» »

Sapphire pokazal delček prihodnosti

Sapphire pokazal delček prihodnosti

The inquirer - Na Seattleskem WGC World Cyber Games (WCG) je Sapphire obiskovalcem predstavil sila zanimiv računalniški sistem. Le-ta je namreč temeljil na matični plošči z AMD-jevim prihajajočim veznim naborom RD790, na katerem je deloval procesor Phenom X4, za prikaz slike pa sta skrbeli grafični kartici temelječi na grafičnem jedru RV670 povezani v Cross-Fire.

Vsi trije AMD-jevi izdelki bodo uradno predstavljeni predvidoma včetrtem četrtletju letošnjega leta, ko bodo znane tudi njihove prave zmogljivosti. Več o tem si preberite na The Inquirerju.

44 komentarjev

wooted ::

zmeri se špara z velikostjo slik:\ jst bi tako kišto posliko po čez in po dolgem, pa čeprov je amd

bluefish ::

na viru je malenkost več slik.

Jst ::

A se mogoče obeta konkurenca nvidiji in intelu v high-end rangu? It's about time!!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Pesimist ::

kaka konkurenca? Kolko razumem so vzeli zadni AMDjev stuff in ga sklacili v neko bedno skatlo in dali svojo nalepko gor. Bol bedno nebi mogli naret. Se nas Merkator lahko to naredi. :\

Jst ::

Slabo razumeš.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

OChack ::

12. novembra bo baje vseskup dosegliv za nakup........
drgač pa kar se saphire tiče ima pač ekskluzivno pogodbo z AMDjem in bo tako ratov neke vrste predstavnik produktov za AMD al kako nj rečem, namreč sapphire bo izdelvov plate in grafične ki bojo temeljile le na AMD čipih
Int€l inside, IDIOT Outside

wooted ::

>na viru je malenkost več slik.

jst sm govoru o velikosti slik

Gregor P ::

meni osebno se ne zdi ta računalnik nič posebnega (ne na pogled, ne po domnevnih specifikacijah), pač času primerna mašina (no ja, morda z rahlo zamudo):\
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

kotnikd3 ::

nobene konkurence ne bo. če še ne veste bo RV670 okleščena inačica R600. Seprav da bo švohnej kot 2900XT. imenovala se bo 2900 PRO al pa GT.
VIR-Link

še en razlog:
skupaj s Crysisom (16.november) izidejo novi Geforci 9. 9800gtx in 9800gts (gtx bo 549-649 $ gts pa 399-449 $).
VIR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotnikd3 ()

sid911 ::

Ne vem zakaj ste se tako zapičili v grafične kartice. RD790 in Phenom sta mnogo bolj zanimiva.

če še ne veste bo RV670 okleščena inačica R600. Seprav da bo švohnej kot 2900XT. imenovala se bo 2900 PRO al pa GT.

Preberi si še enkrat kaj piše na linku ki si ga dal. Potem pa še tole.



izidejo novi Geforci 9. 9800gtx in 9800gts (gtx bo 549-649 $ gts pa 399-449 $).

Mislim da je še za ta mesec napovedana predstavitev G92 ki pa ne bo nosila ime gf 9xxxx, ampak bo gf 8800 gt, tako da sem glede tehle 9800 gtx precej skeptičen. Za G92 so dolgo govorili da bo 9800, vendar naj bi bilo v osnovi samo spremenjeno jedro sedanje generacije. Če bi nVidia res pripravljala gf 9800 gtx za prihodnji mesec bi IMHO vsaj the inquirer in fudzilla bili polni "novic" o njej (no saj so bile pred časom skoraj vse novičarske strani polne govoric o G92 kot 9800 GTX).
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

Andre ::

2900 pro in gt sta "defektna" R600 čipa. Delovala bosta na nižjih frekvecah, gt tudi na manjši pasovni širini.
RV670 je pomanjšan (55nm) R600 čip z polovično pasovno širino (256bit) in višjimi frekvecami. Moč naj bi bila zelo slična R600. R670 je pa codename za grafično z dvema RV670 čipoma na enemu PCBju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andre ()

kotnikd3 ::

še vedno mislim da se nVidia drži svojega enoletnega roka glede predstavitve novih grafičnih kartic (v tem primeru 9800)
vem...in sem slišal za 8800 GT, ki bo imel G92 jedro. Ta pride v kratkem, 9800 serija pa čez kakšen mesec (skupaj s crysisom).

