» »

monitor profil in photoshop

monitor profil in photoshop

barelyLegal ::

Do predkratkim sem imel CRT monitor in je photoshop deloval ok. Zdaj, ko imam LCD (zraven sem inštaliral driverje še za monitor iz CD katerega sem dobil zraven ter natural color pro, en program) in zaženem photoshop, javi sledeč problem:


google mi je našel rešitev, no, kvazi rešitev:

try going to your DISPLAY PROPERTIES... under settings go to advanced and then color management tab.... if you see the monitor profile of samsung there, just remove it....


Tam sem imel 940N monitor profil, sem ga zbrisal in pojavila se je sledeča napaka:


Zbrisal sem tudi natural color pro, odklukal v msconfig "adobe gamma", nič.. vedno javi isto...
Kaj bi lahko bilo narobe?
Error

bluefish ::

ja, žal se Adobe in nekateri profili tepejo med sabo.
Tudi jaz sem imel določene težave s tem. Ob namestitvi driverjev za monitor so barve v Photoshopu postale drugačne oz. so bile prilagojene barvnemu profilu. Nobena nastavitev ni pomagala, tudi ne poznejša odstranitev vseh komponent gonilnikov. Ker pa mi je bila avtentičnost barv zelo pomembna sem se moral odločiti za format diska. Od takrat pa gonilnikov za ekran ne nalagam več.
Vem, da je to morda drastična rešitev, ampak pomaga.
Sicer sem vprašanje zastavil tudi na Adobe forumu in si ogledal topice s podobnimi vprašanji, vendar pa rešitve ni bilo. Lahko bi sicer pisal tudi na Samsung oz. Adobe.

Torej, če ti program Natural Color Pro ni pomemben in bi se želel znebiti težav v Photoshopu, potem bo format verjetno ena od rešitev. Seveda pa počakaj še nekaj časa oz. vprašaj po tujih forumih, saj je morda kdo rešil problem.


Kaj pa se zgodi, če v prvem sporočilu obkljukaš Don't show again in izbereš Ignore Profile (najprej to) oz. Use Anyway.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

opeter ::

Poišči Adobe RGB 1998 ali podobnega in to dodaj v tvoj Display Properties/Color Management. Najdeš ga v ICM mapi znotraj C:\Windows (oz. kjer pač imaš že nameščena Okna).
Prav tako v Photoshopu nastavi Adobe RGB kot primarni RGB profil. Lahko pa seveda tudi kaj drugega, saj verjetno nimaš kaj hudo kalibrirane zadeve.

Sicer pa za delo v Photoshopu takšen LCD monitor z TN matriko ni ravno najboljši...

bluefish ::

točna lokacija je \windows\system32\spool\drivers\color.

@opeter: misliš, da bi to pomagalo tudi meni?

barelyLegal ::

opeter, hvala, uporabil sem AdobeRGB1998 in sedaj ne javlja več tega! barve se zdijo vredu... kje je zdaj najbol očitna razlika med prejšnjim profilom, 940N in zdaj, ko sem nastavil na AdobeRGB1998 ???
Error

opeter ::

@barelyLegal:
kje je zdaj najbol očitna razlika med prejšnjim profilom, 940N in zdaj, ko sem nastavil na AdobeRGB1998 ???


Hja, pri boljših monitorjih bi se videla razlika (to velja tudi za stare CRT-je, predvsem tiste, ki so imele Trinitron in Diamondtron cevi).
Problem je, da le malo število monitorjev podpira cca. 80% AdobeRGB spektra, še manjše je tistih ki podpirajo 99,9% Adobe RGB spektra ali pa celo še več (torej področje izven "klasičnega" Adobe RGB spektra, to je že Adobe Wide Gamut, o pokritosti celotnega CIE spektra lahko le sanjamo) - npr. NEC SpectraView serija (predvsem LED reference), Quato (serija Intelli Proof 213 in 260 e), nekateri EIZO monitorji...

AdobeRGB spekter barv (glej trikotnik):


Adobe Wide Gamut RGB - široka barvna paleta:


Za ostalo glej Wikipedio.

Če vas bolj podrobno zanimajo barvni spektri, kalibracija ipd. si pomagajte z Guglom, sicer pa zanimiva povezava (za tiste, ki vedo/razumejo nemško): Primerjava AdobeRGB, sRGB itn.

@blueFish
@opeter: misliš, da bi to pomagalo tudi meni?


Pomagalo? V kakšnem smislu? Kaj je sploh narobe pri tebi?

bluefish ::

trenutno nič :D .

Imel sem probleme ob nameščenih driverjih za monitor, ko barve v Photoshopu niso bile prave (barve v paleti in na "sliki" se niso ujemale, ob shranjevanju v jpeg so bile spet drugačne - pravilne,...). Zanimivo je tudi, da Proof Setup na nobeni od možnih nastavitev ni pomagal.

Torej, recimo da sedaj ponovno namestim gonilnike, le ti bodo ustvarili svoj barvni profil. Bi lahko nekako v Photoshopu dosegel, da se tega profila ne upošteva oz. da uporabi Adobe RGB 1998?

Vem, da je malo štorasto tole napisano :8) .

opeter ::

Seveda, tako v Winsih kot v Photoshopu nastaviš Adobe RGB. Mora delovati BP.

bluefish ::

Te bom ob naslednji sveži namestitvi Win vzel za besedo :D .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrawide Monitor

Oddelek: Kaj kupiti
203083 (1263) edi45
»

Prikaz barv na monitorju Lightroom in ostali programi

Oddelek: Pomoč in nasveti
121487 (1202) fujtajksel
»

Photoshop CS6 kuri ram in sesuva sistem

Oddelek: Programska oprema
101829 (1710) Nummy
»

prenosnik in programi za oblikovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
213227 (3038) opeter
»

Photo shop razlika v slikah

Oddelek: Pomoč in nasveti
81525 (1225) nejcek74

Več podobnih tem