» »

Počasen disk

Počasen disk

Zlatan ::

Zadnje dni mam problem s trdim diskom (Maxtor 200 GB). Zadnjič mi je kar naenkrat začel zelo "škrtat", kot bi se nekaj zataknilo notr... to je blo za par sekund in se je nasledn dan še enkt ponovil. In od takrat naprej mi ta disk grozn počas dela. Npr. samo če hočem iz tega diska kaj zapečt na dvd, mi porab več kt pol ure za isto opravilo, ki ga je prej naredu v 5 minutah. Enkrat mi v Windowsih diska sploh zaznal ni več, sam se je na srečo po ponovnem zagonu spet pojavu. Disk mam 3/4 poln in ne bi rd, da bi kr enkt crknu.

Tko da če ma kdo rešitev oz. če se komu vsaj sanja, kaj bi blo narobe... help please!:'(

bluefish ::

disk se verjetno počasi poslavlja, saj je očitno že star (20GB). Kupi novega in nanj naredi kopijo vseh pomembnih podatkov.

Zlatan ::

Disk je 200 GB in je star 2 leti in pol.

Tea Time ::

Lep pozdrav.

Moj nasvet: hitro kupi zunanji disk, presnami vse pomembne podatke, formatiraj 200 GB in ga stestiraj. V kolikor še vedno dela počasi - nesi v trgovino, reklamacija (mislim, da imajo diski zadnje čase 3 leta garancije?).

Meni se je to zgodilo v službi... Lahko ti povem, da obnova podatkov z diska ni poceni in velikokrat niti ne gre vsega obnoviti :'( .


Še dodatek;
Ne prižigaj več računalnika, dokler ne kupiš ekstra diska... Večkrat, ko boš vklopil - prej se lahko dokončno poslovi...
Have a break!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tea Time ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910186 (6359) kmetek
»

Hitri diski proti RAID-u

Oddelek: Novice / Diski
304708 (3537) LuiIII
»

Problem z diskom

Oddelek: Strojna oprema
151473 (1275) muzičar
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939113 (6068) dela
»

HITACHI 7K250 160GB 7200 ATA133 8MB po štirih mescih šel žvižgat rakom.. (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
835706 (3562) SebaR

Več podobnih tem