» »

a je moj procesor vroč?

a je moj procesor vroč?

janwoolf ::

Imam E6600, ni navit. pognal sem orthos v 3 minutah, temperatura je rastla na 62stopinj. a je to normalno! imam scythe infinty. ohišje pa antec nine hudred. moja soba je okoli 26 stopinj. help! ali hladilnik za procesor ni v redu?? a zamenjam?

pozitron ::

Si dal termalno pasto? A je vredu nameščen hladilnik? Temperatura je kr visoka za nenavit procesor. S katerim programom si pogledal temperaturo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pozitron ()

janwoolf ::

ja sem dal termalno pasto Artic Ceramique. je pravilno nameščen. a ga zamenjam? program sem pogledal Core Temp

pozitron ::

Probi dat še enkrat gor/dol. Ker hladilnik je eden najboljših. Voltažo maš na auto v biosu oz. tuk k jo ima proc. stock?

janwoolf ::

že drugič sem dal gor in dol pa ni pomagalo, pa na stock je bla temperatura okoli 65-71 na full load
nov hladilnik
idle 39-41 stopinj
stock
idle 44-48 stopinj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

pozitron ::

Mislu sem za voltažo, če maš na auto al si po pomoti kej zvišal pa pozabil dat nazaj.

janwoolf ::

videl sem voltaže ima 1.2v pa nikjer ne najdem voltaže da bi dal na auto, mam zanič plata 945P-A7A. help

TokioGangsta ::

Ali imaš vključene ventilatorje na Antecu? Ali si poskusil naložit kak drug program oziroma ga reinštalirat?
Asus P5K ~ Q6600 ~ 8800GTS 320MB~ Crucial 2GB 800MHZ ~
Enermax 500W ~ Antec Nine Hundred ~ Tarantula & Lachesis

Gamez0r ::

Možno da si dobil tak primerek procesorja, se je tudi mojemu prijatelju dogajalo, da je dobil tak primerek procesorja, ki je bil vroč kot satan. Potem va se usedla v avto in sva šla v MlacoM-a in nama je povedal da so nekateri primerki E6600 Q6600 zelo vroči in nama ga je brez kakšnega koli oklevanja zamenjal. ;)
WTF!

janwoolf ::

hvala za odgovor. bom še enkrat dobro namazal s termalno pasto, če ne bo šlo nižje, potem pa bom zamenjal! imam racunalnik komplet ki sem kupil v trgovini. garancija 2 leti. pa sem kupil nov hladilnik za procesor in ohišje, vem da garancija ne veljajo več. a procesor veljajo garancijo?? kako pa naj povem???? vem da kupiš samo procesor c2d dobš zravn 2 leti garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

Adrijan0 ::

LOL pa kdo je tebe učil pisat? Sej je prau teško prebrati.

OK, glede na to da boš dobro namazal pasto mi to deluje kot da jo boš namestil nevem kolko. Poglej si kak howto da bo res prau namazana.. Ker če bo 1cm na debelo bo še slabš hladilo.

sid911 ::

Lahko nam še enkrat razložiš v čem vidiš problem? JAs razumem to vse skupaj kot da si kupil komplet računalnik, potem pa sam zamenjal box hladilnik z drugim. Zakaj ne bi bilo garancije potem? Saj koneckoncev če te je strah da bi bilo kaj zaradi zamenjave hladilnika, daj nazaj BOx hladilnik in lahko mirno spiš.


BTW: kak je hladilnik (spodnji del) a je vroč na otip?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

janwoolf ::

hvala za nasvet!
s termalno pasto bom probal jutri. box bom dal nazaj in bom urejal kot prej da sem kupil.:D
lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

Adrijan0 ::

KLIK!!

Tu maš eno howto sej jih je še dost. Zdej se mi ne da ravno iskat. Drugače poglej kar mogoče tudi ne namažeš prau paste gor. (jo daš preveč al kar koli)

ps: kaj si napisu ker ni berljivo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

janwoolf ::

hvala! kolik pa mora moj procesor na idle in full load?? moja soba je okoli 25-27stopinj, tako približno :D
vem da imam problem s slovenščino. ma se trudim, berem knjigo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

Adrijan0 ::

