» »

raptor disk, izkusnje

raptor disk, izkusnje

trnvpeti ::

koliko je glasen raptor disk
koliko bolj glasen kot nekaksen sata disk
se ga da kako utisat
kolk se bolj greje

himera ::

mene tudi zanima kolk je glasen?
AMD64 @ FX-57
ASUS A8N-E, 2x 512 DDR500
WD Raptor 36GB + 250GB Hitachi

opeter ::

Dokaj glasen je... ampak proti staremu 18 GB-nemu Ultra160 SCSI disku je miška.
Dokler mi deluje tako kot je treba, me ne moti.

trnvpeti ::

se ga da kako utisati?

opeter ::

Ja, ga izklopiš iz elektrike, ne? :D

Oprosti, vem, da je bil malce čuden odgovor. Hja, ne moreš ga utišat, razen, če imaš neko super računalniško ali zunanje ohišje z debelo steno v katerega montiraš Raptorja. Recimo v PowerMac G5 aluminijasto-kovinskem ohišju je tišji proti ohišju, ki je namenjeno za navadne PC-je.

Lahko pa seveda poskusiš ohišje z notranje strani zvočno ublažiti/izolirati, npr. karton za kokšja jajca, kak stiropor, morda kakšna spužva ipd.

opeter ::

Še to, glede gretja: nič hujše se ne greje (imam 150 GB-ni model) kot bilokateri drugi SATA disk.

Antares88 ::

Tole je po moje dosti učinkovito pri utišanju in hlajenju diska. Ni pa poceni.

https://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop...

Raw ::

Sam sm ga montiral na gumice (se dobijo pri coolpc) in je tišji kot novejši maxtor, ki ni na gumicah.
I am what I am and I do what I can

Calligula ::

Bolj se ti splaca dat navadne sata diske v raid 0.

trnvpeti ::

ce ze,pol dva raptorja v raid

bluefish ::

spet lahko pametujemo o tem. RAID 0 se najbolje obnese pri delu z velikimi datotekami, saj se TEORETIČNO hitrost zapisovanja še enkrat poveča. Prednost Raptorjev pa je v nizkem dostopnem času in iz tega vidika ga nobena kombinacija diskov v RAIDu ne prekosi.

bluefish ::

glede tistega ohišja na cool-pc pa, če imaš dovolj denarja za nakup takega diska, se ti tistih 40€ ne bo preveč poznalo.

trnvpeti ::

kaj se pridobi z ohisjem za 40E več?

trnvpeti ::

nizki dostopni cas, recimo teoreticna razlaga? kaj ,kje pridobis, koliko pridobis

rintintinc ::

Zanimivo škatlica za utišanje diska. Ampak kako je pa s segrevanjem diska v takem ohišju? Zna biti to problem, ali ta sistem z odvajalnimi 'puščicami' dejansko deluje?

In še ... Koliko disku škoduje manko SATA-II kompatibilnosti?

bluefish ::

v praksi mu "škoduje" zelo malo.

rintintinc ::

Mi zna kdo priporočati kakšno priznano spletno štacuno, kjer imajo na zalogi 74GB različico in so hitri pri pošiljanju? Hvala.

bluefish ::

preko ceneje.si ga začuda nisem našel, tako se mi zdi, da je preko nakupi.net najcenejši (154€). Dobava je 1-5 dni, s trgovino pa imam sedaj ob štirih nakupih odlične izkušnje.

rintintinc ::

Hvala, ampak še vedno ga nimajo na zalogi. Iščem trgovino, ki ga ima. :)

bluefish ::

morda še mimovrste in podobni. V enem dnevu pa ne verjamem, da ga boš dobil kjerkoli. Menda se ti ne mudi tako zelo?

rintintinc ::

Eh, se mi, ampak bom kar pri ceneje.si vzel. Tam imajo sicer napisano, da ima disk 8mb predpomnilnika. Kolikor je meni znano jih ima 16. Gre za napako, sklepam, ali obstaja kakšna slabša / starejša verzija 74GB Raptorja?

opeter ::

Trenutni modeli 74 in 150 GB imajo 16 MB predpomnilnika. Morda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost diskov in matična plošča ?

Oddelek: Strojna oprema
334330 (3961) thebaloh
»

Raid 0 ali ne raid 0..

Oddelek: Strojna oprema
311896 (1349) Pyr0Beast
»

WD Velociraptor

Oddelek: Kaj kupiti
51358 (1163) mat3
»

Disk IBM 7k250 moj najboljsi nakup letos. Priporocam bolj kot karkoli drugega. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
25113848 (7745) e-marko
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310412 (7597) Keyser Soze

Več podobnih tem