» »

hišni kino

hišni kino

Matjaz79 ::

Pozdravljeni,

rad bi si nabavil hišni kino, ampak ker nisem ravno ekspert in ne potrebujem profesionalne opreme vas prosim, če mi lahko svetujete kaj nabaviti za ugodno ceno. Poleg tega me zanima vašo mnenje glede hišnega kina, ki se meni zdi zelo zanimiv za ugodno ceno:

- Yamaha RX-V 459 Titan ( v MediaMarktu v Grazu sem ga videl za 200€ )
http://www.yamaha-online.de/products.ph...

- Yamaha NS-P270
http://www.yamaha-online.de/products.ph...

Kateri zvočniki bi bili še tudi primerni za Yamahin receiver?

LP,
Matjaž
Samsung UE49KS7002, Yamaha RX-V463, Infinity Beta HCS

Trancedeejay ::

HI
Od 5-7.10. poteka v LJ najvecja audio & video prireditev v SLO. Mozno bo marsikaj kupiti po sejemskih cenah.
www.multimediashow.net

Have a nice Day

Matt
Music is the key

trdoreh ::

@Trancedeejay, kakšna bo pa kej vstopnina za sejem?


Lp, Jan

danix1 ::

Kupi raje boljše zvočnike, ali pa dodaten stereo par.
RXV 459 je prejšnji model, nov je RXV 461, ki že ima mikrofonsko kalibracijo, nove efekte (ki res dobro delajo pri 5.1 posnetkih, tako filmih kot koncertih) in USB vhod za muziko, on screen display in HDMI switcher ter 100x boljši daljinc od 459. V bigbangu ga dobiš za cca. 280€.
Zvočnike pa raje kakšne lesene.
Če želiš majhne in zelo poceni so to Yamaha NSM125 (cca. 68€/par) in kak YSTSW012 subwoofer (90€). Ti svetlobna leta pred NSP270, sploh pri poslušanju glasbe,
pa še "wife-friendly" so. Za cca.150 do 300€ imaš na trgu tudi druge lesene 5.1 komplete. Pojdi malo v trgovine (Janus, Big Bang, Mediamarket ipd.) in jih pred nakupom obvezno stestiraj, ker lahko za ta denar dobiš navaden podn ali pa čisto spodobno zadevo.

LP

Matjaz79 ::

danix1 hvala za tvoj odgovor. Receiver yamaha rx-v 461 sem na netu našel v Mediamarketu za ceno 260€, medtem ko zvočnikov nisem našel da bi jih kje prodajali. Mogoče veš kje bi se jih dalo videt in stestirat? Katere 5.1 sisteme pa bi mi še ti priporočal poleg Yamahe?
Samsung UE49KS7002, Yamaha RX-V463, Infinity Beta HCS

danix1 ::

Ja, pojdi v BigBang in ne išči po njihovi spletni strani, ker vsega nimajo gor na njej. Tam imajo (upam,da še) Yamahe NSM 125 ali pa soliden komplet Infinity Primus HCS. Tudi komplete že imajo sestavljene z RXV 461 + DVDS661 + Infinity Primus HCS, za nižjo ceno, kot če bi kupoval vse tri komponente posebej. Seveda samo v primeru, če rabiš še DVD player. Poglej tudi komplet JBL SCS 178. Ta je hudo poceni. Pa za ceno za 461 se lahko probaš tudi v Big Bang-u "handlat", saj boš verjetno tam dobil boljša slovenska navodila in boljšo poprodajno podporo in servis (če ga boš rabil, seveda), saj so generalni uvoznik za Yamaho. Ali pa izkoristi njihovo HIFI akcijo nakup na 24 obrokov brez obresti.
Tudi pri Janus-u sem enkrat videl en soliden poceni komplet, mislim da System Fidelity
Torej ne išči samo po internetu ampak pojdi v Big Bang Mega, Janus, Mediamarket, ipd.
in prosi za demonstracijo. Pa imej kak svoj CD poleg, da lažje oceniš zvok.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: danix1 ()

Matjaz79 ::

Evo, sem šel v BigBang v Ljubljani (bivši Bof) in so imeli od Yamahe samo te modele receiverjev HTR-5940, RX-497 in RX-V459, od zvočnikov pa so imeli samo en model sam sem pozabil kater je že bil, vem samo da niso imeli NSM125. Bom še tako preveril v Mediamarketu in pri Janusu. Ampak glede na to, da naj bi BigBang bil generalni uvoznik za Yamaho sem pričakoval večjo izbiro.

DVD-ja pa ne rabim saj ga že imam in sicer Yamado DVX-6700 in sem z njim zelo zadovoljen.
Samsung UE49KS7002, Yamaha RX-V463, Infinity Beta HCS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matjaz79 ()

mauzer ::

Za povprečnega uporabnika, špica: Harman Kardon & JBL

dvosistemski zvočniki, DTS, dolby digital in še in še
Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mauzer ()

Matjaz79 ::

Evo sem govoril še s kolegom, ki je tudi imel doma Yamaho (predvsem zaradi kvalitete in možnosti 5 Channel Stereo) in bom po vsej verjetnostni vzel:

- receiver Yamaha RX-V461 http://www.yamaha.co.jp/english/product...
- subwoofer Yamaha YST-SW015 http://www.yamaha.co.jp/english/product...
- zvočniki:
- Yamaha NS-M125 4x
- Yamaha NS-C125 1x
ali
- Yamaha NS-125F http://www.yamaha.co.jp/english/product...
- Yamaha NS-P125

Danix1 hvala zaenkrat tudi za tvoje nasvete. Mauzer komplet Harman Kardon & JBL mi pa ni všeč poleg tega ima še DVD, ki ga ne rabim.
Samsung UE49KS7002, Yamaha RX-V463, Infinity Beta HCS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matjaz79 ()

DenIIs ::

Lep pozdrav!
Mal si sposodin temo če lahko. :)

Nameravam kupit Denon 1730 ter Denon AVR 1507, mogoče 1508. Vem da je 1508 novi model, drugač pa neke bistvene razlike med njima nisem opazil. A se splača dat mal več denarja za 1508 al je 1507 v redu?

Zdaj me pa zanima kaki zvočniki bi vredu špilali na tej zadevi. In sicer naj bi bili 5.1, za njih nameravam odšteti tam okol 400 EUR. Nekak se nagibam na Infinity beta (mediamarket 430 EUR).

Vaše mnenje?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem povezava zvočne kartice z ojačevalcem

Oddelek: Pomoč in nasveti
161380 (1265) St235
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634062 (16833) josko674
»

Hišni kino do 300 eur

Oddelek: Zvok in slika
192753 (2245) Alfa Dog
»

Kateri hišni kino kupiti??

Oddelek: Zvok in slika
2412914 (11076) musomanov
»

YAMAHA MOVIE 307

Oddelek: Zvok in slika
102538 (2538) danix1

Več podobnih tem