» »

čuden zvok ter zamrzovanje računalnika

čuden zvok ter zamrzovanje računalnika

bananaman12 ::

no meni se pa zadnje cajte dogaja da mi računalnik spušča čuden zvok in potem slika zmrzne. zvok ni pisk iz matične ampak mislim da je iz trdega diska. ne vem kak bi opisal zvok ampak nekak tam okoli 4x tikne (tik tik tik tiik) in potem mi računalnik zmrzne. to se dogaja kadarkoli se mu zahoče. potem moram resetirati računalnik in dela. no zadnjič pa sem resetiral in ni hotel priti dlje kokr od nalaganja windowsov in potem se je spet resetiral, probal sem ga še ene 2x vključit ampak se je spet resetiral zato sem disk formatiru.
ampak spet se sliši isti zvok in malo zamrzne. ker sem formatiral disk imam zej gor samo osnovne stvari.. chrome, skype, antivirus...

ima kdo kako idejo kaj naj bi to bilo?

se mogoče trdi disk malo pregreva ker sem ga pošlatu in je kr dost topel...?

hvala za vse odgovore. L.p.

Shark-357 ::

Fuč je trdi disk, tisto klikanje je zabijanje glav. Čimprej menjaj disk.

Zgodovina sprememb…

bananaman12 ::

hmm možno ja :8)

bananaman12 ::

sam bl težka da bi zle kej menu ker ni dnara heh

ma kdo drug še kako teorijo kaj bi lahko blo?

trenutno kr normalno še dela. probam ga čim manj obremenjevat ker nevem kdaj bo spet kej zmrznl. ampak to se pač zgodi ko se mu zahoče..oz. vrjetn takrat če je res zaposlen bo vrjetn enkrat zmrznu.

Zgodovina sprememb…

Shark-357 ::

Če disk klika je 100% disk fuč, ni nobene druge teorije ;)
Disk lahko stestiraš z programom MHDD 4.6 (univerzalen za vse diske, deluje iz dos-a) ali pa iz Windowsev Crystal disk info.

miranpozar ::

blackstar: glede dnara: za 20€ dobiš na malih oglasih perfekten disk 320GB in več!
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

bananaman12 ::

@Shark-357 hmm sm potegnu MHDD 4.6 dol sam se ne znajdem kej prov velik v njem da bi nekak najdu diagnostiko mojga trdga diska. bi prosu za pomoč. lahk nardim kak print scr tega programa..

drgač pa ja nism pa pomislu za kak rabljen disk.

ampak dokler mi tale dela nekak normalno še ne bom menjal.

miranpozar ::

Mislim, da ti ne dela normalno, ne. Ampak vsaj backup naredi.
Verjetno imaš Hitachi trdi disk... njega boš najlaže testiral z njihovim uradnim softverom:
IBM Drive Fitness Test. Izberi opcijo CD IMAGE, bootaj iz tega CDja in izvedi polni pregled.
Miran Požar, Portorož, http://sites.google.com/site/miranpozar/

Shark-357 ::

Za MHDD 4.6 :

-Potegneš in zapečeš ISO
-Bootaš iz CD-ja
-izbereš svoj disk
-2x F4 za scan diska (napake se kažejo desno spodaj, rdeče je slab sektor, če pa piše warning pa bo na tem sektorju kmalu slab sektor)


Dobro pri tem programu je to, da pokaže tudi sektorje kateri še niso "bad" ampak bodo to kmalu, čeprav program od diska samega (seatools,hutil in drugi) ne zazna nič

DeeCoy ::

Priporočam tudi HDD regenerator, ki sicer ni zastonj (Use Partis XD), ampak najde vse slabe sektorje in jih popravi. Lahko da je samo to, in če je teh slabih sektorjev preveč, pač ckrne vsake tolk cajta..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako popolnima izbrisati disk?

Oddelek: Strojna oprema
61236 (1077) 737
»

WD10EARS HDD škripnil ali pač?

Oddelek: Strojna oprema
221172 (908) BlaY0
»

Problem z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
131219 (994) Mesar
»

Kako uničt hdd? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
503206 (3204) Pepo
»

zmrzovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
261640 (1296) ___

Več podobnih tem