GeForce 9800 GTX specs.

- 65nm process technology at TSMC.
- Over one billion transistors.
- Second Generation Unified Shader Architecture.
- Double precsion support (FP64).
- GPGPU native.
- Over one TeraFLOPS of shader processing power.
- MADD+ADD configuration for the shader untis (2+1 FLOPS=3 FLOPS per ALU)
- Fully Scalar design.
- 512-bit memory interface.
- 1024MB GDDR4 graphics memory.
- DirectX 10.1 support.
- OpenGL 3.0 Support.
- eDRAM die for "FREE 4xAA".
- built in Audio Chip.
- built in tesselation unit (in the graphics core"
- Improved AA and AF quality levels

xabre ::

Pa kaj spet s temi špekulacijami o grafah morite? ;(

AtaStrumf ::

Wau 9800, he, he ... najprej ATi zdaj pa se nVidia. Takrat jih je ATi povozil, sedaj jih pa nVidia scat pele. He he, gentlemen we have come full circle :D.

Izi ::

9700 je bila kartica z katero je ATI takrat močno močno prehitel Nvidio.
Ta kartica je bila svetlobna leta pred Nvidio in tako velike razlike verjetno ne bo nikoli več.
In potem je bil ATI kar precej let močno v vodstvu, dokler ni nvidia z svojo 6. generacijo spet postala konkurenčna in z 7. generacijo celo prehitela ATI.
9800 pa je bil naslednik 9700 in je še danes kartica na kateri se da normalno poganjati malo starejše igre.

Tako, da 9800 je kartica, ki jo ima še danes kar nekaj ljudi v svojih računalnikih in meni se zdi čudno, da bi Nvidia uporabljala iste oznake za svoje kartice, ki so že oddane.
9800 je bila ena najboljših grafičnih kartic vseh časov in če bi Nvidia izdala svojo 9800 bi lahko doživela celo kakšno tožbo z strani ATI-ja oz AMD-ja.

opeter ::

iste oznake za svoje kartice, ki so že oddane


Izi, to pa je bedarija. Zakaj naj bi bile oddane? Saj ATI ni lastnik oznake 9800...
Še sreča, da se številke ne da registrirati, ker je že skoraj vsaka peta beseda registrirana kot blagovna znamka.

OChack ::

kotnik3d mal si faliv, 2900pro je že na prodaj in je navadn r600 čip
RV670 in 680 bojo x2950pro/xt plate ki bojo zun novembra, po zadnih testih ( http://forums.techpowerup.com/showthrea... ) naj bi napram G92 ki ma 10700 pik r670 dosegla 11400 pik (8800 ultra ih 12500) sicer nevem kake konfiguracije so to sam vseeno ne gre to za en in isti čip namreč R670 na PCIe 2 ne rabi zunanjega napajanja (poraba 105-135W) tud delaan je v 55 nm
Int€l inside, IDIOT Outside

Bethrezen ::

djte se skregat o čipih...
keri geeki :\ :D
www.urbanterror.net

pviran3 ::

Spet bomo 9800tke okol nosil, stari časi se vračajo:D

Upam, da se bodo kak boljši ime spomnl.

OChack ::

nope. novi čipi vse do recimo G99 bojo mel imena še vedno 88**xy torej g92 bo 8800GT sicer hitrejsi od 8800GTS ki je ukinjen, g 95 al 97 pa bosta nekak 8700GT/s.....
nova serija v stilu 9x** xy pride z G100 drug let, ravno tako radeon R700
Int€l inside, IDIOT Outside

Shegevara ::

kotnik3D je zjebal vse tlele z pol leta starimi spletnimi nategavščinami

OChack, potem to pomeni, da bo G100-9 serija G110 bo 10 serija in bo zamik. Fak, res dobra poteza nvidie :\

kotnikd3 ::

MedoPu nobenga nisem zjebal.....razn če sm tebe, ker si na strani ATI-ja.....

