» »

boot sektor na CD/DVD-ju

boot sektor na CD/DVD-ju

anddrej ::

Zanima me, kako lahko vidim, spremenim boot sektor oz. kar je zapisano v njem. Problem je sledeč:
imam en boot cd...en program, ki bi ga rad dodal drugemu programu, ki je tudi bootable, vendar, ko prvega odprem (image file z magic iso-jem) ni nič. Nato sem dobil podatek, da je vse zapisano v boot sektorju. Gre se o mhdd-ju, ki bi ga rad dodal na drug multiboot CD.
Lp Andrej

anddrej ::

Ga ni junaka, ki bi to vedel?:(
Lp Andrej

'FireSTORM' ::

Če te razumem imaš ti bootable binary A na CDju. Zraven bi pa rad še dodal drug bootable binary B in potem ob zagonu izbral kater binary bi zagnal?

Če je tako, daš oba binaryja A in B na CD in zraven moraš še "implementirat" en boot loader.
Those penguins.... They sure aint normal....

anddrej ::

Kako nej dam zadevo na CD, če pa ne vidm nobenih fajlov??? Evo...kle se lohk dol sname MHDD in k se image pogleda, se nič ne vidi, tako ne morem/ne znam zadeve implementirat v drug CD.
Lp Andrej

StratOS ::

Odpreš lepo iso in pregledaš bootsektor ( uporabljaš lahko tudi WinISO,UltraISO za extrakcijo ).
Gre za modificirani BOOT98SE boot loader, gre za disketno emulacijo z ramdriveom in dodatki orodja za diske.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

anddrej ::

Bemu mast....sm probu z magic iso, power iso, ultra iso....pa pri nobenmu ne vidim oz. ne znam izbrat, da bi mi videl kaj je gor.
Lp Andrej

StratOS ::

Evo ti ekstrahirani boot sektorji.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

anddrej ::

Ja OK...sam, karkol kle izbereš...ne vidiš nič, kako nej potem zadevo dodam, če ne vem, kako se imenuje zagonska datoteka?
Tkole zgleda en del moje ini datoteke (CDSHELL.INI)



Markirano naj bi bil MHDD
Lp Andrej

kockish ::

CDShell?
Nabavis sliko zagonske diskete s tvojim programom (z interneta oz. s cdja/diskete poberes), dobis nekaj v stilu mhdd.img (oz. .bif/.ima), ki ga v cdshellu bootas z ukazom
memdisk mhdd.img
tj. enako kot partition magic, ghost in tisto disketo z ntfsdos. Vsem je skupno, da tecejo pod dos okoljem, zagonski sektor je emulacija diskete.

Ce ne gre z bif datoteko, bi moral iti z ima datoteko ( dobis tu) - gre za tisti .bif, pretvorjen v ima s programom WinImage.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RIPLinux v11.3 - boot z USB zašteka

Oddelek: Operacijski sistemi
61242 (1052) MrStein
»

čuden zvok ter zamrzovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
9746 (697) DeeCoy
»

Diagnostično orodje za WD

Oddelek: Programska oprema
144426 (4286) clovk
»

namestitev boot sektorja na USB ključ..

Oddelek: Pomoč in nasveti
72172 (1999) Hob
»

Kateri software za testiranje wd 320 gb diska?

Oddelek: Strojna oprema
5951 (851) nokia6310

Več podobnih tem