» »

namestitev boot sektorja na USB ključ..

namestitev boot sektorja na USB ključ..

Morgoth__ ::

Imam eno vprašanje...
Imam en bootable cd, pa ga želim presnet na usb ključ, problem je v tem, da ne vem, kako naj skopiram boot sektor. Poizkusil sem če več stvari (Bart's mkbt.exe, dd.exe, google...) pa so vse stvari narejene za kopiranje boot sektorjev iz disket, ne pa iz cd-jev.

Če ma morda kdo kakšno idejo, se mu vnaprej zahvaljujem.
___________________________________
|Athlon 2.6XP, 1G RAM, ATI R9600XT,...|
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

amigo_no1 ::

Uporabi winhex in skopiraj mbr (prvih 512 bajtov) iz diskete.

Tr0n ::

Hob ::

Kopirat CD na USB ni cisto trivialna zadeva, vsaj sam se nisem videl enega enostavnega nacina.
Sam uporabljam zgoraj linkani HPjev utilitiy za formatiranje (FAT12/16), nato kopiram gor sistemske datoteke io.sys, msdos.sys in command.com iz zagonske diskete, ter popravim boot sector z omenjenim mkbt.exe (boot sector skopiran iz diskete).
Nato uporabim grub4dos oz njegov grldr, ter nadomestim bootsector z novim (s programom bootlace, ki pride zraven) in loadam direktno grldr.

Grub4dos potem zna bootat vse sorte, od DOSa do WinPE in s tem pokrijes vecino CDjev, mozno je bootat seveda tudi razne linux-e in podobno, v zadnjih beta razlicicah pa celo kar nekatere ISO datoteke. Da ne omenjam img datotek (image-i disket).
Precej mocno orodje, da se naredit cuda, vprasanje pa je koliko truda ti je vredno v to vlozit, ker na koncu en CD le ni tako drag, ali pa uporabis RW in se izognes vsemu temu.

Tudi ko naredis dober USB kljuc ki ga boota vecina masin, imas razne buggy BIOSe, ki imajo se vedno tezave z USB bootom. Sam sem imel tezave da mi recimo DS3 ni pobrala Transcendovega kljuca, PQI ali noname pa brez problema.

Ce se bos lotil lahko se kaj vec vprasas.. :)

Morgoth__ ::

Najprej hvala za odgovor...:\

Torej, ce prav razumem:
Na USB-ju emuliras boot sektor iz zagonske diskete za dos (mkbt.exe,...), nato pa, ko se dos pozane, uporabis grub4dos, ki ti spet spremeni boot sector na USB-ju, potem pa skonfiguriras grub loader, da ti boota sistem iz .iso slike.

A obstaja kje kak tutorial ali guide, ki bolj tocno opisuje ta postopek (predvsem drugi del).
___________________________________
|Athlon 2.6XP, 1G RAM, ATI R9600XT,...|
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Qcube ::

Uporabi flashboot:

http://www.prime-expert.com/flashboot/

http://shrani.si/?flashbootozro.jpg

Vendar meni ni deloval na Transcend 1GB, na ostalih pa ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Qcube ()

Realman ::

Hob:

Ker vidim, da si kar expert za te zadeve, me zanima ce lahko spravis hiren's bootcd na kljuc.Ker jaz sem nasel neka navodila,ki obstajajo na netu.Vendar zadeva nikakor ne deluje.Disketo Win98 mi uspe bootat brez problema, samo tega cdja pa nikakor.Je pa tudi lahko v ISO obliki.
Za pomoč se ti vnaprej zahvaljujem.

Hob ::

Morgoth__:
Tocno tako, samo ne emuliras ampak preprosto "presnames" in tam notri pise naj load-a io.sys. Potem zazenes bootlace in ta prepise bootsektor, da load-as direktno grldr. Vec navodil najdes na googlu oz 911cd.net forumih.


Raan: konkretno za load-anje ISO je pa priblizno takole za bartPE:
Najbolj enostavno da ne uporabis iso ampak vsebino ISOja kopiras na disk, potem pa v grldr klices Bart-ov setupldr.bin. Vec tocno na forumih, sam pa se nisem s tem konkretno nisem ukvarjal.
Druga moznost je da kopiras na USB .iso datoteke, in potem v grldr mapiras vsebino iso na disk ali disketo (map --mem (hd0,0)/image.iso (fd1); map --hook)) in potem to bootas, ali cez nrldr/setupldr ali bootsector (chainloader (fd1)+1).

Sam imam menu za grldr takole, ce komu kaj pomaga, s tem da tisti prvi je network boot disk z dodatki, tako da je vecine diagnostike tam, tisti linuxi brez image-a so pa za resevanje streznikov, ce se mi kaksen grub ali mbr slucajno podre.
---------
default 0
timeout 15

color cyan/blue white/blue

title .:. DOS Network + Diagnostic disk .:.
fallback 1
chainloader /io.sys
boot

title Memtest86+ v1.65
kernel /boot/memtest86+.bin
boot

title WinXP/2003 passwd recovery
map --mem /boot/NTpasswd.img.gz (fd1)
map --hook
rootnoverify (fd1)
chainloader (fd1)+1
boot

title find and load NTLDR of Windows NT/2K/XP
find --set-root /ntldr
chainloader /ntldr
boot

title find and load IO.SYS of Windows 9x/Me
find --set-root /io.sys
chainloader /io.sys
boot

title find and boot Linux with grub already installed
find --set-root /sbin/init
savedefault
configfile /boot/grub/grub.conf

title Linux hd0,0 root=/dev/hda1 (proxy, pluto)
root (hd1,0)
kernel /vmlinuz ro root=/dev/hda1
initrd /initrd.img
boot

title Linux hd0,0 root=/dev/md0 (mars, titan, europa)
root (hd1,0)
kernel /vmlinuz ro root=/dev/md0
initrd /initrd.img
boot

title Win98 System boot disk
kernel /boot/memdisk
initrd /boot/Win98system.bin
boot

title Debian Sarge net install
map --mem /boot/deb_sarge.img.gz (fd1)
map --hook
rootnoverify (fd1)
chainloader (fd1)+1
boot
-----


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dual boot xp/ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
131760 (1641) misek
»

Kako instalirati Linux in xp?

Oddelek: Operacijski sistemi
62247 (2168) Blinder
»

GRUB

Oddelek: Operacijski sistemi
121748 (1487) ank
»

gnu grub

Oddelek: Operacijski sistemi
81191 (1144) Loaded
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624235 (3570) WarMaker

Več podobnih tem