pa omg, NOOBen od linkov ni star POL LETA OMG. preberi še enkrat.
pa če že vsi čmarite o nekih G100/G97 jedrih:D pa lahko kšn VIR al pa LINK prpopate zravn, mar ne?
kar sem prebral na netu (org. from nvidia), sem napisal na tem forumu. linkov ne bom še 1x limal.......če se motim, se NE LAŽEM OZ. NE MOTIM JAZ, temveč tisti ki je pisal na omenjen linku. sem kot radio:\

pa povejte par razlogov, zakaj nVidia nebi izdala geforcev 9. do sedaj se je vedno držala svojega enoletnega roka (geforci 4-5,5 FX, 6, 7, 8..). BTW: eno leto je že mim od 8 serije. razn če si je vse o geforcih 9 EN zmislu:D ter so mu verjeli XtremeSystems, X-BIT labs. OC-LAB2..................
v zadnjem odstavku sem napisal svoje mnenje.......če se motim me popravte :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotnikd3 ()

PrimozR ::

Mislim da je bilo na XS da G92 izide zdaj, GF 9 pa po novem letu.

The_hammer ::

A ni blo rečeno, da pride zravn chrysisa tam nekje... :\ Drgač je pa malo logično zdele postalo, da pride po novem letu enkrat ,če bojo zdej izdali 8800gt. Srčno upam, da čimprej ker me zelo zanima delovanje grafične, verjetno tudi vas.>:D


typoooooo
Intel E6420@2950, 7900 gto, 2gb,seagate baracuda 160,Keyboard G11,
Mouse mx518,Mouse surface Razer eXactMat, Speed link Medusa 5.1,
Enermax liberty 500W

Zgodovina sprememb…

Trdi ::

če bi Nvidia izdala svojo 9800 bi lahko doživela celo kakšno tožbo z strani ATI-ja oz AMD-ja.

AAAAhahahaHAHahaHHHAaaaa!!! Post leta!
Trdota d.o.o.

Dami ::

G92 oz D8P 8800gt pride zdaj, D8E oz X2 varianta tega (torej 2 ta 65nm čipa spacana skup) pride po novem letu, prav tako G98, ki bo verjetno D8V(alue) in bo poceni varianta, mogoče še kasneje. O čist novi seriji ni pa še nekih informacij o izzidu pa še manj.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

sid911 ::

Še enkrat povem: A se spomnete koliko novic je blo od vsepovsod pred izidom G80? in koliko wannabe benchev, informacij, specifikacij,... in to že kar nekaj časa pred izidom. O 9800 GTX je bilo objavljeno samo tisto o "specifikacijah". Pa še te so se takrat nanašale na G92 - ki pa NE BO 9800! Nekako dvomim da bi nVidia bila sposobna kartico najvišjega ranga lansirat v taki išini in odsotnosti številnih govoric. Če bo to vseeno naredila -kapo dol.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

koyotee ::

ter so mu verjeli XtremeSystems, X-BIT labs. OC-LAB2..................

LOL, oclab2 je isti "radio", kot pravis za sebe. Isto, če bi napisal, da so prvi primerek nove kartice dobili v uredništvu računalniških novic >:D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

OChack ::

MedoPu zgleda da bo tko, mogoče pa g100 ne bo več geforce, ampak je blo kšn let nazaj slišat ime dreamforce >:D kaj veš mogoče bojo ime spremenil, sj bi pasal , intel je prešu iz pentium na c2d amd na phenom, pa nj še grafika gre na neki drucga :)
Int€l inside, IDIOT Outside

Shegevara ::

OCHack... me prov zanima kakšnega imena se bojo spomnili.:)) Verjetno na začetku nebo prav nič popularen, potem pa, če bo preformans soliden, se bomo pa navadili, če bo prišlo do spremembe. Spomnite se Core 2 duo, ki so ga bashali, ko si ime zvedeli. Ko so pa vidli preformans se je pa vse utišalo:D

Kotnik3d, zate:
klik
klik2

lahko bi lepil še naprej linke tud iz drugih strani, pa se mi ne da. Sploh pa, kakšen point je nVidii rušiti z izidom že to leto, ko imajo najboljšo kartico prav oni za gaming, tako bodo samo kvarili prodajo 880GTXkam, kar pa pomoje ni njihov namen

kotnikd3 ::

