanj ne sme voliti. To pa je diskriminacija!

Sicer pa je nekdo to dobro napisal v enem blogu. Ali je Hawkingu, zato ker je invalid, treba prepovedati ukvarjati se s fiziko? In biti svetovno znana osebnost ter kazati se in predavati svetovni javnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

T0RN4D0 ::

Js uredu sej možnost izbire je bla... in smo se odločl. Nisem proti tem da hendikepirani ljudje ne bi mogl kandidirat. Sej je ja očitno da lahko vsak kekec kandidira. In kot sm reku, niti me ne bi pretirano motlo to da je ženska na vozičku če bi lahko normalno govorila. Ker se mi zdijo javni nastopi dokaj pomembna zadeva za voditelja države.

In se mi zdi tako kot da bi se za delovno mesto tišlerja v delavnici prjavu nekdo brez rok, pa bi vsi zagovarjal enakopravnost, ker ma sicer tip kr smisu za tišlerijo, pa mogoče je še spretn z levo nogo.

BigWhale ::

Kako se je ze pisal tisti Roosevelt? I wonder...

Ziga Dolhar ::

T0rn4do, enakopravnost "nima veze" z dejansko (fizično) "enakostjo".
https://dolhar.si/

T0RN4D0 ::

V teoriji ja.

BW: kolkr vem velik ljudi za roosevelta niti ne ve da je bil hendikepiran... pa še zadnjič- ne briga me tolk če je na vozičku, ampak ženska žali bog ne more normalno govorit. Mogočeše nebi blo slabo če bi lahko desnico normalno uporablal za rokovanja, če ma pa 1 al pa 3 noge ni tko odočilno za to vlogo...

tko nekak pač jst gledam na te zadeve... ko se tolk bunte raj povejte kolk od vas je volil za pečaričevo tule, pol se pa užigite :)

TechBeats ::

ok, nimam nč proti invalidom, sam bi blo mal too much, da bi mel enga handykap predsednika, pa nej ob moški al pa ženksa, ta naj bi predstavlju našo državo, in kaj mislte da bi si folk mislu o naši državi k bi vidu enga invalida na vozičku, k komi roko premakne?!
hja sory sam res, sploh nevem zakwa se je šla neki silt pa it, k itak nima za burek.>:D
AciD TriP

bluefish ::

njena invalidnost po eni strani gor ali dol, vendar si jo težko predstavljam na kakšnih večurnih srečanjih, konferencah, obiskih,... - navsezadnje ima predsednik pri nas neke vrste protokolarno vlogo.

kekz ::

in kaj mislte da bi si folk mislu o naši državi k bi vidu enga invalida na vozičku

In kaj bi si lahko mislil?
Jaz bi se vprašal, kaj bi si ljudje mislili o meni, če bi take otresal tukaj. >:D

Slovenci smo pač toliko zadrti, da človek ni primeren za predsednika že če ima malo nepravi naglas. ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

pirat ::

Fantje, enakopravnost, itd... je lepa čednost.
vendar kratek reality check. Predsedniška funkcija poleg protokolarnih obveznosti, ipd... pomeni tudi to, da predsednik države v primeru vojnih razmer odigra vlogo vrhovnega poveljnika oboroženih sil. Med letošnjimi kandidati/kandidatkami za predsednika države je bilo nekaj takšnih, ki za to funkcijo niso sposobni..... To pa IMHO je problem. Resen.

lp

T0RN4D0 ::

NEKAJ nesposobnih za to? :)

pirat ::

NEKAJ ja. Iz različnih razlogov >:D

T0RN4D0 ::

Ja no glede na to da jih ne kandidira velik lahko rečeš nekaj v bistvu ja :)

Avby ::

Volilci izrazijo svoje voljo na volitvah in je popolnoma vseeno koga izvolijo. Velik, majhen, bogat, reven, pameten, neumen, izobražen, z osnovno šolo, slep, gluh, z eno roko ali tremi, homoseksualec ali popolnoma normalen človek po nekih splošnih "večinskih" merilih.

Popolnoma vseeno je. In večji greh je, da se volilcem govori koga naj volijo (tudi naprimer žensko), ker je pač to sedaj v modi... To je neko vsiljevanje volje in je popolnoma brezpredmetno.

Tudi če se hoče samo s tem pokazat nek point je že zame to škodljivo. Namreč, da bi nafutrali ljudi s tem, da nismo demokratični če nebomo volili ženske...