Hehe. Drugače posiki kako si zadevo namazal al kukr koli. Bistveno je da ni preveč paste in da je lepo namzana. Za temperature ti bo znau kdo drug povedat mislim da na ful load ima ta procesor okoli 62-64 stopinj z bolšim hladilnikom. Če sm se zmotu pa me popravite! 8-)

janwoolf ::

jaz sem brskal po drugih temah.
oseba je napisal tole
jaz sem ravno sedaj sprobal svojega E6750 s stock hlajenjem. Spravil sem ga sedaj na DualCore Intel Core 2 Duo E6750, 3280 MHz (8 x 410). To je s stock hlajenjem in temperature so še vedno kar nizke. Pri normalni uporabi je CPU 18-20stopinj jedri pa med 27-29stopinj, pri 100% uporabi pa je CPU med 39-42stopinj, jedri pa sta med 50-53stopinj.

to pa je res nizka! moj pa izgleda ni v redu:\

Adrijan0 ::

Te temperature so malo čudne (cpu 18 stopinj). Ne se zanesti na to razn če bi meu nevem kako hlajenje. Samo pole bi blo pod minusem. Heh. Raje prašaj koga k ti bo znal bol konkretno odgovorit.

janwoolf ::

prosimo da koga vejo o tem, naj napiše! plis!

Ted ::

Temperature maš ful previsoke, procesor na štok frekvenci bi na full load moral met max. 50 stopinj, verjetno gre za slab stik z heat spreaderjem. Garancija.
Mah...

janwoolf ::

hvala! me zanima a je tudi kriv procesor???
odprl sem program EVEREST me je kazal
procesor 29C
core1 40C
core2 41C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

janwoolf ::

napetost jedra na idle je 1.163V, full load pa 1.250V. je to normalno?

sid911 ::

Si potipal hladilnik?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

janwoolf ::

sem potipal je malo hladen.

Azrael ::

Po tvojem zmedenem opisu, ki ga je težko dešifrirati sklepam, da problem ni v CPU.

Ker imaš E6600 slabega stika med jedrom in IHS ni, saj je oboje lepo zacinjeno skupaj.

Ker piseš, da je hladilnik "malo hladen", kar verjetno pomeni, da se ne greje, imaš ali narobe montiran hladilnik ali preveč pacarije, ki ji pravijo termalna pasta med CPU in hladilnikom.

Kako si montiral hladilnik na LGA, ki ima še bolj zavožen in stresen način montaže za matično, kot S478? V ohišju, po možnosti še poknčni legi?

Itak pa se mora zadeva najprej nekajkrat segreti in ohladiti, da vse skupaj dobro sede skupaj. Torej, če temperatura vsaj za nekaj stopinj ne pade po nekaj dnevih, je ziher narobe sestavljeno. Sploh, ko si gor natlačil skoraj 2x težji hladilnik od BOX izvedbe in že BOX je zaradi svoje mase na zgornji meji za dopustne mehanske obremenitve matične plošče.
Nekoč je bil Slo-tech.

janwoolf ::

hvala! pogledal sem na everestu, temperatura cpu je okoli 29-30 stopinj na idle je to normalno?. Coretemp pa laže.:D

Donheled ::

Men pa everest laže - mi piše da mam CPU 19 stopinj....hehe
Amd Athlon 64 3000+, OCZ DDR2 6400 512MB Gold XTC, Gigabyte M55s-s3
Gigabyte Radeon x1600pro 128 MB - moj prvi sestavljen PC leta 2009..mislim. RIP

Tac20 ::

Se opravicujem za offtopci, ampak ne bom odpiral nove teme:

Temperatura CPU-ja

Čemu naj tukaj zaupam, procesor je E6320 z zalmanom 9700

Ted ::

Najbolj ziher je meritev v biosu oz. naj bi bla.
Mah...

MyName ::

Vsi programi (z tem mislim tudi bios) dobivajo informacijo iz istih (nenatančnih/oziroma raje nekalibriranih) senzorjev. Men je tudi DFIka pravila, da je procesor hladnejši od okolice :D
Abit IP35 E, Intel dual E2180 @ 10x340MHz daily, 10x400Mhz max
2x Supertalent 6400 @510MHz cl5,5,5,15
ATI Radeon HD 3850 @720/920Mhz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura q6600 go

Oddelek: Pomoč in nasveti
151235 (1121) Meizu
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728729 (6128) Vuli
»

Hlajenje Dual Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
997238 (3643) kuglvinkl
»

Navijanje E6750...

Oddelek: Navijanje
422963 (2059) Svizec69
»

hlajenje

Oddelek: Kaj kupiti
221266 (1047) Bethrezen

Več podobnih tem