» »

XP Home & Profesional

XP Home & Profesional

Sheky ::

Lep pozdrav

Rad bi 2 rač. povezal v mrežo. Na enem je xp "profesional" na drugem pa "home", oba sta povezana z ruterjem in vsi IP-ji so vpisani v računalnikih. Vendar pa se rač. med sabo ne vidita.
Pred tem je delovalo normalno imel sem enake nastavitve le, da je bil profesional naložen na obeh rač.

Prosim za pomoč
Lp

tursiops ::

Zdeavo!

imam podoben problem. Tudi jaz imam oba računalnika povezanega v mrezo. Namizni je s kablom povezan z routarjemin na njem ke nalozen xp-pro; Laptop pa je brezzično povezan z routarjem na njem pa je xp-home. Računalnika se vidita med sabo. Z laptopom lahko pridem v namiznega s tem da moram predem imam dostop do diska ali printerja vpisati administratorko geslo od namiznega računalnika. Z namiznega računalnika pa ne pridem na laptop. Ima mogoče kdo kaksno idejo kaj bi bilo narobe?

Sheky ::

Res? Kako si pa to naredil? Namreč meni noben nevidi drugega

Keltyrael ::

Imel sem podoben problem...
Pa sem dal po (vsaj) 1 mapo na vsakem računalniku v skupno rabo (se reče share) in sta od takrat naprej zaznala drug drugega
pred tem pa niti pingat nisem mogu drugega računalnika...

Alexius Heristalski ::

1. Ime delovne skupine mora biti enako na obeh računalnikih.
2. Preverite, če imate nameščen in vklopčjen File and printer sharing. ja, tudi to se včasih pozabi.
3. Dobro je, če imate kakšno mapo v skupni rabi (privzeto je, mislim da samo My shared documents).
4. Preverite, če vam povezave ne ovira vaš požarni zid (to se ponavadi vidi, če ne moreš pingati). Predvsem Windowsov zna povzročati težave, vendar se kje zatakne tudi, če uporabljate kakšnega drugega.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

mirkuma ::

Jp, najbrz bo problem z delovno skupino, privzeto je za Pro mislim da WORKGROUP, za Home pa mislim da HOME**-nekaj tekega...torej obe imeni delavnih skupi nastimaj na enako ime.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

1fris ::

poglej lastnosti za ''local area connection'', kjer naj bo prisotno vsaj naslednje:
- NWLink NetBIOS
- NWLink IPX/SPX/NetBIOS Compatible Transport Protocol
- Internet Protocol TCP/IP
- File & Printer sharing
- QoS Packet Schedule
- MS TCP/IP version 6

in kot že omenjeno isto delovno skupino npr. workgroup

ker si verjetno šef za obe mašini, tj. administrator, potem ti ziher ni treba pisati nobenih gesel do drugega računalnika :D važno je le, da sta oba v delovanje :(

SasoS ::

netbios in ipx sodita na smetišče zgodovine. TCPIP je vse kar rabiš :)

1fris ::

SasoS: netbios in ipx sodita na smetišče zgodovine. TCPIP je vse kar rabiš :)

morda, toda brez tega si ''obsojen'' na tipkanje gesel :D

ToniT ::

morda, toda brez tega si ''obsojen'' na tipkanje gesel


To sploh ni res. V Local security settings dovoliš dostop do tvojega računalnika brez gesla tudi preko mreže.

tursiops ::

ToniT:

Mi lahko prosim opises postopek kako to naredis.

jan01 ::

Geslo je obvezna stvar! Itak, ko se prijavljaš, ti ponudi možnost, da si zapomni geslo...

/*Enim, ni jasno, da so netbeui, ipx/spx, netbt, po domače povedano le načini s katerimi lahko višji protokol smb(oz po microsoftovo cifs) deluje.
Če imaš v mreži vse računalnike, ki imajo vsaj windows 2000 in še router, pa še netbt ne rabiš, saj router poskrbi za imena...*/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

ToniT ::

Start->Run->gpedit.msc

Potem izbereš Nastavitve programa windows->Varnostne nastavitve->lokalni pravilniki->Varnostne možnosti-> Accounts: Limit local account use of blank.....
Tam daš na onemogoči (disabled)


Je pa to velika varnostna luknja....

tursiops ::

ToniT:

A si siguren da je pravilni ukaz "gpedit.msc" ker meni ta ukaz ne deluje.

tursiops ::

ToniT:

Se popravljam, na XP-pro je deloval ta ukaz vendar ni bilo uspeha:(
Sedaj sem zagnal na obeh računalnikih carovnika za namestitev domacega omrezja. Sedaj lahko normalno gledam datoteke v skupni rabi iz racunalnika kjer je nalozen XP-pro na racunalnik kjer je nalozen XP-home, medtem ko obratno se kar zahteva, da preden pridem do dostopa moram vnesti administratorko geslo.
Imas mogoce se kaksno idejo

jan01 ::

2 moznosti:
a. na racunalniku(xp pro) naredis se enega userja(priporocam v computer managemetu, ne v enmu bednemu wizardu)
Zdaj se prijavljas kot ta user. Aja, pri member zavihku pri userjih, odstrani vse, tudi user...
Aja se to: priporocam, da pri permission pri sharanju map dodas authentucated user in odstanis everyone.
b. vklopnes simple file sharing(tool>folder option>view)....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalniki se ne vidijo preko My network places

Oddelek: Pomoč in nasveti
81931 (1792) BaRtMaN
»

Sheranje preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
91251 (1158) amigo_no1
»

domače omrežje - težave

Oddelek: Omrežja in internet
61449 (1311) amigo_no1
»

Pc Anywhere

Oddelek: Programska oprema
221372 (1079) romario
»

Lan med win 2k inwin 98se (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
654875 (4111) Klemenn

Več podobnih tem