Bo že kakšna ko bodo jo ljudje hotli volit. Dokler pa je ni, pa pač nebo ženska predsednica. Sam bi volil žensko brez prolema na tako funkcijo. Samo naj dajo kakšno vredno mojega glasu, ne pa da se dela nek šov že z volitev in že tako se v tej štali komercialni še bolj dela štala.

Pa naj kaka ženska se tudi drugače malo angažira in deluje in odmeva. Ne pa da se pač neka ženska en mesec pred volitvami odloči OK jaz bi tud to delala pa proba kot na pop stars.

Pečaričeva pa kaj jaz vem. Pomoje je znala bit konkretna in je znala biti ostra. Kar mi je všeč. Ampak je pa bila v marsičem kot drugi kandidati. Preveč splošna in sledila je toku. Toku volitev ki je dejansko predvidljiv, umirjen, kjer so glasovi že tako razdeljeni in niti ni ambicije da bi kak kandidat premešal štrene in šel na vse ali nič.

Avby ::

Če so favoriti znani (znan) nevem resnično kaj sploh dela ostalih nekaj tam če ne mislijo resno? Pač da zapolnijo prostor in da ni tako kot včasih, da si imel na volitvah na glasovnici le ime enega kandidata?

Avby ::

Pa še to da dodam. Glasovanje lepo pokaže, da če nisi stari znanec politike ali te ne podpira politična stranki nisi nič. To so dobro nam dokazali ostali kandidati, ki vsi skupaj niso naredili praktično nič.

Preprosto to kaže na to, da slovenci nismo pripravljeni na spremembe in kljub temu da zelo znamo jamrati o naši politiki, ko pride do volitev volimo prav to, kar smo rpej šimfali.

Tudi na tem forumu je marsikatera tema politično obarvana in marsikdo se jezi za to kakšno državo imamo in politiko.

A potem ko pridej ovolitve pa volimo iste ljudi? Nonsense.

nevone ::

> Pa naj kaka ženska se tudi drugače malo angažira in deluje in odmeva.

Barbaro Brezigar ste že čisto pozabili, v svoji pobožni želji, da ženske ne obvladajo scene.

Ja, ženske so v manjšini na visokih političnih položajih. Pa ne zato, ker bi bile nesposobne, ampak zato, ker imajo biološko gledano drugačno vlogo v družbi. Redko, pa kljub temu, se včasih pa vseeno zgodi, da kakšna pa tudi v visokih političnih krogih izstopa.

Se pa jest ne zavzemam za to, da naj se žensko voli zato, ker je ženska. Če je prepričljiva prav, če ne pa ni čisto nič narobe, če ostane bolj v ozadju.

Sicer pa na volitvah tudi nekateri moški ravno ne blestijo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

opeter ::

Danes sem poslušal, da so na avstrijskem koroškem sprejemali zakon, ki bi absolutno prepovedoval gradnjo mošej in minaretov


No, hvala Bogu (in ne Alahu, čeprav je en in isti drek), da so vsaj še nekje pametni najdejo.
Čez čas bo Evropa verjetno res nova dežela islama in bo izgledala približno takole:

jype ::

opeter> Čez čas bo Evropa verjetno res nova dežela islama in bo izgledala približno takole:

A če je prepovedano graditi minarete (kar je v nasprotju z večino ustav evropskih držav) se pa to ne bo zgodilo?

Ker bodo muslimani, če ne bo džamij in minaretov, pobegnili drugam, ali kaj?

A te Hala Tivoli po svoji konstrukciji in arhitekturi spominja na džamijo? :)

Avby> Tudi če se hoče samo s tem pokazat nek point je že zame to škodljivo. Namreč, da bi nafutrali ljudi s tem, da nismo demokratični če nebomo volili ženske...

Jaz sem volil gospo Pečarič zaradi vrednot, za katere se je v kampanji zavzemala. Ničesar drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

opeter ::

Ker bodo muslimani, če ne bo džamij in minaretov, pobegnili drugam, ali kaj?


ne, zato pa jim je treba "pomagati"

A te Hala Tivoli po svoji konstrukciji in arhitekturi spominja na džamijo? :)


Ojej, ojej... to pomeni, da si ti še večji paranoik kot jaz! Torej Hala Tivoli te spominja na džamijo... 8-O

Avby ::

Barbaro Brezigar ste že čisto pozabili, v svoji pobožni želji, da ženske ne obvladajo scene.


