» »

WIN7 priključitev tiskalnika

WIN7 priključitev tiskalnika

ptg ::

Pozdrav,

imam težav s priključitvijo tiskalnika HP Deskjet 5150 na nov PC z WIN7.
Ta nov PC je s kablom povezan na drugi izhod ruterja WRT54GL.
Na prvem izhodu ruterja je star PC, na katerem je priklopljen printer.
Poizkusil sem vse variante ( dodaj tiskalnik...)
Če printer priključim direktno na USB novega PCja, je v treh sekundah nameščen.
Torej driverji niso problem.
Ko diagnosticiram omrežje, mi javi, da pripada ta PC domači skupini,
da ima omogočeno skupno rabo tiskalnika ter da ni nobene napake.
Ko poizkušam z Dodaj tiskalnik mi ga predlaga iz domače skupine potem pa napiše da Windows update ne najde gonilnika.

Kakšna izkušnja s tem?

Duhec ::

Torej je tiskalnik priklopljen na star pc, ti bi pa želel tiskati iz novega Win7 pcja ?
Najprej šeraj tiskalnik na starem pcju, predvidevam, da imaš WinXP. Desni klik na tiskalnik, izberi "Skupna raba" in "Daj ta tiskalnik v skupno rabo", restartaj oba kompa in še 1x poizkusi, če ga zdaj Win7 najde preko "Dodaj tiskalnik", "Dodaj omrežni, brezžični ali tiskalnik Bluetooth", začne se brskanje po mreži in šeran tiskalnik na starem pcju bi se moral izpisati v iskalnem oknu, kjer ga izbereš in potrdiš.
Če ga ne najde še vprašanje:
Kako imaš nastavljene IP naslove na obeh kompih? Sta v isti IP skupini ? Lahko pingaš oba kompa med seboj ?

ptg ::

Točno, stari ima XP-je. Printer je v skupni rabi, ker dostopam še z dvema notebookoma.
Oba resetiral, poizkusil z Dodaj t... . Najde ga ampak ne poveže, ker napiše, da Windows update ne najde gonilnika.
Pig pa takole:
Stari PC najde novega, novi 192.168.1.140 pa ne vidi starega 192.168.1.100.
Samo za test sem vklopil notebook in poizkusil printat, vse dela ok.

ptg ::

Še to, če grem pa na nadzorno ploščo, omrežje pa lahko iz novega PC vidim starega, grem tudi v njegove šerane datoteke, vidim tiskalnik. Hudo poltergajstno tole.

s1m0n ::

HP pač!
Meni mojega starejšega HP ni uspelo spravit, da bi takole delal kot poskušaš ti. Ne glede na to kako sem poskušal!
Tudi z gonilniki so bili sami problemi, sem raje nabavil novega, ki ima mrežno povezavo ga lepo priklopil na WRT54GL in dela na vseh računalnikih (kabel, wifi...) brez kakršnih koli komplikacij :)

Če ti bo uspelo poročaj :)

ptg ::

Slišim ja, da HP ni najbolj user friendly glede driverjev...
Ni mi pa jasno, da se je direktno povezal preko USB-ja v parih sekundah, takole preko kabla na ruter pa ne dostopa do printerja.
Tole bom rešil, kot sem še vse dosedaj...
NEBOŠTIMENIZIZIKEMAJAL...:)

ptg ::

Urejeno !
Štos je v tem, da je potrebno uporabiti pri izbiri za DODAJ TISKALNIK: LOKALNI TISKALNIK in ne MREŽNI...
Drugi štos pa je: ne najde driverjev v HP temveč v Hewlett-Packard.
Seveda je potrebno poznati ime svojega PC-ja ter tiskalnika, ki se ju vpiše, ko to vpraša.

TOJETO8-)

FiDeK ::

Glede drugega štosa sem se tudi sam zgražal nad tako neumno rešitvijo ko sem to urejal enkrat :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne najde tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
102044 (1953) Miro-Slav
»

tiskalnik je priklopljev na mrežo, ampak mi ga računalnik ne zazna

Oddelek: Pomoč in nasveti
71774 (1630) andyduk
»

Reševanje povezave s tiskalnikom Vista - XP

Oddelek: Strojna oprema
132026 (1906) nejcek74
»

LAN XP+Ubuntu (PROBLEM!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151431 (1287) bibip
»

se da deliti printer?

Oddelek: Omrežja in internet
51245 (1054) OSA

Več podobnih tem