MedoPu kje so pa te informacije dobili? direktno od nvidie?
zadnji stavek: if this is true this means that there won't be a Geforce 8800GTX / Ultra replacement in this year. if this is true.....if this is true..IF....IF
zakaj so pa potem predstavili geforce 8? sj sta bla 7900gtx/7950gx2 prvaka.
na tvojem linku piše da prideta G92 in G98. kera pa bo imela jedro g98?
na linku piše da letos naj ne bi prišle grafične močnejše od 8800gtx, kaj pa če pridejo 1.1.2008:D :D :D ???!?

sid911 ::

kotnikd3, daj mi relevanten link ki govori o tem da bo 9800 GTX predstavljena v kratkem. Tudi če si ga že ga daj. Pa za tiste specifikacije malo poglej kdaj in predvsem ZA KAJ so se pojavile.

in BTW, če bi se res bližala 9800 GTX bi prav INQ bil pol vse solate o njej.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sid911 ()

PrimozR ::

kotnik 1.1. bo težko predstavljena nova generacija ker takrat komajda kdo dela. Pa tudi če, to ni tako kmalu. To je čez več kot 2 meseca. Govoriš da naj bi bila nova serija predstavljena novembra, najkasneje začetek decembra. Sam pa sem napisal, da je bilo na XSu, da bo GF 9 serija rpedstavljena v prvem trimesečju 2008. 1.1.2008 paše zraven. I win.

Shegevara ::

"7900gtx/7950gx2 prvaka" - nekje ja, nekje ne. Najvišja sta bila najverjetno v cenah. Ampak 1950xtx in še CF zraven niso bili daleč odzadej. V dosti igrah tudi boljši.

kotnik.. na G98 jedru bodo kartice švohnejše od 8800GT.

če pa pridejo 1.1.2008 (veš da:\ ) bom pa še vseeno imel bolj prav, kot pa ti, ki govoriš da jih bodo prodajali že s crysisom, če datum ne bo prestavljen. se pravi novembra enkrat

OChack ::

ja to v zvezi z 9800 sm nekej slišu pa nevem a je biv fud al celo inq baje da ni ravno high end ta kartica (g98 če se ne motm) in nj bi se že razpošilala, bla nj bi na voljo decembra?

če koga kj več zanima nj si mal arhiv fudzille pogleda zih kj najde
Int€l inside, IDIOT Outside

sid911 ::

G98 bo manjši bratec G92.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

kotnikd3 ::

seprav da letos 100% nebo 9800 serije?:'(
btw citat: During his speech, Nvidia’s senior vice president Dan Vivoli let slip that Nvidia intended to “launch new hardware to coincide with Crysis’ launch. (5.oktober.2007)

se opravičujem če sem vas zasipal z napačnimi informacijami:8)
djte mi povedat pol: mislil sem da bom vzel 9800gts, pa ga, kot pravte vi, zgleda nebo.
a se splača pol zdele kupt 8800gtx???

PrimozR ::

Khm, 8800 GT s crysisom? :\

Jst ::

Meni pa prenovljeni 88GTS mamljivo deluje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zheegec ::

Yep, jo že komaj čakam 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kotnikd3 ::

wuuuuhuuuuu

kaj pa pravite na tole!!!!:P zadnji novici
nVidia aims for 3 TFLOPS / link
already saw/link 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kotnikd3 ()

bluefish ::

hja, bo potrebno počakati na bolj otipljive in zanesljive rezultate oz. vire.

Gregor P ::

Ja nč, ene šest takih v SuperSLI v dom'č računalnik pa bo za kakšen mesec, ne>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Shegevara ::

hehe, kotnik, v novici me je najbolj tole zbodlo: "we were told by a friend"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove AMD-jeve grafične kartice

Oddelek: Novice / Grafične kartice
365368 (2924) gruntfürmich
»

Februarja že GeForce 9? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1008037 (8033) Senitel
»

Radeon HD 3000 serija predstavljena (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
938072 (8072) Gregor P
»

Novičke iz AMD-jevih logov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
132537 (2536) Zlate
»

Sapphire pokazal delček prihodnosti

Oddelek: Novice / Procesorji
445285 (2725) Shegevara

Več podobnih tem