Morda je dobra tožilka ( čeprav je evidentno, da dela včasih tudi po nareku ). Ampak meni osebno ona izpade kot človek, ki veliko govori in malo naredi.

Preveč splošna, da bi izstopala. In nima karizme, da bi prepričala večino. Poznavanje prava za to funkcijo, pa je pomoje žal premalo.

Karizma, naravna inteligenca in občutek za čas v katerem živimo in veselje do te funkcije z neko svežo idejo, ki jo ljudje lahko povzamejo. To pričakujem od kandidatke. Ne pa diplome in poznavanja enega področja. Naprimer prava ali ekonomije... Saj to ni mesto za ministra naprimer... Zato pa za predsednika/predsednico se ne moreš naučiti. To si ali pa nisi.

Avby ::

Pa še to:

Če bi za predsednika v Sloveniji imel 2 možnosti, kako se ga izbira:

1.) Kandidata predlagajo večje stranke v paralmentu iz svojih vrst - in najvrjetneje bo eden od teh zmagal - > tako imamo sedaj
2.) Predsednilka izbiramo na POP-stars ali Big Brother varianta

Sam sovražim Big Brother ampak bi predsednika raje zbiral na tak način. Zakaj?

Ker preprosto preveč spoštujem to funkcijo in obsojam to, da se dela po možnosti številka 1.

DominusSLO ::

Jaz pa sem se srečal s čisto drugačno problematiko na teh volitvah. Noben od kandidatov si niti približno ni zaslužil mojega zaupanja... To je problem, ne pa moški/ženska. In očitno nisem edini, ki tako misli.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Avby ::

Res je. Kot sem že omenil, marsikdo meni da je čas te garde že mimo. A ko so kakršne koli volitve, koga volimo?

suse80 ::

Jaz bi samo pripomnil, da enakopravnost in enakovrednost nista ista zadeva.

Vsi naj bi bili enakovredni oz. nihče naj ne bo manjvreden... ampak enakopravni pa ne moremo biti vsi. Enakopravnost zame pomeni imeti enake pravice kot kdorkoli drug- pa jih npr jaz nimam. ne morem npr. podpisati dokumenta, ki lahko Dr. Drnovšek. ker pač nimava enakih pravic. pravice gredo iz drugih izvorov kot pa "vrednost človeka". Ga Pečarič je nam vsem enakovredna oz. ni manj vredna ker je na vozičku. to pa ne pomeni, da ima enake pravice kot ostali. Ima samo svoje pravice, ki izhajajo iz njenega položaja.
Obiščite stran o astronomiji ijn astrologiji http://www.mojevesolje.org

Avby ::

Dejansko v pravo smer razmišljaš ampak z vidika prava je ponavadi ravno temeljna postavka ta, da se zagotovi enakopravnost.

nevone ::

> Preveč splošna, da bi izstopala. In nima karizme, da bi prepričala večino.

Ble ble ble...

A jih bosta Turk ali Peterle prepričal večino? Na volitve jih bo itak šlo samo 50% procentov.

Še vedno je ona primer ženske, ki je uspela priti v sam vrh.

> Karizma, naravna inteligenca in občutek za čas v katerem živimo in veselje do te funkcije z neko svežo idejo, ki jo ljudje lahko povzamejo.

Očito je za časa njene kandidature imela vse to.

> Dejansko v pravo smer razmišljaš ampak z vidika prava je ponavadi ravno temeljna postavka ta, da se zagotovi enakopravnost.

OMG. Nej že en pravnik razloži, kaj pomeni enakopravnost. Sej ni tolk težko.

Ampak pri teh pojmih je itak problem, da ljudje njihov pomen razlagajo tako, kot jim ustreza.

Podobno je s pojmom demokracija. Tudi bi vse živo noter pomašinal, pol se pa čudijo, če realnost ne sledi njihovi razlagi.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BluPhenix ::

1.) Kandidata predlagajo večje stranke v paralmentu iz svojih vrst - in najvrjetneje bo eden od teh zmagal - > tako imamo sedaj

No navadno je tako, da nekdo najavi kandidaturo, potem pa ga stranke podprejo. NAčin ki si ga navedel deluje v ZDA.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RKC : Država (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10915766 (15766) Daedalus
»

Hillary Clinton - predsednica ZDA?

Oddelek: Loža
111692 (1471) michel
»

Novi predsednik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1869864 (7853) Thomas

Več podobnih tem