» »

Temperatura q6600 go

Temperatura q6600 go

Hrustaman ::

Na omenjenem procesorju imam montiran hladilnik asus silent square, temperatura procesorja u everestu ultimate je 42*c, jeder pa 52, 50 , 47, 47*c, seveda v idile, ob polni obremenitvi jedra dosegajo temp 79*c, proc. pa 54*c. Zanima me če je to previsoka temperatura za procesor, glede na to da intel deklarira max temp. procesorja 72*c. (Ni mi jasno kaj je pomembno temp. samega procesorja ali temp. jeder tudi):|Sam hladilnik je na otip hladen.

Pa tudi kolko je everest ultimate zanesliv, oz. natančem pri prikazovanju temp. konponent ( gpu temp.v everestu je 37*c, v nvidia ntune pa mi kaže 44*c v idile, ob obremenitvi pa 55*c max)

batista bomb ::

Temp. je absolutno prevelika, preveri stik med proc in hladilnikom. Ali imaš morda cpu navit??

Meizu ::

gpu je v redu. Proc pa ni. Poskusi še enkrat namazat pravilno termalno pasto al pa kej takega.

Hrustaman ::

Hladilnik so mi namestili pri Funtecu (tam so mi sestavii comp.) ter zatrjujejo da so uporabili novo pasto in da je hladilnik vredu montiran. Procesor mi kaže te temp. ko je navit na 3.0, brez spreminjanja voltaže. Ob stock hitrosti pa se temp jeder ob obremenitvi zniža na 58-63*c, temp proc. pa je ista.

PacificBlue ::

To je preveč. Katero matično pa uporabljaš?

Hrustaman ::

Asus P5KC

PacificBlue ::

Tudi jaz imam enako matično ploščo in hladilnik in mi kaže temperaturo okoli 34 stopinj(stock voltaža-e6300 proc). Mislim,da je problem v pasti ali pa slabem stiku. Jaz bi na tvojem mestu na novo namestil hladilnik in pasto ali pa če je stvar v garanciji nesel nazaj k Funtechu in naj to tm zrihtajo.Ker temperatura je definitivno previsoka.

Hrustaman ::

Hvala za odgovore

Volta ::

Hrustaman - imam isto plato kot ti in C2D E6750 navit na 3600Mhz pri 1.36V in dosegam v idlu podobne temperature kot ti v full load pa pridejo do max 70 stopinj, pa se mi tudi zdi malo previsoko vse skupaj. Sem na novo namazal z AS5 in cooler vredu namestil, pa je stanje skoraj isto. Sicer sem že naročil nov cooler tako da upam da se stvar porihta. Za ta cooler, ki ga uporabljaš pa imaš IMO visoke temperature. Kakšno voltažo imaš nastavljeno?

Meizu ::

Ej volta na kolko maš naštiman FSB? A maš kej hlajen severni most? Da vidim do kot mi še ne bo crknila plata :P Mam tudi jst P5KC... Zdej mam FSB 430mhz in dela stabilno, poskusu sm tudi na 460, pa ni blo nobenih problemov, rad pa bi prišel vsaj do 500 da bi moj proc lahko lepo laufal na čistih 3500mhzjih. Vodno itak mam, sam pa imam še vedno pasivno hlajen northbridge. Bi poskusu s kšnim ventom pa ga nimam kam dat...

Hrustaman ::

Voltaža je na auto, napetost cpu jedra= 1.18v, vsaj tako mi kaže v everestu. Seveda zdaj je na stock hitrosti 2.4ghz.( proc.40, jedra 46,46,49,51 idile)

Zgodovina sprememb…

Gutjerez ::

gpu je v redu. Proc pa ni. Poskusi še enkrat namazat pravilno termalno pasto al pa kej takega.

jaz ko sem kupil procesor Intel Core 2 Quad Q6600
Nisem nikjer namazo z termalno pasto. ker ima že procesor gor neko plast da ko se prvič požene da drži kot pasta.
je to dobro al slabo. Da vem če sem kaj pogrešo.

In btw kateri program je dober da preveriš temperaturo tega vsega.
jaz pač preverjam v biosu.
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

Hrustaman ::

Zdaj sem naložil speed fan v4.33 in preveril temperature. CPU 43*C, JEDRO: 1= 39*C,2=36*C, 3=32*C,4=33*C. Temperature se mi zdijo bolj verodostojne kot tiste v everestu, glede na to da je cooler hladen, ker mislim da pri temp jeder 79*c ne bi bil. Ob obremenitvi procesorja s programom prime 95 pa temp procesorja zraste do 61*c, jeder pa do 57*c, dokler everest kaže temp 61*c proc., jedra pa do 73*c .(sistem pa je stabilen)

Hrustaman ::

Ker je preveč ugibanj katere temperature so prave, sem našel članek kateri pravi:
Scale 2: Quad
Q9x50: Tcase Max 71c, Stepping C1, TDP 95W, Idle 16W
Q9300: Tcase Max 71c, Stepping M1, TDP 95W, Idle 16W
Q6x00: Tcase Max 71c, Stepping G0, TDP 95W, Idle 16W

-Tcase/Tjunction-
--70--/--75--75--75--75-- Hot
--65--/--70--70--70--70-- Warm
--60--/--65--65--65--65-- Safe
--25--/--30--30--30--30-- Cool

Najboljši, oz najbolj natančen program za merjenje temp naj bi bil real temp 2.70

Volta ::

Ej volta na kolko maš naštiman FSB?

FSB je 450 in ja, imam hlajen severni most ( s tistim kar je serijsko gor - pasivno ), drugega še nisem nič dajal gor. Prišel sem že do 490 fsb-ja, vendar ni bilo stabilno. Max fsb, ki je bil stabilen je bil 480 se mi zdi. No jutri pride Akasa 965, termalna pasta pa en 120mm vent, ki ga bom namestil spodaj položno na ohišje in ki bo dovajal noter svež zrak. Čudno se mi zdi, da ob vsem hlajenju, ki ga imam, proc in plata dosegata takšne temperature. Čeprav je cooler popolnoma hladen!

Meizu ::

Ej se bova zmenila prek ZS. Ker tudi mene neki zanima.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje grafične

Oddelek: Strojna oprema
463109 (1954) Nwanko
»

CPU cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442215 (1759) axee
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728761 (6160) Vuli
»

Navijanje E6750...

Oddelek: Navijanje
422972 (2068) Svizec69
»

nov hladilnik za CPU

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352148 (1613) PINki

Več podobnih tem